Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja - pobyt z psem...

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 07.08.2018 21:20

Olgaszym napisał(a):Do Dubrownika nie polecam wjeżdżać z psem jest za duży tłok byłam w 2017 w czerwcu ok 20. Sami mieliśmy problem aby przedzierać się przez turystów wycieczkowych. Ogólnie nie mamy żadnych problemów z psem jeździmy od 4 lat ale na campingi. W zeszłym roku dojechaliśmy do Dubrownika. W tym 2018 jetesmy w Porec i mieliśmy pierwszy problem pies wcisnał w łapę źdźbło trawy. Wizyta u weterynarza w clinice kosztowała 120 euro!!! To trwało 15 min. Uwżajcie pytajcie najpierw o cenę!!!

Trzeba jeździć z odpowiedniej rasy psem, my zawsze mamy luz bo wszyscy się rozstępują (chwała głupim pismakom bez min. wiedzy behawiorystecznej), znajomi również na spacerach mają luz wokół siebie (doberman).
Ale faktycznie mając średnie i duże psy niewygodnie się poruszać po znanych miastach a i psom jest ciężko.
A gdzie jest taki drogi weterynarz w Poreć.
Klara197575
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 16.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klara197575 » 08.08.2018 12:23

Przypominam ,
na urlop z psem trzeba wziąć ,na wszelki wypadek:

- paszport EU z aktualnym szczepieniem przeciw wściekliźnie,min.miesięczny
- kopie ubezpieczenia
- na drogę pare butelek z wodą do picia !
- łakocie na drogę i ew. ulubiona zabawka
- koc,kołdre,pod którą pies wasz śpi w domu,aby czuł się bezpiecznie i miał swój stary zapach,ręcznik do czyszczenia łap
- duży psiak,który lubi spać na sofie lub łóżku z wami,okrycie przed pobrudzeniem
-jedzenie brać ze sobą,aby psa nie zaskoczyć jedzeniem po którym będzie wymiotował i macie problemy
-lekarstwa ew.,krem na nos i brzuch (jeżeli pies jest krótkowłosy i ma goły brzuch,jak mój) przeciwsłoneczny
- kaganiec...no ja nie biorę,ale wiem,że gdzieś ,niestety może być wymagany.Szczególnie,jeżeli będziecie z psem (o zgrozo) zwiedzać :(Wodę ZAWSZE brać dla psa ze sobą i miskę małą !
- No i (jak tu już kolega napisał) woreczki na kupki !
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 08.08.2018 14:32

Są jakieś specjalne ubezpieczenia na psie wyjazdy zagraniczne? Bo pierwsze słyszę. Mamy OC przy ubezpieczeniu domu, że jak psy wyrządzą szkodę, to niby pokrywa, ale nawet nie wiem czy to działa 2000 km. od domu.
Klara197575
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 16.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klara197575 » 08.08.2018 14:50

No ja mam wykupione ubezpieczenia na psa.
Nie ważne gdzie się znajdujemy,działać musi :D
Mieszkamy w Niemczech i automatycznie takie ubezpieczenie muszę mieć tzw. "Hundehaftplicht",zrobię kopie i biorę ze sobą,na wypadek,nie daj Boże: szkód które wyrządziłby mój pies.Choć moja to uosobienie spokoju i wysokiej kultury :P :mrgreen: :mrgreen:
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 08.08.2018 14:58

W Polsce, można wykupić dla psa od choroby /nagłej/, ale jest na śmieszne kwoty i nie wiem czy działa za granicą. Myślałam, że może wprowadzili jakieś turystyczne dla psów, ale nic nie znajduję. A te ewentualne szkody, to przy OC domu mam, tylko też zaraz przedzwonię i sprawdzę czy to działa za granicą :D
Klara197575
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 16.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klara197575 » 08.08.2018 15:06

Zobacz,ale mi piszą na niemieckich forach,że muszę wziąć ze sobą to "hundehaftplicht " ubezpieczenie,extra na psa,kopie. Bo takie podstawowe (o czym Ty też piszesz) z nami to pies też pod to jest podciągnięty.Jestem osobą trochę przewrażliwioną na takie papierzyska,może nie powinnaś się mną przejmować,ale wolałam napisać,żeby każdy wiedział ew. co i jak. W poniedziałek byłam z nią u szczepienia na wścieklizne i nosówkę,żeby było "świeżuchne"
Pies jest dla mnie b.ważny,dlatego tak się przygotowuję :))
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 08.08.2018 15:31

Też jestem przewrażliwiona, dlatego też się od razu zainteresowałam tym ubezpieczeniem. Nigdy nic złego się nie zadziało podczas naszych wyjazdów, ale nigdy nic nie wiadomo. /Raz wbił się w łapkę kolec jeżowca, na szczęście płytko i sobie z tym sami poradziliśmy/.
Klara197575
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 16.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klara197575 » 08.08.2018 15:35

Moja nie cierpi wody :(
Szkoda,tak chciałabym,aby ze mną popływała,ale no cóż,parasol,ochrona na brzuch ,woda w misce.Fajnie,że Twój psiak pływa :)))) Zazdraszczam
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 08.08.2018 15:36

My mamy dwa Goldeny, dla nich woda jest NAJWAŻNIEJSZA :D
Klara197575
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 16.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klara197575 » 08.08.2018 15:41

Właśnie przeglądnęłam Twoje wątki,aby zobaczyć jakie cuda masz :))) No tak,z takimi przyjaciółmi można nad wodę.
Muszę kupić mojej parasol przed słońcem,aby mogła w cieniu być
Załączniki:
d912561e8a424ef75b08c34528458391.jpg
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 08.08.2018 15:44

My mamy taki namiocik najprostszy, ale psy wcale z niego nie korzystają, bo nie wychodzą z wody. Mój mąż korzysta, chowa się przed słońcem w namiociku :mrgreen:
Klara197575
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 16.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klara197575 » 08.08.2018 15:48

Ach,rewelacja,wodołazy normalne masz :)))
W samochodzie spokojnie Twoje psiaki spędzają podróż? Macie je w boxach czy luzem w bagażniku z siatką ?
My będziemy wyjeżdżać po południu,przez noc,trochę kilometrów jest...1300
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 08.08.2018 16:11

Nasze jeżdżą w bagażniku za kratką, mają cały do swojej dyspozycji, mamy duże i wysokie auto :D
Uwielbiają być z nami, więc może to być i w samochodzie :mrgreen:
GucioCWKS
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 18.10.2018
Z psami do Chorwacji, gdzie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) GucioCWKS » 18.10.2018 11:43

Witam, planujemy z żoną w przyszłym roku wybrać się do Chorwacji. Ja ona i dwa psy rasy mieszanej, średnie kundle :)
Czy ktoś się już wybierał gdzieś i może polecić miejscówkę gdzie bez problemy możemy się zakwaterować z psami?
Szukamy gdzieś bliższą Chorwację, np wyspę KRK? I aby można było się popluskać w wodzie nie zbyt kamienistej.
Użytkownik usunięty
Re: Z psami do Chorwacji, gdzie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.10.2018 15:31

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Chorwacja - pobyt z psem... - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone