Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacka jesień smakuje žižulą i mandarynkami

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013
Chorwacka jesień smakuje žižulą i mandarynkami

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 11.11.2017 20:51

Moja druga w 2017 roku wizyta w Chorwacji (a 10. w ogóle) była tak zaskakująca i niespodziewana, że będąc już na miejscu, cały czas zastanawiałam się, czy to na pewno nie sen?

Po niemal 3-tygodniowych wakacjach w czerwcu 2017 r. nie sądziłam, że będzie mi dane jeszcze raz w tym roku pojawić się w tak bliskich i lubianych miejscach... a jednak. Nazywam to po prostu – darem od losu.

O możliwości wyjazdu pod koniec września dowiedziałam się na początku tego miesiąca. Miała to być zorganizowana wycieczka, na którą wybierała się moja Mama. Ze względu na zdrowie nieco obawiała się długiej autokarowej podróży i złego samopoczucia. Podczas jednej z rozmów w żartach powiedziałam, że byłoby wspaniale móc razem tam pojechać. Pojawiła się jednak przeszkoda w postaci braku miejsc na wycieczkę...

Pozostało liczenie na to, że ktoś w ostatniej chwili zrezygnuje... i rzeczywiście tak się stało! Nasza radość była przeogromna!
W końcu nadszedł upragniony termin 24 września, kiedy to o 7:30 wyruszyłyśmy z naszego miasta w jedną z najpiękniejszych wypraw, jakie dane było mi przeżyć.

Jesienny termin przysparzał nieco zmartwień o pogodę. W końcu zwiedzanie, nawet pięknej Chorwacji, w strugach deszczu i porywach wiatru, bywa nieco nużące. Prognozy jeszcze w połowie września były mało optymistyczne, jednak im bliżej wyjazdu, tym temperatury na Riwierze Makarskiej były coraz bardziej optymistyczne.

Czy chorwacka jesień podobna jest do polskiej? Czy końcówka września i początek października to dobry czas, by jechać do Chorwacji?

Zapraszam do lektury i oglądania zdjęć z mojej kolejnej relacji :)
To będzie Chorwacja w jesiennej pigułce, gdyż w ciągu niespełna 9 dni:

- zwiedzimy Budapeszt
a w samej Chorwacji spędzimy czas na Riwierze Makarskiej – głównie w cudownej Podgorze i
- dotrzemy do Dubrovnika,
- Splitu,
- Omiša,
- Makarskiej,
- Podgory,
- Tučepi,
- będziemy na wyspie Hvar (w miejscowości Vrboska)
- i wyspie Brač (miejscowość Bol),
- popływamy też po mało znanych Jeziorach Baćinskich.
- poznamy też smaki chorwackiej jesieni.

A na zachętę kilka zdjęć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 11.11.2017 20:52

Z chęcią popatrzę, bo korci mnie październik (w Polsce zwany raczej "piździernikiem") w Cro, oj korci... :oczko_usmiech:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 11.11.2017 20:55

Igłą pinii napisał(a):
Czy chorwacka jesień podobna jest do polskiej? Czy końcówka września i początek października to dobry czas, by jechać do Chorwacji?




Ja już znam odpowiedź, ale na razie nic nie powiem :wink: Co to jest žižula :?: 8O Mi chorwacka jesień smakowała šipakiem 8)
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9098
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 11.11.2017 20:56

Skoro, zapraszałaś w tamtej skończonej relacji, nie mogłam odmówić zaproszenia i już jestem :D :papa:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 11.11.2017 20:57

Na pewno chorwacka jesień będzie ładniejsza od naszej :D
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 11.11.2017 21:08

ruzica napisał(a):
Igłą pinii napisał(a):Czy chorwacka jesień podobna jest do polskiej? Czy końcówka września i początek października to dobry czas, by jechać do Chorwacji?

Ja już znam odpowiedź, ale na razie nic nie powiem :wink:

Ja też :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 11.11.2017 21:24

Magda, ja nawet nie potrzebuję zachęty, bo wiem, że u Ciebie będzie pięknie :D

Drugi raz w Cro w tym roku 8O Zazdroszczę :smo:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1708
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 11.11.2017 21:34

Jesień na zwiedzanie musi być cudowna :D Chętnie oglądnę, tym bardziej, że Riwiera jest dla mnie znana tylko ze zdjęć :lol:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 11.11.2017 21:42

Nie wątpię, że było pięknie i... owocowo. :D

Na początku listopada mój brat nękał mnie zdjęciami ze słonecznego Dubrownika... :roll: Oczywiście wiadomo, jakie to budzi uczucia, gdy u nas wokół jesienna szarość i deszcze niespokojne potargały sad... :?
Jednak chętnie się jeszcze pomęczę oglądając tutaj jesienną Chorwację. :wink:
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 11.11.2017 21:44

Jak Podgora to muszę być i ja :D
Takie zorganizowane wycieczki mają plus - dużo można zwiedzić i minus - wszystko na szybko i tylko przewodnikowe must see. Ale jak wiadomo zawsze jest "czas wolny" i coś mi się wydaje, że w Twoim wydaniu był bardzo aktywny :)
Czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg bo to będzie wspomnienie pięknych chwil z mojego pierwszego (już 10 lat minęło :o ) i drugiego (zeszły rok) wyjazdu właśnie w te same miejsca.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 11.11.2017 23:55

jesień powiadasz ? w takim razie nie może mnie tu zabraknąć :mrgreen:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 12.11.2017 00:01

Jestem :)
Rozpoczęłaś wycieczkę w dzień w którym ja opuszczałam Brač i Cro...
I szlag mnie trafiał, bo pogoda była jak drut i prognozy podobne na kolejny tydzień...A my kilka dni wcześniej doświadczyliśmy prawdziwej chorwackiej jesieni :evil: 12 stopni wieczorem i wiatr, który głoweę urywał przez 3 dni.
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 12.11.2017 12:37

Melduję, że jestem :lol:
Cieszę się, że miałaś okazję powrócić do CRO i znów będę podróżowała z Tobą :hearts:
czekam na cd
pozdrawiam :papa:
Janka
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 12.11.2017 14:42

Super, że jesteście!

CROnikiCROpka napisał(a):Z chęcią popatrzę, bo korci mnie październik (w Polsce zwany raczej "piździernikiem") w Cro, oj korci... :oczko_usmiech:


Przełom września i października to także w Chorwacji loteria... Nam akurat trafiła pogoda wręcz wymarzona!

ruzica napisał(a):Ja już znam odpowiedź, ale na razie nic nie powiem :wink: Co to jest žižula :?: 8O Mi chorwacka jesień smakowała šipakiem 8)


Žižula niech na razie zostanie tajemnicą ;) Za to šipak pojawi się w relacji baaardzo wiele razy! Pychota!

elka21 napisał(a):Skoro, zapraszałaś w tamtej skończonej relacji, nie mogłam odmówić zaproszenia i już jestem :D :papa:


Bardzo się cieszę!

lotnikwsk napisał(a):Na pewno chorwacka jesień będzie ładniejsza od naszej :D


Co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości :)

krakusowa napisał(a):
ruzica napisał(a):
Igłą pinii napisał(a):Czy chorwacka jesień podobna jest do polskiej? Czy końcówka września i początek października to dobry czas, by jechać do Chorwacji?

Ja już znam odpowiedź, ale na razie nic nie powiem :wink:

Ja też :D


:) To ja też jeszcze chwilę pomilczę ;)
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 12.11.2017 14:54

maslinka napisał(a):Magda, ja nawet nie potrzebuję zachęty, bo wiem, że u Ciebie będzie pięknie :D
Drugi raz w Cro w tym roku 8O Zazdroszczę :smo:


Maslinko, witam Cię serdecznie!

wiolek_lp napisał(a):Jesień na zwiedzanie musi być cudowna :D Chętnie oglądnę, tym bardziej, że Riwiera jest dla mnie znana tylko ze zdjęć :lol:


Zazwyczaj jeździmy przed sezonem, czyli mniej więcej w połowie czerwca. Raz byliśmy w posezonowej porze, czyli we wrześniu, jednak dopiero koniec września i początek października to prawdziwy oddech od tłumów... no za wyjątkiem Dubrovnika i Splitu, ale to oczywiste :)

Mikromir napisał(a):Nie wątpię, że było pięknie i... owocowo. :D

Na początku listopada mój brat nękał mnie zdjęciami ze słonecznego Dubrownika... :roll: Oczywiście wiadomo, jakie to budzi uczucia, gdy u nas wokół jesienna szarość i deszcze niespokojne potargały sad... :?
Jednak chętnie się jeszcze pomęczę oglądając tutaj jesienną Chorwację. :wink:


Doskonale to ujęłaś Danusiu: pięknie i owocowo! A możliwość spędzenia choć części smutnej, polskiej jesieni w słonecznej i ciepłej Chorwacji to jedna z piękniejszych przygód, jaka może się przydarzyć :)

ewula91 napisał(a):Jak Podgora to muszę być i ja :D
Takie zorganizowane wycieczki mają plus - dużo można zwiedzić i minus - wszystko na szybko i tylko przewodnikowe must see. Ale jak wiadomo zawsze jest "czas wolny" i coś mi się wydaje, że w Twoim wydaniu był bardzo aktywny :)
Czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg bo to będzie wspomnienie pięknych chwil z mojego pierwszego (już 10 lat minęło :o ) i drugiego (zeszły rok) wyjazdu właśnie w te same miejsca.


W Podgorze jestem zakochana i nie ma dnia, bym o niej nie myślała i nie wspominała. Co do wycieczek zorganizowanych.... oj można by na ten temat książkę napisać... Ile siedzeń w autokarze, tyle humorów, charakterów, złośliwości, ale też i poczucia humoru, różnorodności.

słoma79 napisał(a):jesień powiadasz ? w takim razie nie może mnie tu zabraknąć :mrgreen:


Tak jest! I to chorwacka jesień! Witaj Michał!

Katerina napisał(a):Jestem :) Rozpoczęłaś wycieczkę w dzień w którym ja opuszczałam Brač i Cro...
I szlag mnie trafiał, bo pogoda była jak drut i prognozy podobne na kolejny tydzień...A my kilka dni wcześniej doświadczyliśmy prawdziwej chorwackiej jesieni :evil: 12 stopni wieczorem i wiatr, który głoweę urywał przez 3 dni.


Chyba wiem, co przechodziłaś, bo ja na dwa tygodnie przed wyjazdem siedziałam non stop we wszelkich prognozach pogody. Wyszło mi, że ta na Interii jest najbardziej optymistyczna i potem tylko na nią wchodziłam ;) Grunt, że się sprawdziła!

janka.mik. napisał(a):Melduję, że jestem :lol: Cieszę się, że miałaś okazję powrócić do CRO i znów będę podróżowała z Tobą :hearts: czekam na cd pozdrawiam :papa:
Janka

Witaj Janeczko! Z radością zabiorę Cię w moją jesienną podróż!
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Chorwacka jesień smakuje žižulą i mandarynkami
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone