Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja po raz drugi i ostatni ?

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 11.08.2013 15:52

Samo Hrvatska!!!
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 11.08.2013 17:51

Bravo Gekako! Wreszcie rozsądna opinia bez zbędnej zajadłości.
Pozdrawiam,
Tomek
gakako
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 27.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gakako » 11.08.2013 19:11

TJL napisał(a):Bravo Gekako! Wreszcie rozsądna opinia bez zbędnej zajadłości.
Pozdrawiam,
Tomek


Dziękuję :) daleko mi do zajadłości 8)

Pozdrawiam :papa:
magdach7
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdach7 » 17.08.2013 15:13

nata napisał(a):W tamtym roku ,,Bóg nas opuścił,, i pojechaliśmy do Lido di Jesolo dwa kroki od Wenecji. Za 10 dni na campingu w przyczepie z przedsionkiem zamiast kuchni , z komarami , hałaśliwymi dziećmi 24 h na dobę. No i rodzynek- za każde użycie ciepłej wody w umywalni lub kuchni ,płacimy 50 euro centow. 10 dni czyli 9 noclegów w tym cudownym miejscu gdzie nawet w nocy było głośno kosztowała nas czyli 4 osoby-790 euro
Za komfortowy apt z klimatyzacja ,( dwa pokoje , salon, kuchnia i taras , ok 60 metrów kw) , blisko czystego morza , za 9 noclegów zapłaciliśmy 450 euro. Warunki i komfort nieporównywalny , no chyba że weźmiemy pod uwagę tłumy w Wenecji , bo nawet w pałacu Dioklecjana w Splicie jest luźniej. Każdy wybiera to co lubi ; jedni tłum , ścisk ,hałas i wieczorem lans na promenadzie... Inni wolą spokój i ciszę ... Ale po co wciskać od razu ciemnotę o taniosze w Italii? Nawet rozsądni Włosi przyjeżdżają do Cro.
A swoją drogą gdyby ktoś chciał namiary na super apt na wyspie Pag w miejscowości Mandre to piszcie podam adres. Pozdrawiam
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

nata- poproszę o namiary i szczegóły. Wysłałam maila :D
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 19.08.2013 20:32

kaszpir napisał(a):Pytanie , czy Ci "obrońcy" CRO byli gdzieś poza Polską i Chorwacją , bo to bardzo ważne ...
Jak pierwszy raz przyjechałem do Chorwacji to byłem ją zafascynowany , ale niestety czar szybko prysnął jak poznało się inne kraje ...
Niestety taka jest prawda.

W następnym roku planuję wrócić po raz trzeci do Tunezji to ukochanego Sousse ...


Byłem w Tunezji... bród, smród, głośni Arabowie, zimna woda... nigdy więcej...
Grecja, Kreta, Santorini... warto zobaczyć lecz do Chorwacji daleko...
Francja, Korsyka... bliżej Chorwackich klimatów... możliwe, że tam powrócę...
Włochy, Florencja, Piza...zdecydowanie nie dla mnie...raczej juz tam nie wrócę...
Austria... zimą na narty ok...
Słowacja, Węgry... sporo miejsc, które warto zobaczyć, ale na letni wypoczynek nie koniecznie...
Polski Bałtyk... tylko zimą... pojadę chyba 5 raz na Sylwestra :lol:
Norwegia... pięknie ale bez wygrzewania na słońcu i ciepłej wody...
Irlandia, Wlk.Brytania...tylko towarzysko aby odwiedzić znajomych i co nieco zobaczyć...
Chorwacja jest jedynym krajem za którym tęsknię i chce mi sie tam wracać po raz kolejny i kolejny... oczywiście nie we wszystkie jej rejony... pisząc Chorwacja mam na myśli tylko wyspy...
Tuti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 04.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuti » 19.08.2013 22:26

A mnie się to podoba , że nie wszystkim się tam podoba , bo jak by się wszystkim podobało , to ło matko , gdzie ja bym się tam rozłożył :lool: :lool:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 19.08.2013 22:35

Tuti napisał(a):A mnie się to podoba , że nie wszystkim się tam podoba , bo jak by się wszystkim podobało , to ło matko , gdzie ja bym się tam rozłożył :lool: :lool:

....tyż prawda :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.09.2013 20:03

Tuti napisał(a):A mnie się to podoba , że nie wszystkim się tam podoba , bo jak by się wszystkim podobało , to ło matko , gdzie ja bym się tam rozłożył :lool: :lool:

Popieram :lol: tak było w tym roku w Polsce taki kryzys, że w Cro na plaży nie ma gdzie koca rozłożyć :lol: , sami Polacy :lol:
kaszpir
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 22.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszpir » 11.01.2014 17:49

Spokojnie ...

Stwierdzam że czas jest dobrym lekarstwem i wspomnienia ...

Zastanawiamy się gdzie w tym roku pojechać i ... wcale bym się nie zdziwił że wypadło by na Chorwację ...

Chciałem wybrać się do Bułgarii bo plaże bardziej mi pasujące (szerokie , długie , piaszczyste) takie jak w Tunezji ale niestety odległość :(
Ceny w Bułgarii niskie. Znalazłem ofertę na 7 dni z pełnym wyżywieniem (śniadania + obiadokolacje) w ładnym hotelu znajdującym się przy samej plaży za 1200zł za 4 osoby (2 osoby dorosłe + 2 dzieci)

Do Chorwacji np. na wyspę KRK mam około 1200km a do Bułgarii - 2200km i dodatkowo gorszymi drogami :(

Sądzę że właśnie dość mała odleglość i dobry dojazd przyciąga Polaków ...
Teraz robię "casting" na Chorwację (myślę nad Crickvenicą , ale nie do końca jestem jeszcze zdecydowany) i ciężko znaleźć coś sensownego za 40-50E za dobę w czerwcu ...

Mało interesująca kwatery z wystrojem typu "wczesny Tito" bez wyżywienia kosztuje na tydzień tyle co hotel w Bułgarii z pełnym wyżywieniem , basen , animatorami ,placem zabaw dla dzieci i itd też na tydzień ...

Jest też dużo drożej niż na Rivierze Rumuńskiej ...

Więc jest bardzo drogo ...

Ale czy pojadę ponownie ?
Być może ...

Nigdy nie mów nigdy ...
iwoniczanka
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 04.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwoniczanka » 11.01.2014 19:56

W Bułgarii to dopiero syf :mrgreen: W większych miejscowościach typu Złote Piaski czy Albena jeszcze ok, ale w małych masakra. Do tego w hotelu było pełno latających żuczków, które potrafiły spaść w nocy na łeb. W Bułgarii nie ma co robić, chyba, że jedziesz na imprezę do Złotych Piasków. Do tego były takie dni, że niezbyt przyjazne fale uniemożliwiały przyjemną kąpiel dorosłemu. Dzieciom w ogóle uniemożliwiały wejście do wody. Jedyne co warte zobaczenia, to Neseber, ale nie na tyle, żeby zapierdzielać tyle kilosów. Bułgaria jest dla fanów całodniowego plażingu,którzy wieczorem idą się zalać, aby następnego dnia znów leżeć plackiem na plaży.

Obserwacja sprzed kilku lat, ale z tego co słyszałam od znajomych, to niewiele się zmieniło.

PS Przy wejściu do morza pływa dużo krabów (żywych i martwych). Pocieszeniem są piękne muszelki, których uzbierałam kilka worków (bo co innego miałam tam robić?).


Miłego wypoczynku!
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 11.01.2014 20:06

kaszpir napisał(a):...

...a Ty znowu pianę bijesz :roll:
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 11.01.2014 21:21

z jednym trudno się nie zgodzić, w Chorwacji w 2013 roku zaskoczyły mnie wysokie ceny. Byliśmy we wrześniu w Orebiču. Zakupy większe zrobiliśmy na wycieczce do czarnogóry i były tam ceny o 70%niższe.
polecam stronkę
http://www.cenynaswiecie.pl/porownanie- ... cji,32,38/
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 23.02.2014 21:27

http://www.cenynaswiecie.pl/porownanie- ... cji,32,38/

z tej stronki wynika, że w Polsce chlebuś kosztuje 2,70zł (ok. wiem że to średnia, chociaż i tak kosmiczna)
to za co ja wczoraj płaciłem piątala w moim pss-ie?
I jak Kaszpir, jedziesz do tej Chorwacji czy nie?
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 12.05.2014 09:42

kaszpir


Jak Ty porównujesz Egipt i Tunezję do Chorwacji i nazywasz to wczasami to jak Ci życzę powodzenia.
W Tunezji nie byłem i nie będę a Egipt mam pozaliczany ze względy ( tylko ) na nurkowania bo na wczasy to to się raczej nie nadaje a lecieć tam tylko po to aby powiedzieć, ze byłem w Egipcie i siedziałem cały swój czas nad basenem hotelowym to nie w moim stylu. Tam owszem można polecieć ale tylko i wyłącznie na wycieczkę - ale nie wczasy.
Włochy i Wenecja Vs Chorwacja - szkoda na pisanie ale porównanie tez kiepskie. Śmiało napisz - byłem w Zagrzebiu ale Neapol ciekawszy. Zwróć uwagę , ze od kilku lat coraz więcej Włochów jeździ do Chorwacji, oni sami mówią, że jest tam ciekawiej ze względu na przyrodę i mniej zurbanizowane nabrzeża.

Chcesz porównania do Chorwacji ? Pomyśl nad Montenegro czy Riwierą Francuską.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 12.05.2014 10:41

kaszpir napisał(a):.............

Może do Turcji?!
Byłem w Oludeniz w 2012 i było zajebiaście , góry , morze , długa i szeroka plaża.
Fantastyczni mili ludzie , czysto , żarcie pierwsza klasa. :)

p.s. To nie jest żaden podtekst , ot lużna propozycja i nie mam zamiaru tu kontynuować wątku o fanatykach , świadomości , ślepocie , itd.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Chorwacja po raz drugi i ostatni ? - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone