Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja po raz drugi i ostatni ?

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.06.2013 07:09

kaszpir napisał(a):Nie znam całych Włoch.

My byliśmy nad jeziorem Garda (Sirmone). Obejechałem całe te gigantyczne jezioro i naprawdę niektóre miejscowości tam położone nad samym brzegiem jeziora są cudowne np. limone i jeszcze kilka innych których nazw nie pamietam ...
Aby objechać jezioro trzeba chyba z 3-4 godzin , więc jeziorko nie małe a widoki zapierające dech w piersiach , tym bardziej że jezioro położone jest w górach ...


Też mam takie porównanie, dwa miesiące mija jak wróciłam znad jeziora Garda :P i potwierdzam to co piszesz, tam jest cudownie :hearts: ,
ale już przebieram nóżkami, bo za miesiąc jadę do Chorwacji - do Splitskiej :P .
W Splitskiej byłam rok temu, więc porównanie też mam w miarę świeże :wink:
i gdybym miała do wyboru gdzie spędzić wakacje, czy w wspomnianym przez Ciebie Limone, czy w Splitskiej, nie zastanawiałabym się nawet kilku minut, oczywiście Splitska :P .
Widoki równie piękne, klimat miasteczka podobny, a na pewno nie zostanę zadeptana przez niemieckich turystów :wink: .
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 18.06.2013 07:27

Ja mam dla Ciebie propozycję.....daj sobie spokój z tą relacją :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.06.2013 07:43

kaszpir napisał(a):Witam !
Jeziora Pliwickie nie zrobily na mnie dużego wrażenia , może dla tego że zbliżone rzeczy widziałem już w Tunezji jak i na Słowacji ...

Tunezji nie znam, bo daleko, ale zaciekawiła mnie Słowacja, bo blisko -
Gdzie coś zblizonego do Plitwic widziałeś na Słowacji, są tam jakieś kaskadowe jeziora połączone wodospadami :?:
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 18.06.2013 07:55

Witam. :) R.
Byłam w wielu miejscach w Europie i za oceanem / Dominikana, Meksyk itd./ .... Chorwacja - to drugi "przepiękny dom rodzinny" - reszta są słodkie i miłe wizyty. Nie ma porównania...
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 18.06.2013 08:02

kaszpir napisał(a):
Fresz napisał(a):Kaszpir - błagam - chociaż kilka zdjęć z Twoich wakacji, abym i ja nie fascynował się tą nieciekawą Chorwacją :D :D


Mówisz i masz :) Kilka zdjęć


I to jest nic 8O Może w takim razie pokaż, co takiego cudownego i nespotykanego jest właśnie gdzie indziej. Każdy kraj ma swoją kulturę i zabytki, nie należy ich porównywać, tylko chłonąć. Ja nadal kocham Kraków i ile razy w nim jestem, tyle razy odkrywam coś innego, magicznego. Jeśli chcesz tylko zaskoczenia, to kupa kamiorów nie zachwyci ani w Egipcie, ani w Chorwacji. Wydaje mi się, z całym szacunkiem dla CIebie, że trochę płytko spoglądasz ....
Patroniusz
Croentuzjasta
Posty: 352
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patroniusz » 18.06.2013 08:12

Przejechałem całą Europę,od Atlantyku po Ukrainę,od Skandynawii po Turcję zawodowo i prywatnie ale właśnie Chorwacja podoba mi się najbardziej.To moje subiektywne zdanie i właśnie tam chciałbym sobie na strość osiąść...
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 18.06.2013 08:18

wojan napisał(a):Ja też nie chcę nikogo przekonywać, ani niczego bronić ale nie mogłem się powstrzymać :D

kaszpir napisał(a):. Tutaj surowo i brak "dopieszczenia" jak w Tunezji lub Egipcie ...


Lepiej nie dawaj,też mógłbym rzucić fotki z Jerozolimy i innych wojaży gdzie szczury latają miedzy wszechobecnymi stertami śmieci.Ale w odróżnieniu od założyciela tematu jakoś nie narzekałem na to co widzę.Co w tym Suss cie zachwyciło? twierdza i Meczet? ,Nie powiem Monastyr było co oglądać mauzoleum ichniego prezydenta,Medina nie wspomnę o Hammamet i jego dzielnicy Jaśmin która jest naprawdę piękna z ekskluzywnymi hotelami i Parkiem rozrywki Mediną i sztucznym lodowiskiem ale Ciebie podnieca Suss.Nie powiem Egipt a w szczególności to co jest w morzu czerwonym brakuje mi w Chorwacjii a Tunezja,Turcja co do morza to byłem wręcz rozczarowany.
Miłego wypoczynku !!! za 3 tygodnie 5 raz z rzędu znowu cro . A z tymi Włochami i cenami to nawet nie wdaje się w dyskusję bo szkoda słów jakoś w chorwacji nie ma takich zwyczajów jak w italii.
kaszpir
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 22.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszpir » 18.06.2013 08:39

czekor68 napisał(a):
wojan napisał(a):Ja też nie chcę nikogo przekonywać, ani niczego bronić ale nie mogłem się powstrzymać :D

kaszpir napisał(a):. Tutaj surowo i brak "dopieszczenia" jak w Tunezji lub Egipcie ...


Lepiej nie dawaj,też mógłbym rzucić fotki z Jerozolimy i innych wojaży gdzie szczury latają miedzy wszechobecnymi stertami śmieci.Ale w odróżnieniu od założyciela tematu jakoś nie narzekałem na to co widzę.Co w tym Suss cie zachwyciło? twierdza i Meczet? ,Nie powiem Monastyr było co oglądać mauzoleum ichniego prezydenta,Medina nie wspomnę o Hammamet i jego dzielnicy Jaśmin która jest naprawdę piękna z ekskluzywnymi hotelami i Parkiem rozrywki Mediną i sztucznym lodowiskiem ale Ciebie podnieca Suss.Nie powiem Egipt a w szczególności to co jest w morzu czerwonym brakuje mi w Chorwacjii a Tunezja,Turcja co do morza to byłem wręcz rozczarowany.
Miłego wypoczynku !!! za 3 tygodnie 5 raz z rzędu znowu cro . A z tymi Włochami i cenami to nawet nie wdaje się w dyskusję bo szkoda słów jakoś w chorwacji nie ma takich zwyczajów jak w italii.


Nie wiem , być może świetnie trafiliśmy w Tunzeji.
Trafiliśmy do malutkiego hoteliku na samej plaży. Świetne jedzenie , cudowna prywatna plaża , super ciepła woda (dużo cieplejsza niż ta obecnie w Adriatyku , a byliśmy w Tunezji w zbliżonym okresie).
Mieliśmy kucharza Wlocha który robił naprawdę super włoskie jedzenie (makarony , sałatki i itd).
Dzieciakom naszym bardziej pasowała plaża piaszczysta , a dodatkowo morze nie schodziło tak szybko i nie było tak szybko głęboko jak tu). Plaże bardzo szerokie i z cudownym bialym piaskiem.
Bardzo ładna Medina. Kuchnia która mi odpowiadała (mimo że mieliśmy tak jedzenie) to korzystaliśmy z jednej pizzerni jak i z jednej knajpki z kebabami :)
Co mi się spodobało w Sousse ? Wielkie dlugie piaszczyste plaże i super ciepłe czyste morze ...
Ale tu nie chodzi o sam Sousse.
Chodzi o to że podczas tego wypadu udało mi się zwiedzić niemalże całą Tunezję. Widziałem oazy , byłem na pustyni , widziałem rzymski amfiteatr , zwiedzałem muzeum , widziałem stolicę , byłem w wiosce z gwiezdnych wojen i itd. Naprawdę Tunezja to nie tylko plaże jak się niektórym wydaje ...

A co do obrażania innych. Nie było moim zamiarem nikogo obrażanie. Jak ktoś poczuł się obrażony to przepraszam. Nikogo nie chce nawracać ani przekonywać. Poniosły mnie emocje (później wyedytowałem moją wypowiedź i usunąłem zbędny akapit) , liczyłem na obiektywną rozmowę bez emocji ...

Chorwacja jest piękna i nie neguje tego. Ja nad morze jeżdzę ze względu na dzieci a one jednak wolałby by mieć piaszczystą plażę aby mogły do morza wchodzić bez butów.
Ja za samym morzem nie przepadam , wolę góry :)

Dobra kończę.
Nie miałem pojęcia że ta dyskusja aż tak daleko zabrnie ...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.06.2013 08:46

kaszpir napisał(a):Dobra kończę.
Nie miałem pojęcia że ta dyskusja aż tak daleko zabrnie ...

Jeśli mogę prosić, to przypominam się o podanie gdzie w Słowacji jest coś podobnego do Plitwic :?:
Lusi1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 16.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lusi1 » 18.06.2013 08:49

Przeczytałam opinię o Chorwacji, Włoszech i polskich kwaterach i... słów mi brakuje. Owszem we Włoszech kwatery bardzo w porządku ale to jak traktują turystę, bądź co bądź klienta, z którego żyją, to już inna bajka. Brak szacunku, olewające podejście do wszystkiego i to nastawienie byleby złupić go do ostatniego grosza. To mnie we Włoszech skuteczni9e zniechęciło. I ten przemysł plażowy.... jeden na drugim leży, morza nie widać no chyba, że łajba wyplyniesz daleko od brzegu ;)
Polskie kwatery - tu chyba nie ma o czym mówić.
Owszem jest trampolina i kawałek zdezelowanego placu zabaw. Do morza 1 km. Ok tak lubię nie przy samej plaży. Pokój, hmmm robactwo łazi po ścianach, gospodyni rozkłada trutkę - robale żyją nadal. Łazienkę sprzątam sama bo gospodyni nie ma czasu, a jakoś tak się chyba niedokładnie umyła. Wykładzina na podłodze brudna, łóżka są zdezelowane.
Jeszcze nigdy nie zauważyłam żeby apartament w Cro był brudny, żeby były robale. Gospodarze zawsze dbali o turystę, na narzucali się ale doradzali, odradzali, reagowali na nasze prośby (kiedyś poprosiliśmy o wiatraki bo klima wiala zbyt mocno na łózko córki, więc na noc ją wyłączaliśmy a włączaliśmy wiatraki).
Jeśli chodzi o Wenecję - smród, brud i ubóstwo!!! Rozczarowałam się bardzo. Dzikie tłumy rozwrzeszczanych Włochów, doprowadzają do szału nawet wyjątkowo spokojnych. Niestety we Włoszech zdarza sie, że oszukują w knajpach, sklepikach... Jak do tej pory w Cro chyba niemożliwe. przynajmniej nas nikt nie oszukał. Apartament zawsze wyglądał lepiej niż na foto.
Może w Cro podoba mi się ponieważ nie mieszkam tylko w kwaterze i nie leżę na plaży ale przede wszystkim zwiedzam... Zachwycam się uliczkami, architekturą, skałami, kamykami na plazy. Może dlatego, że jadę odpocząć i mam dobre nastawienie. Może dlatego, że od pierwszego wyjazdu zakochałam się w Cro i trzyma mnie nadal. Oby nie opuściło! Została mi już do zwiedzenia Istria (i wyspy - choć nie bardzo mnie na wyspy ciągnie, no chyba, że na 2-3 dni) i ciągle kombinuję tak, zeby ta Istria czekała bo co będzie jak wszystko zobaczę? Jaki będzie powód, żeby planować wakacje w Cro?
kemilia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 30.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemilia » 18.06.2013 08:49

Nawet w Tunezji w której byliśmy 2 razu niemalże całą zwiedziliśmy. Egipt też w pewnej części zwiedzony :)

Tunezję zaliczyłam 3 razy- Sousse 2 razy + Djerba- owszem ładna.
Egipt 3 razy- Hurghada, Sharm El Sheikh x 2- morze- zgadza się piękne, ciepłe ( w Sharm aż za ciepłe morze, gdzie przez 30 m od linii brzegowej woda do kostek gorąca jak żur, a później spad na 30 m w głąb )
Ludzi na plażach , jak "mrówków", żeby dostać się do leżaków ( które w wersji allinc. są opłacone)trzeba dać bakszysz co dziennie :)Chcesz napić się lepszych drinków- daj bakszysz...Wszędzie te bakszysze- taka niby ich kultura :)
Kraje ciekawe, ze swoja religią, kulturą. Gdzie przepych i "dopieszczenie" widoczne jest tylko na terenie hoteli. Miejsc o 1/8 mniej do zwiedzania niż w Chorwacji. Ludzie biedni, tereny poza hotelowe brudne, zaniedbane, składowiska śmieci, rzeczy niepotrzebnych. O spokoju na plaży można zapomnieć wszędzie łażący Arabowie zachęcający do zakupu setek, różnych rzeczy- począwszy od okularów, masaży, wycieczek a skończywszy na nielegalnych używkach. Handlarze gorsi od naszych nadmorskich " gorąca kukurydza", "lody, lody, lody" , "piwo, zimne piwo" itp.
Wyjście na miasto to istna przeprawa przez skupisko tych arabskich handlarzy. Nie ma możliwości spokojnie pospacerować, po odpoczywać - oni nie dają żyć. Są wszędzie- plaże, ulice, bazary,porty, suki, sklepy, restauracje. Zwiedzasz Gizę- Oni, zwiedzasz Kair-oni, zwiedzasz Jerozolimę- Oni i tak na każdym kroku.
Może ktoś zapytać, skoro aż tak źle tam , to po co byłaś tam tylekrotnie?
Jeżeli jest się młodą kobietką, bez dzieci owszem- warto się wybrać, pozwiedzać, ponurkować, "posmakować" tej kultury. Są to kraje, gdzie wówczas najważniejsze dla mnie było to, ze wszystko pod nosem i wielce za darmo ( zwłaszcza litry drinków :))Jednak, gdy mam porównanie z Chorwacją- to dla mnie ( są rożne gusta, jak widać ) nie ma piękniejszego kraju na urlop, odpoczynek z rodziną, z dziećmi. Żaden chyba kraj nie ma tylu wspaniałych miejsc do odkrywania, zwiedzania i podziwiania. Jeszcze nigdy , żadne Państwo mnie aż tak nie zachwyciło, jak Chorwacja - życzliwość miejscowych, taka naprawdę bezinteresowna - w arabskich krajach, jeżeli nie dasz bakszysza- to nie ma życzliwości.
Podsumowując- dobrze, że Kolega już nigdy się nie wybiera do Chorwacji-bo nie chciałabym spotkać na swoim urlopie, takiego Marudera...
Poza tym o gustach nie powinno się mówić- ale fajnie, ze miałeś "odwagę" na forum ludzi uwielbiających Chorwację- pisać o niej źle, no może nie źle- ale " w taki sposób". Życzę udanych wakacji,a w przyszłym roku cudownego "odpoczynku" w Afryce :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.06.2013 08:53

kaszpir napisał(a):Trafiliśmy do malutkiego hoteliku na samej plaży. Świetne jedzenie , cudowna prywatna plaża , super ciepła woda (dużo cieplejsza niż ta obecnie w Adriatyku , a byliśmy w Tunezji w zbliżonym okresie).
Mieliśmy kucharza Wlocha który robił naprawdę super włoskie jedzenie (makarony , sałatki i itd).
Dzieciakom naszym bardziej pasowała plaża piaszczysta , a dodatkowo morze nie schodziło tak szybko i nie było tak szybko głęboko jak tu). Plaże bardzo szerokie i z cudownym bialym piaskiem.
Bardzo ładna Medina. Kuchnia która mi odpowiadała (mimo że mieliśmy tak jedzenie) to korzystaliśmy z jednej pizzerni jak i z jednej knajpki z kebabami :)
Co mi się spodobało w Sousse ? Wielkie dlugie piaszczyste plaże i super ciepłe czyste morze ...
Ale tu nie chodzi o sam Sousse.
Chodzi o to że podczas tego wypadu udało mi się zwiedzić niemalże całą Tunezję. Widziałem oazy , byłem na pustyni , widziałem rzymski amfiteatr , zwiedzałem muzeum , widziałem stolicę , byłem w wiosce z gwiezdnych wojen i itd. Naprawdę Tunezja to nie tylko plaże jak się niektórym wydaje ...


Pojechałeś do Cro i szukałeś tego co tu opisałeś. A czemu w Cro miałoby być to samo? To zupełnie inny kraj z inną kulturą, plażami, zabytkami... To jakbyś narzekał, ze pojechałeś do Chin i tam schabowych nie mają.
Lusi1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 16.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lusi1 » 18.06.2013 08:58

[quote="Lusi1"]Przeczytałam opinię o Chorwacji, Włoszech i polskich kwaterach i... słów mi brakuje. Owszem we Włoszech kwatery bardzo w porządku ale to jak traktują turystę, bądź co bądź klienta, z którego żyją, to już inna bajka. Brak szacunku, olewające podejście do wszystkiego i to nastawienie byleby złupić go do ostatniego grosza. To mnie we Włoszech skutecznie zniechęciło. I ten przemysł plażowy.... jeden na drugim leży, morza nie widać no chyba, że łajbą wypłyniesz daleko od brzegu ;)
Polskie kwatery - tu chyba nie ma o czym mówić.
Owszem jest trampolina i kawałek zdezelowanego placu zabaw. Do morza 1 km. Ok, tak lubię, nie przy samej plaży. Pokój, hmmm robactwo łazi po ścianach, gospodyni rozkłada trutkę - robale żyją nadal. Łazienkę sprzątam sama bo gospodyni nie ma czasu, a jakoś tak się chyba niedokładnie ta łazienka umyła. Wykładzina na podłodze brudna, łóżka są zdezelowane.
Jeszcze nigdy nie zauważyłam żeby apartament w Cro był brudny, żeby były robale. Gospodarze zawsze dbali o turystę, na narzucali się ale doradzali, odradzali, reagowali na nasze prośby (kiedyś poprosiliśmy o wiatraki bo klima wiała zbyt mocno na łóżko córki, więc na noc ją wyłączaliśmy a włączaliśmy wiatraki).
Jeśli chodzi o Wenecję - smród, brud i ubóstwo!!! Rozczarowałam się bardzo. Dzikie tłumy rozwrzeszczanych Włochów, doprowadzają do szału nawet wyjątkowo spokojnych. Niestety we Włoszech zdarza sie, że oszukują w knajpach, sklepikach... Jak do tej pory w Cro chyba niemożliwe. przynajmniej nas nikt nie oszukał. Apartament zawsze wyglądał lepiej niż na foto.
Może w Cro podoba mi się ponieważ nie mieszkam tylko w kwaterze i nie leżę na plaży ale przede wszystkim zwiedzam... Zachwycam się uliczkami, architekturą, skałami, kamykami na plaży, roślinnością. Może dlatego, że jadę odpocząć i mam dobre nastawienie. Może dlatego, że od pierwszego wyjazdu zakochałam się w Cro i trzyma mnie nadal. Oby nie opuściło! Została mi już do zwiedzenia Istria (i wyspy - choć nie bardzo mnie na wyspy ciągnie, no chyba, że na 2-3 dni) i ciągle kombinuję tak, żeby ta Istria czekała bo co będzie jak wszystko zobaczę? Jaki będzie powód, żeby planować wakacje w Cro? Jak namówię rodzinkę na kolejny wyjazd do Chorwacji? Trzeba im i sobie zaserwowac coś nowego. Cieszy mnie, że to "nowe" nadal jest w Chorwacji, i że ciągle szukanie kwatery sprawia mi wielką frajdę!!!
Cóż widziałam sporo ale poza Atenami (takimi mniej dla turysty bo niedość, że nie w sezonie to w większości poza szlakiem turystycznym) nic mnie nie powaliło na kolana, udało sie to Splitowi, Trogirowi, Dubrovnikowi, a nawet mojemu ukochanemu Orebićowi i Pagowi. No i jeszcze wodospadom Kravice w BiH.
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 18.06.2013 09:07

Ależ okropna ta Chorwacja! Bleeeee! 8O

We wrześniu Hvar

:boss:
Lusi1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 16.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lusi1 » 18.06.2013 09:21

ARTUR_KOLNICA napisał(a):Ależ okropna ta Chorwacja! Bleeeee! 8O

We wrześniu Hvar

:boss:


W sumie tak. Najlepiej tam się nie wybierać. Bo po co ;) zwłaszcza w sezonie!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Chorwacja po raz drugi i ostatni ? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone