Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja w maju

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
martirio
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 15.02.2012
Chorwacja w maju

Nieprzeczytany postnapisał(a) martirio » 15.02.2012 14:33

Witam,
planuję wybrać się do Chorwacji na długi weekend majowy (pobyt 7-8 dni). Jestem na etapie poznawania poszczególnych regionów, mam jednak wątpliwości dotyczące temperatur. Znalazłam w internecie informację, że maju powinnam spodziewać się stałej temperatury około 20 stopni, ale od osób, które były wiem, że może być to nawet 30 stopni.
Czy ktoś z Was ma doświadczenie w zakresie majowych wyjazdów?
Bardzo proszę o informację, jakich temperatur mogę się spodziewać. Jest to dla mnie ważne, ponieważ chciałabym zabrać rodziców, a oni są bardzo ciepłolubni :-)

Dziękuję.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.02.2012 14:37

martirio
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) martirio » 15.02.2012 14:40

Bardzo dziękuję :)
kawa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 337
Dołączył(a): 01.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa » 15.02.2012 15:20

Z temperaturą powietrza może być różnie, może być 15, 20 a nawet 30 st.
Ale temperatura wody będzie raczej niezbyt wysoka - max. 15 st.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 15.02.2012 19:51

kawa napisał(a):Z temperaturą powietrza może być różnie, może być 15, 20 a nawet 30 st.
Ale temperatura wody będzie raczej niezbyt wysoka - max. 15 st.

Zdarza się (i wcale nie rzadko), że jest i wyższa. Naturalnie pod warunkiem, że temperatury powietrza są wysokie.... Ja sama pamiętam takie wiosny, że ok 10 maja temeperatura Adriatyku była nieco ponad 20 st. (oczywiście przy ponad przeciętnie wysokich temperaturach powietrza).
Zimą Adriatyk miewa 14-15 st....
Dziś, przy temperaturze powietrza ok. 7 st. C w najcieplejszym momencie dnia zmierzono temp. morza 11 st...; w okolicach Komižy 13 st.
Także 15 st. na początku maja to raczej czarny scenariusz i przy kiepskiej pogodze (oczywiście w zależności od regionu)
Pozdrawiam
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 15.02.2012 20:09

http://www.meteo-info.hr/povijesni-podaci

Po prawej stronie masz kalendarz- wybierz sobie datę i sprawdź co się działo na przełomie kilku lat w maju (temperatury).

Pozdrawiam.
beret
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) beret » 03.04.2012 20:39

u mnie wyjazd w terminie koniec kwietnia/początek maja zaklepany... codziennie sprawdzam pogode z nadzieją,ze z dnia na dzien będzie coraz cieplej :wink:

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Chorwacja w maju
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone