Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja - pobyt z psem...

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 02.08.2017 20:40

Legalizacja paszportu u Powiatowego Lekarza Weterynarii /jak nowy paszport/ oraz na 24 h przed wyjazdem wpis weta, że pies zdrowy, jest do tego strona w psim paszporcie.
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 02.08.2017 20:43

Wpisy o odrobaczaniu są wymagane tylko przez niektóre kraje.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.08.2017 16:43




Whisky na wakacjach :hut:
Angeliqa85
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.09.2017
Re: 2 tygodnie, 2 psy, Tribunj, wyspa i my! - live 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Angeliqa85 » 04.09.2017 08:10

Witam wszystkich!!! Skoro już pojawił się temat psów ;) Jedziemy z mężem w sobotę do Chorwacji. Tydzień temu byliśmy wyrobić naszemu psiakowi paszport i zaczipować. Niestety okazało się, że kilka miesięcy temu unia wprowadziła przepisy, że dopiero 21 dni po szczepieniu można wjechać z psem do UE. Za wszelką cenę chcę wziąć psa ze sobą, bo nie mam jej gdzie zostawić, ale mój Mąż się boi, że nas zatrzymają na granicy i sprawdzą i każą wracać do domu. Czy ktoś wie coś na ten temat? Czy nawet jak sprawdzą paszport psiaka i nie będzie tych 21 dni to faktycznie nie przepuszczą nas przez granicę? Piesek jest szczepiony, paszport ma, tylko braknie jej 9 dni do ustawowych 21.
abwehrstelle_breslau
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 30.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) abwehrstelle_breslau » 20.09.2017 12:37

Kontrola graniczna (pomiędzy Słowenią a Chorwacją) polega mniej więcej na tym, że powolutku przejeżdżasz przed okienkiem z funkcjonariuszem z plikiem paszportów w jednej ręce a w drugą trzymasz kierownicę auta... wszystko!

Od 10-ciu lat spędzamy w Cro wakacje z psami i w tum okresie tylko raz jeden jedyny przy powrocie (wjazd do UE), była nietypowa sytuacja że słoweński celnik otworzył na pierwszej stronie psie paszporty aby zwrócić się do pasażerów po imieniu. Wcześniej oba leżały na tylnej kanapie przypięte w szelkach. Suka się mu zameldowała a pies go zwyczajnie olał i spał dalej - mimo to został wpuszczony :)

(celnik nie przeglądał wpisów w paszportach)
Turystyczna
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Turystyczna » 13.10.2017 10:38

myślę że nie byłoby z pieskiem problemu, moja kontrola wyglądała tak jak wyżej, choć się nie bałam bo piesek dawno szczepiony był :) w każdym razie pies się miał gdzie wyhasać na plaży i był zadowolony z wyjazdu tak jak my :)
Olgaszym
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 14.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olgaszym » 14.06.2018 19:55

Do Dubrownika nie polecam wjeżdżać z psem jest za duży tłok byłam w 2017 w czerwcu ok 20. Sami mieliśmy problem aby przedzierać się przez turystów wycieczkowych. Ogólnie nie mamy żadnych problemów z psem jeździmy od 4 lat ale na campingi. W zeszłym roku dojechaliśmy do Dubrownika. W tym 2018 jetesmy w Porec i mieliśmy pierwszy problem pies wcisnał w łapę źdźbło trawy. Wizyta u weterynarza w clinice kosztowała 120 euro!!! To trwało 15 min. Uwżajcie pytajcie najpierw o cenę!!!
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 15.06.2018 09:34

Widzę , że co weterynarz to lepszy znawca tematu :|

Aby pies mógł legalnie podróżować musi mieć paszport, a by mieć paszport musi mieć chip ! W przypadku braku chipa, wymagane jest kolejne szczepienie przeciw wściekliźnie po zachipowaniu (nawet jeżeli miał szczepienie choćby tydzień czy dwa tygodnie wcześniej) .Kwarantanna po szczepieniu wynosi zawsze 21 dni chyba , że potem jest ciągłość szczepień.Odrobacza się psa przed szczepieniem min 3-4 dni, a nie po szczepieniu! Dobrze jak lekarz przed samym wyjazdem dopisze w paszporcie, że nie ma przeciwskazań do wyjazdu zagranicę. Nic więcej do Chorwacji nie potrzeba dla psa ,nie mniej bagatelizowanie przez weterynarza lub właścicieli tych przepisów może się skończyć zatrzymaniem psa na granicy!
Olgaszym
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 14.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olgaszym » 16.06.2018 18:00

Jeśli psy biegają i sikają na plaży to znaczy ze to jest dzika plaża. Zjeźdźiliśmy spory kawalek cro i większość wybrzeża ma wyznaczone kąpieliska dla psów . Na campingach jesli pobieraj a oplate za psa maja wyznaczone i przygotowane kapieliska. Wielokrotnie widziałam jak rodzice z dziećmi i z psami kąpia się wspolnie i razem leża na ręczniku.
Jesli toś nie ma psa i nie potrafi go pokochac to tego nie zrozumie.
drakodrako1
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 30.06.2011
Do Makarskiej z psem

Nieprzeczytany postnapisał(a) drakodrako1 » 03.07.2018 21:51

Witam.Wybieramy sie za niecały tydzień do Makarskiej z psem (mały york) Mam pytanie czy na którejś z granic sprawdzają paszport psa szczepionki itd? Z pieskiem byłem w Anglii w kwietniu także legalizacja paszportu była wtedy robiona.Czy trzeba odrobaczać i znowu robić legalizację?Nie wiem jeszcze którą drogą bedziemy jechać czy Słowacja ,Węgry czy Czechy Austria Słowenia . Drugie pytanie to czy takiego pieska można zostawiać w apartamencie na kilka godzin? Dziękuję z góry za pomoc
Patryk1974
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patryk1974 » 03.07.2018 22:26

Pies powinien być odrobaczywiony. Jeżeli nie szczeka i bałagani to może zostać.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.07.2018 22:39

Co do paszportu spytaj weterynarza. Musi być aktualne szczepienie na wściekliźne. Jeśli chodzi o pozostawienie w apartamencie to wszystko zależy od psa. My naszego zostawiamy na kilka godzin i nie ma problemu.
Agnieszka90
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 06.07.2018
Pies w Chorwacji.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnieszka90 » 06.07.2018 12:35

Hej. W tym roku chciałam zabrać swoja sunie do Chorwacji. Dokładnie do Baska Voda . I moje pytanie brzmi , jak miejscowi traktują tam psy? czy są jakieś zaostrzone warunki? co jest zabronione ? Czy znajdziemy tam dość duze plaże dla psów? Czy w pobliżu są kliniki weterynaryjne, jak by nie daj Boze coś się stało Małej...? Jesli macie jeszcze jakies rady ,chętnie poczytam.. z góry bardzo dziękuję!
pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 07.07.2018 13:07

Hej Agnieszka.
O ile dobrze pamiętam to w BV jest psia plaża chyba na wysokości kempingu Basko Polje w stronę Promajny (ale musisz poszperac na forum i w necie, bo nie jestem pewna co to dokladnej lokalizacji :)
Ale nie martw się w stronę Promajny jest mnóstwo mini plażyczek, gdzie psiak nikomu nie będzie przeszkadzał :wink: A na plażę woda dla psa, woreczki na ewentualną "niespodziankę" i może jakaś zabawka do wody, jak lubi aportować.
Co do wererynarza to na pewno jest w Makarskiej, może niezbyt delikatny, ale bardzo skuteczny. Podczas naszego pierwszego pobytu z sunią, mała złapała hot spota, jeden zastrzyk i coś czym przemył jej ranę zalatwiło sprawę. Goldi za 2 dni znowu mogła plywac w wodzie :D

Chorwaci bardzo przyjaźni do psów. Czesto w konobach proponowali miskę z woda dla psa, często zdarzały się też gratisowe wafelki dla psa :D
Warunek: pies musi lubic podróż autem, bo dluga. My z Pomorza, wiec podróż trwała ponad 20 godz. z krótkim postojem na drzemke. No i upał, więc apart najlepiej z klimą. Problemem dla niektorych psiakow mogą byc też żwirkowe plaże, jeśli mają delikatne łapki. Nasza sunia akurat nie miala z tym większego problemu.

Dodam tylko, ze zawsze bylismy poza ścisłym sezonem (czerwiec lub wrzesien), wiec turystów na pewno zdecydowanie mniej.
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 09.07.2018 16:09

My z psami zawsze wrzesień. Lipiec-sierpień wg mnie za gorąco dla nawet wodolubnego psa :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Chorwacja - pobyt z psem... - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone