Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja motocyklem

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zjadarka
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 05.11.2013
Chorwacja motocyklem

Nieprzeczytany postnapisał(a) zjadarka » 05.11.2013 11:07

Witam,

Proszę o pomoc. W przyszłym roku planuję wypad motocyklem na Chorwację. Niestety wyjazd raczej w szczycie sezonu. Chciałbym byście pomogli mi oszacować koszta na które się przygotować. Nastawiamy się na ciągłe przemieszczanie, więc w jednym miejscu będziemy spać góra dwa dni. Są to kolejno: Zagrzeb, Jeziora Plitwickie, Imotski, Dubrovnik, Omnis, Razanac, Wyspa Krk.

1. Co wyjdzie mnie taniej? Noclegi na kempingach (dwie osoby dorosłe, nieduży, trzyosobowy namiot i motocykl), czy kwatery prywatne? Czy nie będzie problemu z noclegiem na jedną/dwie noce?
2. Jaki jest koszt kempingów i kwarter? Patrzyłem wstępnie i wszystko kosztuje grubo powyżej 100 zł za noc. Czy będzie wielki problem, by znaleźć kemping/kwaterę poniżej 100 zł za noc? Szczerze to nie widzi mi się by wydawać sto ileś złotych za rozbicie namiotu na kilka godzin i spuszczenie dwa razy wody w toalecie.
3. Chcielibyśmy Skosztować trochę tamtejszej kuchni, a nie wciąż stołować się w lidlu. Ile wyniesie mnie posiłek dla dwóch osób w przeciętnie wyglądającej knajpce, tradycyjnej kuchni chorwackiej?

Z góry dziękuję, za wszelkie odpowiedzi. Jeżeli ktoś miałby jeszcze jakieś sugestie dla mnie, to również proszę napisać :-)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 05.11.2013 12:01

1 i 2. Kampingi. W każdej mieścinie są przydomowe kampy o różnym standardzie. Nocowanie w Cro na dziko jest zabronione. Kwatera na jeden dzień wyjdzie grubo i raczej nie będą chcieli wynajmować.
3. Wyżerka na dwie osoby zależy od apetytu i menu. Ceny od 150 kun z winem i sałatkami za np. 2 pizze czy świniaka, po 500 kun za kilka dań w knajpie. O cenach jedzenia w knajpach, na kampach, sklepach, kosztach urlopu są wątki zbliżone do „Mody na sukces".
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.11.2013 12:30

zjadarka
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 05.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zjadarka » 05.11.2013 13:57

FUX napisał(a):1 i 2. Kampingi. W każdej mieścinie są przydomowe kampy o różnym standardzie. Nocowanie w Cro na dziko jest zabronione. Kwatera na jeden dzień wyjdzie grubo i raczej nie będą chcieli wynajmować.
3. Wyżerka na dwie osoby zależy od apetytu i menu. Ceny od 150 kun z winem i sałatkami za np. 2 pizze czy świniaka, po 500 kun za kilka dań w knajpie. O cenach jedzenia w knajpach, na kampach, sklepach, kosztach urlopu są wątki zbliżone do „Mody na sukces".


Właśnie temu, że jest to "Moda na sukces" nie da się wyciągnąć zbyt konkretnych informacji z niektórych tematów. Większość tematów jest stara, a danych, którymi można się posłużyć na rok 2014 niezbyt wiele.

Ale dziękuję. Będę szukał campingów. Zastanawiam się tylko co zrobić, jak nie trafię na żaden w miejscowości Imotski. Tam jest campingowa dziura :-)



Dziękuję za linki. Poczytam sobie co tam brać motocyklowa wyczyniała ;)

Nie rozumiem tylko tego "Policz 15 %"
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.11.2013 15:12

zjadarka napisał(a):Nie rozumiem tylko tego "Policz 15 %"


Policz 15 % więcej niż koszty w tych podanych linkach.

Lewa w górze.
:mrgreen:
jacek2929
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 304
Dołączył(a): 05.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek2929 » 05.11.2013 17:19

No raczej nie doliczaj 15% a nawet odlicz.

Tam są dane samochodowe. Ostatni raz trasę do Chorwacji na motocyklu robiłem ponad 3 lata temu, ale z tego co pamiętam nie ma winiet w Czechach i Słowacji.

ps. Dodam jeszcze od siebie coś o Plitwickich jeziorach. Przyjeżdża tam tysiące ludzi codziennie. Ja początkiem czerwca przeciskałem się pomiędzy koreańskimi (nie żebym coś do nich miał) wycieczkami staruszków, tłumy ludzi powodują że wszystko to co tam jest traci całkowicie urok.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.11.2013 17:35

jacek2929 napisał(a):No raczej nie doliczaj 15% a nawet odlicz.

Tam są dane samochodowe.


To oczywista oczywistość.
Gość nie jest .... żeby kupować winietę a auto.
Mówię o kosztach ogólnych.
jacek2929
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 304
Dołączył(a): 05.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek2929 » 05.11.2013 18:57

zjadarka napisał(a):
Ale dziękuję. Będę szukał campingów. Zastanawiam się tylko co zrobić, jak nie trafię na żaden w miejscowości Imotski. Tam jest campingowa dziura :-)



Ale z Imotsek (dziwnie się to odmienia :D) jest ze 30 km do Makarskiej. Imotski to ogólnie jest dziura z ciekawymi jeziorkami. Do jednego można zejść i się wykąpać nawet.

Aha. Jechałem przez Słowenię w środku sezonu. O 13 było tak ciepło że zamykałem kask bo uczycie było jakbym miał suszarkę przed twarzą :D
zjadarka
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 05.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zjadarka » 05.11.2013 22:40

jacek2929 napisał(a):
zjadarka napisał(a):
Ale dziękuję. Będę szukał campingów. Zastanawiam się tylko co zrobić, jak nie trafię na żaden w miejscowości Imotski. Tam jest campingowa dziura :-)



Ale z Imotsek (dziwnie się to odmienia :D) jest ze 30 km do Makarskiej. Imotski to ogólnie jest dziura z ciekawymi jeziorkami. Do jednego można zejść i się wykąpać nawet.

Aha. Jechałem przez Słowenię w środku sezonu. O 13 było tak ciepło że zamykałem kask bo uczycie było jakbym miał suszarkę przed twarzą :D


Tego gorąca boję się najbardziej :D
nuri84
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nuri84 » 04.01.2014 17:35

Siemanko. Kiedy planujesz wyjazd dokładnie? Też się przymierzam do wyjazdu motocyklem do Chorwacji...byłem w zeszłym roku autem i się zakochałem w winklach i krajobrazach :) W razie czego proszę o kontakt na priv. Pzdr. Jarek
maciex09
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciex09 » 15.04.2014 13:42

Cześć... Od jakiegoś czasu siedzi mi w głowie, aby na wakacjach pojechać motocyklem na Chorwacje :D
byłem kiedyś kiedyś autokarem ale to nie to samo...
Termin jest w sumie "nie ustalony".
Pochodzę z podkarpacia i mam do Was kilka pytań...
Mianowicie jaką miejscowość polecacie? Wiadomo.. im bliżej tym lepiej... aczkolwiek, wiem, że np. w okolicach Makarskiej jest góra Św. Judy czy jakoś tak, i jest to podobno obowiązkowy punkt wyjazdu tam na 2 kółkach :P
Tak myślałem, że można by było jechać w okolice Rijeki ew. trochę dalej na południe i któregoś dnia zrobić sobie wycieczkę... z Polski chciałbym dojechać tam w ciągu jednego dnia (wyjechać nad ranem, być pod wieczór).. i myślę, że mój limit km na motocyklu to jakieś 1000 +/- 100km :)
Więc jak widać, potrzebuję pomocy w wyborze docelowego miejsca...
Dodam, również, że preferuje noclegi w kwaterach, z racji tego, że mogę zostawić bagaż i jechać coś gdzieś pozwiedzać :)
Jakie są mniej więcej ceny noclegów w kwaterach?
Pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.04.2014 13:46

maciex09 napisał(a):...aczkolwiek, wiem, że np. w okolicach Makarskiej jest góra Św. Judy czy jakoś tak, i jest to podobno obowiązkowy punkt wyjazdu tam na 2 kółkach :P


Cześć.

sv. Jure

:oczko_usmiech:
maciex09
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciex09 » 15.04.2014 17:40

o to mi chodziło właśnie :D

poleci ktoś jakąś przyjemną miejscowość?
patrząc na mapę idealnie by mi pasowały okolice Sibenika (~1050km z domu, do Makarskiej i na tą górę ok. 150km) :)
ale czekam na Wasze porady i opinie z racji, iż wiem, że jesteście dobrze obeznani z Chorwacją i rejonami :)
Tom@sz
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tom@sz » 17.04.2014 20:59

Okolice Primostenu, miejscowość Dolac. Droga biegnie wzdłuż morza, super winkle ale tez zero miejsca na błędy bo barierka na samym skraju asfaltu. Dość dużo apartamentów /niestety w większości wypadków trzeba przecinać drogę dochodząc do wody. Niedaleko znajduje się również kemping. Niezłe miejsce na wypad do Trogiru, Splitu, Szibenika, na wodospady Krka itd... Z "jakichś dziwnych" względów nie mogę wkleić linka.
Zatrzymaliśmy się tam na tydzień łapiąc miejscówkę w ciemno.
litonka
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) litonka » 06.05.2014 10:06

witam,
z moim TŻ mamy zamiar wybrać się moto do Chorwacji w sierpniu - ciekawe czy dam rade wytrzymać w skórzanym kombo w szczerym słońcu :?: powiedzmy te 1400 km
Niestety to na mnie spoczywa obowiązek organizacyjno-animacyjny, jak ja zazdroszczę tym wszystkim kobitkom których faceci dociekają czytają , grzebią po forach a one jedynie myślą co spakować.

Czy jest ktoś na forum kto mógłby mi troszkę pomóc i oświecić cennymi informacjami- zabrałam się za temat zbyt późno i zamiast się ogarniać to mam coraz większą panikę w oczach :roll:
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone