Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja po raz pierwszy VINISCE 2011

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sebus119
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 19.01.2011
Chorwacja po raz pierwszy VINISCE 2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebus119 » 19.01.2011 11:35

Witam pewnie temat się powtarza po raz któryś z kolei, ale zadam kilka pytań na które mam nadzieje znajdę odpowiedź z wasza pomocą. Jedziemy z dwójka dzieci w wieku 5 i 2,5 a więc tak:

-czy ktoś był w apartamencie w vinisce u pani Ivona Ducic czy warto????
-jak jest z opieka medyczna w tej miejscowości
-jakie bazy wypadowe z tej miejscowości oprócz Trogiru, Splitu,park KRK co warto zobaczyć
- Czy ogólnie warto jechać do vinisce
-Jadę w czerwcu od 3 jakie są temperatury w tym okresie

Bardzo dziękuję z góry z pomoc :P :P
doctorwho
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 21.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) doctorwho » 19.01.2011 12:44

Witam :)
Jeżeli chodzi o apartament Pani Ivony to nie mam pojęcia.
Żeby dojechać do Vinisce trzeba przejechać przez Marine, w której znajduje się lekarz i apteka(w zeszłym roku nasza mała była przeziębiona i bez problemu dogadaliśmy się z farmaceutką od której otrzymaliśmy wszystkie potrzebne porady oraz lekarstwa).
Z rzeczy, które warto zobaczyć to na pewno "Smocze OKO" w Rogoznicy, (ok. 15km od Vinisce) polecam również zachód słońca na plaży niedaleko owego "Oka".
"Czy warto jechać?" - Jeżeli cenisz sobie spokój niepowtarzalny klimat, piękne widoki, normalne ceny, życzliwych ludzi, bliskość wspaniałych miejsc to jest to miejsce idealne.
Pogoda, hmmm.. z relacji innych użytkowników ("Chorwacja w naszym obiektywie"," Nasze relacje z podróży") tropikalnych temperatur raczej się nie spodziewwaj, ale z drugiej strony kto lubi wypoczywać w plus trzydziestu kilku stopniach.
Polecam do poczytania
Pozdrawiam
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 19.01.2011 12:57

Nie znam apartamentu miejsce znam tylko z tak zwanego popasu.
Całkiem nieźle wybrałeś rejon dość ciekawy. To że Trogir już wiesz. Jedna rada na temat Trogiru nie zapuszczaj się do centrum autem skrzyżowanie przed mostem na wyspę gdzie jest stare miasto i bulwar to masakra, choć tam znajduje się najbliższy mi znany parking free (zacieniony) ale nieco dalej za skrzyżowaniem w stronę Splitu jest też duży parking ale w pełnym słońcu. Tak więc auto gdzieś sobie pozostaw bezpiecznie i na nóżkach na stare miasto a tam już jak zobaczysz to zobaczysz co jest grane :D .
Na Krka przeznacz sobie cały dzionek bo warto odpocząć od słonej wody i wykąpać się w słodkiej i to w jakiej scenerii.
Split wiadomo miasto jak miasto u nas takich niema hhhhhhee.
z tych innych Rogoźnica i jej słynna Marina a nieco dalej przemiłe, bardzo lubiane i chwalone miasteczko Primosten.
To wasz pierwszy raz w Cro wiec polecam piesze wędrówki nawet na bezdroża wzdłuż wybrzeża a na pewno znajdziecie zupełnie dzikie zajeb... zatoczki no i koniecznie ABC do nurkowania no chyba że nie lubisz, ale ja to kocham.
Tu moja fota z nieco dalszego południa http://img811.imageshack.us/img811/8324/dscf0983d.jpg
A z pogodą jak z pogodą różnie może być.
Jedziesz w takim terminie że na Twoim miejscu nawet bym się nie zastanawiał nad jazdą w Ciemno od wyboru do koloru wybierzesz co ci idealnie pasuje. Pozdrawiam
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008
Re: Chorwacja po razpierwszy VINISCE 2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 19.01.2011 13:35

Witaj... :-)

sebus119 napisał(a):-czy ktoś był w apartamencie w vinisce u pani Ivona Ducic czy warto????


Wybieram się do pani Ivony na przełomie czerwca/lipca. Miejscowość i apartament miałam polecone przez koleżankę z naszego forum z którą długo korespondowałam. Apartament podobno jeden z najładniejszych w Vinisce. ;-) No i ma zaletę, jest nad samym morzem... Ale pewno to już wiesz.... Jestem dość wybredna i myślę, że się nie rozczaruję...:-)

Pani Ivona wydaje się bardzo konkretną i rzeczową osobą. Odpowie Ci na każde pytanko. :-)

sebus119 napisał(a):-jakie bazy wypadowe z tej miejscowości oprócz Trogiru, Splitu,park KRK co warto zobaczyć


W Chorwacji będę 5 raz, a w Vinisce 2 tygodnie i planuję zobaczyć:

- Trogir w dzień i w nocy
- Primosten - cały dzień
- Salonę, twierdzę Klis, Split:wzgórzę Marjana i starówkę nocą
- Omis i Zadvarje - wodospady Mała i Duża Gubavica
- Kastele

Można jeszcze pojechać na wycieczkę do Szybenika, Wodospadów Krka, do Rogoźnicy, na wyspę Ciovo i oczywiście do Mariny.


sebus119 napisał(a): Czy ogólnie warto jechać do vinisce
P


Myślę, że warto.... :-) Fajna, cicha, spokojna wioska. Dobre miejsce, by wypocząć i nabrać nowych sił do pracy. W razie pytań myślę, że pani Ivona pomoże, to życzliwa osoba. No i szykują wycieczkę po zatoczce swoją łódką. ;-)



Pozdrawiam serdecznie... Szkoda, że nie będziemy w tym samym terminie. Moja Karolinka miałaby się z kim bawić.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006
Re: Chorwacja po razpierwszy VINISCE 2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 19.01.2011 14:28

Ania W napisał(a): W Chorwacji będę 5 raz, a w Vinisce 2 tygodnie i planuję zobaczyć:
- Trogir w dzień i w nocy
- Primosten - cały dzień
- Salonę, twierdzę Klis, Split:wzgórzę Marjana i starówkę nocą
- Omis i Zadvarje - wodospady Mała i Duża Gubavica
- Kastele

Można jeszcze pojechać na wycieczkę do Szybenika, Wodospadów Krka, do Rogoźnicy, na wyspę Ciovo i oczywiście do Mriny


Jeśli mogę coś od siebie.... Zdecydownie i obowiązkowo Šibenik,Zadar i Nin; warto i Skradin Na pewno ciekawsze niż na przykład Kaštele. W Primoštenie nie bardzo będzie co robić cały dzień.. Miasteczko jest urocze i bardzo fotogeniczne , ale maleńkie...Jeśli ktoś jednak myśli, że w ciągu jednego dnia poczuje jego atmosferę, to nic z tego... Wystarczy zatem 2 h spacerku, może miły obiadek... warto też zatrzymywać się po drodze, by nacieszyć oczy (a i obiektyw) pięknymi widokami z Jadranki..(sam Primošten pięknie prezentuje się z daleka); linia brzegowa na tym odcinku ukraszona jest bardzo licznymi wyspekami położonymi w niedużej odległości od lądu.
Nie bardzo też rozumiem, co można zwiedzać na Čiovo? Apartamentowce?
P.S. Wzgórze w Splicie nazywa się Marjan.
Pozdrawiam
sebus119
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 19.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebus119 » 19.01.2011 15:02

bardzo wszystkim dziękuję nie spodziewałem się tak szybkiej odpowiedzi widzę, że na forum można naprawdę dostać szybkom i rzeczową pomoc!! Jeszcze raz dziękuje trochę się wahałem ale już się prawie zdecydowałem
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008
Re: Chorwacja po razpierwszy VINISCE 2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 19.01.2011 16:29

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Nie bardzo też rozumiem, co można zwiedzać na Čiovo? Apartamentowce?


Kasiu dzięki za uzupełnienie planu wycieczek, wszystkim zainteresowanym przyda się z pewnością. :-) Ja napisałam co osobiście planuję z rodzinką zobaczyć, czego jeszcze nie widziałam. Zgodzę się w 100%, że na Čiovo nie ma co zwiedzać, ale chcę zobaczyć plaże i wyrobić sobie własną opinię na temat tej wyspy. Na forum jest sporo zwolenników i przeciwników. :D

W Primošten cały dzień, bo chcemy część dnia spędzić na plaży, a wieczorkiem pospacerować po miasteczku i pójść na kolację... Troszkę popstrykać fotek. ;-)

A Kaštele, bo zainteresował mnie opis koleżanki z naszego forum. :)


Serdecznie pozdrawiam.

PS. Zainteresował mnie równieżRezerwat Pantan.
Ostatnio edytowano 19.01.2011 17:00 przez Ania W, łącznie edytowano 1 raz
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Chorwacja po razpierwszy VINISCE 2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 19.01.2011 16:37

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Nie bardzo też rozumiem, co można zwiedzać na Čiovo?

Gospe od Prizidnica, kościół w Arbanija ...
Zwłaszcza to pierwsze warte jest spaceru.
Tak na godzinkę, dwie ... Wystarczy ...
Powiedzmy, że można to połączyć z drugą wizytą w Trogirze :wink:
mich
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 20.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mich » 19.01.2011 21:57

byłem w vinisce u kogos o tym nazwisku ze 3 lata temu, ładny apartament nad wodą z bugenwilią pod ścianą ale nie wiem czy to ten.
sebus119
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 19.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebus119 » 22.01.2011 08:29

dziękuje wszystkim za rade dziękuję już jestem na tak tylko słyszałem że trzeba uważać na autostradach
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 22.01.2011 09:30

na drogach i autostradach wszędzie i zawsze trzeba uważać ale nie rozumiem dlaczego szczególnie w Cro :roll:
violinek7
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 24.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) violinek7 » 24.01.2011 18:28

Wybór jak najbardziej trafiony :D bylismy raz i w te wakacje (druga połowa lipca) wybieramy się ponownie.
tomek555
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek555 » 05.02.2011 15:58

Witam serdecznie
Po długiej przerwie na forum kolejny raz wybieramy się w dwie rodzinki do CRO a konkretnie do małej rybackiej wioski Vinisce.Poprzednie miejsca to Omiś - Nemira .(super gdyby nie te schody na plażę)
Mamy do wyboru dwa apartamenty :
1.Apartamenty Pažanin dom nr 2 gospodarz nazywa się Stjepan Pazanin apartament około 200 m od plaży.(pak podaje na stronie internetowej)
2.Apartamenty Villa Albatros 10 m od plaży w bezpośrednim widokiem na zatoke.

Jedna i druga oferta wydaje się być atrakcyjna .
Wybraliśmy tą miejscowość ze względnu na spokój , widoki , możliwość wędkowania itp.
Muszę wpłacić zaliczkę i chciałbym prosić szanownych bardziej doświadczonych kolegów i koleżanki o pomoc.
Czy ktoś z Was był w w/w apartamentach i może podzielić się wrażeniami .
będę bardzo wdzięczny za pomoc
Serdeczne dzięki
Pozdrawiam
Tomek.
violinek7
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 24.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) violinek7 » 05.02.2011 17:08

My bylismy 2 lata temu u Stjepana i w te wakacje 16-31.07 wybieramy się ponownie 8) Do morza ( własciwie tam jest zatoka z nie otwarte morze) faktycznie jest "rzut beretem". Nic złego na temat apartamentów powiedzieć nie mogę a i gospodarze to naprawdę przemili ludzie.
michalek_101
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 14.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalek_101 » 05.02.2011 21:16

tomek555 napisał(a):Witam serdecznie
Po długiej przerwie na forum kolejny raz wybieramy się w dwie rodzinki do CRO a konkretnie do małej rybackiej wioski Vinisce.Poprzednie miejsca to Omiś - Nemira .(super gdyby nie te schody na plażę)
Mamy do wyboru dwa apartamenty :
1.Apartamenty Pažanin dom nr 2 gospodarz nazywa się Stjepan Pazanin apartament około 200 m od plaży.(pak podaje na stronie internetowej)
2.Apartamenty Villa Albatros 10 m od plaży w bezpośrednim widokiem na zatoke.

Jedna i druga oferta wydaje się być atrakcyjna .
Wybraliśmy tą miejscowość ze względnu na spokój , widoki , możliwość wędkowania itp.
Muszę wpłacić zaliczkę i chciałbym prosić szanownych bardziej doświadczonych kolegów i koleżanki o pomoc.
Czy ktoś z Was był w w/w apartamentach i może podzielić się wrażeniami .
będę bardzo wdzięczny za pomoc
Serdeczne dzięki
Pozdrawiam
Tomek.


Witam, wrażenia superrrrr my byliśmy w Albatrosie dwa lata temu i polecam wszystkim którzy chcą wypocząć plaża dosłownie pod domem wystarczy przejść przez drogę i jesteście na plaży :D Vinisce to bardzo cicha i spokojna mieścina a sam Albatros jest godny polecenia.Właściciele są bardzo mili i rozmowni (poznali się w Polsce w Gdańsku),w apartamentach czyściutko i miło a cała willa jest nowa i bardzo ładna :D
załączam odnośnik do mojego postu z Vinisce, kilka fotek pierwsze to najbliższa plaża od Albatrosa:
forum/viewtopic.php?t=27626&highlight=vinisce
Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Chorwacja po raz pierwszy VINISCE 2011
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone