Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja zimą

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sonti
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 340
Dołączył(a): 18.03.2002
Chorwacja zimą

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sonti » 24.10.2002 10:25

Czołem wszystkim forumowiczom,

Mam pytanie. Czy ktoś z was ma informacje na temat sportów zimowych w Chorwacji (miejsca, ceny, jakość, itp.). Zastanawiam się nad możliwością wyjazdu do Chorwacji ale w zimie - ferie szkolne - o ile jest w ogóle sens takiego wyjazdu. Chętnie dowiedziałbym się co myślicie o takiej eskapadzie.
Waldemar Knapiński
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 28.04.2002
zima w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Waldemar Knapiński » 25.10.2002 12:35

:D A hoj! z tratwy Waldek -Sonti zazdroszczę CI , że masz taką możliwość. Ja nie zastanawiałbym sie długo.waldek
Tuszpas
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 18.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuszpas » 30.10.2002 07:36

Sonti napisał(a):Zastanawiam się nad możliwością wyjazdu do Chorwacji ale w zimie - ferie szkolne - o ile jest w ogóle sens takiego wyjazdu.


Nie zastanawiaj sie, tylko narty bierz i w droge. :wink: Bedziesz pewnie pierwsza osoba, ktora opowie nam na forum o swoim urlopie w Chorwacji zimą. :D

Pozdrawiam:
Marek
Sonti
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 340
Dołączył(a): 18.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sonti » 31.10.2002 08:21

Koledzy - dzięki za wsparcie, ale ponieważ nigdy nie byłem w Chorwacji zimą to w związku z tym nie mam rozeznania w tej sprawie. Owszem wyjazd jest nęcący a i kwestie finansowe nie są aż tak ważne (myślę że pobyt nie powinien być droższy niż w lecie a mam cichą nadzieję że tańszy), ale może ktoś wie GDZIE jechać na narty w Chrowacji. W lecie wszytsko wygląda inaczej. Może LEON coś powie na ten temat. Mój wybór zimy nie jest przypadkowy ponieważ w lecie raczej nie pojadę a nie wyobrażam sobie roku bez wyjazdu do Chorwacji. Oczekuję z niecierpliwością na jakiś znak od was. Pozdrawiam
Sonti.
Limon
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 29.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Limon » 06.11.2002 10:00

Właśnie sobie przypomniałam, że kiedyś czytałam coś o sportach zimowych w Chorwacji. W folderze wydanym przez Chorwacką Izbę Turystyczną jest następująca informacja: "Turystyka zimowa nie jest tak dobrze rozwinięta, co wcale nie oznacza, że turyści-narciarze nie znajdą tu czegoś dla siebie. Ośrodki narciarskie, oddalone od morza tylko o kilkadziesiąt kilometrów, znajdują się w Górskim Kotarze - to Delnice, Mrkopalj, Bielolasica i Platak. Mieszkańcy Zagrzebia oraz ich goście chętnie odwiedzają ośrodek narciarski Medvenica, znajdujący się w pobliżu miasta".
Pozdrawiam i życzę udanego urlopu.
monaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 11.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) monaa » 07.11.2002 13:10

Sonti napisał(a): ale może ktoś wie GDZIE jechać na narty w Chorwacji

moi znajomi gospodarze jeżdżą na narty do Słowenii (Kranjska Gora), ale oni mieszkają w Porecu (Istria), więc zdecydowanie bliżej im w stronę Alp niż do Dalmacji..... :idea:
Sonti
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 340
Dołączył(a): 18.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sonti » 07.11.2002 14:36

Czołem koleżanki / koledzy,

Dzięki za garść informacji. Postaram się coś poszukać. Może taki wyjazd będzie miał sens. O Słowenii wiedziałem coś niecoś przy okazji przejazdu przez ten kraj, jednak rajcuje mnie Chorwacja. Mają tam przecież naprawdę niezłych zawodników w narciarstwie alpejskim a więc i ośrodki narciarskie też powinny być. Jeżeli ktoś miałby jakieś namiary np. internetowe to byłbym wdzięczny. Może ktoś z waszych znajomych Chorwatów może taki namiar przekazać ?. Jeżeli wyjadę w zimie (z córką) to macie jak w banku relację z takiej eskapady (latem będę bawił kolejnego potomka płci ??? więc moja determinacja jest duża). Oczekując jakichkolwiek wiadomości - pozdrawiam.
SONTI
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 08.11.2002 09:04

Sonti polecam Bijelolasice gdzie i teras jusz jest chiba snieg. Niesteti nie mam zadnego namiaru tam sam nie jedziem na nartach i nie wie jake sa wiciangi. Pozdrawiam Leon
Janko
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 28.09.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janko » 09.11.2002 00:23

Witam Sonti,

Faktycznie tak jek powiedzial Leon chyba najlepszym osrodkiem narciarskim w Chorwacji jest wlasnie Bjelolasica informacje o zakwaterowaniu i ofercie wlacznie z cenami mozesz znalezc pod adresem www.bjelolasica.hr, rowniez w jezyku angielskim.

Pozdrawiam

Janko
Sonti
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 340
Dołączył(a): 18.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sonti » 12.11.2002 07:31

Witam Janko,

Dzięki za informację. Już zaglądam.
dominika
Croentuzjasta
Posty: 284
Dołączył(a): 06.10.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominika » 12.11.2002 22:19

bjelolasica

hotel
- polupansion: dorosli 275 kn/za osobe na dzien, dzieci 2-7 195kn, dzieci 7-12 235
- nocleg ze sniadaniem: dorosli 220 kn/ za osobbe na dzien, dzieci 2-7 155, dzieci 7-12 190

apartamenty:
dwopokojowy 1/5 - 550 kn/dziennie
studio 1/4 440 kn/dziennie
studio 1/6 550 kn/dziennie

(studio znycza ze pokoje nie sa odzielone, ewentualnie parawanem)

jezeli chodzi o nowy rok i troche wczesniej to niema juz miejsc, ale moji znajomi rezerwowali od 03.01-07.01
Sonti
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 340
Dołączył(a): 18.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sonti » 13.11.2002 06:45

Czołem,

Dzięki Dominiko za podpowiedź. Już zaglądałem na ww. stronę internetową i sprawa wygląda obiecująco. Wysłałem zapytanie i oczekuję na odpowiedź z ich strony. Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc. Jak się uda to dam znać.
Sonti

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone