Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja z pontonem

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawel1o
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 13.12.2008
Chorwacja z pontonem

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel1o » 02.10.2012 19:43

Moi drodzy
Poszukuję kempingu między Istrią a Splitem. Mam jedno kryterium - chciałbym aby w okolicy było trochę wysepek "bezludnych" gdzie będzie można dopłynąć pontonem, ponurkować i odpocząć od tłumów. Wyjazd lada dzień a pomysł pojawił się dziś. Wertuję oczywiście forum ale gdyby ktoś mógłby coś podpowiedzieć to byłoby miło:).
Pozdrawiam serdecznie
Paweł
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 03.10.2012 09:37

Nie wiem jaki masz zasięg tym pontonem ale bardzo przyzwoity camp jest na Cresie w Martinscicy a i kilka wysp w okolicy znajdziesz.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.10.2012 09:49

W październiku tłumów już nie ma.
pawel1o
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 13.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel1o » 03.10.2012 11:56

Silnik ma 6 km więc zasięg raczej słaby
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 04.10.2012 19:50

pawel1o napisał(a):Silnik ma 6 km więc zasięg raczej słaby


Celuj raczej w zwiedzanie wybrzeża. Wyspy sobie odpuść, bo jak zawieje to będziesz potrzebował banderki włoskiej :wink: W tym okresie bora może zacząć zaznaczać swoją obecność a to nie są przelewki. Plaże natomiast w większości zastaniesz puste nawet te kilkaset metrów od centrów miejscowości :)
pawel1o
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 13.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel1o » 04.10.2012 20:43

Dzięki serdeczne za podpowiedź. Faktycznie bezpieczniej będzie trzymać się brzegu ale gdyby jakieś wysepki w odległości do 400metrów od brzegu to może bym się skusił. Tak na marginesie i na przyszłe letnie wypady napisz jakie okolice Rysio polecasz żeby jednak trochę sobie popływać po małych wysepkach, w których okolicach jest ich najwięcej??
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 04.10.2012 23:27

Więc najpierw napisz mi dlaczego wysepki, bo wg mnie nie ma takiej konieczności, by się bujać po otwartych wodach. Dosyć bezpiecznym akwenem a zarazem i ciekawym jest Paski Zalew. Sporo plaż niemal bezludnych a i całkowicie bezludne też znajdziesz a w razie czego nie wylądujesz raczej na otwartym morzu, bo wstrzelić się w paskie vrata w dryfie to prawdopodobnie dość trudne zadanie.

Nadźgane wysepek masz w rejonie Vodic, Tribunja, Jezer czy Murteru ale tam w sezonie panuje straszny ścisk na wodzie i bez sprawnego ślizgacza, którym w razie czego możesz uciec większemu z kursu raczej bym się tam nie szwędał. Dodatkowo jachty i stateczki wszelkiej maści generują fale, które dla Twojej jednostki będą całkiem spore. Oczywiście nie zagrażające bezpieczeństwu ale mocno deprymujące podczas wycieczek.
pawel1o
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 13.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel1o » 05.10.2012 15:59

Kilka lat temu byłem w Chorwacji koło Dubrownika. Blisko naszego miejsca noclegowego znaleźliśmy z żoną i dzieciakiem kilka ładnych i całkowicie bezludnych wysepek i co dzień pływaliśmy na nie (był to przełom lipca i sierpnia). Jakoś tak bardzo miło mi się to utrwaliło w pamięci i z tego pewnie powodu pytam o inne wysepki. Jeśli jednak są i plaże puste to faktycznie bezpieczniej będzie trzymać się lądu.
Dzięki serdeczne za podpowiedź
Pozdrawiam
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 05.10.2012 16:53

Luknij se, tam masz parę plaż z paskiego o których wspominam. Fotki z sierpnia :wink:
pawel1o
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 13.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel1o » 06.10.2012 15:42

Kurcze, fajne te zatoczki. Dzięki!!!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.10.2012 15:47

pawel1o napisał(a):Kurcze, fajne te zatoczki. Dzięki!!!

Murter, czyli Tisno czyli Kemping Jazina ...
darektv
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 31.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) darektv » 31.10.2013 23:30

Witam
Mam pytanie do Rysia .
Z jakich wysepek są twoje zdjęcia udostępnione powyżej ?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 31.10.2013 23:44

Paski zaljev. :)
darektv
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 31.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) darektv » 31.10.2013 23:54

Dzięki za odpowiedź.
Masz jakieś namiary na fajne lokum w tej okolicy ?
W tym roku byłem w Mokalo koło Orebić na Peljesac , bardzo fajne wysepki i blisko lądu , można było również popłynąć na Korcule.
Szukam coś równie przyjemnego na przyszłe wakacje z pontonem. Najlepiej na uboczu , bo nie lubię tłumów
ps. Jestem z Gliwic .
Ostatnio edytowano 01.11.2013 00:03 przez darektv, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 31.10.2013 23:58

darektv napisał(a): na Peliasaiaczu ,

Myślałem, ze znam wszystkie sposoby przekręcenia tej nazwy... :roll:
Następna strona

Powrót do Kempingi



cron
Chorwacja z pontonem
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone