Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja Level 1

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1447
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 12.09.2018 16:24

agata26061 napisał(a):
pomorzanka zachodnia napisał(a):Tak, w stronę do Chorwacji nie mieliśmy noclegu. Gdy rezerwowaliśmy w październiku noclegi w Zadarze nie miałam pewności ile mój mąż dostanie urlopu. Rok wcześniej dostał tylko tydzień+2dni :? . Zależało mi, żeby nie tracić więcej niż jeden dzień na dojazd. Długo czytałam forum, kombinowałam i wyszło mi, że najlepiej przekroczyć granicę w nocy, no bo przecież wyruszyć trzeba już w sobotę :wink:. Nocleg w okolicach północnych Węgier lub Austrii bądź południowej Słowacji spowodowałby dotarcie na granicę min. 3 godziny później i większą możliwość korków. Oczywiście byliśmy zmęczeni,ale tak to bylibyśmy jeszcze w*^*&^wieni :oczko_usmiech: . No i podróż zleciała wyjątkowo płynnie.
Potem się okazało że mąż dostał całe dwa tygodnie i jeszcze dwa dni 8O więc w drodze powrotnej mieliśmy dwa noclegi. :D :D
Następnym razem na pewno jedziemy bardziej na południe, więc siłą rzeczy nocleg musi być. :)
Cieszę się, że fajnie się czyta, dziękuję. :D

Faktycznie, jeśli ma się mało urlopu, to szkoda wolnego dnia na nocleg, ale z drugiej strony też nie ma się co zbytnio forsować za kierownicą. Dobrze, że udało się w drodze powrotnej z noclegiem ;) My już od jakiegoś czasu jeździmy do Cro tylko na 10 dni, więc nigdy nie starcza na wszystko czasu, ale mam nadzieję, że w przyszłym roku troszkę uda mi się ten czas przedłużyć ;)


Czego Tobie i sobie życzę :wink:

janka.mik. napisał(a):Witam Autorkę relacji i też dołączam do grona czytających i oglądających fotki
pozdrawiam
Janka :papa:
Ural napisał(a):Dołączam się do czytania relacji.


Witam, siadajcie! :D

Habanero napisał(a):Wskakuję również na ten level :papa:

Wskakuj :papa:

beatabm napisał(a):Uwielbiam Pragę. Nie znoszę wielkich miast ale Ona jest wyjątkowa


Ja lubię :) . Mówiłam już że ze mnie mieszczuch. A Pragę muszę kiedyś zwiedzić dokładniej.
majeczka napisał(a): za kilka dni, na początku października jedziemy na długi weekend właśnie ponownie do Pragi

...a z Wami bardzo chętnie pojadę dalej :smo:


O właśnie, dobry pomysł. :)

Trajgul napisał(a):
pomorzanka zachodnia napisał(a):To zdjęcie jest niezbędne, żeby wiedzieć kogo szukać na zdjęciach z tłumami

W rewanżu (odnośnie Twojego wpisu nt. urody moich córeczek), muszę napisać, że bardzo ładne zdjęcie ;).
Poza tym, relacje z pierwszych razów w Chorwacji są dla mnie zazwyczaj bardzo ciekawe.


Bardzo dziękuję :) . Trochę mi się te zdjęcia przy zmniejszaniu zwichrowały, ale może im dalej tym będzie lepiej :wink: .
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 12.09.2018 19:34

Dobra, my tu gadu - gadu, a relacja stygnie... dawaj kolejny odcinek ;)
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1447
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 12.09.2018 20:03

DZIEŃ 2 19.08.2018

Przed szóstą budzimy się definitywnie i jedziemy dalej. Po godzinie dojeżdżamy do ślimaka w Zagrzebiu. Potem do bramki.

b (3).jpg


Przed nami podróżni ze Słowacji, którzy zapewne też pierwszy raz w Cro. Wjeżdżają na skrajne prawą bramkę,my nieopatrznie za nimi. A to akurat bramka bezobsługowa :? . Wycofujemy się do rządka po lewej 8) , kolejek nie ma.Na zdjęciu chyba już właściwa bramka.Zaczynają się widoki.

b (4).jpg

17b.jpg


Z tego kluczowego tunelu zimno-ciepło zdjęcia nie wrzucę bo mi się ręka zachwiała, ale było 21 przed a 25 po. W naszym przypadku Mala Kapela też okazał się zimno – ciepło (21-28).
Teraz to już naprawdę zaczynają się widoki :hearts: .

22b.jpg

b (6).jpg


I już Jadran cieszy nasze oczy.

b (7).jpg

b (8).jpg


A stąd już mamy rzut beretem do celu.

part000001.jpg


Przed zjazdem z autostrady słyszę, że ktoś na nas trąbi a mój mąż się z tego cieszy. Okazuje się, że mijają nas motocykliści z okolic Koszalina.
Przed jedenastą docieramy na parking koło Szpitala w Zadarze. Cudowny upał :D . Dobrze, że zdążyłam już wygrzebać klapki z bagażnika. Plan jest taki, żeby chociaż na chwilę pójść na pobliską plażę Kolovare. Pierwszy widok raduje nas mimo zmęczenia.

c (2).jpg


Dla takiej plaży miejskiej w niedzielę to pewnie godziny szczytu.

b (9).jpg


Ale nam się wszystko podoba, my tylko na chwilę rozkładamy koc byle gdzie. Idę z dziećmi się pomoczyć. Po drodze mijamy pełną infrastrukturę: toalety i przebieralnie (zwiedzone) beach bar i prysznice. Kolor morza mnie zachwyca, mimo że nie jest tu ani bezludnie ani romantycznie. Więcej zdjęć z plaży mam z dnia jutrzejszego,a w tym momencie oszczędzę już Wam zdjęć bladych ciał w czarnych strojach kąpielowych. No dobra, mój syn akurat jest opalony.
Po krótkiej kąpieli, w trakcie której udało mi się nawet na chwilę zgubić dzieci, wracamy do samochodu. Zakupy w pobliskim Konzumie, mail do właścicielki apartmana… jak ten czas zaiwania :o … Przed czternastą jesteśmy już po zakwaterowaniu. Zależało nam w tym roku, żeby było to samodzielne mieszkanie, blisko starówki. To taki kontrast do zeszłorocznego zapupia w Bieszczadach i integracji ze znajomymi. Nie będę się rozwodzić nad apartmanem,bo raczej nikt specjalnie nie szuka mieszkania w blokowisku z PRLu. O matko, no przecież nie z PRLu :oops: . W każdym razie wifi działa wzorowo, klima też, a do Bramy Morskiej mamy pięć minut spacerkiem.
Wybaczcie, resztę dnia z większą ilością zdjęć opiszę w następnej odsłonie, bo odtwarzając w pamięci ten dzień poczułam się bardzo zmęczona.
:papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 12.09.2018 20:35

Super, że dotarliście na miejsce. Co prawda, ja raczej wolałabym na "zapupiu" niż w jakimś dużym mieście, ale jak już pisałam w mojej relacji - dobrze, że każdy lubi co innego i ma inne zdanie, bo inaczej świat byłby bardzo nudny... Z przyjemnością popatrzę na Wasze dalsze poczynania...
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 12.09.2018 21:50

To pierwsze spojrzenie na morze.....bezcenne :smo:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1447
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 13.09.2018 09:49

agata26061 napisał(a):Super, że dotarliście na miejsce. Co prawda, ja raczej wolałabym na "zapupiu" niż w jakimś dużym mieście, ale jak już pisałam w mojej relacji - dobrze, że każdy lubi co innego i ma inne zdanie, bo inaczej świat byłby bardzo nudny... Z przyjemnością popatrzę na Wasze dalsze poczynania...


Ja nie twierdzę, że zawsze wybieram takie kwatery :D . Ale chyba mam większą satysfakcję z wyjazdu gdy mam wszędzie blisko, a tym razem taka opcja pasowała do moich planów. W zeszłym roku mieszkaliśmy w bardzo spokojnym miejscu, było podwórko, ławeczki, grill, piękny widok :hearts: . No i biesiadowaliśmy trochę ze znajomymi, ale ja pod tą ławeczką po cichu przebierałam nogami :oczko_usmiech: .

beatabm napisał(a):To pierwsze spojrzenie na morze.....bezcenne :smo:


Tak... Najpierw morze otoczone górami, a potem w Zadarze widok na Ugljan. :D
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 13.09.2018 10:14

Split,Dubrownik,Makarska i Szybenik-te duże nadmorskie miasta udało nam się już zwiedzić. W kolekcji brakuje Zadaru i dlatego bardzo chętnie poczytam o nim w Twojej relacji.
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 13.09.2018 14:44

Spóźniony, ale zdążyłem przed chorwacka częścią relacji ;)
Siadam...
ja.bea
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 09.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ja.bea » 13.09.2018 15:52

Ja również się melduję. Także z Pomorza Zachodniego.
yanek37
Cromaniak
Posty: 675
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 13.09.2018 16:02

Siadam i ja... i patrzę... 8O 8O 8O 8O
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 13.09.2018 19:02

I ja popatrzę :) Zadar bardzo lubię, nawet bardziej mi przypadł do gustu niż Szybenik..

Podziwiam za podróż bez noclegu, my jesteśmy z podobnych rejonów i jakoś bez łóżeczka po drodze nie wyobrażamy sobie.

No nic, ciekawa jestem Twoich wrażeń z pierwszego levelu :wink: w Cro
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.09.2018 19:14

Myślałam, że podczas majówki nas w Pradze zadepczą ale porównując Twoje fotki stwierdzam, że nie było tak źle ;)

Kawałek Zadaru też przedreptałam w jedno popołudnie, zobaczę co pominęłam.

Dopiero początek a już po Pradze i pierwszym plażowaniu, no no ... nie tracicie czasu :)
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1447
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 13.09.2018 21:35

kibic hr napisał(a):Split,Dubrownik,Makarska i Szybenik-te duże nadmorskie miasta udało nam się już zwiedzić. W kolekcji brakuje Zadaru i dlatego bardzo chętnie poczytam o nim w Twojej relacji.


Bardzo się cieszę, witaj :D . Ja bym jeszcze Omiš chciała. :)

dr.kokos napisał(a):Spóźniony, ale zdążyłem przed chorwacka częścią relacji ;)
Siadam...


Tak, dopiero początek. Siadaj wygodnie :) .

ja.bea napisał(a):Ja również się melduję. Także z Pomorza Zachodniego.


Cześć. :papa: Bardzo mi miło, że jest nas więcej.

yanek37 napisał(a):Siadam i ja... i patrzę... 8O 8O 8O 8O


Oczywiście :) . Ale co Cię tak zszokowało :?:

ruzica napisał(a):I ja popatrzę :) Zadar bardzo lubię, nawet bardziej mi przypadł do gustu niż Szybenik..

Podziwiam za podróż bez noclegu, my jesteśmy z podobnych rejonów i jakoś bez łóżeczka po drodze nie wyobrażamy sobie.

No nic, ciekawa jestem Twoich wrażeń z pierwszego levelu :wink: w Cro


Witaj Kozico Górska :D. Mnie obydwa przypadły do gustu.

gusia-s napisał(a):Myślałam, że podczas majówki nas w Pradze zadepczą ale porównując Twoje fotki stwierdzam, że nie było tak źle ;)

Kawałek Zadaru też przedreptałam w jedno popołudnie, zobaczę co pominęłam.

Dopiero początek a już po Pradze i pierwszym plażowaniu, no no ... nie tracicie czasu :)


:papa: Bardzo mi miło. Pragę chyba w najgorszym możliwym momencie odwiedziliśmy. To był długi weekend :wink: A w Zadarze na pewno też wiele pominęliśmy. A w zwiedzaniu byliśmy może i lepsi niż Japończycy, bo oni na Pag nie dotarli :mrgreen: (nie no żartuję).
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 14.09.2018 13:25

pomorzanka zachodnia polecam Omiš a przy okazji Brela - super!
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 14.09.2018 15:44

Omiś niezły-ale te korki w sezonie przed nim dają czasem mocno popalić. Brela to ekstraklasa.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Chorwacja Level 1 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone