Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja samolotem i co dalej...?

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jagodyipoziomki
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 06.06.2013
Samolotem do Chorwacji z rodzina i co dalej ?????

Nieprzeczytany postnapisał(a) jagodyipoziomki » 09.06.2013 15:22

Witam ,
w sierpniu chcielibysmy poleciec do Chorwacji . Mamy mozliwosc tanszego lotu do Zadaru, Splitu lub dubrovnika . Dwoje doroslych i dwojka dzieci w tym 2 latek .
Cel odpoczynek z rodzina na plazy, skosztowanie chorwackiej kuchni , spacery , rower .
Moze w przyszlosci bedziemy bardziej mobilni i aktywni i nastawieni na zwiedzanie ale tym razem musimy dopasowac sie do mozliwosci malucha .


1.Bedziemy bez samochodu zatem szukamy dobrej kwatery w miare blisko plazy do 200 metro i bez schodow (podjazd dla wozka ).
2.Maluchowi bede gotowac zatem gdzies niedaleko dobrze zaopatrzony sklep - mieso, warzywa owoce, pieczywo.
3.Natomiast maz lubi owoce moza i regionalna kuchnie kraju w ktorym porzebywa tak jak starsza corcia. Zatem jakas dobra restauracja .

4.Zaakceptujemu duza ilosc turystow ale wazne zeby blisko kwatery czy plazy nie bylo halasliwej ulicy , dyskoteki, baru nocnego .

5. Dobrze jesli bedzie w miare blisko przychodnia szpital i apteka -odpukac.

5. Plaza wiem ze o piaszczysta trudno , ale zeby zejscie bylo lagodne ,
plaza nie moze byc skalista , betonowa .

Zaakceptujemy nawet niewielkie lokum byle z wyposazona kuchnia .


Wiele jest pieknych miejsc w Chorwacji z Waszych opisow : makarska, Korcula, rejony Dubrovnika , Krka,
ale wyspy odpadaja bo trudno dojechac z lotniska . Szukamy czegos w promieniu do 50 km od lotniska .

Logicznym wyborem najblizszym jest Ciovo -poprosze uprzejmie o info w ktorej czesci ciovo szukac kwatery biorac pod uwage nasze kryteria ?

Poprosze o zyczliwe podejscie do naszej sytuacji i podanie namiarow na dobre kwatery na adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl lub tu na forum.


Pozdrawiam
Iwona
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Samolotem do Chorwacji z rodzina i co dalej ?????

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 09.06.2013 16:07

Padłem.... :mrgreen:

Kupcie sobie w Neckermanie lub TUI.

Poczytaj troszkę FAQ i będziesz miała ogląd.
Samolot fajna rzecz, al;e kierowanie się dwulatkiem, to juz przesada.
Niech się młody od najmłodszych uczy, że życie to nie bajka.
My jechaliśmy do Cro pierwszy raz z 8-miesięcznym Bobasem i było ok.
Użytkownik usunięty
Re: Samolotem do Chorwacji z rodzina i co dalej ?????

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.06.2013 17:08

Podobnie jak kolega mam jedną propozycję: kupić wczasy w biurze podróży,
z transferem do hotelu, szwedzkim stołem, itp. :wink:
jagodyipoziomki
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 06.06.2013
Re: Samolotem do Chorwacji z rodzina i co dalej ?????

Nieprzeczytany postnapisał(a) jagodyipoziomki » 09.06.2013 21:34

Alez drodzy forumowicze lednice i fux blysneliscie intelektem i humorem - brawo ale bez owacji.
To miesce dla tych ktorzy szukaja pomocy , porady , nie znacie sie na danym temacie nie chcecie pomoc to sie nie wypowiadajcie .
Użytkownik usunięty
Re: Samolotem do Chorwacji z rodzina i co dalej ?????

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.06.2013 21:42

Widzę, że ktoś nie zrozumiał w obu przypadkach aluzji :wink:

Delikatnie zwróciłem uwagę na to, że
sierpień to szczyt sezonu i wszystkie apartamenty spełniające wasze wymagania są już zarezerwowane :wink:
Zresztą nawet po sezonie trudno byłoby znaleźć apartament spełniający wszystkie wymogi, np. szpital i przychodnię pod ręką. :wink:

W tej sytuacji lepiej kupić wczasy z biurem podróży, w dobrym hotelu, niż się stresować szukając czegoś, czego nie znajdziecie.
A pobyt bez własnego auta w Chorwacji z dwójką małych dzieci to mały koszmarek. :roll:
Ostatnio edytowano 09.06.2013 23:23 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009
Re: Samolotem do Chorwacji z rodzina i co dalej ?????

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 09.06.2013 21:54

Faktycznie może być ciężko. Osobiście niewiele pomogę, ale wiem, że są właściciele apartamentów którzy oferują transfer z lotniska do miejsca zakwaterowania. Czasami tu zaglądają :wink: . Chyba z miesiąc temu jeden z zaprzyjaźnionych rezydentów oferował taki transport w podobnym wątku. Może się odezwie... Chyba chodziło o rejon Splitu... Cierpliwości :)
mashacra
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mashacra » 21.06.2013 12:48

Ja za kilka dni mam kolejny pobyt w Dalmacji samolotem, pierwszy planowałem z komunikacją miejską w okolicy Zadaru w ostatniej chwili po podliczeniu kosztów (transfer z lotniska + bilety autobusowe do atrakcji w okolicy + czas spędzony na przystankach i pędzących autobusach) padło na wypożyczalnię te same pieniądze +/- 10% włącznie z benzyną przy codziennych wyjazdach, znaczy się, samochód nie stoi na podjeździe i nie czeka na powrót na lotnisko.

Drugi wyjazd tylko samochód (inaczej nie można ;) ), bierzesz z lotniska i cała Dalmacja twoja :) do odkrycia dziesiątki plaż, zabytków, tras i widoków. Nie jesteś przywiązany do miejsca, a jak pada to jedziesz gdzie indziej.
Na 11 dni na miejscu mam 3 miejsca noclegowe (od Zadaru do Splitu), do zwiedzenia wyspy, kilka miast i byczenie się na plaży i nurkowanie. Jak coś się nie spodoba to uderzamy gdzie indziej, przy awarii z dzieckiem też szybko można samemu się ogarnąć.

Jedyna wada, to miejscowych płynnych specjałów człowiek nie popróbuje za dużo.

Jak wypożyczać to tylko u pośredników, bezpośrednio w wypożyczalni zawsze wychodziło mi to samo +100% w porównaniu z "brokerem" ;)
morela
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 26.01.2017
jeśli samolotem - jak poruszać się na miejscu?

Nieprzeczytany postnapisał(a) morela » 26.01.2017 15:12

4 osobowa rodzina z prawdopodobnie 4 walizami po wyjściu z samolotu:
1. czym najlepiej podróżować do zarezerwowanego miejsca, np. Split-Makarska? Są jakieś transfery?
2. jeśli odległości od plaży są znaczne, to jak je pokonywać codziennie? Czy z tego powodu warto wynająć na cały czas pobytu auto?
Użytkownik usunięty
Re: jeśli samolotem - jak poruszać się na miejscu?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.01.2017 15:43

To pytania, na które powinnaś/neś odpowiedzieć sobie sam/a.
Komunikacja autobusowa istnieje: http://www.autobusni-kolodvor.com/en/te ... ?k=6&d=191
david8213
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 09.02.2012
Wyspa KRK samolotem z PL

Nieprzeczytany postnapisał(a) david8213 » 09.04.2018 16:43

Widziałem że są bezpośrednie loty z Berlina na wyspę KRK za mostem (lotnisko Rijeka).
Jak dostać się z lotniska do miasteczka Baśka ?

Lotnisko: https://goo.gl/maps/4RGKonboW5p
Transport: https://goo.gl/maps/T9jt2Z1Zudu
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.04.2018 22:23

mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: Wyspa KRK samolotem z PL

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 15.04.2018 21:23

david8213 napisał(a):Widziałem że są bezpośrednie loty z Berlina na wyspę KRK za mostem (lotnisko Rijeka).
Jak dostać się z lotniska do miasteczka Baśka ?

Lotnisko: https://goo.gl/maps/4RGKonboW5p
Transport: https://goo.gl/maps/T9jt2Z1Zudu



...zobacz czy pensjonat nie ma w ofercie transferu z lotniska...dużo tak sobie dorabia :wink:
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 17.05.2018 14:02

W tamtym roku mieliśmy sąsiadów mieszkających w Niemczech. Przylecieli do Splotu i tam wypożyczyli auto potem jazda do Gradac. Koszt auta jakieś 300€ za tydzień.
syn_janusza
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 1
Dołączył(a): 02.03.2014
Lotnisko (Split) --> Szybenik / wieczorem

Nieprzeczytany postnapisał(a) syn_janusza » 15.07.2018 20:10

Cześć. Czy ktoś z Was orientuje się czy kursują autobusy z lotniska Kastela do Szybenika wieczorem w tygodniu lub czy są jacyś prywatni przewoźnicy (prócz drogiej taryfy)?
Z tego co wiem jest jakiś autobus do Trogiru i trzeba się przesiąść. Problem w tym że ja będę tam wieczorem (o 21).
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.07.2018 16:25

Popatrz tu: http://www.promet-split.hr/
Jest też Shuttle bus czeka na pasażerów z przylotu i po ok. 20 minutach odjeżdża - do Makarskiej jest ok. 22:20
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Chorwacja samolotem i co dalej...? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone