Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja pierwsze spotkanie

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rob775
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 26.07.2011
Chorwacja pierwsze spotkanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) rob775 » 08.03.2012 10:25

WITAM

Nie piszę za często na forum ,ale czas to zmienić. O forum dowiedziałem się będąc już w Chorwacji i zaraz po powrocie zapisałem się do niego.
Zaczęło się wszystko tak :

Zimowa porą 2011 zacząłem kminić gdzie by tu pojechać na urlop , moja druga połowa wymyślała gdzie tu pojechać na nasz polski Bałtyk , ale ja już miałem dość tego morza i po cichu zacząłem szukać wyjazdu poza granice naszego pięknego kraju i wymyśliłem sobie Chorwację. Tylko teraz poszukać kwatery. Zacząłem przeglądać strony i w końcu coś znalazłem - CASAMUNDO. Po obejrzeniu zdecydowałem się na Korculę - miejscowość Prigradica. Całkiem ładnie o tej kwaterze było napisane , ai zdjęcia niczego sobie . przede wszystkim blisko do morza - 10 m ,ale czy to jest możliwe ?
Po cichu wpłaciłem zaliczkę i oznajmiłem żonie , że jedziemy do Chorwacji.
Oczywiście było dużo sprzeciwów ale oznajmiłem, że w przypadku zarezerwowania kwatery u tego pośrednika zwrot zaliczki jest niemożliwy.
Jedynie miałem wsparcie w postaci mojego młodego ( 7 lat) - który był zachwycony wyjazdem.
I zaczęło się : wyrabianie paszportów , przegląd samochodu ,iii wybór trasy. Jako ,że ja nie jestem entuzjastą jazdy autostradami a i samochód taki se ( CITROEN PICASSO - wygodny , ale słaby jak na autostrady). Zdecydowałem , że pojedziemy przez Czechy , Słowację i Węgry z noclegiem w miejscowości Sarvar.
Gdzieś się dowiedziałem, że w Chorwacji jest bardzo drogie jedzenie - no to trzeba zabrać ze sobą( i piwo też) - największy debilizm jaki popełniłem w czasie naszego wyjazdu. No to kupiłem kiełbasy ,sery , jakies tam ugotowane fasolki po bretońsku , bigosy i itp ( żeby mi sie zmieściło to bym na pewno wziął jeszcze worek cebuli i ziemniaków).
I w końcu nadszedł 7 lipca , dzień wyjazdu. Zaplanowałem godzinę wyjazdu na 22 , po pracy chciałem się trochę przespać ,ale się nie udało i to był błąd jak się później okazało.
Trasa przez Polskę oczywiście wolno , bo inaczej się nie dało . Jechałem przez Wrocław , Międzylesie. Gdy już wjechałem na autostradę w Czechach wyszło niewyspanie. W pewnym momencie zrobiło mi sie przyjemnie , błogo - nagle co robi tak blisko mnie ten TIR. Skończyły się żarty - zjazd na parking i godzinna drzemka za kierownicą.
Gdy już doszłem do siebie , dalej w drogę. i tak dojechaliśmy do Sarvaru.
Mieliśmy hotel w centrum tej miejscowości - bardzo blisko basenów termalnych. Po obejrzeniu miasta i zakupach dokonanych przez młodego - oczywiście Lego Star Wars ( po zakupach został bez pieniędzy na dalsze wydatki). Po tem chwila relaksu - 4 godziny w basenach termalnych . Po wymoczeniu d..ska nie miałem siły dojść do hotelu ( oczywiście na basenach tez było piwko). O godzinie 18 już spałem.

W końcu udało mi sie wkleić parę zdjęć-

sarvar
Obrazek

Obrazek





Nasz hotel


Obrazek


I na końcu nasz pokój w baszcie
Obrazek
Ostatnio edytowano 09.03.2012 09:49 przez rob775, łącznie edytowano 3 razy
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 08.03.2012 10:41

No to masz pierwszego czytelnika :)
Pisz i wklejaj fotki, czekamy :)
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 08.03.2012 10:42

Zabieram się z Wami na Korčulę ;)
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 08.03.2012 11:24

to i ja sie łapię na fajny wypad :D
Zajmuję miejsce w czytelni i czekam na fotki :D :D :D
lhd
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 09.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lhd » 08.03.2012 12:09

Zasiadam!
Agasz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 371
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agasz » 08.03.2012 12:21

jestem :)
franko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2360
Dołączył(a): 14.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) franko » 08.03.2012 12:23

Dobijam i ja.
PZDR.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.03.2012 12:47

Czekam na c.d.
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 08.03.2012 12:48

rob775 napisał(a):Gdzieś się dowiedziałem, że w Chorwacji jest bardzo drogie jedzenie - no to trzeba zabrać ze sobą( i piwo też) - największy debilizm jaki popełniłem w czasie naszego wyjazdu. No to kupiłem kiełbasy ,sery , jakies tam ugotowane fasolki po bretońsku , bigosy i itp ( żeby mi sie zmieściło to bym na pewno wziął jeszcze worek cebuli i ziemniaków).

:D :lol::D
- lubię takie relacje z dystansem do siebie, więc i ja gdzieś tu przycupnę ;)
rob775
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 26.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rob775 » 08.03.2012 13:48

mam problem z wklejeniem zdjęć ,a do tego jestem w pracy i przypalił mnie szef , że zajmuje się tym co nie powinienem
kgaw
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 01.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kgaw » 08.03.2012 14:15

to i ja poczytam
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 08.03.2012 14:38

Na Korczulę bardzo chętnie :D


Pozdrawiam
Piotr
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 08.03.2012 15:22

Też Was śledzę :)
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 08.03.2012 16:52

rob775 napisał(a): żeby mi sie zmieściło to bym na pewno wziął jeszcze worek cebuli i ziemniaków


Pojechałeś do Cro bez ziemniaków :?: :!: 8O
Bez cebuli :?: :!: 8O

No to dawaj,bom strasznie ciekaw jak Ci się udało przeżyć?!

:D :wink:
malina 58
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 29.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina 58 » 08.03.2012 16:56

Też jestem ciekawa, co dalej, bo ja popełniłam te same czynności. Nakupiłam jedzenia, wody mineralne, wina francuskie, jakby tam nie było miejscowych- te tez próbowaliśmy. Oczywiście większość zakupów nam została, ale pobyt był bardzo udany.
Czekam z niecierpliwością na cd. :wink:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Chorwacja pierwsze spotkanie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone