Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja przyciąga jak magnes. Baśka 2008.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 04.08.2009 17:47

coti napisał(a):Twiga - piękna relacja. czyta się z przyjemnością i to wielką!!! 8)
pozdrawiam maciek


Bardzo mi miło. Cieszę się, że relacja się podoba. To daje pozytywną energię do dalszego tworzenia. :D
Kobieta
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 368
Dołączył(a): 03.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobieta » 08.08.2009 10:50

och te delfiny!! 3 razy byłam w Cro, ale ani razu ich nie widziałam :(
Widoki piękne :!:
Byle do września!!!!! :D
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 11.08.2009 18:28

Kobieta napisał(a):och te delfiny!! 3 razy byłam w Cro, ale ani razu ich nie widziałam :(
Widoki piękne :!:
Byle do września!!!!! :D


Byle do września :D
Mam nadzieję, że jeszcze uda mi się wcześniej dokończyć relację :D
jacencjusz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 28.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacencjusz » 20.08.2009 13:25

Piękna relacja

Bardzo dziękuje za szczegółowe informację odnośnie rejsu. Nie ukrywam że z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg :-)

Jacek
szeltom
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 15.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szeltom » 24.09.2009 11:58

Szkoda, że relacja sie urwała .....
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 13.10.2009 09:48

Niestety przez ostatnie tygodnie czas był moim wrogiem. Upływał za szybko w związku z przygotowaniami do ślubu i wyjazdu do CRO i za wolno do samej wyprawy. Postaram się to teraz ponaprawiać i uzupełnić relację.
Może nawet powstanie kolejna z podróży - "Chorwacja wzdłuż i wszerz" - podczas której zrobiliśmy aż 4,5 tys. kilometrów. ;)
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 15.10.2009 20:50

Zgodnie z obietnicą uzupełniam relację :)

4 wrzesień 2008r.
Miasto KRK widzieliśmy już pierwszego dnia po zmroku. Teraz przyszedł więc czas zwiedzenia jego zakamarków za dnia. Pogoda się trochę ochłodziła, ale akurat na tyle aby umilić nam zwiedzanie starówki KRK-u.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 16.10.2009 17:05 przez Twiga, łącznie edytowano 1 raz
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 15.10.2009 20:53

Ech.. złośliwość losu. Ładuję zdjęcia a "żaba" wysiada :) Nie pozostaje mi nic innego jak wrócić do tego jutro. Dziś jest to praca bez końca :)
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 16.10.2009 18:06

Zaraz za bramą, na prawo od tej uliczki znajdujemy mini galerię prowadzoną przez prawdziwego przez prawdziwego pasjonatę morza.
W gablotach możemy podziwiać modele statków, które ten człowiek pieczołowicie tworzy z własnoręcznie wykonywanych elementów. Piękne i majestatyczne te jego statki, dopracowane w każdym szczególe. Można sobie wyobrazić, że praca nad nimi zajmuje mu wiele miesięcy.

Obrazek

Po lewej schodki prowadzące do galerii:
Obrazek

Obrazek

Robię zdjęcie wnętrza, ale właściciel prosi by już nie fotografować więc muszę się dostosować, choć z żalem bo statki są takie piękne, że chciałoby się zabrać je ze sobą choćby na zdjęciach.

Po wyjściu z galerii spacerujemy jeszcze po wąskich uliczkach KRK-u ale jakoś to miasto nie robi na nas szczególnego wrażenia. Ładnie tu, ale bez wielkiego "łał". Szybko kończymy więc zwiedzanie i postanawiamy wrócić do Baśki i wykorzystać resztę dnia na plażowanie.
Po drodze zatrzymujemy się pod jednym z wielkich kamiennych bloków, jakich wiele w tej okolicy. Wszystkie wyciosane są w dziwne kształty. Okazało się, że to litery starego alfabetu głagolickiego, na ślady którego natrafiono w tych okolicach. Przez cały wyjazd intrygowały nas wszędobylskie repliki kamiennej tabliczki z tymi dziwnymi znakami. A tym czasem to jeden z najstarszych zabytków języka chorwackiego. Płyta stanowi jednocześnie dokument prawny – darowiznę – przekazaną przez króla Zvonimira - podarował on Benedyktynom w Jurandworze ziemię, na której później powstał kościół św. Łucji. Ja byłam przekonana, że to pewnie jakiś pierwszy alfabet chorwacki, ale moja druga połówka szybko mi to wyperswadowała, zauważając, że w alfabecie literki się nie powtarzają, a na tej tabliczce tak. :)
Wyjeżdżając z KRK-u po raz kolejny natrafiamy na bliźniaczego pasata oklejonego Cropelką :) Przyznać się czyje to. ;)

Obrazek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 16.10.2009 20:51

Piekne 8)
Zajefajne te puste ulczki :)
Czekam na CD
pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.11.2009 10:25

Twiga napisał(a):...W gablotach możemy podziwiać modele statków, które ten człowiek pieczołowicie tworzy z własnoręcznie wykonywanych elementów. Piękne i majestatyczne te jego statki, dopracowane w każdym szczególe. Można sobie wyobrazić, że praca nad nimi zajmuje mu wiele miesięcy.


To zupełnie jak niektórym z opisem urlopu. :wink:
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 28.11.2009 10:12

JacYamaha napisał(a):
Twiga napisał(a):...W gablotach możemy podziwiać modele statków, które ten człowiek pieczołowicie tworzy z własnoręcznie wykonywanych elementów. Piękne i majestatyczne te jego statki, dopracowane w każdym szczególe. Można sobie wyobrazić, że praca nad nimi zajmuje mu wiele miesięcy.


To zupełnie jak niektórym z opisem urlopu. :wink:


:oops:
No to mi zmyłeś głowę. Należało mi się :lol: Rzeczywiście coś mi marnie poszło z tą końcówką relacji. Co prawda, teraz to już musiałabym opisywać sam powrót do domu dnia kolejnego, ale może chociaż postaram się znaleźć chwilę i tu jeszcze coś wrzucić. Choćby parę zdjęć. Jeśli jeszcze ktoś ma ochotę tu zaglądnąć i je obejrzeć. :) :oops:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 28.11.2009 10:25

Twiga napisał(a):. . . Jeśli jeszcze ktoś ma ochotę tu zaglądnąć i je obejrzeć. :) :oops:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.11.2009 10:47

Twiga napisał(a):Choćby parę zdjęć. Jeśli jeszcze ktoś ma ochotę tu zaglądnąć i je obejrzeć. :) :oops:

A jak Myślisz?
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 28.11.2009 10:52

Oki, to odszukam zdjęcia i wieczorkiem na pewno coś wrzucę :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Chorwacja przyciąga jak magnes. Baśka 2008. - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone