Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mój pierwszy i drugi raz w Chorwacji (i od razu Brela)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 22.03.2015
Mój pierwszy i drugi raz w Chorwacji (i od razu Brela)

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 18.02.2016 18:02

Witam,
Nie zakładam nowego wątku i w tej relacji od strony 5 będzie relacja z 2016r. :D

Hej!

Jeżeli macie siły i pozwolicie to wrzucę kilka moich wypocin robionych zwykłą cyfrówką sony i zwykłymi cegłówkami typu nokia i samsung.
kilka zdjęć w tym wątku brela-sierpien-2015-kilka-zdjec-t49646.html
Wyjazd do Chorwacji na urlop chodził za mną od kilku lat,nie to, że mam coś do Naszego Bałtyku ale w końcu dałem się namówić żonie :).

Nie potrafię pięknie pisać ale postaram się jakoś streścić Naszą pierwszą wizytę w tym pięknym zakątku Europy.
Nastał styczeń i zanosiło się, że wszystko będzie jak zwykle, sierpień, Bałtyk, Rewal.
Później przez myśl przeszła mi Czarnogóra.
Ale jednak po cichu dojrzewała myśl o Chorwacji, a że długo myślałem to zaczął się luty i przeglądanie ofert, szukanie apartamentów
tzn kwatery :).Od kilku lat zamawiałem co roku darmowe foldery z Chorwackiej izby Turystycznej aż w końcu nadszedł ten okres, że też tam się znajdę.
Oczywiście, które miejsce w Chorwacji wybrać?
Na początek była Istria i kwatera blisko Medulin i bliżej Polski.
Nawet cena była atrakcyjna 48€ za 3 osoby z klimatyzacją.
Ale żona przyszła z pracy i zaczęła opowiadać, że koleżanki tam były, pogoda też nie pewna tylko woda cieplejsza.(później się dowiedziałem, że po prostu wszystkie jej opowiadały, że w Dalmacji najlepiej)
Tak mijały kolejne dni poszukiwań z pomocą forum i opinii forumowiczów padło na Brelę.Pierwsze opinie ,że drogo, ze wysoko ale i pięknie.
Wiadomo, że budżet wakacyjny jest ograniczony i przyjąłem widełki między 50 a 60€ czyli około 250zł za dobę dla 3 osób (w Polsce płaciłem około 180-200zł).Zacząłem oglądać fotorelacje, opisy, filmiki z Breli. i wtedy postanowiłem tak tam chcę być!
W sumie po podliczeniu wysłałem 127 maili.Niestety już pierwsze odpowiedzi nie nastrajały optymistycznie.
Raz, że cena dwa że brak terminów trzy, że kwatera jest ale tylko od soboty do soboty a ja chciałem od poniedziałku do piątku.
Jak już coś znalazłem to było bez klimatyzacji a gospodarz zapewniał mnie, że nie będzie ona potrzebna.
Ale ja nieufny Polak,że nie wytrzymam wysokich temperatur muszę mieć klimę.

Ale to już prawie marzec i po 2 tygodniach wyczerpujących poszukiwań(naprawdę wiele razy miałem chwilę zwątpienia)
i wybór między Jardulą, Stomaricą, Scitem.
Pierwsza odpadła Jardula bo.. najdalej od centrum(dziś już mam inną opinię), była prawie Stomarica już , już ale
okazało się, że parter i przy ulicy z chodnika można wejść do pokoju.
Stało się został Scit i cena 55€.
Ostatnio edytowano 05.08.2016 11:55 przez lakizak, łącznie edytowano 3 razy
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Chorwacja po raz pierwszy(i od razu brela)

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 18.02.2016 18:06

Pierwsza :boss:

Czekam na tą Brelę :wink:
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 22.03.2015
Re: Mój pierwszy raz w Chorwacji (i od razu brela)

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 18.02.2016 18:10

Dzięki poprawione :)

I się zaczęło.
Zaliczka wysłana 2 kwietnia i zostało równe 4 miesiące do urlopu.
Oczywiście przygotowania do wyjazdu nie odbyły się bez forum.
Na początek, budżet ustalony i rezerwa taktyczna też.
Przygotowania rozpoczęte, lista rzeczy do zabrania z forum bezcenna.
Powoli szafa z akcesoriami do zabrania z domu się zapełniała
Z mojej strony obliczanie kosztów, trasy wykonany.
Przegląd samochodu, wymiana sprzęgła i klocków zrobione.
Ubezpieczania AC i turystyczne opłacone.
Wielkimi krokami zbliżała się niedziela 2 sierpnia.


Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 18.02.2016 18:40 przez lakizak, łącznie edytowano 1 raz
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Mój pierwszy raz w Chorwacji (i od razu brela)

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.02.2016 18:36

lakizak napisał(a):Jeżeli macie siły i pozwolicie to wrzucę kilka moich wypocin robionych zwykłą cyfrówką sony i zwykłymi cegłówkami typu nokia i samsung.

Dawaj, pooglądamy. :)
lakizak napisał(a):Później przez myśl przeszła mi Czarnogóra.
Ale jednak po cichu dojrzewała myśl o Chorwacji ...

W przyszłości można połączyć, porównać. :wink:
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012
Re: Mój pierwszy raz w Chorwacji (i od razu Brela)

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 18.02.2016 18:45

Super,chętnie poczytam jak podobało się w Breli:)
Czy sprzęgło niedomagało,czy naprawiliście na zaś?
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 22.03.2015
Re: Mój pierwszy raz w Chorwacji (i od razu Brela)

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 18.02.2016 18:54

W między czasie okazało się, że kolega z pracy razem ze szwagrem też tego samego dnia wyjeżdżają na południe do Omisia.
Ok będzie raźniej:)
Nadszedł czas wyjazdu, zostało kilka godzin, tylko samochód przemyć lekko odkurzyć i pakować.Myjnia zaliczona,
odkurzacz zrobiony i nagle...Q%$#@ kontrolka poduszki powietrznej się zapaliła.
co do czorta 4h do wyjazdu!!!
Obrazek
Ostatnio edytowano 18.02.2016 19:31 przez lakizak, łącznie edytowano 1 raz
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: Mój pierwszy raz w Chorwacji (i od razu Brela)

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 18.02.2016 18:56

Brela w tegorocznych planach, przejazdem albo pieszo, zasiadam.
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 22.03.2015
Re: Mój pierwszy raz w Chorwacji (i od razu Brela)

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 18.02.2016 18:58

loverosa napisał(a):Super,chętnie poczytam jak podobało się w Breli:)
Czy sprzęgło niedomagało,czy naprawiliście na zaś?

Sprzęgło do wymiany na szczęście bez dwu masy "tylko" 1300zł.
Dodać jeszcze muszę, że wymieniłem też opony :)
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014
Re: Mój pierwszy raz w Chorwacji (i od razu Brela)

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 18.02.2016 19:02

Czekam na ciąg dalszy :)

PS u mnie za kontrolkę poduszki powietrznej odpowiedzialna była taśma w kierownicy :lol:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4592
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Mój pierwszy raz w Chorwacji (i od razu Brela)

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 18.02.2016 19:11

W tym roku mam zamiar odwiedzić Brelę, więc chętnie poczytam Twoją relację i pooglądam fotki. Może coś mnie zauroczy i tam skieruję swoje kroki.
Ciekawe czy Twoim znajomym podobał się Omiš. Ja byłam w Omišu w 2014 i byłam zachwycona.
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015
Re: Mój pierwszy raz w Chorwacji (i od razu Brela)

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 18.02.2016 19:20

to i ja poczytam :P Może w tym roku??
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 22.03.2015
Re: Mój pierwszy raz w Chorwacji (i od razu Brela)

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 18.02.2016 19:26

Niedziela, komputer potrzebny do sprawdzenia tylko gdzie?
Zostało Nordauto Sosnowiec, szybki telefon i wjazd na komputer 40zł.Diagnoza? Błąd zapłonnika poduszki pasażera, nie potrafili skasować błędu!!!
Cóż jedziemy (chyba) bez aktywnej poduszki, przecież żona siedzi na miejscu pasażera, co się mam martwić :devil: .
Po urlopie okazało się, że w trakcie odkurzania ruszyłem wtyczką pod siedzeniem.Wypiąłem wtyczkę i wpiąłem. Kolega wykasował błąd.
zwykłym komputerkiem za 130zł z alledrogo.(chyba sobie kupię).
I tak niedziela 17:30 zbiórka przed górką śródulską, spotykam się z kolegami i wyruszamy na pierwszy etap czyli kupno winiet w Czechach.Po godzinie jazdy minęliśmy granicę i nasze autka czyli Seat Toledo(moje) Seat Leon i fiat Stilo zajechały na shella koło Ostrawy.
Ludzi na stacji pełno i wszyscy po winiety.Kupuję 1 czeską oraz 2 austriackie (dziesięciodniowe)tak, żeby w drodze powrotnej już nie kupować.
Tak tak słoweńskiej nie kupujemy, bo jest plan objazdu Słowenii :lol:

W promieniach zachodzącego słońca udajemy się w kierunku granicy z Austrią gdzie mam zaplanowane tankowanie.
Pierwszy mały koreczek za Ołomuńcem jakieś 10-15min.
Obrazek
Minęliśmy Brno zrobiło się ciemno i na jakimś zwężeniu, remont mostu zjechaliśmy w złą stronę choć od razu GPS zaalarmował to zatrzymaliśmy się jakieś 300m dalej na jakieś stacji benzynowej i debatowaliśmy jak tam wjechać z powrotem.Nie tylko my tak zjechaliśmy, bo kilka aut z Polski też stało.Niby gps ale tu bardziej zawiodło oznakowanie było dużo słupków, ciemno nie było pasów awaryjnych pomalowanych.15 minut w plecy:)
Obrazek
Ostatnio edytowano 19.02.2016 17:40 przez lakizak, łącznie edytowano 2 razy
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015
Re: Mój pierwszy raz w Chorwacji (i od razu Brela)

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 18.02.2016 20:08

Jako że byliśmy na tej samej plaży w tym samym czasie chętnie powspominam :hut:
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 22.03.2015
Re: Mój pierwszy raz w Chorwacji (i od razu Brela)

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 18.02.2016 20:28

A że ma być to relacja z podróży to nie bijcie, że brak zdjęć będzie ich troszkę później. :)
.Zaraz za granicą pierwsze tankowanie Stacja BP Eva Gartner. 1,29€ za litr pb95 22 litry.
Niestety moje autko ma 2l silnik benzynowy i spalanie przy grzecznej jeździe 130km/h to ~9l
Przed Grazem godz1:00 postój o ile planowany to i wymuszony.Koledze z Leona zapaliła się kontrolka ze świecami żarowymi i stracił moc.
Prędkość max 110km/h.Parking pełen Polaków( i tak do konca podróży). Odpięliśmy klemy żeby zresetować możliwe błędy silnik odpoczął no i zapłon wszystko gra i jedziemy dalej.
Już niedługo czeka nas objazd w Słowenii
Jeszcze jedno jak zamówić naklejkę na auto?
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014
Re: Mój pierwszy raz w Chorwacji (i od razu Brela)

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 18.02.2016 20:43

lakizak napisał(a):A że ma być to relacja z podróży to nie bijcie, że brak zdjęć będzie ich troszkę później. :)
.Zaraz za granicą pierwsze tankowanie Stacja BP Eva Gartner. 1,29€ za litr pb95 22 litry.
Niestety moje autko ma 2l silnik benzynowy i spalanie przy grzecznej jeździe 130km/h to ~9l
Przed Grazem godz1:00 postój o ile planowany to i wymuszony.Koledze z Leona zapaliła się kontrolka ze świecami żarowymi i stracił moc.
Prędkość max 110km/h.Parking pełen Polaków( i tak do konca podróży). Odpięliśmy klemy żeby zresetować możliwe błędy silnik odpoczął no i zapłon wszystko gra i jedziemy dalej.
Już niedługo czeka nas objazd w Słowenii
Jeszcze jedno jak zamówić naklejkę na auto?

naklejki-cro-pl-magnetyczne-t38633.html
Tu masz wszystko opisane :)
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Mój pierwszy i drugi raz w Chorwacji (i od razu Brela)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone