Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia (filmy)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 19.05.2014 21:35

dhmegi napisał(a):
szrek27 napisał(a):

Po Twojej uwadze znalazłam na moim filmie ten moment z płotkiem i dzięki temu teraz wiem, gdzie jest wejście do zakazanego szlaku.


W której minucie jest ten płotek? Info się przyda ;)


1:58. Grupa turystów wchodzi na drewnianą kładkę, a płotek jest zaraz przy tej kładce - centralnie na środku kadru.


Tylko jeżeli ktokolwiek będzie się tam wybierał
...musi zachować daleko idącą ostrożność ,zwłaszcza przy schodzeniu po mokrych i niezbyt całych schodkach :roll:
szrek27
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 761
Dołączył(a): 19.03.2013
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrek27 » 19.05.2014 22:26

Świetna relacja ! Szkoda, że już koniec :( Ale czekamy na kolejną po powrocie ;)
Również życzę udanych wakacji :)
Pozdrawiam :papa:

mervik - dzięki za odpowiedź :)
belfer
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 06.01.2014
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) belfer » 19.05.2014 22:56

Przeczytałam relację ,,od dechy do dechy" :lol: a właściwie od posta do posta- świetna :!: Filmiki fantastyczne :)
Życzę udanych i ciekawych kolejnych wakacji , które mam nadzieję zaowocują następną opowieścią na forum. Pozdrav :papa:
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4142
Dołączył(a): 29.05.2012
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 19.05.2014 23:09

Gosiu,

Miło było oglądać filmiki i czytać Twoją relację. :mrgreen:

A skoro za 3 tygodnie wyjeżdżacie :hut: to ... życzę wspaniałego wypoczynku :!: i ... czekam na kolejna relację. :!:

Pozdrawiam :papa:
Doman73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 17.08.2013
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doman73 » 20.05.2014 19:13

A no miło...
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 20.05.2014 21:05

Jaka szkoda, że to już koniec, ale jak wiadomo wszystko co dobre szybko się kończy... ale pozostawiasz nas z nadzieją, że może za jakiś miesiąc z hakiem będzie nowa relacja, cudowne krajobrazy, lazurowa woda, bujna roślinność itp. Aż się rozmarzyłam, bo ja muszę czekać do połowy lipca :papa:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 20.05.2014 22:34

Gosiu,wreszcie nadgoniłam ,nie miałam możliwości pokomentowania na bieżąco,więc teraz zrobię to za jednym zamachem,a troszkę tego będzie,mam nadzieję,że mi wybaczysz :mrgreen:
Na początku muszę Ci powiedzieć,że rewelacyjnie się czytało i oglądało,niczego mi tu nie zabrakło.Prawdziwe wakacje,był wypoczynek,było zwiedzanie,taniec,wspaniała muzyka,śpiew,wesele,ciekawostki,troszkę historii,wspaniałe jedzenie,a nawet mały kac :D To wszystko lubię i ja :wink: aaaa i nawet ZZtop Cię podwiózł ,to był hicior! Jeszcze troszkę więcej słoneczka ,a byłoby idealnie.Bardzo fajnie,że pokazałaś jak wygląda wesele w Chorwacji,u nas raczej nie śpiewa się hymnu narodowego,a modlitwa Ojcze nasz ,faktycznie do złudzenia przypomina naszą.Super filmik burzy oraz zachodu słońca w Makarskiej,świetnie dobrałaś podkłady muzyczne.
Jak czytałam opis jazdy w autokarze po chorwackich drogach ,to jakbym siebie czytała,wrażenia niezapomniane .
Po drodze do Dubrownika mijaliście Neum,spędziliśmy tam 3 noce i nawet poplażować się udało,ale nie zachwyciło nas.
Następna sprawa,Dubrownik...my zrezygnowaliśmy z obiadu(na widok Waszego ślinka mi pociekła )na rzecz wejścia na mury,natomiast nie zdążyliśmy na Wzgórze Srd,w tym roku nadrobimy stratę :) ale jakie pustki tam na murach widziałam,to chyba rzadkość,za to po szczęście do fontanny kolejka jak zawsze :roll:
A ,śmiesznie wyglądała ta stopa Grzegorza z Ninu wyeksponowana ,żeby ją pogłaskać hihi,my byliśmy 2 mc później i już Grzegorza oglądaliśmy w całej okazałości.Kiedy oglądałam filmik o Splicie usłyszałam piosenkę którą i ja wykorzystałam w swoim filmiku ,ale takim do uzytku domowego,aż mi serce drgnęło,jednak człowiek utożsamia szybko obraz z muzyką :lol:
No to tyle z mojej strony ,tak na gorąco.Gratuluje takiej super relacji i czekam na następną .pozdrawiam :papa:
PS i bardzo się cieszę,ze pogoda pozwoliła Wam odwiedzić Plitvice.
Ostatnio edytowano 22.05.2014 08:53 przez andeo, łącznie edytowano 1 raz
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 21.05.2014 21:42

:papa: Dzięki za relację i pozdrowienia. :)
Do zobaczenia na tegorocznych wypadach nad Jordan :papa:
marenad
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 17.02.2012
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) marenad » 23.05.2014 11:06

Wspaniała relacja. Dziękuję!!! Przed wyjazdem na wakacje na pewno do niej wrócę, podpatrzeć co warto zwiedzić. Pozdrawiam i życzę udanego urlopu!!!
ur-arek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 31.07.2012
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) ur-arek » 20.07.2014 23:20

Przesympatyczna ("No i na nic się zdały nasze przysięgi z poprzedniego dnia, że "nigdy więcej nie wypiję alkoholu". Już zdążyliśmy...") relacja uzupełniona filmikami. Przyjemnie się czyta i ...chętnie powraca...w zimowe wieczory!

mervik napisał(a):/.../
kupiłem trochę dalej ,kobiecina od razu mi powiedziała ile jest w butelce i nawet opuściła cenę :wink:
W tym roku też przejazdem ,zaszedłem do niej po buteleczkę tylko trochę większą 1L :lol:
..w sklepie nie miała ,ale po 5 min już była dostarczona i to w bardzo atrakcyjnej cenie :wink:





Gosiu, wybacz OT.
Czy Ty, mervik możesz podać jakiś szczegół naprowadzający....jakieś współrzędne :lol: ???
Ostatnio edytowano 21.07.2014 00:43 przez ur-arek, łącznie edytowano 1 raz
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 21.07.2014 00:22

ur-arek napisał(a):
mervik napisał(a):/.../
kupiłem trochę dalej ,kobiecina od razu mi powiedziała ile jest w butelce i nawet opuściła cenę :wink:
W tym roku też przejazdem ,zaszedłem do niej po buteleczkę tylko trochę większą 1L :lol:
..w sklepie nie miała ,ale po 5 min już była dostarczona i to w bardzo atrakcyjnej cenie :wink:



Przesympatyczna ("No i na nic się zdały nasze przysięgi z poprzedniego dnia, że "nigdy więcej nie wypiję alkoholu". Już zdążyliśmy...") relacja uzupełniona filmikami. Przyjemnie się czyta i ...chętnie powraca...w zimowe wieczory!

Gosiu, wybacz OT.
Czy Ty, mervik możesz podać jakiś szczegół naprowadzający....jakieś współrzędne :lol: ???

Wchodzisz w ten deptak na początku są chyba dwa małe sklepiki idziesz dalej jakieś
https://www.google.pl/maps/@43.445227,1 ... 8p2Shw!2e0
...no właśnie ... nie liczyłem jakieś 100 m po lewej stronie dość spory sklep
..jak się zapytasz , czy rok temu urodziła dziecko to będzie ona :lol:
...żona zauważyła jak byliśmy dwa lata temu że była w ciąży ,a w tamtym roku już ją pytała jak tam dziecko :roll: ... a ja nawet nie pamiętałem, byłem zainteresowanym rakiją figową :lol:
ur-arek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 31.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ur-arek » 21.07.2014 01:02

Hah! Wiem...znaczy ulica. Ta konoba to CACA. Dziś (teraz już wczoraj) tam obiadowaliśmy akurat, bo spodobał nam się widok! Wielkie dzięki.
Jeszcze raz przepraszam za OT.
Załączniki:
20140720_170007.jpg
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4666
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 21.07.2014 11:09

ur-arek napisał(a):Gosiu, wybacz OT.
Czy Ty, mervik możesz podać jakiś szczegół naprowadzający....jakieś współrzędne :lol: ???


Witam, mervik już Ci udzielił wyczerpującej odpowiedzi. Też tam robiłam zakupy procentowe.
Na moim filmiku "Omiš Stare Miasto 13 06 2014" w 48 sek. widać takie beczki wystawione przed sklepiki, na których wyeksponowane są buteleczki z trunkami.
Natomiast mogę podać jeszcze jeden namiar, ale na domowe wino. Stojąc na rogu ul. Fošal i Josipa Pupačića, tyłem do mostu na Cetinie a twarzą w kierunku portu zaraz po lewej stronie są stragany owocowo-warzywne i na jednym z nich sprzedaje taka starsza pani, którą zapytaliśmy o domowe wino. Odpowiedziała, że ma tylko czerwone po 20 kun za litr i że przyniesie na drugi dzień. Przyniosła i wino okazało się wyśmienite. Żałuję, że nie kupiliśmy więcej, ale jakoś czas nie pozwolił na ponowne zawitanie w to miejsce.
Na google maps widać w tym miejscu stragany odzieżowe, ale jak ja tam byłam, to na straganach królował już asortyment owocowo-warzywny.
https://www.google.pl/maps/@43.444855,16.691524,3a,75y,90.92h,64.65t/data=!3m4!1e1!3m2!1sGT1rNRFIiwVubpn3T6XZZQ!2e0
Natomiast co do Makarskiej i rejsu na wyspy Hvar i Brač (bo cytat, który przytoczyłeś dot. relacji właśnie z tego rejsu i pitej na nim rakiji), to na PW prześlę Ci link do filmiku reklamującego statek, którym płynęliśmy.
ur-arek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 31.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ur-arek » 22.07.2014 00:47

MAM! Trafiłem, między numeracją "7" a "9" na budynku, niemal vis a vis Antuli, to trochę dalej w tej uliczce niż na Twoim Gosiu filmie. Jednak spodziewam się, że kilka punktów handlu w tej uliczce, należy do jednego Pana "Kierownika" od tych eliksirów :)
Wszedłem, zapytałem...
Najpierw nie było niby...potem się znalazła. 50kn za 0,7l w szkle i za 55kn litr w plastiku. POLECAM :oops: fajnie działa!
Jest zatem figowa z Waszą pomocą! Dziękuję też za info o targu.
papryczka79
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 23.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) papryczka79 » 10.08.2014 20:38

Przepraszam, że tak się wetnę bezczelnie, ale w jaki sposób umieszcza się filmiki? Będę wdzięczna za odpowiedź:) Lecę czytać i oglądać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Chorwacja - miłość od pierwszego wejrzenia (filmy) - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone