Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja Level 1

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4589
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 24.09.2018 08:14

maslinka napisał(a):Szybenik mamy zdecydowanie do poprawki, bo wpadliśmy tam tylko na chwilę i to 8 lat temu... Nawet żółwików nie widziałam 8O

Ja też żółwików nie oglądałam, pomimo tego, że fontannę miałam na wyciągnięcie ręki, ale ją przeoczyłam :oops:. Dopiero na zdjęciach zobaczyłam, że na naszej trasie zwiedzania była po drugiej stronie ulicy.
Szybenik piękny. Miło wspominam to miasto i jeśli trafi się okazja, to z chęcią ponownie tam zawitam.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.09.2018 09:00

maslinka napisał(a):Szybenik mamy zdecydowanie do poprawki, bo wpadliśmy tam tylko na chwilę i to 8 lat temu... Nawet żółwików nie widziałam 8O
Ja dopiero za 3 razem do nich trafiłam :mrgreen: ...
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 24.09.2018 14:39

Te tłumy skutecznie zniechęcają mnie do chorwackich wodospadów :?
Obawiam się, że mógłbym Plitvice czy Krka odebrać jak np Zlatni Rat. :?
Takie miejsca tylko po sezonie mogą zauroczyć ( wg. mnie oczywiście) :mrgreen:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1447
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 24.09.2018 17:33

Mikromir napisał(a):Super wycieczka, choć tłumy tam jak zwykle. :)

Wasze telefony chyba też chciały mieć wreszcie wakacje i zastrajkowały. :lol:

Mistrzowie drugiego planu - super. :mrgreen:


beatabm napisał(a):Pamiętam wodospady bez tłumu ale te czasy chyba juz nie wrócą :cry: Jednak mimo tłoku - pięknie tam :wink:


Habanero napisał(a):Te tłumy skutecznie zniechęcają mnie do chorwackich wodospadów :?
Obawiam się, że mógłbym Plitvice czy Krka odebrać jak np Zlatni Rat. :?
Takie miejsca tylko po sezonie mogą zauroczyć ( wg. mnie oczywiście) :mrgreen:


U mnie to kwestia nastawienia. Jeżeli wiem wcześniej na co się przygotować, lepiej to znoszę. Gdyby tłumy nagle pojawiły się w miejscu, gdzie zwykle ich nie ma, wtedy bym pewnie cierpiała :wink: . Najbardziej cieszyłam się z braku kolejek. Popołudniowe zwiedzanie to był zdecydowanie dobry pomysł. A gdy będziemy już z mężem jeździć tylko we dwoje, może zaplanujemy ambitniejszą wycieczkę po NP Krka. :oczko_usmiech:

tomekkulach napisał(a):
Katerina napisał(a):Przez chwilę zgłupiałam - nie mogłam rozróżnić matki i córki :boss:


:roll: Miałem tak samo 8)

8)

piekara114 napisał(a):
pomorzanka zachodnia napisał(a):Gdyby ktoś chciał ewentualnie uzupełnić ten odcinek swoimi zdjęciami, to ja naprawdę nie miałabym nic przeciwko temu :idea:


Rybki z 2010 r. pewnie już trochę podrosły :smo:
Obrazek

I chyba moje ulubione zdjęcie z Krka z punktu widokowego....
Obrazek

:papa:


Bardzo dziękuję za zdjęcia :D . Być może tegoroczne rybki to potomkowie tych z roku 2010. :mrgreen:

megidh napisał(a):
maslinka napisał(a):Szybenik mamy zdecydowanie do poprawki, bo wpadliśmy tam tylko na chwilę i to 8 lat temu... Nawet żółwików nie widziałam 8O


Ja też żółwików nie oglądałam, pomimo tego, że fontannę miałam na wyciągnięcie ręki, ale ją przeoczyłam :oops:. Dopiero na zdjęciach zobaczyłam, że na naszej trasie zwiedzania była po drugiej stronie ulicy.
Szybenik piękny. Miło wspominam to miasto i jeśli trafi się okazja, to z chęcią ponownie tam zawitam.


piekara114 napisał(a):
maslinka napisał(a):Szybenik mamy zdecydowanie do poprawki, bo wpadliśmy tam tylko na chwilę i to 8 lat temu... Nawet żółwików nie widziałam 8O
Ja dopiero za 3 razem do nich trafiłam :mrgreen: ...


Ja też się tych żółwi na goglach naszukałam. :mrgreen: W końcu zauważyłam, że w pobliżu jest czerwony szyld Erstebanku :D .
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 24.09.2018 20:54

Przywołałaś piękne wspomnienia ze zwiedzania wodospadów Krka :D Trochę moich zdjęć tutaj z 2013 roku i trochę tutaj w 2016 roku :D
A tutaj kilka zdjęć ślubnych mojej siostry :D
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 24.09.2018 21:38

beatabm napisał(a):
pomorzanka zachodnia napisał(a):
Katerina napisał(a):W Šibeniku byłam 3 tygodnie temu. Pozdrawiam :papa:


:papa: Kojarzę, że wpadliście już tam kiedyś na wariata (tak jak my teraz :oczko_usmiech: ). Fajnie, że udało się powtórzyć.

Bunt!!! Trzy tygodnie temu to wcale nie było na wariata :mrgreen: Prawda Katerinka? To było planowane od miesięcy :roll: :mrgreen:


Pogodzę Was - to było planowane od miesięcy, ale w sumie na wariata :oczko_usmiech:

Ja, podobnie jak Habanero, nie zdobyłam się jeszcze na wodospady :roll: :oops: Wszystko przede mną.
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1447
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 25.09.2018 18:07

agata26061 napisał(a):Przywołałaś piękne wspomnienia ze zwiedzania wodospadów Krka :D Trochę moich zdjęć tutaj z 2013 roku i trochę tutaj w 2016 roku :D
A tutaj kilka zdjęć ślubnych mojej siostry :D

Dziękuję pięknie :smo: . Nawet kojarzę, gdzie większość zdjęć została zrobiona. :wink:

Katerina napisał(a):Ja, podobnie jak Habanero, nie zdobyłam się jeszcze na wodospady :roll: :oops: Wszystko przede mną.


To Wy się pospieszcie, bo w końcu nie będzie się można kąpać pod wodospadem i co wtedy? :mrgreen: A tak na serio to najlepiej kierować się swoimi priorytetami, a wodospady tak szybko nie znikną :D
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.09.2018 18:54

pomorzanka zachodnia napisał(a):
Katerina napisał(a):Ja, podobnie jak Habanero, nie zdobyłam się jeszcze na wodospady :roll: :oops: Wszystko przede mną.

To Wy się pospieszcie, bo w końcu nie będzie się można kąpać pod wodospadem i co wtedy? :mrgreen: ...
Ja jakoś nie miałam ochoty na kąpiel pod wodospadem, te oślizłe kamienie mnie zniechęciły a i woda rześka :?
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 25.09.2018 19:39

gusia-s napisał(a):
pomorzanka zachodnia napisał(a):
Katerina napisał(a):Ja, podobnie jak Habanero, nie zdobyłam się jeszcze na wodospady :roll: :oops: Wszystko przede mną.

To Wy się pospieszcie, bo w końcu nie będzie się można kąpać pod wodospadem i co wtedy? :mrgreen: ...
Ja jakoś nie miałam ochoty na kąpiel pod wodospadem, te oślizłe kamienie mnie zniechęciły a i woda rześka :?


Nas skutecznie odstraszyła ilość kąpiących się :roll: :roll: spacer i zdjęcia musiały nam wystarczyć :oczko_usmiech:


Pozdrawiam
Piotr
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 25.09.2018 20:48

gusia-s napisał(a):
pomorzanka zachodnia napisał(a):
Katerina napisał(a):Ja, podobnie jak Habanero, nie zdobyłam się jeszcze na wodospady :roll: :oops: Wszystko przede mną.

To Wy się pospieszcie, bo w końcu nie będzie się można kąpać pod wodospadem i co wtedy? :mrgreen: ...
Ja jakoś nie miałam ochoty na kąpiel pod wodospadem, te oślizłe kamienie mnie zniechęciły a i woda rześka :?

A ja z kolei nie mogłam sobie odmówić kąpieli tam. Po przejściu kilku oślizłych kamieni dalej jest już lepiej ;)
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1447
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 26.09.2018 20:07

Ja dzieciakowi obiecałam :) No dobra, ciekawość by mnie zżarła gdybym tam nie wlazła :mrgreen: . Ale muszę przyznać, że jest tam dość niebezpiecznie.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 26.09.2018 21:15

Jeszcze się chyba nie witałam, chociaż podczytuję :wink:
Szybenik nas zauroczył, byliśmy na 3 twierdzach, ale mało czasu zostało na uliczki :x
Do żółwi udało się trafić "po drodze" do obiadokolacji, ale wzbudziły ledwo minutowe zaineresowanie :twisted:
Super rodzinka i jakie jesteście małolaty... Mąż też, ale Ty to całkowicie :oczko_usmiech:


Habanero napisał(a):Te tłumy skutecznie zniechęcają mnie do chorwackich wodospadów :?
Obawiam się, że mógłbym Plitvice czy Krka odebrać jak np Zlatni Rat. :?
Takie miejsca tylko po sezonie mogą zauroczyć ( wg. mnie oczywiście) :mrgreen:


Dlatego w żadnym z tych miejsc jak do tej pory mnie nie było i chyba prędko nie będzie...
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1447
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 27.09.2018 09:49

wiolek_lp napisał(a):Jeszcze się chyba nie witałam, chociaż podczytuję :wink:
Szybenik nas zauroczył, byliśmy na 3 twierdzach, ale mało czasu zostało na uliczki :x
Do żółwi udało się trafić "po drodze" do obiadokolacji, ale wzbudziły ledwo minutowe zaineresowanie :twisted:
Super rodzinka i jakie jesteście małolaty... Mąż też, ale Ty to całkowicie :oczko_usmiech:


Habanero napisał(a):Te tłumy skutecznie zniechęcają mnie do chorwackich wodospadów :?
Obawiam się, że mógłbym Plitvice czy Krka odebrać jak np Zlatni Rat. :?
Takie miejsca tylko po sezonie mogą zauroczyć ( wg. mnie oczywiście) :mrgreen:


Dlatego w żadnym z tych miejsc jak do tej pory mnie nie było i chyba prędko nie będzie...


Witaj Wiolu! :papa: Ja żałuję, że nie byłam na żadnej twierdzy, więc mam nadzieję, że będę jeszcze kiedyś w Szybeniku. Dziękuję bardzo za komplement :wink: , jestem zdecydowanie w kryzysowym wieku :P ale staram się o tym nie myśleć, a mąż wiadomo, wiecznie młody :mrgreen: . Czekam na Twoją relację bo wiem, że będą te mniej oczywiste miejsca. :D
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1447
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 27.09.2018 10:49

DZIEŃ 4 – 21.08.2018

Dziś samochód nasz zostanie potraktowany ulgowo. Cel znajduje się tylko 15 km od Zadaru. To mniej więcej tyle, ile dzieli nas od rodzinnego miasta do Bałtyku. Jest tylko mała różnica: u nas nie ma widoku na góry tak jak na plaży w Ninie :wink: .
Po drodze przez szybę ogłądamy kościół św. Mikołaja.

2d.jpg


Parkujemy przy samej plaży (30kn za dzień). Widok jeszcze trochę zamglony.

3d.jpg

9d.JPG


To dobre miejsce dla małych dzieci,płycizna ciągnie się wiele metrów. Żeby pokonać odległość niezbędną do popływania trzeba najpierw uskutecznić aqua aerobic :mrgreen: .

31d.JPG

14d.JPG


Mój mąż uwielbia robić zdjęcia z dużej odległości :? :roll: .

12d.JPG

15d.JPG

16d.JPG


Na dnie dużo muszelek, pływają też rybki :oczko_usmiech: .

19d.JPG



Znalazłam też muszelkę z żywą zawartością, która nie chciała zbytnio pozować, więc wróciła kontynuować karierę w morzu.

5d.jpg


Jeszcze widoki w każdą stronę

10d.JPG

28d.JPG

33d.JPG

34d.JPG

35d.JPG

36d.JPG


i dwie godziny minęły.

Do miasteczka stąd jest niedaleko,wiec przejdziemy się, a samochód jeszcze trochę poplażuje.

36'd.jpg


Piękna sceneria po drodze.

41d.jpg

43d.jpg

47d.JPG


Jak widać, trochę wieje :roll: .

52d.JPG


Wita nas Książe Branimir.

55d.JPG

58d.JPG

60d.JPG

61d.JPG

65d.JPG


Tuż za bramą znajdujemy lody. Nie wiem czemu mój mąż się śmieje z tego zdjęcia. Takie ładne zielone tło...banku. 8)

66d.JPG

68d.JPG


Najbardziej znana część starego miasta: pomnik Grzegorza z Ninu i kościół św. Krzyża.

69d.JPG

70d.JPG

73d.JPG

74d.JPG

77d.JPG


Przy tak wiekowej katedrze powinno być bardziej poważne zdjęcie, ale to poważniejsze jest nieostre. :P

78d.JPG


Jeszcze krótki spacer i rzut oka na pamiątki.

80d.JPG

84d.JPG

85d.JPG

86d.JPG

81d.JPG


Moje dziecko wypatrzyło coś w swoim stylu.

83d.JPG


Pozostałości z rzymskiej świątyni.

87d.JPG


I powrót na parking.

89d.jpg

88d.jpg
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.09.2018 11:00

Milion lat temu byłam w Ninie ale nie na tej plaży :roll: Podoba mi się na Twoich zdjęciach - uwielbiam wędrować w płytkiej wodzie a w Cro to niestety prawie niemożliwe. Miasteczko też ładniutkie :smo:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Chorwacja Level 1 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone