Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja-wrzesień

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
viggen_wawa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 16.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) viggen_wawa » 01.09.2017 09:27

Oj dawno nie pisałem :) W tym roku pierwszy raz w Chorwacji we wrześniu (tradycyjnie Grebastica). Na długoterminowe prognozy już nie patrzę, bo to mniej więcej jak oglądanie Daavida Coperfielda :)
Ruszamy za tydzień 8 września i mam nadzieję, że po powrocie podzielę się dobrymi informacjami.
Pozdrawiam Cromaniaków
ATBCK
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 08.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ATBCK » 08.09.2017 20:26

dids76 napisał(a):Od kilku lat jeżdżę w czerwcu a potem we wrześniu i jeśli miałbym wybierać tylko jeden wyjazd, to zdecydowanie wrzesień ale tylko do 15 bo potem woda gwałtownie się ochładza.


W tym roku jedziemy wyjątkowo po 20 września. Dam znać czy mieliśmy takie same odczucia ;-)
lukeboss
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 08.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukeboss » 10.09.2017 09:30

Jestem od początku września w Makarskiej i niestety pogoda bardzo kiepska. Niestety prognoza się sprawdza :P jesten jeszcze kilka dni i oby się zmieniło.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10862
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 10.09.2017 16:23

A to ciekawe, w innym wątku Ktoś napisał, że po dniu deszczu teraz ponownie lampa na Rivie...
w kwestii pogody każdy sądzi wg siebie, dla kogoś 40st to super, 25st to załamanie pogody, długie spodnie, bluza, a inny przy 20st w krótkich spodenkach też ma frajdę, że jest w Cro; fakt jedzie się tam m.in. po słońce, ale urlop to po prostu wypoczynek, czy "lampa" czy nie;
ja raz doświadczyłem deszczu w Cro we wrześniu i uznałem to za dobry przerywnik
danny
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 05.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) danny » 10.09.2017 20:53

Ja jestem w Gradac od 03.09 i nie narzekam. W ciągu tygodnia, to może jeden dzień był kiepski. A tak to pogoda idealna. Przeglądam prognozy na accuweather i jeszcze ani razu się nie sprawdziła.
Guinness79
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 15.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guinness79 » 11.09.2017 12:08

Jesteśmy od 3.09 w Baśka Voda, faktycznie prognozy pogody mieszane? troche słońca, troche deszczu ale wrzesien tutaj, a wrzesien w Polsce to dwie różne sprawy. Ktoś pisał, że pogoda jest kiepska, to dziwne bo mnie słońce "spaliło" i dwa dni cierpiałem. Jeszcze troche mnie swędzi i piecze. Woda jak dla mnie ciepła. Bałtyk się chowa. Wydaje mi się, że wrzesień to dobra opcja. Kiedyś w Grecji mieliśmy 40 stopni w cieniu i nie było czym oddychać.
greenl
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 01.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenl » 11.09.2017 12:57

My jesteśmy od 03.09 w Starigrad-Paklenica . Pogoda w kratkę ale zdążyliśmy się ladnie opalić czego w Polsce nie doświadczysz już we wrzeniu :) Od wczoraj mamy tu totalna burze . Noc wyglądała jak bombardowanie .Grzmoty po górach Velebit rozchodziły sie totalnie glosno. Jednym slowem kataklizm . Teraz z małymi przerwami LEJE . Morze zrobiło się brązowe od tego co woda wypłukała ze skały. Ulicami rwące potoki. Ale jest optymistycznie bo jeszcze w tym tygodniu słonce ma pokazać sie na niebie :D :boss: :boss:
lukeboss
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 08.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukeboss » 11.09.2017 14:04

Dokładnie jak wyżej piszecie. Pogoda w kratkę. Dwa dni Słońce, dwa dni burze. Aktualnie za oknem szeròwka, tak jeszcze jutro. Środa, czwartek ma być patelnia.

Dokładnie pogoda na AccuWeather się w ogóle nie sprawdza. Polecam tą zwykłą z telefonu, od Google. Sprawdza się, nawet godzinowka.
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 11.09.2017 14:18

Od 1 - 8 września byłam na Visie. Pogoda w kratkę, ale przy tym co dzieje się od 4 dni na Pelješcu to pikuś.Grzmi, leje i p..ga wichrem.Temperatura od 20 - 25 w porywach.Dzisiaj jest najgorzej - ściana deszczu przy zacinającym wietrze.Od jutra ma być lepiej, środa czwartek lampa :roll:
Turystyczna
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Turystyczna » 13.10.2017 10:42

wrzesień najlepszym miesiącem na wyjaz do chorwacji, prawie po sezonie, turystów mniej a i ceny wyjazdów bardziej korzystne :)
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 16.10.2017 08:42

Tylko, że pogoda płata figle :P
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15644
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.10.2017 08:43

Turystyczna napisał(a):wrzesień najlepszym miesiącem na wyjaz do chorwacji, prawie po sezonie, turystów mniej a i ceny wyjazdów bardziej korzystne :)

Niestety pogoda niepewna.... coś co kiedyś było nie do pomyślenia...
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 16.10.2017 10:37

piekara114 napisał(a):
Turystyczna napisał(a):wrzesień najlepszym miesiącem na wyjaz do chorwacji, prawie po sezonie, turystów mniej a i ceny wyjazdów bardziej korzystne :)

Niestety pogoda niepewna.... coś co kiedyś było nie do pomyślenia...


Jak czytam Wasze relacje z podróży to i w sezonie z pogodą bywa różnie.

Mój wrzesień w tym roku był w kratkę , ale i tak opaliłam się - a specjalnie nie leżałam plackiem i zażywałam kąpieli morskich :lol:

Wolę taką pogodę ( i tak jest 10 razy lepsza niż w szczycie sezonu nad Bałtykiem) niż tłumy ludzi ,duchotę i 40 stopni :papa:
esiaczek
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 10.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) esiaczek » 16.10.2017 12:02

Pobyt 9-20/09/17 miejscowość Sevid - na dzień dobry po przyjeździe weekend wietrzny i burzowy - gospodarz mówił że to pierwszy weekend od nie pamięta kiedy żeby takie załamanie pogody było, mimo że ciepło (ok. 23st.C.) wiało niesamowicie, siekło deszczem i pohuczało (miejscami dość głośno) po okolicznych wzgórzach... W tygodniu słonecznie z burzami w nocy ale w ciągu dnia ciepło ok 25-28st.C. mi to wystarczyło żeby się spiec ;) morze ciepłe, wiadomo nie zupa, stanowiło fają ochłodę po wygrzewaniu na słoneczku. Owszem było parę dni z zachmurzeniami ale wykorzystaliśmy ten czas na zwiedzanie. wieczory już trochę chłodniejsze, trzeba było ubrać jakąś bluzę, może ze 2 deszczowe. Za dnia ciepło i orzeźwiające wieczory. no i najważniejsze - brak tabunów ludzi :) tak więc Chorwacja we wrześniu - szczerze polecam. Mimo kilku dni niepogody na cały 11 dniowy pobyt wypoczęliśmy - wszystko zależy od nastawienia ;)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 17.10.2017 08:44

travel napisał(a):Mój wrzesień w tym roku był w kratkę , ale i tak opaliłam się - a specjalnie nie leżałam plackiem i zażywałam kąpieli morskich :lol:

Wolę taką pogodę ( i tak jest 10 razy lepsza niż w szczycie sezonu nad Bałtykiem) niż tłumy ludzi ,duchotę i 40 stopni :papa:


Jakie 40 stopni? Jaka duchota? 8O

Raz na jakiś czas zdarza się wyjątkowo gorące, suche lato. Ale jak w 2016 i 2017 byłem w Dalmacji w sierpniu, na palcach jednej ręki mogę policzyć dni, kiedy słupek rtęci doszedł do 30 stopni. A 35 nie przekroczył chyba ani razu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Chorwacja-wrzesień - strona 36
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone