Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja po raz pierwszy, 5 os. rodzina - błagam o pomoc :)

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
duska
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 03.07.2013
Chorwacja po raz pierwszy, 5 os. rodzina - błagam o pomoc :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) duska » 03.07.2013 19:03

Witam serdecznie :)

Zdaję sobie sprawę z faktu, że takich wątków jest tutaj tysiące, ale siedzę na forum już dobre kilka godzin (tak wiem, że to i tak mało, ale nie mogę sobie pozwolić na wczytywanie się w tematy całymi dniami, ze względu na obowiązki) i nadal nie mogę się zdecydować.

Może krótko przedstawię sprawę: jesteśmy 5 osobową rodziną, dwoje rodziców, 22 latka ( ja :P ), 13 latek, 7 latek. Do Chorwacji wybieramy się po raz pierwszy, chcemy jechać za jakieś 1,5 tyg, na 10 dni, samochodem z Rzeszowa.

Główny problem jest taki, że nie mam pojęcia jaki rejon wybrać. Wydaje mi się, że wyspy jednak odpadają (chcielibyśmy zwiedzić któreś z wodospadów na lądzie, czy generalnie ruszyć się około 3 razy poza miejsce naszego pobytu, a z wyspy o wiele ciężej o taką wycieczkę), więc na początek coś na lądzie. Myślałam, żeby jak najbardziej na południe, ale sama Makarska raczej odpada, naczytałam się o mieście i wydaje mi się zbyt turystyczne i tłoczne. Co prawda nasze dzieciaki są obrzydliwie rozpieszczone i narzekające, ale może właśnie pora zaoferować im inną formę atrakcji, aniżeli 5 gwiazdkowy hotel w Egipcie. Dlatego myślałam, aby była to miejscowość średniej wielkości, nie tak duża jak Makarska, ale nie też jakaś najmniejsza mieścina. Coś pomiędzy. Chciałabym, aby były tam jednak puby, restauracje czy inne pomniejsze atrakcje ( i oczywiście sklepy z żywnością).

Druga kwestia, która mnie gnębi to plaża i zejście do morza. Osobiście w Chorwacji byłam raz, ze znajomymi na wyspie Hvar pod namiotem, i tam plaża była na zasadzie skał i półek skalnych, mnie to odpowiadało, bo dzięki temu morze było przepięknie przejrzyste i głębokie, uwielbiam pływać, więc skałki i wchodzenie z nich bezpośrednio do morza to żaden problem. Ale z dzieciakami w tego typu rejony się nie wybierzemy, musi to być coś z łagodnym zejściem do morza, i samo morze nie może zbyt szybko robić się głębokie. Oglądałam trochę zdjęć i wszędzie widziałam że przy piaszczystych/ żwirowych/ kamienistych plażach woda nie jest już tak piękna, jak na skalistych plażach.
Zastanawiam się czy są miejsca, gdzie równocześnie jest ładna czysta przejrzysta krystaliczna woda, a plaża żwirowa/ kamienista z łagodnym zejściem do morza?

O apartamenty na razie nie pytam, bo myślę, ze gdy wybiorę już konkretne miejsce, to nie będzie tak trudno z wyborem apartamentu (o ile w ogóle zostanie jakiś wybór, skoro chcemy jechać za 1,5 tyg).

Będę bardzo wdzięczna za każdą propozycję i radę. Niestety terminy nas już gonią i wypadałoby jak najszybciej się zdecydować i coś zarezerwować, a ja im więcej czytam tym mniej wiem gdzie jechać :P
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005
Re: Chorwacja po raz pierwszy, 5 os. rodzina - błagam o pomo

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 03.07.2013 19:10

Brela.
Pozdrav
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: Chorwacja po raz pierwszy, 5 os. rodzina - błagam o pomo

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 03.07.2013 19:21

Promajna, Igrane.
Użytkownik usunięty
Re: Chorwacja po raz pierwszy, 5 os. rodzina - błagam o pomo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2013 21:01

Tylko w ciemno i tylko Primosten,fajne plaże dla dzieciaków,mnóstwo sklepów i knajpek :wink:
duska
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 03.07.2013
Re: Chorwacja po raz pierwszy, 5 os. rodzina - błagam o pomo

Nieprzeczytany postnapisał(a) duska » 03.07.2013 21:13

Dziękuję za odpowiedzi :) na razie najbardziej do gustu chyba przypadła mi Brela.

Ktoś coś jeszcze poleci? :)
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Chorwacja po raz pierwszy, 5 os. rodzina - błagam o pomo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 04.07.2013 07:50

duska napisał(a):Dziękuję za odpowiedzi :) na razie najbardziej do gustu chyba przypadła mi Brela.

Ktoś coś jeszcze poleci? :)

Tylko pamiętaj, ze w Breli raczej trochę drożej i z plaży zazwyczaj pod niezłą górkę :D .
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010
Re: Chorwacja po raz pierwszy, 5 os. rodzina - błagam o pomo

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 04.07.2013 07:57

Potter napisał(a):Tylko pamiętaj, ze w Breli raczej trochę drożej i z plaży zazwyczaj pod niezłą górkę :D .


A i warto do Breli zabrać zapasowe lusterka do auta, bo łatwo je tam stracić :)
kalemi
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 14.07.2012
Re: Chorwacja po raz pierwszy, 5 os. rodzina - błagam o pomo

Nieprzeczytany postnapisał(a) kalemi » 04.07.2013 09:30

A może Tucepi.
duska
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 03.07.2013
Re: Chorwacja po raz pierwszy, 5 os. rodzina - błagam o pomo

Nieprzeczytany postnapisał(a) duska » 04.07.2013 13:10

kalemi napisał(a):A może Tucepi.


Hmm, też ładnie. A czy w sezonie na plaży jest bardzo tłoczno?

Właśnie poprzeglądałam trochę relacji z Breli, i nadal bardzo mi się podoba, ale te schody z plaży jednak trochę zniechęcają, nie tyle mnie, co rodziców i dzieciaki. Chyba nie mam ochoty przez 2 tygodnie słuchać jojczenia o tym, że trzeba iść pod górkę :<

Powiedzcie mi, które z wymienionych przez Was miejsc (poza Brelą) ma najładniejszą plażę? I nie jest jakieś super tłoczne?
black_lord
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.03.2013
Re: Chorwacja po raz pierwszy, 5 os. rodzina - błagam o pomo

Nieprzeczytany postnapisał(a) black_lord » 04.07.2013 13:18

W tym roku w sezonie trudno będzie na Riwierze Makarskiej.
Wracam z Tućepi i jest tam pełnoooooooooooo ludzi.
To chyba z okazji wejścia do Unii Europejskiej.
Wg Chorwatów to dużooooo więcej niż w zeszłym roku.
Takie Tućepi, ale po widoku z autostrady jak wracaliśmy wnioskuję,
że będzie jeszcze więcej. Trzeba lubieć tłok jak się wybieracie do Makarskiej lub Tućepi.
Przynajmniej w tym roku.
duska
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 03.07.2013
Re: Chorwacja po raz pierwszy, 5 os. rodzina - błagam o pomo

Nieprzeczytany postnapisał(a) duska » 04.07.2013 13:35

Ech nie, nie chcemy tłoku :(

Czy możecie polecić coś mniej zatłoczonego? Bardzo proszę.

Czytałam teraz o Igrane, nie za bardzo mi się podoba :(
andrzejs
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 04.07.2007
Re: Chorwacja po raz pierwszy, 5 os. rodzina - błagam o pomo

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejs » 04.07.2013 13:46

Zaborić k/ Sibenika. Jedziemy tam 4 raz. Mała mieścinka, bardzo cicha i spokojna. Do Sibenika 9 km., miasto śliczne. Życzę cudnego urlopu i pozdrawiam:-) Andrzej
sam_fischer
Croentuzjasta
Posty: 214
Dołączył(a): 17.06.2007
Re: Chorwacja po raz pierwszy, 5 os. rodzina - błagam o pomo

Nieprzeczytany postnapisał(a) sam_fischer » 04.07.2013 13:54

Starigrad-Paklenica. Cicho, spokojnie i pięęęęękne góry z wąwozem Paklenica.
duska
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 03.07.2013
Re: Chorwacja po raz pierwszy, 5 os. rodzina - błagam o pomo

Nieprzeczytany postnapisał(a) duska » 04.07.2013 15:53

Cóż, z rodziną jednak czasami ciężko się porozumieć, ostatecznie padło na Brać, w dodatku Bol, hmm.

Mam prośbę, znalazłam kiedyś na forum, przypadkiem, w jakimś dziale kilkanaście linków do adresów z kwaterami i apartamentami w Chorwacji, ale teraz jak wchodzę do działu 'apartamenty, noclegi, kwatery' to tego nie widzę. Ktoś wie gdzie to jest i mógłby mnie wspomóc linkiem? Bardzo proszę :)
m-ak
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 07.05.2012
Re: Chorwacja po raz pierwszy, 5 os. rodzina - błagam o pomo

Nieprzeczytany postnapisał(a) m-ak » 04.07.2013 16:32

Polecam Vodice.
Dużo atrakcji na miejscu i w pobliżu (Sibenik, Kornati, Primosten, nawet do Splitu czy Trogiru można pojechać na 1 dzień).
Plaża w samych Vodicach tłoczna i głośna ale tuż obok w Srimie bardzo sympatyczna.
Mogę też polecić apartament.
Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Chorwacja po raz pierwszy, 5 os. rodzina - błagam o pomoc :)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone