Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja - wzdłuż Adriatyku

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Syn
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.06.2012
Chorwacja - wzdłuż Adriatyku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Syn » 24.06.2012 10:27

Witam, wybieram się na tę wycieczkę 7.07. Chciałem się dowiedzieć jeśli ktoś na takiej już był jak to wygląda z wycieczkami do Splitu,Trigoru bądź do Dubrownika. Jak wyglądają opłaty ? Czy obowiązkowy jest wyjazd na nie ? W programie napisali, że do Dubrownika "proponują" a do Splitu i Trigoru że rano jest wyjazd. A istnieje taka mozliwość aby jechać to tych miejsowości i zwiedzac we wlasnym zakresie lub nawet isc na plaże ? Chodzi mi glownie o to że do niektorych atrakcji trzeba placic bilety wstepu a mnie np to nie interesuje i czy mogę przez ten czas robic co chce ?Jak wygląda sytuacja z czasem wolnym, pasowałoby iść na plażę a w programie napisane jest, że czas wolny po obiadokolacji. Prosilbym o jakies informacje. Jadziemy po raz pierwszy na taką wycieczkę i chcielibyśmy mieć rozeznanie.Wiem że na miejscu pewnie wszystkiego sie dowiemy ale chcialbym sobie jakos tez rozplanowac ten pobyt.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 24.06.2012 10:45

Po takich pytaniach to na Twoim miejscu pojechałbym sam- wtedy jedziesz/idziesz/robisz co chcesz i kiedy chcesz. I płacisz za to co chcesz.
Jest logiczne, że organizator podaje swój plan wyjazdu- albo komuś pasuje albo nie. Nie można nad każdym ślęczeć i mu dogadzać- wycieczka ma zarobić pieniądze na ludziach a nie zaspokajać gusta każdemu z osobna.

Poza tym, skąd mamy wiedzieć co dokładnie tam przewidują a co nie?
Nie wszystko da się przewidzieć, nie wszystkie wycieczki fakultatywne są na miejscu możliwe, okoliczności się zmieniają. Ja nie wiem co tam przewidują, jak napięty będzie plan. Zawsze jest czas wolny, ale bez przegięć- jak się urwiesz na plażę na własną rękę na pół dnia i korzystając z transportu na własną rękę nie zdążysz na miejsce zbiórki to co wtedy?

Coś za coś. Albo niezależność, albo objazdówka z kimś kto wymyślił program po swojemu.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 24.06.2012 10:46

O to chyba musiałbyś dowiedzieć się u swojego organizatora. Nie mam doświadczenia z wycieczkami organizowanymi bo takowych nie trawię i nie akceptuję, ale myślę, że ile Biur Podróży tyle opcji. Swoją drogą nie rozumiem jak oni mogą Ci cokolwiek narzucić. Nie masz ochoty jechać z nimi do Trogiru, to nie jedziesz, organizujesz sobie czas sam, na własny koszt. Pod warunkiem, że to oczywiście stacjonarny pobyt i wycieczki organizowane są zawsze z tego samego miejsca, a nie typowa objazdówka, gdzie czasem co noc, dwie to inny hotel.
Syn
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Syn » 24.06.2012 11:01

Tak własnie myslalem ze moge zostac źle odebrany. Ogolnie rzecz biorą to wole takie wycieczki gdzie mozna cos zobaczyc niz wylegiwac sie przez tydzien na plaży. Mozecie wyrażać swoją opinie ale bardziej zależałoby mi na opini kogoś ktoś był na takie wycieczce.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 24.06.2012 11:20

Pytasz, ludzie ci odpowiadają, a Tobie źle że w ogóle ktoś raczył coś napisać.
Zadałeś pytanie, na które tak naprawdę nikt nie jest w stanie odpowiedzieć, skąd mamy wiedzieć jaki jest plan waszej wycieczki.
Nikt Cię źle nie odebrał tylko nie da się odpowiedzieć na tak zadane pytanie.
A tak na marginesie, gwarantuję Ci, że 90% ludzi, którzy jeżdżą sami, we własnym zakresie, nie leży tydzień z dupskiem na plaży, co więcej, większość z tych ludzi zobaczy więcej Chorwacji niż Ty ze swoją organizowaną wycieczką.

Przyjemnego pobytu życzę.
Syn
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Syn » 24.06.2012 11:37

@Aldonka

Zawsze tak atakujesz nowych, którzy tutaj coś napiszą ... ? Dlaczego piszesz bzdury sądząc, że nikt nie odpowie na te pytania. Wycieczka jest organizowana prawie co 2 tyg przez pół roku. Powtórze sie jeszcze raz ze na wstepie zaznaczylem ze intersuja mnie wypowiedzi osob, ktorzy byli na tej wycieczce teraz, w maju kwietniu lub rok temu.Komentować może kazdy, nie widze problemu,zawsze mozna cos z tego wyniesc. Po za tym czy tutaj zawsze jak ktoś coś napisze to trzeba go tak krytykować ... ?

Też życzę miłego pobytu jeśli w najbliższym czasie się gdzieś wybierasz
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.06.2012 12:07

Zróbmy może Synu tak.

Napisz co Ci mamy napisać i wtedy będziesz na bank zadowolony. 8)
Boi w przeciwnym razie każda wypowiedź będzie naszym "atakiem".

I zaprawdę powiadam Ci:
Nikt z nas nie leży bykiem przez tydzień na plaży,jak powiedziała Aldonka.

pozdrawiam.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.06.2012 12:10

Syn napisał(a):@Aldonka, Zawsze tak atakujesz nowych, którzy tutaj coś napiszą ... ? Dlaczego piszesz bzdury sądząc, że nikt nie odpowie na te pytania. Wycieczka jest organizowana prawie co 2 tyg przez pół roku. Powtórze sie jeszcze raz ze na wstepie zaznaczylem ze intersuja mnie wypowiedzi osob, ktorzy byli na tej wycieczce teraz, w maju kwietniu lub rok temu.Komentować może kazdy, nie widze problemu,zawsze mozna cos z tego wyniesc. Po za tym czy tutaj zawsze jak ktoś coś napisze to trzeba go tak krytykować ... ?

Też życzę miłego pobytu jeśli w najbliższym czasie się gdzieś wybierasz

Synu, Aldonka Cię nie zaatakowała, tylko usiłowała być pomocna, na tyle, na ile się da. Pytasz nas o rzeczy, które może wiedzieć tylko i wyłącznie organizator imprezy i do niego zapytanie skierować powinieneś. Podpisujesz umowę, płacisz, masz prawo wiedzieć, co kupiłeś... dziwię się, że nie zadałeś tych pytań zanim podpisałeś umowę i zapłaciłeś. Piszesz, że czekasz na wypowiedzi ludzi, którzy byli na tej imprezie. Ale co to za impreza (w necie znalazłam dwie różne oferty o tej samej nazwie)? Gdybyś choć podał link na touroperatora i tę konkretna ofertę.. może wtedy moglibyśmy coś z tego wywnioskować.. a tak, to czego od nas wymagasz? Nie wiemy, o czym tu konkretnie mowa...po prostu.
Zasada jedyna: wycieczki fakultatywne są , jak sama nazwa wskazuje, fakultatywne (czyli nieobowiązkowe) i dodatkowo płatne. Te, które są częścią programu nie wymagają dodatkowych opłat (zapłaciłeś już za nie opłacając imprezę; w tym nawet za bilety wstępu, o ile organizator w umowie nie zaznaczył, że jest inaczej). Ale naturalnie nikt Cię na nie siłą ciągnąć za uszy nie będzie pod warunkiem, że po prostu nie wypadają po drodze, kiedy impreza przemieszcza się z jednego hotelu do drugiego.
Poza tym dołączę do przedmówców: dziwię się, że korzystasz z tego typu formy wypoczynku, skoro juz po Twoim pierwszym poście można wyczytać niechęć do objazdówek (czy tez imprez typu "wypoczynek plus zwiedzanie").
Bez sensu jest płacić za coś, co Ci nie odpowiada a potem nie wykorzystać tego, za co już zapłaciłeś....
Pozdrawiam
ketivv
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ketivv » 24.06.2012 12:33

Syn napisał(a):Powtórze sie jeszcze raz ze na wstepie zaznaczylem ze intersuja mnie wypowiedzi osob, ktorzy byli na tej wycieczce teraz, w maju kwietniu lub rok temu.


tylko tyle, że nie podałeś co to za "wycieczka"
rzuciłeś enigmatycznie ogólny temat a wymagasz szczegółowej odpowiedzi dotyczącej konkretnie tylko tej wycieczki na którą sam jedziesz

organizator A może mieć inne zasady jak organizator B nieprawdaż ?

przecież "wycieczek" zorganizowanych o zbliżonej tematyce może być tysiące organizowane przez kolejny tysiąc biur podróży
Syn
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Syn » 24.06.2012 13:00

Ale narobiłem szumu :D Po pierwsze nazwa wycieczki jest w temacie ( wystraczy wspisać w google i od razu wyskakuje ) Po drugie tak ciężko wam zrozumiec, że chcialbym uslyszec opinie osob co tam byly i tago doswiadczyly. Jak bylo dokladnie jak pojechaly do Splitu,Trigoru czy Dubrownika.Jak bylo z platnosciami za wejsciowki. Czy nadal sadzicie ze to sa pytania na ktore nikt nie odpowie ... ? W planie wycieczki jest napisane ile bedzie trzeba zaplacic za "wszystkie wejsciowki" a jest troche tego wiec pytam bo nie wiem czy sie na wszystko zdecyduje bo jednak troche Euro trzeba wylożyc na to a nie jade sam.

To troche tak wyglada jakby mnie ktos zapytal jaka byla atmosfera i jak grali nasi na Euro nie bedac wogole na meczu i nie ogladajac go w telewizji.

W wielu kwestiach macie rację ale w tym, że nikt mi nie odpowie na takie czy inne pytanie to sie mylicie. Moze akurat trafi sie ktos kto byl na tej wycieczce i podzieli sie ze mna swoimi opiniami.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.06.2012 13:05

Podaj organizatora, ponieważ znalazłam dwie różne imprezy o takiej samej nazwie...
Syn
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Syn » 24.06.2012 13:11

Rainbow tours
grypserek
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 07.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grypserek » 24.06.2012 20:55

Skoro wystarczy wpisać w google i samo wyskakuje to można dodać organizatora słowo opinie i wszystko masz ...

Nie byłem na tej wycieczce i prawdopodobnie nie będę, bo byłem na innej "organizowanej" i delikatnie mówiąc nie przypadła mi do gustu taka forma wypoczynku, wolę wszystko sam, w swoim tempie itp.

Wejściówki wg programu masz płatne, przewodników po Trogirze, Splicie i Dubrowniku również - jaki koszt? Wg programu 100 E ;) W tym Plitvice 100 kun, jaskinia Postojna wg strony 23 euro, Krka 90-95 kun.

Czy będziesz mógł nie uczestniczyć w zwiedzaniu w grupie? Wszystko zależy od przewodnika, szczerze mówiąc wątpię - wyjątkiem mogą być te miejscowości, do których wraca się na nocleg. Ale to i tak zależy od niego, on za wszystkich odpowiada i on będzie miał w razie czego kłopoty.

Do wynajęcia przewodnika nie może Was zmusić, więc przypuszczam, że dla tych co nie chcą może być dany czas wolny ...
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 25.06.2012 09:22

Najpierw się zadaje nieprzemyślane pytania a potem się twierdzi, że ludzie atakują... :roll: :?:
Synu- nie wprowadzaj w błąd i nie pisz ogólników a szybko się przekonasz, że tu ludzie naprawdę potrafią dobrze doradzić wakacje.
O wiele lepiej niż jakieś biuro, któremu zależy na zyskach a nie na Twoim prywatnym zadowoleniu z rozszerzonego programu pobytu.
Bywa że atrakcje dodatkowe są rodzajem zapchajdziury w programie- coś trzeba klientowi dać w cenie, żeby nie marudził. Ale to coś nie zawsze jest dla nas interesujące.
Jednak w przypadku objazdówek po CRO raczej nie ma kłopotu z oceną, co może być bardzo fajne a co nie- wszystkie atrakcje są opisane i znane. Co najwyżej może być dylemat gdy biuro proponuje Dubrownik zamiast Plitvic... :lol:

Z reguły oferta musi zawierać wykaz tego, co jest w cenie i co jest dodatkowo odpłatne (wejściówki, dopłaty itd.)
A jak się ma wątpliwości to się pyta tego, co organizuje- on wie najlepiej- a przynajmniej powinien. A jak nie wie, lub nie udziela zadowalających i jasnych odpowiedzi to się jedzie bez takiego biura i już.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 25.06.2012 10:48

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię. Po drodze planowane są krótkie postoje.


Dzień 2
We wczesnych godzinach porannych przejazd do Lublany, stolicy Słowenii (krótki spacer po mieście). Dalej pojedziemy do jaskini Postojna - jednej z największych na świecie jaskiń o łącznej długości ponad 27 km. W godzinach popołudniowych przejazd do hotelu w północnej części Chorwacji. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.


Precyzja porażająca.

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Plitvic i zwiedzanie Parku Narodowego Plitvickie Jeziora, gdzie na obszarach porośniętych przez buki, jodły, świerki i klony, na długości ponad 8 km, znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo i połączonych ze sobą 72 wodospadami. Obszar parku zaliczany jest do światowego dziedzictwa naturalnego i jest chroniony przez UNESCO. Następnie przejazd na wybrzeże i zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Wieczorem obiadokolacja.


Chorwacja: Długość wybrzeża bez wysp - 1 777 km. Dlaczego jest to istotne. Bo jeśli dnia następnego zwiedzacie Split i Trogir to dobrze by było wiedzieć ile czasu zajmie dojazd na miejsce.

Dzień 4
Po śniadaniu proponujemy wyjazd na całodniową wycieczkę do Splitu i Trogiru (na miejscu lokalny przewodnik). W Splicie, największym mieście Dalmacji zwiedzimy stare miasto, którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu - krzyżują się tu wpływy weneckie, węgierskie i austriackie. Zobaczymy antyczny pałac cesarza Dioklecjana - jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (IV-V w.) i malowniczy port. W Trogirze, typowym nadmorskim miasteczku pospacerujemy po malowniczej starówce, gdzie zobaczymy między innymi ratusz z przełomu XIV i XV w. i katedrę św. Wawrzyńca z XIII w. Powrót do hotelu, obiadokolacja i czas wolny.


Zwiedzanie w stylu japońskim ale niektórzy tak lubią.

Znów istotna sprawa do jasnej cholery gdzie ten hotel? Sama trasa Split - Dubrovnik to jakieś 5h Jadranką w jedną stronę jak nie traficie na większe korki.

Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu przejazd malowniczą, nadmorską trasą do Dubrownika (po drodze fantastyczne widoki na góry i Adriatyk), ogłoszonego przez UNESCO dziedzictwem kultury światowej. W programie, między innymi spacer po starym mieście, Mala Braca - klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV wieku, Muzeum Apteki oraz mury miejskie. Powrót do hotelu, obiadokolacja i czas wolny.


Znów zwiedzanie w stylu japońskim.

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Parku Narodowego Krka, położonego na terenie ukształtowanym przez rzekę o tej samej nazwie. Rzeka Krka, płynąc przez wapienne podłoże wytworzyła nieregularne koryto - najciekawsze miejsce to niemal półkilometrowy odcinek, gdzie rzeka przepływa przez 17 kaskad, szerokich prawie na 100 m, pokonując spadek terenu o wysokości 45 metrów. Późnym popołudniem wyjazd do Polski.


Tu muszę przyznać że ktoś pomyślał. Przed wyjazdem będziecie mieli możliwość się wykąpać na Krka.

Dzień 7
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (Katowice ok. 13.00)


Wersja optymistyczna jak na autokar ale realna.

UWAGA! Ze względu na różną, uzależnioną od terminu wyjazdu lokalizację hoteli, ww. program należy traktować ramowo i może on ulec zmianie, oczywiście z zachowaniem wszystkich pozycji zwiedzania. Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.


Ze względu na taki zapis mam głęboko wszystkie biura podróży :D

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Chorwacja - wzdłuż Adriatyku
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone