Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja - lot do Splitu na tydzień - pomoc w zaplanowaniu

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
markos17
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 30.06.2017
Chorwacja - lot do Splitu na tydzień - pomoc w zaplanowaniu

Nieprzeczytany postnapisał(a) markos17 » 30.06.2017 11:22

Hej,
dość niespodziewanie kupiliśmy z żoną bilety Wizz do Splitu, wtloy na tydzień. Jesteśmy tam w sobotę wieczorem, powrót tydzień później. Trzy dni po nas dolatuje moje kuzynostwo (4os) (wtorek) też na tydzień.
Mamy więc pół wyjazdu wspólnie i drugą połowę oddzielnie. Nigdy nie byliśmy w Chorwacji, a musimy coś na szybko zaplanować. Z reguły ja odpowiadam za ułożenie całego planu, ale pech chciał że ten tydzień do wyjazdu jestem zawalony robotą i innymi rzeczami. Przyznam się, że nie będę miał za dużo czasu na to. Zwracam się dlatego z prośbą do Was o pomoc.
Wiek w grupie to 25-30lat. Z reguły aktywnie spędzamy urlopy, zwiedzając dużo miejsc. Chciałbym zobaczyć jakieś fajne miejscówki, miasta. Chwilę w ciągu dnia pobyczyć się na plaży, skorzystać z uroków snorkelingu, jeśli będzie taka możliwość, a wieczorem zaznać uroków życia nocnego. :) Wróciliśmy z żoną 2msc. temu z treku w Nepalu (Gokyo,Everest Base Camp) i bardzo nam podpasowało ten typ spędzania czasu, ale tutaj może być problem z resztą. ;)

Na szybko poczytałem co można zrobić i myślę, żeby niedzielę, poniedziałek i wtorek przeznaczyć na Split, Trogir i Makarską. Rodzina przylatuje we wtorek wieczór, w środę popłynąć promem na którąś z pobliskich wysp, np. Hvar, Brac. Tam spędzić czas do soboty, wrócić. Oni by zadecydowali czy wracają z nami i robią te miasta, które my wcześniej, czy może dalej byczą się na wyspie.

1) Wolałbym nie pożyczać samochodu. Czy transportem publicznym można bez problemu poruszać się miedzy Trogir-Split-Makarska? Czy można na dzień, dwa pożyczyć skuter? Czy to się opłaca?
2) Czy z lotniska lepiej udać się na nocleg do Trogiru czy Splitu?
3) Którą wyspę wybrać? Czy jest sens jechać na jedną i tam spędzić kilka dni, czy lepiej skakać po wysepkach? Czy poza plażowaniem można coś jeszcze tam robić? Analogicznie jak w pyt.1, czy damy radę bez furki?
4) Czy w sezonie nie będzie problemów z transportem na wyspy? Sprawdzałem Jadrolinija i w miarę sensownie to wygląda, bez problemu będzie miejsce, jeśli kupimy już tam?
5) Noclegi zamawiać z booking czy na miejscu kombinować?
6) Makarska w jeden dzień - tylko samą miejscowość czy również okolice? Damy radę w jeden dzień pojechać do Omis, Brela, Biokova, Mostar, Kravica, jeśli byśmy wzięli samochód?
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016
Re: Chorwacja - lot do Splitu na tydzień - pomoc w zaplanowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 30.06.2017 12:10

Chciałam pisać na priv ,ale jesteś nowy.
Jeśli interesuje Ciebie np. Ciovo to mogę dać namiary. Zorganizują transport, zakwaterowanie oraz wycieczki
markos17
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 30.06.2017
Re: Chorwacja - lot do Splitu na tydzień - pomoc w zaplanowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) markos17 » 30.06.2017 12:47

Aniu, będę bardzo wdzięczny za podesłanie namiarów. Może być na maila: szym17 at gmail com
nawe
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 10.07.2013
Re: Chorwacja - lot do Splitu na tydzień - pomoc w zaplanowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) nawe » 30.06.2017 13:00

Odnośnie punktów 3 i 6 - jak dla mnie nie ma sensu "skakać" po wyspach. Polecam spędzić te 3 dni na Hvar - to i tak zdecydowanie mało by poznać uroki chociaż części plaż, życie nocne w mieście Hvar. Punkt 6 to już całkowicie bez sensu - na Makarska + wycieczka do Mostaru i wjazd na Biokovo + reszta co wymieniłeś... chyba tylko faktycznie objechać bez wychodzenia z auta.
anka581
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 09.02.2016
Re: Chorwacja - lot do Splitu na tydzień - pomoc w zaplanowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka581 » 30.06.2017 13:51

Poszło na pocztę :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Chorwacja - lot do Splitu na tydzień - pomoc w zaplanowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.06.2017 23:18

nawe napisał(a):Odnośnie punktów 3 i 6 - jak dla mnie nie ma sensu "skakać" po wyspach. Polecam spędzić te 3 dni na Hvar - to i tak zdecydowanie mało by poznać uroki chociaż części plaż, życie nocne w mieście Hvar. Punkt 6 to już całkowicie bez sensu - na Makarska + wycieczka do Mostaru i wjazd na Biokovo + reszta co wymieniłeś... chyba tylko faktycznie objechać bez wychodzenia z auta.

Dokładnie to samo mu napisałam na .... forum fly4free...
markos17
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 30.06.2017
Re: Chorwacja - lot do Splitu na tydzień - pomoc w zaplanowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) markos17 » 02.07.2017 23:47

piekara114 napisał(a):
nawe napisał(a):Odnośnie punktów 3 i 6 - jak dla mnie nie ma sensu "skakać" po wyspach. Polecam spędzić te 3 dni na Hvar - to i tak zdecydowanie mało by poznać uroki chociaż części plaż, życie nocne w mieście Hvar. Punkt 6 to już całkowicie bez sensu - na Makarska + wycieczka do Mostaru i wjazd na Biokovo + reszta co wymieniłeś... chyba tylko faktycznie objechać bez wychodzenia z auta.

Dokładnie to samo mu napisałam na .... forum fly4free...


piekara114 napisał(a):
nawe napisał(a):1. Transport publiczny bez problemy między tymi miejscówkami. Gdzieś tu jest chyba link, a jak nie to na chorwackim forum cro znajdziesz. Skuter możesz wypożyczć, ale nie znam cen - my zawsze swoim autem.

2. Trogir czy Split - to zależy co chcecie porobić w te dni. Jak spotykacie się ze znajomymi? oni do Was jadą czy Wy do nich?

3. Myślę, że lepiej wybrać jedną wyspę, bo jednak czas płynięcia + kwaterowanie spowoduje, że trochę czasu stracicie z tych 3 dni...

4. Transport na wyspy bez problemu, bilet kupisz przed odpłynięciem, bądźcie z 1 godz. przed planowanym odpłynięciem statku (piszę o Splicie i bez samochodu).

5. Na bookingu Cro jest bardzo droga, lepiej prywatne kwatery lub jechać w ciemno i szukać na miejscu, ale bez samochodu na wyspach jesteś ograniczony do portowej miejscowości lub tam gdzie dojedzie autobus. Na Hvarze komunikacja jest skromna, nie wiem jak inne wyspy.

6. Tyle w jeden dzień to ciężko będzie, albo wszystko po łepkach. Co rozumiesz przez Biokovo? wyjazd na górę Sv. Jure? Jeśli tak to wyjazd+popatrzenie na górze+zjazd to 2,5-3 h.

Pytaj to pomogę. Za tydzień o tej porze będę już po Hvarze spacerować


Piekara, wielkie dzięki za pomoc (i to na dwóch forach :P).

Klaruje mi się już wstępny plan.
Myślę żeby wypożyczyć samochód na lotnisku. Bazą wypadową były Trogir. W niedzielę udamy się np. do Krka. Poniedziałek znowu gdzieś skoczymy furką (może wybrzeżem w stronę Makarskiej)? Wtorek lokalnie np. Ciovo, spakujemy się i wieczorem pojedziemy na lotnisko, gdzie oddamy samochód i spotkamy się z rodzinką.
Pojedziemy do Splitu na nocleg, w środę prom na którąś wyspę. Powrót w sobotę, pozwiedzamy Split i wieczorem lot do Polski.
Póki co mam największy dylemat z częścią wspólną, czyli wyspą. Nie wiem którą wybrać - Brat/Hvar/Inna? :) Może na miejscu pożyczymy większe auto na jeden-dwa dni albo wykupimy jakieś wycieczki?

sob-Trogir
nd-Krka (+może Szybenik) - starczy czasu?
pon-wybrzeże w stronę Makarskiej?
wt-Ciovo i Split wieczorem (oddajemy auto) - spotkanie z rodzinką
śr-wyspa
cz-wyspa
pt-wyspa
sob-powrót z wyspy + Split + powrót do PL
Pawcio&Monia
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 17.01.2010
Re: Chorwacja - lot do Splitu na tydzień - pomoc w zaplanowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawcio&Monia » 08.07.2017 08:53

Markos zdradź proszę ile wyniosły Cię bilety na samolot jeśli to nie tajemnica?
kalis
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 25.02.2015
Re: Chorwacja - lot do Splitu na tydzień - pomoc w zaplanowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) kalis » 08.07.2017 19:36

Wczoraj rezerwowałem z ktw do split 4 osoby 2600 wyszlo
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017
Re: Chorwacja - lot do Splitu na tydzień - pomoc w zaplanowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 08.07.2017 20:45

kalis napisał(a):Wczoraj rezerwowałem z ktw do split 4 osoby 2600 wyszlo


No to średnio, biorąc po uwagę, że trzeba jeszcze dopłacić, np. za bagaż rejestrowany. Auto wyjdzie ponad 2x mniej.

Od nas, a zwłaszcza z południowej Polski, takie loty nie są zbyt konkurencyjne w porównaniu a dojazdem autem, biorąc pod uwagę łatwośc ojazdu i relatywną bliskość. Poza tym auto to brak oraniczeń bagazowych, swoboda poruszania się itd.

Wiosną, kiedy planowałem wakacje, za ok. 2800 zł miałem dla 4 osób greckie Skhiatos albo Karpathos w sierpniu Aegeanem czyli "normalną" linią.
kalis
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 25.02.2015
Re: Chorwacja - lot do Splitu na tydzień - pomoc w zaplanowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) kalis » 08.07.2017 21:42

Ostatnio jak byłem samochodem wyszło 1600 całość teraz raz chciałem uniknąć tych 13h jazdy z dwójką dzieci . Raz się żyje . Bilety kupione wycofać się nie da :) teraz czas na znalezienie moclegu
Pawcio&Monia
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 17.01.2010
Re: Chorwacja - lot do Splitu na tydzień - pomoc w zaplanowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawcio&Monia » 08.07.2017 22:01

Jadąc z 3miasta na raz autem droga jest trochę męcząca. Biorąc nocleg w dwie strony to dodatkowo około 600 zł do paliwa. Tak więc wyjdzie około 2200 za samochód. Jak ktoś był i zwiedził najważniejsze zakątki chorwacji to samolot jest fajna opcją.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015
Re: Chorwacja - lot do Splitu na tydzień - pomoc w zaplanowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 05.08.2017 20:06

stavros2002 napisał(a):
kalis napisał(a):Wczoraj rezerwowałem z ktw do split 4 osoby 2600 wyszlo


No to średnio, biorąc po uwagę, że trzeba jeszcze dopłacić, np. za bagaż rejestrowany. Auto wyjdzie ponad 2x mniej.

Niekoniecznie trzeba dokupywać bagaż rejestrowany: to Chorwacja, jest ciepło, ciuchów dużo nie trzeba, kalesonów też ;) Zresztą możliwe, że w tych 2600 zł już jakiś bagaż rejestrowany się znalazł.

Też wybieram się samolotem z Katowic do Splitu, postawiłem na zwiedzenie dwóch miast (Trogir, Split) i relaks na wyspie V. Drvenik, która będzie, mam taką nadzieję, mniej zatłoczona niż miejscówki na stałym lądzie. Co do transportu: komunikacja autobusowa (trasa Trogir-lotnisko-Split) i promowa (Jadrolinija).

Nie jestem w stanie wyszukać informacji gdzie w Trogirze jest przystań promowa? Czy w marinie na płn-zach. wybrzeżu wyspy Ciovo (43.513337, 16.247804), czy w miejscu opisanym na mapie jako Trogir ferry boat terminal(43.515454, 16.243560), czy jeszcze gdzieś indziej?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Chorwacja - lot do Splitu na tydzień - pomoc w zaplanowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.08.2017 22:01

Raphael napisał(a):Nie jestem w stanie wyszukać informacji gdzie w Trogirze jest przystań promowa? Czy w marinie na płn-zach. wybrzeżu wyspy Ciovo (43.513337, 16.247804), czy w miejscu opisanym na mapie jako Trogir ferry boat terminal(43.515454, 16.243560), czy jeszcze gdzieś indziej?

Promy do Trogiru nie wpływają.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015
Re: Chorwacja - lot do Splitu na tydzień - pomoc w zaplanowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 06.08.2017 06:42

Janusz Bajcer napisał(a):
Raphael napisał(a):Nie jestem w stanie wyszukać informacji gdzie w Trogirze jest przystań promowa? Czy w marinie na płn-zach. wybrzeżu wyspy Ciovo (43.513337, 16.247804), czy w miejscu opisanym na mapie jako Trogir ferry boat terminal(43.515454, 16.243560), czy jeszcze gdzieś indziej?

Promy do Trogiru nie wpływają.

Skoro promy do Trogiru nie wpływają, to jak mam rozumieć poniższą mapę
http://www.jadrolinija.hr/docs/default-source/ostali-dokumenti/spl-en.pdf?sfvrsn=2
rozkład połączeń linii promowej 606
http://www.jadrolinija.hr/docs/default-source/2017-red-plovidbe/606-enEF3E9D89A217E7EF7F79FB84.pdf?sfvrsn=0 :?:
... i znajdujący się na moim mailu, wystawiony i opłacony, bilet na którym pisze "Trogir - Drvenik Veli" :D


Ja rozumiem, że mogą nie wpływać na stare miasto, czy w samo centrum itd., ale generalnie gdzieś muszą dobijać/cumować... i sęk w tym, że nie wiem gdzie, a wolałbym wiedzieć wcześniej i na miejscu skoncentrować się na spokojnym zwiedzaniu, niż szukaniu terminala/przystani/mola.
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Chorwacja - lot do Splitu na tydzień - pomoc w zaplanowaniu
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone