Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja - pobyt z psem...

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014
Re: pobyt z psem...

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 18.08.2015 12:55

Alga napisał(a):Odświeżę temat. Czy macie doświadczenie, czy na Jeziora Plitwickie można wejść z psem? Wyczytałam, że na bilecie jest tylko zakaz spuszczania psa ze smyczy, ze grozi za to mandat, ale nie ma zakazu wprowadzania zwierząt. Są nawet jakieś zdjęcia zwiedzających z psami... jak to wygląda w praktyce, faktycznie nie ma problemu? Zapytam również, ile średnio trwa trasa/przejście przez Jeziora?


Alga, tu mamy temat na temat miejscówek przyjaznych zwierzętom (wiem że napisałaś wcześniej, ale zachęcam do wpisywania się). Jeśli chodzi o Plitvickie : noclegi-plaze-inne-miejsca-przyjazne-zwierzetom-t49165.html
noyou
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 10.07.2016
Pies w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyou » 10.07.2016 08:33

Witam
Planujemy wybrać się w tym roku z naszym psiakiem (Labrador) do Chorwacji

Posiadamy już paszport dla Kluska, jest również zaszczepiony oraz ma mikrochip.

A chciałbym dowiedzieć się jak wygląda sprawa z wstępami do różnych atrakcji z psem

Planujemy na pewno odwiedzić:

• Zagrzeb
• Pula
• Wyspa Krk
• Zadar
• Makarską
• Dubrownik - tu na pewno mury obronne


Udało mi się tylko dogrzebać do informacji że w jeziorkach plitwickich oraz w Parku narodowy Krka możemy z nim wejść o ile będzie miał kaganiec oraz będzie na smyczy.

Pytanie jak z innym atrakcjami w wyżej wymienionych miastach ?

Oraz jak ludzie podchodzą w Chorwacji do labladorów bo w polsce są uznawane za rasę bardzo łagodną i nawet gdy początkowo kotś mówił że jak pies jest duży to nie wolno ale jak usłyszał że lablador to wyraził zgodę czy to na wstęp czy na nocleg.

p.s. ma nadzieje że wybrałem odpowiedni dział, Klusek pozdrawia:
Obrazek
Ostatnio edytowano 10.07.2016 10:25 przez noyou, łącznie edytowano 1 raz
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Pies w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 10.07.2016 10:16

Najważniejsze, żeby miał w psi paszport wpisane Labrador, bo wtedy jest poprawnie.
noyou
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 10.07.2016
Re: Pies w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyou » 10.07.2016 10:20

To już mamy :)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: Pies w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 10.07.2016 10:22

noyou napisał(a):To już mamy :)

To w wątku też popraw :)
noyou
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 10.07.2016
Re: Pies w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyou » 10.07.2016 10:35

Ahhh cholerne literówki, już poprawione, w paszporcie ma dobrze wpisane :)
Lucky3
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 10.07.2016
Re: Pies w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lucky3 » 10.07.2016 23:20

noyou napisał(a):Witam
Planujemy wybrać się w tym roku z naszym psiakiem (Labrador) do Chorwacji

Posiadamy już paszport dla Kluska, jest również zaszczepiony oraz ma mikrochip.

A chciałbym dowiedzieć się jak wygląda sprawa z wstępami do różnych atrakcji z psem

Planujemy na pewno odwiedzić:

• Zagrzeb
• Pula
• Wyspa Krk
• Zadar
• Makarską
• Dubrownik - tu na pewno mury obronne
W zeszłym roku jak byłam na Plitvickich było sporo psiaków :) Z plażami gorzej :( Też w tym roku jedziemy do Chorwacji też mam labka i też przemknął mi taki pomysł o zabraniu :) ale troche obawiam się podrózy...


Udało mi się tylko dogrzebać do informacji że w jeziorkach plitwickich oraz w Parku narodowy Krka możemy z nim wejść o ile będzie miał kaganiec oraz będzie na smyczy.

Pytanie jak z innym atrakcjami w wyżej wymienionych miastach ?

Oraz jak ludzie podchodzą w Chorwacji do labladorów bo w polsce są uznawane za rasę bardzo łagodną i nawet gdy początkowo kotś mówił że jak pies jest duży to nie wolno ale jak usłyszał że lablador to wyraził zgodę czy to na wstęp czy na nocleg.

p.s. ma nadzieje że wybrałem odpowiedni dział, Klusek pozdrawia:
Obrazek
Użytkownik usunięty
Re: Pies w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.07.2016 23:25

Jak pies jest hetero to będzie dobrze.
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011
Re: Pies w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 11.07.2016 09:05

my byliśmy w ubiegłym roku z berneńczykiem i nie było problemu wejść gdziekolwiek z psem, ale o ile jeziora robisz w cieniu w miarę i pies może nawet się pomoczyć to miasta w takiej temperaturze dla psa to tragedia :(
mucha
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 28.05.2008
Re: Pies w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 11.07.2016 09:12

Byliśmy 2 razy z naszą czekoladową labradorką w Chorwacji na Korculi i wyspie Brač, więc nawet promy zaliczyła;)Stosunek Chorwatów do psów baaardzo pozytywny, a do labków już w ogóle.Z tym ,że u nas tylko poranne kąpiele i spacery i wieczorkiem to samo.Resztę czasu apartament - za gorąco dla psa na wędrówki po miastach w plus 35.Chyba , że wasz dobrze znosi upały , ale nasza nie bardzo..Do tego bardzo gorące są drogi , chodniki i łapki można poparzyć.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.07.2016 09:42

noyou napisał(a):Ahhh cholerne literówki, już poprawione, w paszporcie ma dobrze wpisane :)

Witam.
Kolejna literówka w tytule ... :wink:

Wątek przeniesiony do istniejącego :idea:
noyou
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 10.07.2016
Re: Pies w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyou » 11.07.2016 11:32

mucha napisał(a):Byliśmy 2 razy z naszą czekoladową labradorką w Chorwacji na Korculi i wyspie Brač, więc nawet promy zaliczyła;)Stosunek Chorwatów do psów baaardzo pozytywny, a do labków już w ogóle.Z tym ,że u nas tylko poranne kąpiele i spacery i wieczorkiem to samo.Resztę czasu apartament - za gorąco dla psa na wędrówki po miastach w plus 35.Chyba , że wasz dobrze znosi upały , ale nasza nie bardzo..Do tego bardzo gorące są drogi , chodniki i łapki można poparzyć.



Dzięki wielkie, chyba jednak zainwestujemy w buciki żeby go w stopy nie paliło bo myśleliśmy już o nich pod kątem ostrych skał w brzegach oraz jeżowcach.
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 11.07.2016 13:38

a jeśli mogę zapytać - gdzie i kiedy się wybieracie z pieskiem? My również jedziemy pierwszy raz z goldenem retriever. Nad Bałtykiem był już cztery razy - teraz śmigamy nad Adriatyk. Pozdrawiam.
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 11.07.2016 15:15

Byłem z psem w HR juz kilka razy. Buciki sobie odpuść, bo pies ma przystosowane łapy i biega po skałach jak kozica. Zwiedzanie w dzień z psem miast typu Dubrovnik tez sobie odpuść. Jest za gorąco. Jak jest spokojny i przyzwyczajony to zostaw bidoka w apartmanie pod klimą, będzie spokojnie na Was czekał, a nie się męczył w mieście w ponad 30 stopniach - jeszcze w bucikach... :roll: . Podejście do psów w HR jest ok. Przeważnie na jakieś tam miejskie plaże nie mogą wchodzić i do niektórych knajp. A w niektórych są miski dla psów i nie ma problemu.
Kaganiec jak jest spokojny to warto mieć ten taki nylonowy - miękki, gdyby nagle ktoś wymagał
basia1983
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 05.07.2016
Re: Wakacje w Chorwacji z psem?

Nieprzeczytany postnapisał(a) basia1983 » 11.07.2016 15:33

Witam! Jestem tu nowa i mam kilka pytan co do wyjazdu z psem do Chorwacji. Jedziemy pierwszy raz do Chorwacji i nie wiem jakie potrzebuje dokumenty dla psa, zeby nie bylo jakis problemów na granicy. Dodatkowo chcialam sie dowiedziec czy faktycznie pies musi miec mikroczip, czy to jest konieczne. Dzieki za kazde porady :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Chorwacja - pobyt z psem... - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone