Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja w marcu

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 04.02.2011 22:02

witam,
ale tak, na serio, bo czasem sobie żartuję ,
po co jechać do Chorwacji w marcu?????
przecież może lać, może być po prostu paskudnie tak jak u nas, nie szkoda kasy ???
ja też kocham Cro, byłem tam chyba ze dwadzieścia razy ale po co w marcu,
to chyba nie ma sensu ...
dla mnie takie pytanie to tak jak bysie ktoś pytał czy(bez urazy) "opłaca sie jechać w marcu do Kielc???"
no opłaca sie ...
pozdr.
ps. do kolejnych wakacji w CRO oczywiście pół roku zostało.
pozdrawiam.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 04.02.2011 23:04

Bogdanie, wszytsko zależy od tego, jaki to ma być wyjazd... Wiadomo, że nie ma mowy o plażowaniu....Ale pogoda jaka by nie była, zapewniam, że będzie lepsza niż w Pl w tym czasie...
Dziś na przykład był naprawdę piękny, słoneczny dzień... 16 st.C (naturalnie w cieniu) spacerowałam i piłam kawę siedząc w kawiarnianym ogródku.. Zatem, jeśli ktoś ma urlop i może pozwolić sobie na chwilę oddechu od polskiej zimy (zwłaszcza jeśli to zima w mieście.. czyli permanentna "szaro -burość", ciemność, zamiast śniegu błoto.., że o wyłaniających się spod śniegu psich niespodziankach nie wspomnę), to czemu nie... ? Choćby ta soczysta zieleń, jakiej latem w Hr z całą pewnością nie uświadczysz, jest tego warta i bardzo pozytywnie działa na samopoczucie.
Pozdrawiam
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 04.02.2011 23:09

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Bogdanie, wszytsko zależy od tego, jaki to ma być wyjazd... Wiadomo, że nie ma mowy o plażowaniu....Ale pogoda jaka by nie była, zapewniam, że będzie lepsza niż w Pl w tym czasie...
Dziś na przykład był naprawdę piękny, słoneczny dzień... 16 st.C (naturalnie w cieniu) spacerowałam i piłam kawę siedząc w kawiarnianym ogródku.. Zatem, jeśli ktoś ma urlop i może pozwolić sobie na chwilę oddechu od polskiej zimy (zwłaszcza jeśli to zima w mieście.. czyli permanentna "szaro -burość", ciemność, zamiast śniegu błoto.., że o wyłaniających się spod śniegu psich niespodziankach nie wspomnę), to czemu nie... ? Choćby ta soczysta zieleń, jakiej latem w Hr z całą pewnością nie uświadczysz, jest tego warta i bardzo pozytywnie działa na samopoczucie.
Pozdrawiam


Dokładnie tak :lol:

Ale ja Ci Kasiu zazdroszczę tej zimy na Hvarze :oops:

Pozdrawiam
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 05.02.2011 17:56

[quote="bogdan63"]witam,
ale tak, na serio, bo czasem sobie żartuję ,
po co jechać do Chorwacji w marcu?????
przecież może lać, może być po prostu paskudnie tak jak u nas, nie szkoda kasy ???

opłaca , opłaca 8 euro za osobę nocleg
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 06.02.2011 13:04

...a w kielcach 5 eurosów za nocleg + mleko prosto od krowy gratis.
pozdrawiam
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 06.02.2011 19:09

bogdan63 napisał(a):...a w kielcach 5 eurosów za nocleg + mleko prosto od krowy gratis.
pozdrawiam


A pogoda jaka? :wink:
Pozdrawiam
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 07.02.2011 09:34

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Bogdanie, wszytsko zależy od tego, jaki to ma być wyjazd... Wiadomo, że nie ma mowy o plażowaniu....Ale pogoda jaka by nie była, zapewniam, że będzie lepsza niż w Pl w tym czasie...
Dziś na przykład był naprawdę piękny, słoneczny dzień... 16 st.C (naturalnie w cieniu) spacerowałam i piłam kawę siedząc w kawiarnianym ogródku.. Zatem, jeśli ktoś ma urlop i może pozwolić sobie na chwilę oddechu od polskiej zimy (zwłaszcza jeśli to zima w mieście.. czyli permanentna "szaro -burość", ciemność, zamiast śniegu błoto.., że o wyłaniających się spod śniegu psich niespodziankach nie wspomnę), to czemu nie... ? Choćby ta soczysta zieleń, jakiej latem w Hr z całą pewnością nie uświadczysz, jest tego warta i bardzo pozytywnie działa na samopoczucie.
Pozdrawiam


Poczytałem sobie Kasico niedobra i jestem totalnie rozmontowany! Nie mam ochoty zabrać się do pracy, choć to poniedziałek, więc cały tydzień pracy przede mną. A w głowie mam już tylko soczystą zieleń, kawę w kawiarnianym ogródku, błękitne niebo i słońce....
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 07.02.2011 16:51

ludzie, jechać minimum cały dzień 1000-1500 km żeby siedzieć w temp. 16 stopni?, dzisiaj w krakowie było dwanaście ale tłumów z tego powodu nie widziałem, kawiarenki w Cro. puste, no ale jak nikt nie kupuje to raczej źle a nie dobrze, nie przesadzajcie z klimatem w Cro. , to już lepiej jechać na kanary, albo normalnie jak pora roku wskazuje na narty.
kończę odpisywać na ten temat.
pozdrowienia z krakowa.
didik
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 05.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) didik » 07.02.2011 19:01

Bogdan63
Nie powinieneś w ogóle zaczynać pisać, bo to kwestia tzw. szerokości horyzontów, perspektywy spojrzenia, czy zwyczajnego zrozumienia, że mogę czegoś nie rozumieć - nie jest to powód do powątpiewania w innych. Wszystko.
Co do tematu, w Chorwacji w marcu nie byłem, ale w innych krajach strefy śródziemnomorskiej tak. I, jeśli tylko da radę to na starsze lata zrobię jak tysiące mieszkańców zgniłego zachodu - przeprowadzę się tam na zimowe miesiące.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 07.02.2011 19:14

bogdan63 napisał(a):ludzie, jechać minimum cały dzień 1000-1500 km żeby siedzieć w temp. 16 stopni?, dzisiaj w krakowie było dwanaście ale tłumów z tego powodu nie widziałem, kawiarenki w Cro. puste, no ale jak nikt nie kupuje to raczej źle a nie dobrze, nie przesadzajcie z klimatem w Cro. , to już lepiej jechać na kanary, albo normalnie jak pora roku wskazuje na narty.
kończę odpisywać na ten temat.
pozdrowienia z krakowa.


człowieku, przejedź się raz wiosną do Cro a potem sie wypowiadaj....
albo z Kasią naszą forumową ( :) ) pogadaj :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 07.02.2011 19:15

bogdan63 napisał(a):ludzie, jechać minimum cały dzień 1000-1500 km żeby siedzieć w temp. 16 stopni?, dzisiaj w krakowie było dwanaście ale tłumów z tego powodu nie widziałem, kawiarenki w Cro. puste, no ale jak nikt nie kupuje to raczej źle a nie dobrze, nie przesadzajcie z klimatem w Cro. , to już lepiej jechać na kanary, albo normalnie jak pora roku wskazuje na narty.
kończę odpisywać na ten temat.
pozdrowienia z krakowa.


No wiesz, w Pl na 12 st. to ja też bym na zewnątrz nie siedziała (poza tym w Pl nie ma kultury kawiarnianej; nawet w najbardziej kawiarnianym w Pl Krakowie) ...Chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego, jaka jest różnica pomiędzy słonecznym zimowym dniem w Pl a w Hr.... słońce grzeje tutaj nieporównywalnie mocniej. Aby odczuwalność była mniej więcej podobna, to w Pl musiałoby być 16, a w Hr 12 st.... :wink:
A co do pustych kawiarenek w Cro.... nie są aż takie puste, bo tutaj każdy obowiązkowo kawę pije w kawiarni... zwłaszcza w takie słonczne zimowe dni, kiedy to przy kawie na zewnątrz można posiedzieć i 2 h (nawet na 12 st.C; w Krakowie przy 12 st byłoby ciężko usiedzieć 30 min.). Fakt ludzi mniej niż latem, bo turystów raczej nie ma... co nie znaczy, że zimą aż tak bardzo do tych turystów tęsknimy.... (mnie tam wcale do lata nie spieszno).
Z kwitnącej wyspy pozdrawiam ciepły Kraków.
Ostatnio edytowano 07.02.2011 19:21 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 1 raz
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 07.02.2011 19:19

bogdan63 napisał(a):
pozdrowienia z krakowa.


:)

i wszystko jasne :)
znam jednego rozrzutnego krakusa, znaczy - nie oszczędnego - ale okazało sie, że urodził się w innym mieście ;)
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 18.02.2011 21:52

KOniec marca i kwiecien w Chorwacji jest piekni dla tych co nie lubia sie smarzic na sloncu. Mam turistow z Wroclawa starsze pary ktore przijerzdzaja w kwietniu. Siedza w fotelikach na plazi. Zarzucaja wedki, czitaja ksiarzki. Spaceruja po okolici. Zbieraja ziola. Odpocziwaja w ciszi i w sloncu, bez korkow, kuzu, i innich letnich atrakcji
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 19.02.2011 16:36

didik napisał(a):Bogdan63
Nie powinieneś w ogóle zaczynać pisać, bo to kwestia tzw. szerokości horyzontów, perspektywy spojrzenia, czy zwyczajnego zrozumienia, że mogę czegoś nie rozumieć - nie jest to powód do powątpiewania w innych. Wszystko.
Co do tematu, w Chorwacji w marcu nie byłem, ale w innych krajach strefy śródziemnomorskiej tak. I, jeśli tylko da radę to na starsze lata zrobię jak tysiące mieszkańców zgniłego zachodu - przeprowadzę się tam na zimowe miesiące.


Popieram, ja też :D
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 24.02.2011 11:43

Pasjonat Chorwacji napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Bogdanie, wszytsko zależy od tego, jaki to ma być wyjazd... Wiadomo, że nie ma mowy o plażowaniu....Ale pogoda jaka by nie była, zapewniam, że będzie lepsza niż w Pl w tym czasie...
Dziś na przykład był naprawdę piękny, słoneczny dzień... 16 st.C (naturalnie w cieniu) spacerowałam i piłam kawę siedząc w kawiarnianym ogródku.. Zatem, jeśli ktoś ma urlop i może pozwolić sobie na chwilę oddechu od polskiej zimy (zwłaszcza jeśli to zima w mieście.. czyli permanentna "szaro -burość", ciemność, zamiast śniegu błoto.., że o wyłaniających się spod śniegu psich niespodziankach nie wspomnę), to czemu nie... ? Choćby ta soczysta zieleń, jakiej latem w Hr z całą pewnością nie uświadczysz, jest tego warta i bardzo pozytywnie działa na samopoczucie.
Pozdrawiam


Poczytałem sobie Kasico niedobra i jestem totalnie rozmontowany! Nie mam ochoty zabrać się do pracy, choć to poniedziałek, więc cały tydzień pracy przede mną. A w głowie mam już tylko soczystą zieleń, kawę w kawiarnianym ogródku, błękitne niebo i słońce....



no i właśnie!!! i co ma zrobić taki człowiek w tej szaro burości, błocie , że o psich niespodziankach nei wspomnę .... no może tylko kawę :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat

cron
Chorwacja w marcu - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone