Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja samolotem i co dalej...?

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Morfeus_S
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 02.02.2013
Chorwacja samolotem i co dalej...?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morfeus_S » 02.02.2013 12:43

Witam wszystkich Cro maniaków :papa:

Mam nadzieję, że znajdę tu pomoc albo chociaż małą podpowiedź.
Mam zamiar tegoroczne wakacje spędzić z rodziną w Cro. Przymierzałam się do niej wielokrotnie ale ciągle wydawało mi się, że dzieci są za małe i nie damy rady...Teraz synkowie będą mieli 4 i 8 lat i czas ruszyć tyłki :wink: Problem polega na tym,iż jeden z nich źle znosi podróż autem i zostaje nam samolot..Jako, że urlop przypada nam na pierwszą połowę sierpnia tym bardziej, samolot wydaje mi się sensowniejszy. Sprawdziłam loty Eurolotu i za bilety za nas wszystkich wyszłyby ok. 3tys. No i teraz pojawia się problem. Potrzebowalibyśmy jakiejś fajnej kwatery, z gospodarzami którzy mogliby zapewnić nam transfer z lotniska i spowrotem. Do wyboru mam Zadar, Split i Dubrownik, i w miarę niedaleko nich szukałabym noclegu. Oczywiście nie mając samochodu pod ręką kwatera musiałaby być dość blisko plaży, jakichś knajp z jedzeniem, tudzież atrakcjami lokalnymi...Lubimy zwiedzać i się "szwendać" więc odpada tylko i wyłącznie brodzenie po wodzie i leżenie plackiem 8) Wiem, że to spore wymagania i może być trudno z realizacją, ale właśnie dlatego szukam tutaj pomocy :lol: Wiem, że sporo z Was jest starymi wyjadaczami w tym temacie, to może znajdą się jakieś namiary na konkretne kwatery i ich właścicieli ??? Z góry byłabym baaardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc i rady :D
Pozdrawiam serdecznie, Agata.
tomasz1
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz1 » 02.02.2013 19:53

Na wyspie Ciovo miejscowość Slatine.Odbierają z lotniska.Jak będę w domu mogę poszukać namiary.
dario dalmacja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 02.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) dario dalmacja » 04.02.2013 13:33

W koncu maja mysle ze bedziu bardzo tanie linie samolotowe do Zadaru.
To ja cie moge odbierac z lotniska :papa:
Morfeus_S
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 02.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morfeus_S » 04.02.2013 18:35

Dziękuję Wam za odpowiedzi :)

Powoli coś tam się klaruje, czytam i czytam to forum, i jakieś wnioski się nasuwają ;)
Zastanawiam się teraz czy nie wydębić urlopu jednak na czerwiec, bo różnica w cenie biletów za naszą czwórkę to aż 1000zł, więc chyba warto Obrazek no i pogoda znośniejsza. Póki co ,siedzę i dumam Obrazek
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.02.2013 20:02

Jeżeli możesz, nie ogranicza Cię szkoła dzieci to lepiej poza sezonem, czyli czerwiec lub wrzesień. Taniej, mniej ludzi a pogoda i tak jest ok ;)
Morfeus_S
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 02.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morfeus_S » 04.02.2013 20:43

No właśnie, myślę, że jak urwę mojego dziecia w czerwcu ze szkoły, to się wielka tragedia nie stanie, zresztą to pierwszak więc Obrazek Drugi w przedszkolu, to tym bardziej mała szkoda. Znalazłam taki oto nocleg: ......musiałam usunąć link Obrazek, apartament nr 17, na początku czerwca (cena 30 ojro za dobę ). Podliczyłam, że z przelotem wyjdzie nas 3600zł, to chyba nie tak strasznie...Obrazek Co myślicie o tej miejscówce??
Ostatnio edytowano 04.02.2013 22:21 przez Morfeus_S, łącznie edytowano 1 raz
olcia85
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 11.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) olcia85 » 04.02.2013 21:24

nam w lipcu ubiegłego roku udało sie capnąc tanio bilety do Zadaru, ale wtedy jeszcze OTL latało:p Zadar jest świetnie skomunikowany z lotniskiem, co pół godziny jeżdżą autobusy miejskie z lotniska do centrum, nie wiem jak z ew. dalszymi połączeniami między miastami, ale autobus się zatrzymywał na jakimś dużym dworcu więc coś może być na rzeczy :oops:
marpie7
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 07.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marpie7 » 03.03.2013 14:57

Witam

Podciągnę trochę temat. Jam mam lądowanie 24 czerwca w Splicie. Proszę o namiary na jakieś prywatne kwatery w okolicy jeśli ktoś z Was zna, myślę że do ok 5km można iść na piechotę(ok.9 rano na miejscu), jak dalej to autobus lub taxi, w sumie możliwości transferu na kwaterę jest trochę, może gospodarz podwiezie:) Mój pierwszy wypad do Chorwacji w ciemno z dziewczyną. Planujemy tam spędzić 2tyg. Mam nadzieję, że będzie cool 8) !

Pozdrawiam wszystkich Cromaniaków!!!
sernikowy
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sernikowy » 03.03.2013 21:10

Jesli bierzesz pod uwagę Dubrovnik - polecam miasteczko blisko lotniska Cavtat - kwatera villa vidak - pani Mara Vidak, w zeszłym roku spędzaliśmy tam tydzień prosto po ślubie. Pani Mara zapewnia transfer z lotniska - samochodem - blisko do 10 minut. lotnisko "Dubrovnik" tak na prawdę jest oddalone ok 25 km od Dubrovnika - a za to kilka km od Cavtat. Kwatera u pani Mary super, czysto, polecam gorąco, okolice też - szczególnie pobliskie plaże w zupie dubrovackiej (Kupari, Mlini) z kwater przepiękny widok na otwarte morze, najbliższa plaża minutę od kwatery, ale nie szczególnie ciekawa i z jezowcami, za to w promieniu5-10 minut w prawo lub lewo kilka plaż, w tym zaciszna zatoczkowa plaża FKK (jesli ktoś reflektuje), do samego Dubrovnika z Cavtat miejski autobus nr 10 jedzie ok 25 minut. Wszystko to włącznie z namiarami na kwatery znajdziesz bez problemu w internecie. Większość gospodarzy zapewnia transfer z/do lotniska (najczęściej dodatkowo płatny). z samolotów poza eurolot polecam easy jet - ale z Berlina, tyle, ze latają tylko do końca sierpnia, dla mieszkańców centralnej Polski to jednak kawałek drogi.
marpie7
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 07.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marpie7 » 10.03.2013 17:20

Padło na Okrug Gornji na Čiovo. Proszę nie zniechęcać i nie zachęcać czemu akurat tam a czemu nie gdzie indziej. Zobacze i sam ocenie czy to był dobry wybór :) Gospodarze oferują piękny apartament 70m2 z tarasem 30m2 z widokiem na morze, no wszystko... pralka, lodówka, zmywarka, internet bla bla bla.... Transfer z lotniska w cenie, i codzienny dojazd do Trogiru samochodem bo tam pracują :o. Przelot Z Rotterdamu do Splitu plus 14 spań wyniesie mnie 1000e(2os.)
Jest to pierwszy mój wyjazd do Chorwacji mam nadzieję że nie ostatni. :D
Jak będzie zobaczymy, na razie poszła zaliczka i odliczam do wyjazdu. :papa:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 10.03.2013 17:50

marpie7 napisał(a):Padło na Okrug Gornji na Čiovo. Proszę nie zniechęcać i nie zachęcać czemu akurat tam a czemu nie gdzie indziej. Zobacze i sam ocenie czy to był dobry wybór :) Gospodarze oferują piękny apartament 70m2 z tarasem 30m2 z widokiem na morze, no wszystko... pralka, lodówka, zmywarka, internet bla bla bla.... Transfer z lotniska w cenie, i codzienny dojazd do Trogiru samochodem bo tam pracują :o. Przelot Z Rotterdamu do Splitu plus 14 spań wyniesie mnie 1000e(2os.)
Jest to pierwszy mój wyjazd do Chorwacji mam nadzieję że nie ostatni. :D
Jak będzie zobaczymy, na razie poszła zaliczka i odliczam do wyjazdu. :papa:

Proponuję wynajęcie samochodu i zwiedzenie N.P.KRKA ,to nie daleko a atrakcji mnóstwo :hut: :papa:
marpie7
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 07.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marpie7 » 10.03.2013 19:05

Na szybko znalazłem to: http://www.rentacarsplit.net/index.php/en/listprice
jak Ktoś z Was ma namiary na jakieś wypożyczalnie niedaleko Trogiru to wrzucać :D
Z grupy A czy B można za nieduże pieniądze jakieś wozidło wyszarpać.
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 12.03.2013 19:09

Informacja z dnia dzisiejszego:
"Ryanair z przykrością zawiadamia, iż z powodów operacyjnych od 02.04.2013 - 26.10.2013 (włącznie) poniższe loty zostają odwołane. Prosimy o poinformowanie wszystkich pasażerów podróżujących na rezerwacji."
:twisted:
Tanie loty
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tanie loty » 21.04.2013 22:46

Jeśli chodzi o tanie bilety lotnicze polecam http://www.travelnow.pl, a co do chorwacji to świetny wybór na miejsce, w którym można mile spędzić urlop
aniag
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniag » 06.05.2013 21:14

olcia85 napisał(a):nam w lipcu ubiegłego roku udało sie capnąc tanio bilety do Zadaru, ale wtedy jeszcze OTL latało:p Zadar jest świetnie skomunikowany z lotniskiem, co pół godziny jeżdżą autobusy miejskie z lotniska do centrum, nie wiem jak z ew. dalszymi połączeniami między miastami, ale autobus się zatrzymywał na jakimś dużym dworcu więc coś może być na rzeczy :oops:



Faktycznie Zadar jest swietnie skomunikowany. Wstawiam link do zadarskiego dworca autobusowego, mam nadzieje, ze ulatwi zaplanowanie urlopu od strony logistycznej- http://www.liburnija-zadar.hr/
Pomocnym zrodlem podczas planowania podrozy w okolice Zadaru jest rowniez oficjalna strona miasta Zadar- http://www.tzzadar.hr/hr i jej ostatnia kolumna czyli Journey planner lub jak kto woli Planiranje putovanja :wink:
Następna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Chorwacja samolotem i co dalej...?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone