Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja po raz drugi - czyli tam i z powrotem ad 2007

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.01.2008 23:32

Pozwolę sobie mobilizacyjny odcinek uzupełnić tym co udało mi się wyszukać w necie.

Obrazek

Mljet - Zielona Wyspa (100 km2) wymieniana jest jako jedna z 10 najpiękniejszych wysp na świecie.

Obrazek

Słynie z zabytków oraz starożytnych legend. Ta najsłynniejsza opowiada o miłości między nimfą Calypso a Odyseuszem, który zachwycony urodą nimfy i wyspy osiadł tutaj na długie 9 lat. Północno-zachodnia część wyspy należy do parku narodowego z dwoma słonymi jeziorami otoczonymi lasem piniowym, który zdaje się wyłaniać prosto z morza.
Na Jeziorze Wielkim znajduje się wyspa św. Marii z benedyktyńskim klasztorem z XII wieku.

Obrazek

Przystań Polace należy do jednej z najpiękniejszych na Adriatyku,

Obrazek

słynie także z rzymskich pałaców z IV wieku. Na wyspie znajduje się kościół św. Pawła, gdzie według legendy Apostoł często wypoczywał podczas swoich wędrówek.

Obrazek

Warto wybrać się nad Zatokę Saplunara o niezwykłym kształcie z dwoma piaszczystymi plażami.

Obrazek

Mieszkańcy wyspy Mljet słynni są z gościnności oraz domowego wyrobu oliwy oraz wina.

Obrazek

(Ale o tym mogą powiedzieć Ci ci tam byli - i z tego kubka wino pili) :wink: :lol:

Obrazek

:papa: :papa: :papa: Zielono mi :papa: :papa: :papa:
Ostatnio edytowano 29.01.2008 12:32 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
Szopisko
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 21.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szopisko » 29.01.2008 11:41

Janusz - zdjęcia fantastyczne. Ja tak wysoko nie wchodziłem z aparatem :D:D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.01.2008 12:34

Ja po Mljecie w ogóle nie chodziłem ale jeszcze kościółek w Polace "dołożyłem" :wink: :lol:
Szopisko
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 21.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szopisko » 30.01.2008 12:23

Zapomniałem dodać, że następny odcinek przewidziany jest jeszcze w tym roku ;)
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Chorwacja po raz drugi - czyli tam i z powrotem ad 2007 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone