Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia (filmy)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4589
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 09.05.2014 16:19

mervik napisał(a):...a Plitwickie zwiedziliście :roll:


Tak, Jeziora Plitwickie zobaczyliśmy w drodze powrotnej. Filmik będzie na samym końcu mojej relacji. Zapraszam do oglądania. :)
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4589
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 09.05.2014 16:22

Wracamy ze Splitu do Makarskiej

Ze Splitu wyjechaliśmy około godziny 17. Odcinek "Jadranki" od Splitu aż do Breli jest bardzo malowniczy. Widoki zapierają dech w piersiach. Niesamowite wrażenie sprawia przejazd przy samym brzegu Adriatyku. Jakby się jechało po plaży. Po drodze pomiędzy miejscowością Pisak a Brelą jest wspaniały punkt widokowy, gdzie zatrzymaliśmy się, aby nasycić oczy urokliwym morzem i wyniosłymi górami. Połączenie morza i gór jest niesamowite. Wrażenia widokowe są wyjątkowe.
Po tej uczcie dla oczu pojechaliśmy dalej w kierunku Makarskiej. A tam w hotelu czekała na nas niespodzianka.

Ostatnio edytowano 29.10.2019 18:28 przez megidh, łącznie edytowano 4 razy
szrek27
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 761
Dołączył(a): 19.03.2013
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrek27 » 09.05.2014 18:28

świetny filmik. widoki wspaniałe! kamera też widzę super, bo zooma ma the best ;)
marenad
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 17.02.2012
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) marenad » 09.05.2014 18:46

Witam, fantastyczne filmiki, świetna relacja... przysiadam się i ja i z zapartym tchem czekam na więcej!!!
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 09.05.2014 19:20

dhmegi napisał(a):
mervik napisał(a):...a Plitwickie zwiedziliście :roll:


Tak, Jeziora Plitwickie zobaczyliśmy w drodze powrotnej. Filmik będzie na samym końcu mojej relacji. Zapraszam do oglądania. :)


Oczywiście oglądnę :wink: ....ale Ty też sobie oglądnij filmiki , bo na pewno nie byłaś wszędzie na Plitwicach .....ten dolny szlak jest zamknięty dla turystów :wink:

Relacja + Filmiki = plitwickie-czy-krka-t44130.html
....filmiki można oglądać w pełnym ekranie co daje lepsze wrażenie :wink:
Proszę wybaczyć za jakość, zwykła kamerka :roll:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4589
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 09.05.2014 22:00

mervik napisał(a): ....ale Ty też sobie oglądnij filmiki , bo na pewno nie byłaś wszędzie na Plitwicach .....ten dolny szlak jest zamknięty dla turystów :wink:

Relacja + Filmiki = plitwickie-czy-krka-t44130.html
....filmiki można oglądać w pełnym ekranie co daje lepsze wrażenie :wink:
Proszę wybaczyć za jakość, zwykła kamerka :roll:


Dzięki za przesłanie linka, ale ja Twoją relację przeczytałam oraz obejrzałam zdjęcia i filmy dużo wcześniej. Nawet napisałam do Ciebie zapytanie dot. drogi wejścia na punkt widokowy nad wodospadem Veliki Slap. Bardzo fajna ta Twoja relacja i dużo się z niej dowiedziałam. W tym roku też będę zwiedzać Jeziora Plitwickie. Niestety też tylko przejazdem, około 4-5 godzin. Ale już mam plan. Od wejścia Nr 1 pójdziemy pod Veliki Slap, potem wejdziemy na punkt widokowy nad wodospadem. I dalej mam do wyboru dwie drogi. Albo pójdziemy górą w kierunku przystani P3 (jeśli szedłeś tamtędy to daj znać, czy warto iść tą drogą) i stamtąd popłyniemy stateczkiem do P1 a następnie wrócimy pociągiem, albo wrócimy na dół do wodospadu Veliki Slap i pójdziemy w kierunku Jaskini Šupljara i tamtędy wejdziemy na górę, żeby spokojnym spacerkiem tam pochodzić i popodziwiać widoki z góry.
Ostatnio edytowano 03.03.2015 18:24 przez megidh, łącznie edytowano 1 raz
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 09.05.2014 22:07

dhmegi napisał(a):
mervik napisał(a): ....ale Ty też sobie oglądnij filmiki , bo na pewno nie byłaś wszędzie na Plitwicach .....ten dolny szlak jest zamknięty dla turystów :wink:

Relacja + Filmiki = plitwickie-czy-krka-t44130.html
....filmiki można oglądać w pełnym ekranie co daje lepsze wrażenie :wink:
Proszę wybaczyć za jakość, zwykła kamerka :roll:


Dzięki za przesłanie linka, ale ja Twoją relację już przeczytałam oraz obejrzałam zdjęcia i filmy już wcześniej. Nawet napisałam do Ciebie zapytanie dot. drogi wejścia na punkt widokowy nad wodospadem Veliki Slap. Bardzo fajna ta Twoja relacja i dużo się z niej dowiedziałam. W tym roku też będę zwiedzać Jeziora Plitwickie. Niestety też tylko przejazdem, około 4-5 godzin. Ale już mam plan. Od wejścia Nr 1 pójdziemy pod Veliki Slap, potem wejdziemy na punkt widokowy nad wodospadem. I dalej mam do wyboru dwie drogi. Albo pójdziemy górą w kierunku przystani P3 (jeśli szedłeś tamtędy to daj znać, czy warto iść tą drogą) i stamtąd popłyniemy stateczkiem do P1 a następnie wrócimy pociągiem, albo wrócimy na dół do wodospadu Veliki Slap i pójdziemy w kierunku Jaskini Šupljara i tamtędy wejdziemy na górę, żeby spokojnym spacerkiem tam pochodzić i popodziwiać widoki z góry.


No tak to jest, jak sporo osób się pyta :lol:
.....górą od wodospadu nie szedłem ,tylko zeszedłem na dół i koło jaskini do stateczków :wink:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4589
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 09.05.2014 22:07

Witam Cię marenad. Miło mi, że podoba się moja relacja.
No to już daję następną część.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4589
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 09.05.2014 22:12

mervik napisał(a):.....górą od wodospadu nie szedłem ,tylko zeszedłem na dół i koło jaskini do stateczków :wink:


To ja w zeszłym roku przeszłam tą samą drogę co Ty, tylko bez wejścia nad wodospad. Nie byłam także w jaskini, więc może jednak pójdziemy dołem i ją zobaczymy. Ponadto w tym roku jedzie z nami kolega, który nigdy tam nie był, więc możemy jeszcze raz zobaczyć kawałek ten samej trasy. Zresztą ja lubię wracać do tych samych miejsc.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4589
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 09.05.2014 22:13

Chorwackie wesele

Po powrocie ze Splitu okazało się, że tej nocy nasz spokój będzie zakłócony, bowiem w hotelu zorganizowane zostało wesele. Ale ponieważ byliśmy na wakacjach, taki szczególik nam wcale nie przeszkadzał. Przeciwnie, byliśmy nawet z tego powodu bardzo zadowoleni, bo trafiła nam się okazja zobaczenia, jak wyglądają chorwackie wesela, jakie panują zwyczaje z tym związane i jak bawią się Chorwaci.
Państwo młodzi (Mladenci) zajechali pod hotel białym autem około godziny 20. Zostali powitani szampanem. Potem goście obsypali ich confetti i zaczęła się zabawa przed hotelem. Tak, tak, przez godzinę goście wraz z młodą parą bawili się za zewnątrz. Były śpiewy i tańce przy akompaniamencie akordeonu, obowiązkowa flaga chorwacka i oczywiście bar z alkoholem. Dopiero po tej zabawie wszyscy weszli na salę weselną. Wesele rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu chorwackiego a następnie świadek odmówił modlitwę. Byliśmy zaszokowani tym, że rozumiemy słowa tej modlitwy, ale to nie było z naszej strony rozumienie chorwackiej mowy, tylko modlitwa była naszym polskim "Ojcze nasz". Rytm odmawiania tej modlitwy jest taki sam, jak w Polsce. No a potem zaczęła się zabawa. Zespół grał fantastycznie. My bawiliśmy się również, tyle że w lobby hotelowym. Chorwatom to nie przeszkadzało, mało tego, przychodzili bawić się z nami. Jakież było nasze zdziwienie, gdy w pewnym momencie kelnerzy zaczęli przynosić nam alkohol weselny. A później zostaliśmy poczęstowani tortem. Zabawa trwała prawie do rana. Było super. Wspaniałe, niezapomniane chwile.
Była tylko jedna rzecz, która nam się nie podobała. Otóż Chorwaci palą bardzo dużo papierosów. Palili mężczyźni i kobiety, i to w każdej sytuacji. Na filmie widać, jak Pan Młody zaraz po wyjściu z samochodu wyjmuje papierosa i zapala. W trakcie filmu można zobaczyć wiele takich sytuacji.

Ostatnio edytowano 29.10.2019 18:23 przez megidh, łącznie edytowano 4 razy
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 09.05.2014 22:31

No to wam się trafiło :wink:
...nam trafiła się blondynka :D
... fajnie grali że żona nie chciała jechać :lol:
20120606170508(2).jpg

20120606170529 (3).jpg
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4589
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 09.05.2014 22:40

mervik napisał(a):...nam trafiła się blondynka :D
... fajnie grali że żona nie chciała jechać :lol:


Ale fajna sceneria tam była. Gdzie to? A ta blondynka to chorwatka, czy była to para mieszana ?. :lol:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 09.05.2014 22:51

dhmegi napisał(a):
mervik napisał(a):...nam trafiła się blondynka :D
... fajnie grali że żona nie chciała jechać :lol:


Ale fajna sceneria tam była. Gdzie to? A ta blondynka to chorwatka, czy była to para mieszana ?. :lol:


...nie wypadało pytać ,ale byli tak wpatrzeni w siebie :lol:
....a imprezka była tutaj :wink:
https://www.google.pl/maps/@43.906692,1 ... Kk3DbQ!2e0
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4589
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 10.05.2014 12:17

Nocna burza w Makarskiej

Podczas wesela zapragnęliśmy się troszkę przewietrzyć i wybraliśmy się na nocny spacerek na plażę.
Z naszego hotelu to tylko parę kroków. Oczom naszym ukazały się błyskawice, bowiem do Makarskiej zbliżała się burza, która przyniosła za sobą ulewę. Błyskawice przepięknie rozświetlały niebo. Niesamowite wrażenie. Na deszcz nie czekaliśmy, tylko wróciliśmy na wesele.

Ostatnio edytowano 29.10.2019 18:25 przez megidh, łącznie edytowano 4 razy
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4589
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 10.05.2014 18:22

Makarska 26 maja 2013

Jejku, jak boli głowa. Chyba dzisiaj nie wstanę. Kto mi kazał tyle pić. Nigdy więcej alkoholu.
Takie i inne zwroty było słychać w naszej grupce w niedzielę rano. Poszliśmy tylko na śniadanie i z powrotem do łóżek. Dobrze, że padał deszcz, to nie było nam żal przespanej niedzieli. A po południu wyszło słońce i my zwlekliśmy się wreszcie z łóżek. Odświeżający prysznic, po nim kolacja i o godzinie 19 (ha, ha, ha) byliśmy gotowi do wyjścia z hotelu. Poszliśmy na spacer na półwysep Św. Piotra, skąd rozciąga się wspaniała panorama na Makarską i masyw Biokovo. Nie chcę się już powtarzać, jakie to wspaniałe widoki są w Chorwacji, ale ten jest niepowtarzalny. Potężne, góry wyrastają wprost z morza i dumnie wznoszą się ku niebu. Sprawiają wrażenie posępnych i niedostępnych. Wrażenie takie wywołuje chyba ich nagość, nie porasta ich bowiem żadna roślinność. Pięknie wyglądały przy zachodzie słońca, kiedy to ostatnie promienie słoneczne zabarwiły te skały na czerwono. Taki kolor gór widzieliśmy podczas naszego pobytu tylko raz.

Ostatnio edytowano 30.10.2019 11:46 przez megidh, łącznie edytowano 4 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia (filmy) - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone