Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja po raz drugi - Pag 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
martos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 05.06.2012
Chorwacja po raz drugi - Pag 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) martos » 09.11.2012 16:50

Pierwszy raz w Chorwacji byliśmy w 2011, wybór padł wtedy na Istrię. Za dużo o niej nie wiedzieliśmy, nie czytaliśmy i no cóż ... nie przygotowaliśmy się. Jednak wakacje były jak najbardziej udane a my byliśmy zachwyceni zarówno ludźmi, widokami jak i pogodą.

A więc do rzeczy.. mając w pamięci piękne zeszłoroczne wakacje - postanowiliśmy i w tym roku wyruszyć do Chorwacji. Pomyśleliśmy jednak, że w tym roku dobrze by było pojechać gdzieś w dalsze rejony. Po przeczesaniu forum wybór padł na Pag (zasługa p. Nero :papa: ). Ich zdjęcia były tak cudne i tak inne od tych, które przywieźliśmy z zeszłego roku, że decyzja była natychmiastowa :) Najbardziej na wczasach zależy nam na pięknych i najlepiej niezbyt zatłoczonych plażach , dlatego zdecydowaliśmy się na Bosanę.

DZIEŃ 1 :arrow: 21 lipca - wyjazd

Noclegi zarezerwowane mieliśmy już pod koniec maja, więc spokojnie w 7 osób wyjechaliśmy o 16. Mieliśmy 1410km do przejechania przez Niemcy, Austrię, Słowenię. W Austrii jechaliśmy objazdami - szczerze powiem, że nie wiem czy było to opłacalne (jechaliśmy nocą serpentynami co chyba znacznie wydłużyło nam drogę). W Słowenii opłacalne było na pewno :) Widoczki urzekające (nie wiem czemu nie mam zdjęć 8O ).
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 09.11.2012 16:52

Nie, no jak Pag to ja............muszę. :oczko_usmiech:
Ostatnio edytowano 09.11.2012 18:10 przez anakin, łącznie edytowano 1 raz
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 09.11.2012 16:56

Drugi.
Jestem.
Będę śledził. :)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 09.11.2012 18:05

jestem :)
mam nadzieję na jakieś nowości ;)
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 09.11.2012 18:08

:D chętnie powrócę na Pag
martos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 05.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) martos » 09.11.2012 18:12

DZIEŃ 2 :arrow: 22 lipca 2012

Do Chorwacji wjechaliśmy ok 9 rano. Przywitała nas niezbyt zachęcająco..

Obrazek

Obrazek

Z zeszłego roku pamiętaliśmy piękną pogodę, brązową ziemię, a tu co?! Szaro, buro i ponuro a jeszcze bardziej ponure były nasze miny. A Ci, którzy jechali z nami dopiero pierwszy raz - dobrze, że jechali innym samochodem :lol: Na szczęście po minięciu wszystkich tuneli pogoda nieco się poprawiła :)

Obrazek

Obrazek

Standardowe zdjęcie, które robi chyba każdy przy wjeździe na Pag:

Obrazek

Co prawda słoneczko już powoli zaczynało wychodzić , jednak bora była okropna. Wiało, wiało i jeszcze raz wiało i ani trochę nie było to przyjemne. No cóż, jedziemy dalej bo każdy chce w końcu wskoczyć do tej ciepłej wody (temperatura powietrza z ok 15 przed tunelami podskoczyła do 27). Dojechaliśmy szybciutko do apartamentu, szybkie oględziny i w pędach na plażę. Właściciel apartamentu wysłał nam wcześniej zdjęcia plaży najbliżej domu a że była bardzo ładna to pognaliśmy na nią. Jednak bynajmniej ja byłam rozczarowana...

Obrazek

Obrazek

W dodatku.. woda zimna ! 8O No nie tak zapamiętaliśmy Chorwację z zeszłego roku. Fale duże, wiatr okropny, słońce ledwo przebijało się zza chmur, plaża jakaś ponura ... nie takie zdjęcia widziałam na forum...
Wieczorem tylko spacer z Bosany do Pagu (tam też bora panowała :D ) Niektórzy spacerowali zawzięcie prawie co wieczór, my choć młodsze nogi, raczej autem... :oops:

Obrazek

Obrazek
Fresz
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fresz » 09.11.2012 18:42

NO!NO! Takiego Pagu to jeszcze nie widziałem! Jutro będzie lepiej 8O :)
martos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 05.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) martos » 09.11.2012 19:21

DZIEŃ 3 :arrow: 23 lipca 2012

Ze względu na to, że pierwsza plaża nie okazała się trafiona (oczywiście później okazało się, że gdy słońce w pełni świeciło, nabierała kolorów i też była piękna.. tylko zatłoczona ogromnie) na drugi dzień wybraliśmy się od razu do Mandre. Wychwalana była tam zatoka Girenica która dziś była naszym celem. Zdjęcia każdego kto tam był - były piękne więc jak i tu bym się zawiodła -to już chyba nic by nam nie pozostało :)

Pogoda po 6 rano (zdjęcie zrobił któryś z rannych ptaszków):

Obrazek

i po 9, które robiłam ja i które zapowiadało lepszy dzień:

Obrazek

Bora była nadal, powiewał chłodniejszy wiatr ale humory od razu lepszy były, temperatura między 26-28 stopni i czyste niebo aż zachęcały do kąpieli - więc w drogę ! :D

Obrazek

Obrazek

Sporo czasu zajęło nam znalezienie odpowiedniego skrętu na Girenicę no ale było warto :wink: Zresztą kto był ten wie a kto nie był - niech żałuje :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z tego co wyczytałam na forum przed wyjazdem - Girenica zazwyczaj była oblegana przez ludzi. Jednak gdy my na nią trafiliśmy - nie było nikogo oprócz innej 3 osobowej rodzinki z Polski :) Plaża cudo, woda nagle zrobiła się od wczoraj ciepła, i już nawet bora nikomu nie przeszkadzała.
Po plaży oczywiście wieczorem spacer do Pagu a tam bora niektórym dała się we znaki:

Obrazek
martos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 05.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) martos » 09.11.2012 21:31

DZIEŃ 4 :arrow: 24 lipca 2012

Dziś dzień zwiedzania.Temperatura już podniosła się powyżej 30 stopni więc trochę jak na złość :P Ruszamy do Zadaru. Tam ludzi sporo i ciężko znaleźć wolne miejsce parkingowe więc trzeba trochę pokręcić. Ale czy nie warto? :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W drodze powrotnej zjechaliśmy na ruiny obok mostu wjazdowego na wyspę..

Obrazek

Obrazek

Po tutejszy słynny ser i rakiję (ser całkiem dobry, ale rakiję to trzeba lubić :D ) ...
Pani stojąca przy drodze i sprzedająca tutejsze dobra, była tak miła, że zaprosiła nas do swojej "wytwórni" w garażu:

Obrazek

Obrazek

A także zobaczyliśmy Stare Miasto Pag, które oprócz kilku owiec też było puste. O dziwo, owce chyba dopiero tutaj spotkaliśmy :O Wpisaliśmy się do zeszytu, który leżał w kapliczce i poszliśmy do góry.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a później to już tylko grill :P

Obrazek
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 09.11.2012 23:45

ta puszka piwa ze zdięcia to chyba 10 l :wink:
martos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 05.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) martos » 10.11.2012 10:59

BeJur napisał(a):jestem :)
mam nadzieję na jakieś nowości ;)


Tegoroczne wakacje planowane były także po Twoich relacjach, nie wiem więc czy jakieś nowości będą :P
martos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 05.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) martos » 10.11.2012 11:21

DZIEŃ 5 :arrow: 25 lipca 2012

Chcieliśmy dać drugą szansę "naszej" plaży, jednak była niesamowicie zatłoczona i byliśmy zmuszeni poszukać czegoś innego. Na szczęście znaleźliśmy to czego szukaliśmy i to całkiem niedaleko :D

Obrazek

A na plaży był o taki sobie kamyczek 8O Nie wiem kto był bardziej zdziwiony, czy my czy on :D

Obrazek

Kolejne zdziwienie było jak spotkaliśmy takiego kogoś na drodze do miasta (może też tam zmierzał :lol: )

Obrazek

I kilka zdjęć z wieczornej wystawy w Pagu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tutaj najlepsza pizzeria w Pagu, bywaliśmy tutaj dość często a na samo wspomnienie aż ślinka cieknie. Zazwyczaj było tam cicho i spokojnie, któregoś razu jednak wpadła duża grupka ludzi z małymi dziećmi, na co nasza najmłodsza wczasowiczka (16lat) wypaliła "Boże ale dzieciarnia", nie było źle dopóki nie usłyszeli i nie powiedzieli z uśmiechem "Dzień dobry" :lol: :lol: :oops:

Obrazek
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 10.11.2012 11:56

martos napisał(a):Tegoroczne wakacje planowane były także po Twoich relacjach, nie wiem więc czy jakieś nowości będą :P



na pewno inne spojrzenie na podobne rzeczy :)
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 10.11.2012 23:17

BeJur napisał(a):
martos napisał(a):Tegoroczne wakacje planowane były także po Twoich relacjach, nie wiem więc czy jakieś nowości będą :P



na pewno inne spojrzenie na podobne rzeczy :)

i pod innym kątem :wink:
martos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 05.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) martos » 11.11.2012 16:29

DZIEŃ 6 :arrow: 26 lipca 2012

Kolejnego dnia wybraliśmy się na plażę niedaleko Metajny - Beretnicę. Metajna sama w sobie nam się nie podobała, tamtejsza plaża przy drodze - też niezbyt. Troszkę zabrakło nam czasu, żeby przejść się "promenadą" no i tego żałujemy, może następnym razem :D Dzięki szczegółowym opisom tutejszych forumowiczów - na plażę trafiliśmy bez problemu. Przed nami szło kilka osób jednak doszli do samej furtki i nie wiedzieli co zrobić :mrgreen: Gdy tylko ich minęliśmy - od razu poszli za nami. To jest dobry przykład na to, że dużo ludzi wie o Beretnicy ale nie wie jak na nią trafić.
A kto by pomyślał, że na plażę idzie się taką ścieżką 8O

Obrazek

Z góry widzieliśmy inną plażę - wyglądała całkiem ciekawie ale zdecydowanie było tam więcej ludzi :)

Obrazek

Idziemy dalej w poszukiwaniu tej naszej:

Obrazek

Obrazek

No to chyba ta.. :)

Obrazek

Schodzimy niżej i wszyscy WOOOW 8O

Obrazek

Obrazek

Gdyby tylko była trochę bliżej Bosany - pewnie byśmy byli tam częściej :) A pomyśleć, że była na wprost naszego balkonu 8)

Obrazek
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Chorwacja po raz drugi - Pag 2012
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone