Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja-wrzesień

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Późny wrzesień w Breli

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.01.2017 17:56

wafel napisał(a):Witajcie,
Dwa lata z rzędu jeździliśmy do Breli w pierwszej połowie września i pogoda była gwarantowana. W tym roku przenosimy wyjazd na termin od 10 września do 24 września. Jakiej pogody możemy się spodziewać?

Może być podobnie (a 10 września to jeszcze pierwsza połowa miesiąca).
Ale nie ma gwarancji (w styczniu), że trzeci rok z rzędu pogoda (we wrześniu) będzie gwarantowana.
kijaki85
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 03.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kijaki85 » 11.02.2017 16:15

Byłam w ubiegłym roku w Chorwacji od 8-18 września. Pierwsze 3 dni były bardzo zachmurzone, pozostałe piękne słońce i zero deszczu :-)
mateusz15847
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 05.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mateusz15847 » 06.03.2017 02:27

Będę na Istrii (Porec) od 10 września, czytając trochę to forum powinienem raczej spodziewać się dobrej pogody, z dość wysoką temperaturą? :)
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 06.03.2017 09:32

mateusz15847 napisał(a):Będę na Istrii (Porec) od 10 września, czytając trochę to forum powinienem raczej spodziewać się dobrej pogody, z dość wysoką temperaturą? :)


Jak masz realny wpływ na aurę to możesz się spodziewać tylko tego co zaplanujesz.
Na pewno termin i miejsce sprzyjają większej szansie na trochę kropel deszczu niż byś pojechał w tym terminie dalej na południe.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.03.2017 11:37

RadamiaN napisał(a):
mateusz15847 napisał(a):Będę na Istrii (Porec) od 10 września, czytając trochę to forum powinienem raczej spodziewać się dobrej pogody, z dość wysoką temperaturą? :)


Jak masz realny wpływ na aurę to możesz się spodziewać tylko tego co zaplanujesz.
Na pewno termin i miejsce sprzyjają większej szansie na trochę kropel deszczu niż byś pojechał w tym terminie
dalej na południe.

Niekoniecznie.
Czasem we wrześniu na Istrii nie pada, a deszcz jest w Dalmacji.
Tylko myślenie w marcu 2017 o przewidywanej pogodzie we wrześniu 2017, to zajęcie za trudne nawet dla najstarszych górali. :wink:
sobolinek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 20.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) sobolinek » 09.03.2017 14:21

Zgadzam się z przedmówcą Januszem :)
2 razy byliśmy we wrześniu (zawsze wyjazd w pierwszy weekend) w Cro (Riwiera Makarska i Orebic) i pogoda była idealna. Tzn słoneczko i max 27 stopni. 3 raz (w 2016) pojechaliśmy również w pierwszy weekend września do Mlini (za Dubrownikiem) i przeżyliśmy wielkie rozczarowanie, bo niby miało być jeszcze cieplej bo niżej, a było zimno i praktycznie cały tydzień padało. Drugi tydzień standardowo spędziliśmy w Tucepi i w końcu się wygrzałam na słoneczku. Pogoda była taka do jakiej się przyzwyczailiśmy.
Podsumowując pogoda lubi zaskakiwać :)
wegorz
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wegorz » 15.03.2017 08:14

Zawsze wybieram czerwiec lub wrzesień. Wrzesień cudowny, winogrona, owoce itd. Spokojnie, może taniej, w 2014 wracałem do kraju 25 października a w moim mieście o 20 po powrocie mróz -2. Piękne ciepłe dni były. Rano chłodno, w hotelu też nie za ciepło ale orehowica czy białe wino dawało wiele rekompensaty.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.03.2017 08:17

mateusz15847 napisał(a):Będę na Istrii (Porec) od 10 września, czytając trochę to forum powinienem raczej spodziewać się dobrej pogody, z dość wysoką temperaturą? :)

w obiegłym roku na Istrii były na w I połowie września 2 dni pochmurzone i nie gorące, lało przeważnie w nocy, ogólnie wtedy w całej Chorwacji było tak deszczowo, reszta dni było słońce i gorąco
ewunia87
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 18.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewunia87 » 18.03.2017 22:26

To ciekawie się trafiło, ja za zwyczaj rzadko spotykam się tam z deszczem..
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.03.2017 22:52

ewunia87 napisał(a):To ciekawie się trafiło, ja za zwyczaj rzadko spotykam się tam z deszczem..

Witam.
Ile razy byłaś w Chorwacji we wrześniu :?:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.03.2017 10:00

witam, nową userkę na forum...
ewunia87 napisał(a):To ciekawie się trafiło, ja za zwyczaj rzadko spotykam się tam z deszczem..

to był pierwszy deszcz jaki zaliczyłem podczas pobytów w Cro, więc zazwyczaj go nie spotykałem
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 20.03.2017 20:03

Byliśmy 2 razy w pierwszej połowie września ( 2012 i 2013) i zdarzały się deszczowe dni. Minusem jest zachód słońca po 19 ....i to że w Polsce już może być dużo chłodniej i opalonych nóg za bardzo nie można pokazać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 19.04.2017 09:08

Kurde, zazdroszczę wszystkim, którzy mogą jeździć na wakacje poza sezonem. Ja już nie (dzieci w wieku szkolnym), ale do niedawna tak robiliśmy. Czerwiec/wrzesień, czyli dużo zieleni albo świeże owoce i warzywa (ewentualnie dłuższe wieczory vs. naładowanie baterii przed polską jesienią/zimą), ale w każdym przypadku mały ruch na drogach, wolne miejsca w knajpach i na parkingach. No a do tego ceny o 1/3 niższe niż w lipcu/sierpniu.

Miałem do "odhaczenia" Hvar, ale chyba w obecnej sytuacji najbardziej zatłoczona wyspa Dalmacji będzie musiała poczekać jakieś 10 lat...
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.04.2017 09:11

Marsallah napisał(a):Kurde, zazdroszczę wszystkim, którzy mogą jeździć na wakacje poza sezonem. Ja już nie (dzieci w wieku szkolnym), ale do niedawna tak robiliśmy. Czerwiec/wrzesień, czyli dużo zieleni albo świeże owoce i warzywa (ewentualnie dłuższe wieczory vs. naładowanie baterii przed polską jesienią/zimą), ale w każdym przypadku mały ruch na drogach, wolne miejsca w knajpach i na parkingach. No a do tego ceny o 1/3 niższe niż w lipcu/sierpniu.

Miałem do "odhaczenia" Hvar, ale chyba w obecnej sytuacji najbardziej zatłoczona wyspa Dalmacji będzie musiała poczekać jakieś 10 lat...

Szkoła to nie powód, nie marudź :D Mam dziecko w szkole i zawsze opuszcza końcówkę czerwca i początek września. Na koniec czerwca stopnie i tak już dawno wystawione i połowa klasy nieobecna na niby lekcjach, a początek września też jeszcze niezbyt obfity w zajęcia :lol:
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 19.04.2017 17:59

beatabm napisał(a):... Mam dziecko w szkole i zawsze opuszcza końcówkę czerwca i początek września. Na koniec czerwca stopnie i tak już dawno wystawione i połowa klasy nieobecna na niby lekcjach, a początek września też jeszcze niezbyt obfity w zajęcia :lol:

Też tak robię od trzech lat. Tym razem padło na czerwiec.
Moich ukochanych fig jeszcze nie będzie, woda będzie "rześka", ale dni dłuższe.
No i nie trzeba czekać tak długo. :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Chorwacja-wrzesień - strona 32
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone