Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja - lot do Splitu na tydzień - pomoc w zaplanowaniu

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Chorwacja - lot do Splitu na tydzień - pomoc w zaplanowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.08.2017 13:34

Przepraszam za błędną informację :oops: :oops:

Obrazek
artom
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 13.07.2015
Re: Chorwacja - lot do Splitu na tydzień - pomoc w zaplanowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) artom » 06.08.2017 13:55

Ją do Splitu z Trogiru pływałem BuraLine. Start jest przy dużym moście na Ciovo , po prawej stronie, patrząc na fotkę Janusza, jakieś 50-100m. Prom o który pytasz to o ile dobrze pamiętam przybija do nabrzeża przy samej twierdzy Camerlengo. Stamtąd też odpływają takie małe łódki wożąc pasażerów do pobliskich miejscowości tj Okrug Gornij i Dolny, seget vranica i coś tam jeszcze.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015
Re: Chorwacja - lot do Splitu na tydzień - pomoc w zaplanowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 06.08.2017 19:32

Pięknie dziękuję za wskazówki, jednak wciąż nie mam pewności, czy dobrze rozumiem funkcje jaką aktualnie mają poszczególne miejsca
(na mapie nadałem numery):
1 - jeszcze nie istniejący terminal promowy Jadroliniji (na zdjęciu satelitarnym z 2017 w goggle maps są tam jakieś nieużytki)
2 - marina, mapy googla pokazują prowadzącą tam przerywaną linię trasy promu
3 - wg @artom w tym miejscu przybija prom Jadroliniji (wydaje mi się to trochę niemożliwe, bo z satelity nie widzę miejsca, w którym możnaby okrętować samochody, a mówimy przecież o takich promach)
4 - miejsce skąd wypływają promy BuraLine do Splitu

Obrazek

... w związku z powyższym zamąceniem jeszcze raz proszę o wskazanie czy promy Jadroliniji linii 606 (Trogir - Seget Donji - Drvenik M/V) wypływają z punktu 1, czy 2 czy 3 ... bo się pogubiłem :roll:
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015
Re: Chorwacja - lot do Splitu na tydzień - pomoc w zaplanowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 05.09.2017 17:41

Byłem i płynąłem, więc informuję, że promy Jadroliniji na linii 606 do Drvenika Małego/Wielkiego wypływają z punktu oznaczonego na mapie nr 3, przy czym:
- nie ma możliwości zaokrętowania samochodów, te na promom ładują się dopiero w Seget Donji;
- przy miejscu cumowania promu nie ma kasy biletowej, która jest ponoć gdzieś na starym mieście (nie wiem gdzie dokładnie, bo miałem e-ticket).
Klara197575
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 16.07.2018
Re: Chorwacja - lot do Splitu na tydzień - pomoc w zaplanowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klara197575 » 16.07.2018 19:33

Hej,
Pisałeś przed rokiem.Mam nadzieję,że jeszcze aktualne.Będziemy płynąć na Drvenik Mali z autem,czyli z Seget Donji się załadujemy? Na stronie "jadroliny" nie ma teraz tego "przystanku" Seget Donji do Drvenik Mali (myślałam o ew.rezerwacji,żeby się nie zdziwić,że nie wejdziemy) ...możesz coś napisać,że w ciemno wrzesień na pewno płynie ?
Dzięki
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015
Re: Chorwacja - lot do Splitu na tydzień - pomoc w zaplanowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 18.07.2018 19:22

Wygląda na to, że zaszły lekkie zmiany w linii promowej 606. Wcześniej prom wypływał ze starego Trogiru (na mapie nr 3), a teraz, gdy wreszcie ukończono przystań promową Soline (trajektna luka Soline - na mapie nr 1), odpływa właśnie stąd i nie ma już przystanku w Seget Donji. Auta mogą ładować się w Trogir-Soline.

Rozkład jazdy:
https://www.jadrolinija.hr/docs/default-source/lokalne-linije-2018---red-plovidbe/606-drvenik-veli---drvenik-mali---trogir(soline)-eng.pdf?sfvrsn=2

Link do chorw. artykułu:
https://www.dalmacijadanas.hr/dan-kojega-su-trogir-i-otoci-dugo-cekali-otvorena-luka-soline-trogir-za-drvenik-isplovio-prvi-trajekt

A przy okazji, na Drveniku, czy to Małym czy Velikim, nie wykorzystacie raczej potencjału auta... tam po prostu nie ma gdzie jeździć.
Klara197575
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 16.07.2018
Re: Chorwacja - lot do Splitu na tydzień - pomoc w zaplanowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klara197575 » 19.07.2018 12:50

Hej,
no wreszcie ktoś udzielił odpowiedzi jakiej chciałam. Nie mogłam sobie z tym poradzić. Od tygodnia jest nowy plan. Super :)) Czyli jade prosto na Trogir-Soline :)) Jedziemy autem z Niemiec (Kassel) ,zarezerwuję sobie bilety wcześniej,żeby nie stresować się kupnem tam biletów. Auto oczywiście bierzemy ze sobą,bagaże,pies...w DM mamy wynajęty dom z miejscem do parkowania. Tam też auto będzie stało 2 tygodnie.Nie robimy nic,opalamy się,śpimy,jemy w knajpie (wiem,że coż tam jest) mam nadzieje,że jak mi mleka,masła,chleba zabraknie to w tym sklepiku coś takieho kupie,żebym nie musiała do Trogiru dylać :)) Pies ma ogrodzoną posesje,szczepienia będą aktualne...nie chcemy turystów (za bardzo) zwiedzanie,nie mój temat.

pozdrawima i dziękuje :))
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015
Re: Chorwacja - lot do Splitu na tydzień - pomoc w zaplanowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 21.07.2018 16:33

Klara,jeśli chcesz zobaczyć puste pułki, to na tych wysepkach jest spora szansa. Zaopatrzenie jest bardzo podstawowe. Sporo miejscowych targa z lądu przy każdej okazji co się da. Tobie też polecam zrobienie większych zakupów na stałym lądzie (zakładam, że w tym domku na DM będzie lodówka). Może tylko ja akurat w danym dniu tak trafiłem, ale na DV gdy chciałem kupić owoce i warzywa, to były tylko... cebula i ziemniaki, reszta to zgniłki i mizeroty.
Klara197575
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 16.07.2018
Re: Chorwacja - lot do Splitu na tydzień - pomoc w zaplanowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klara197575 » 22.07.2018 10:41

No i o to chodzi,dlatego wybrałam wyspę robinsona Cruzoe :D

Co mogę to biorę z Niemiec,w ostatniej chwili kupię w Trogirze,
a jak coś mi zabraknie po jakimś czasie to właściciel domu jest w pobliżu (pono bardzo miły,jak mnie informują) to poproszę go o coś.
Dom jest w pełni wyposażony,od lodówki do zmywarki.Zresztą,myślałam,że będziemy nie mieś sąsiadów,ale niestety,turyści zajźli wszystkie obok domy :((
#LOL oczywiście ,niech tam kto będzie ,to może mój pies się pobawi ;)

pozdrawiam
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Chorwacja - lot do Splitu na tydzień - pomoc w zaplanowaniu - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone