Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja Level 1

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4672
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 10.09.2018 19:43

Tak miło zapraszasz, że nie sposób odmówić wizyt u Ciebie. Będę stale zaglądać.
shira22
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 11.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shira22 » 10.09.2018 19:51

Chętnie przyłączę się do oglądania relacji, tym bardziej, że Zadar w moim przypadku nie został jeszcze odkryty :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18279
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 10.09.2018 21:54

Bardzo chętnie poczytam i popatrzę , pierwsze spotkanie z Chorwacją zawsze jest wyjątkowe , więc relacja też taka będzie - będę kibicował :D


Pozdrawiam
Piotr
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1451
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 10.09.2018 22:07

agata26061 napisał(a):Miło mi :oczko_usmiech: Ale moje relacje, to raczej takie mało odkrywcze, ale coś tam zawsze oprócz plażowania zobaczymy w okolicy ;)

Ale dużo serca w to wszystko wkładasz.

anlama napisał(a):Też chętnie poczytam ;)

Habanero napisał(a):Melduję się w relacji, tym bardziej, że Pag widzę :D :papa:

megidh napisał(a):Tak miło zapraszasz, że nie sposób odmówić wizyt u Ciebie. Będę stale zaglądać.

Witajcie, zaglądajcie :D
Mikromir napisał(a):
pomorzanka zachodnia napisał(a): Btw, dobrze pamiętam, że smarujesz ekran musztardą? Przyda mi się ten patent. :oczko_usmiech:

:lol:
Oczywiście, żeby poprawić ostrość moich zdjęć. :oczko_usmiech: :lol:
Miło mi, że jeszcze ktoś o tym czytał i pamięta. :smo:
Chyba jednak nie będziesz musiała tego patentu stosować w swojej relacji. :wink:


Oj będę :lol: :mrgreen:

shira22 napisał(a):Chętnie przyłączę się do oglądania relacji, tym bardziej, że Zadar w moim przypadku nie został jeszcze odkryty :D

Na pewno warto choć z daleka obejrzeć. Zapraszam. :D
piotrf napisał(a):Bardzo chętnie poczytam i popatrzę , pierwsze spotkanie z Chorwacją zawsze jest wyjątkowe , więc relacja też taka będzie - będę kibicował :D

Pozdrawiam
Piotr

Doping się bardzo przyda :) :papa:

Jeszcze chwila
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1451
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 10.09.2018 23:08

DZIEŃ 1
18.08.2018
Nawet łatwo nam poszło ranne wstawanie. Nikt nie marudził więc przed siódmą jesteśmy już przy samochodzie z resztą bagaży. Walizki z ciuchami i buty nocują już tam od wczoraj.
1a.jpg

Można jechać. :D
a (19).jpg

To zdjęcie jest niezbędne, żeby wiedzieć kogo szukać na zdjęciach z tłumami, których w początkowych odcinkach będzie sporo. :mrgreen:
a (20).jpg

Opuszczamy rodzinny Koszalin,kierujemy się na obwodnicę przed Szczecinem i dalej na krajową trójkę.
a (21).jpg

Zatrzymujemy się na kawę koło Zielonej Góry. Nawet prowadzę przez jakiś czas samochód, ale przypada mi akurat jakaś drugorzędna droga i cały czas jedzie przede mną jakiś gawędziarz :twisted: (żywą gestykulację widać nawet z naszego auta) z koszmarnie przepisową prędkością i nijak go wyprzedzić :? . W ten sposób dojeżdżamy do Bolesławca i posilamy się na Orlenie.I tyle z mojego jeżdżenia, dalej jedzie mąż. Przekraczamy granicę i chyba czuję, że mam tremę. Najbliższą miejscowością jest Frydlant, tam kupujemy winietę.
a (23).jpg

Teraz kierunek Praga. I czas na dłuższy dwugodzinny postój. Po chwilowym błądzeniu znajdujemy parking. Wrzucam do maszyny 70 koron i mamy godzinę i 45 minut na spacer do Mostu Karola. Jest bardzo upalnie mimo godzin popołudniowych (około 16)
a (24).jpg

Mijamy taką fontannę.
a (25).jpg

Przechodzimy na skróty przez centrum handlowe ( uff, tam trochę chłodniej)
a1 (3).jpg

i dalej pięknymi lecz tłocznymi ulicami. Wiem, że Praga to miasto tętniące życiem, ale dzisiaj ma chyba nadciśnienie. :roll:
a1 (4).jpg

31a.jpg

Mijamy Kościół Najświętszej Marii Panny przed Tynem
a1 (6).jpg

Pomnik Jana Husa
a1 (7).jpg

I niedźwiedzia ( Czy tam ktoś w środku siedzi? Czy żywy aby?) 8O :mrgreen:
a1 (10).jpg

Ratusz w remoncie i nie widać niestety zegara astronomicznego, który tak chciałam zobaczyć.
a1 (11).jpg

Unikając śmierci pod kołami tramwaju docieramy do Bramy Mostowej. :|
a1 (12).jpg

To nie jest foch tylko słońce tak strasznie razi.
a1 (16).jpg

I niewiele jesteśmy w stanie uwiecznić
a1 (14).jpg

ale podziwiamy widoki w tym Hradczany z daleka.
a1 (13).jpg

a1 (15).jpg

a1 (17).jpg

Pora wracać bo licznik w parkometrze tyka.
a1 (1).jpg

ta trójka po lewej to moja rodzina :P

a1 (18).jpg

a1 (19).jpg

Zahaczamy tylko o sklep z pamiątkami, bo muszę mieć zegar z ratusza chociaż na pocztówce.
a1 (20).jpg

20180910_213405_resized.jpg

Wracamy, zmęczeni ale zadowoleni (przynajmniej niektórzy)
Po miśku została już tylko skóra. Jestem litościwa, nie fotografuję tego widoku.
Po osiemnastej ruszamy dalej. Przez Słowację i Węgry.
Ze Słowacji mam zdjęcie tunelu w Bratysławie.
a1 (21).jpg

A na Węgrzech jest już bardzo ciemno i nastrojowo. W radiu leci jakaś muzyka klubowa (techno, house, sama nie wiem). Granicę Letenye – Gorican osiągamy po pierwszej w nocy. Jeszcze kilka kilometrów i postój na spanie (no dobra, na udawanie, że śpimy) :boss: .
:papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 11.09.2018 14:27

No, i pierwszy odcinek bardzo fajnie się czyta i ogląda. Czy ja dobrze zrozumiałam, że Wy z Koszalina jechaliście bez wykupionego noclegu po drodze i jeszcze ze zwiedzaniem Pragi? No, to szacun, bo my teraz z Hvaru do Kielc byliśmy drogą bardzo wymęczeni, bo jechaliśmy bez noclegu. W przyszłym roku na pewno zarezerwuję coś w połowie drogi, żeby spokojnie się przespać i rano ruszyć dalej. Jak jeździliśmy większymi składami, to zazwyczaj było w aucie dwóch kierowców i wtedy na noc jechaliśmy, więc dojeżdżaliśmy szybko na miejsce, ale teraz głównym kierowcą jest mój mąż, który nocą jeździć nie lubi, więc "męczymy" się za dnia ;)
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 11.09.2018 17:34

Znajdzie się jeszcze wolne miejsce?
Oooo, możne być tam w rogu na zydelku :wink:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1451
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 11.09.2018 18:59

agata26061 napisał(a):No, i pierwszy odcinek bardzo fajnie się czyta i ogląda. Czy ja dobrze zrozumiałam, że Wy z Koszalina jechaliście bez wykupionego noclegu po drodze i jeszcze ze zwiedzaniem Pragi? No, to szacun, bo my teraz z Hvaru do Kielc byliśmy drogą bardzo wymęczeni, bo jechaliśmy bez noclegu. W przyszłym roku na pewno zarezerwuję coś w połowie drogi, żeby spokojnie się przespać i rano ruszyć dalej. Jak jeździliśmy większymi składami, to zazwyczaj było w aucie dwóch kierowców i wtedy na noc jechaliśmy, więc dojeżdżaliśmy szybko na miejsce, ale teraz głównym kierowcą jest mój mąż, który nocą jeździć nie lubi, więc "męczymy" się za dnia ;)


Tak, w stronę do Chorwacji nie mieliśmy noclegu. Gdy rezerwowaliśmy w październiku noclegi w Zadarze nie miałam pewności ile mój mąż dostanie urlopu. Rok wcześniej dostał tylko tydzień+2dni :? . Zależało mi, żeby nie tracić więcej niż jeden dzień na dojazd. Długo czytałam forum, kombinowałam i wyszło mi, że najlepiej przekroczyć granicę w nocy, no bo przecież wyruszyć trzeba już w sobotę :wink:. Nocleg w okolicach północnych Węgier lub Austrii bądź południowej Słowacji spowodowałby dotarcie na granicę min. 3 godziny później i większą możliwość korków. Oczywiście byliśmy zmęczeni,ale tak to bylibyśmy jeszcze w*^*&^wieni :oczko_usmiech: . No i podróż zleciała wyjątkowo płynnie.
Potem się okazało że mąż dostał całe dwa tygodnie i jeszcze dwa dni 8O więc w drodze powrotnej mieliśmy dwa noclegi. :D :D
Następnym razem na pewno jedziemy bardziej na południe, więc siłą rzeczy nocleg musi być. :)
Cieszę się, że fajnie się czyta, dziękuję. :D

papse napisał(a):Znajdzie się jeszcze wolne miejsce?
Oooo, możne być tam w rogu na zydelku :wink:


Jasne, że tak. Proponuję od razu teleport do Zadaru. :mrgreen:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 11.09.2018 19:10

pomorzanka zachodnia napisał(a):Tak, w stronę do Chorwacji nie mieliśmy noclegu. Gdy rezerwowaliśmy w październiku noclegi w Zadarze nie miałam pewności ile mój mąż dostanie urlopu. Rok wcześniej dostał tylko tydzień+2dni :? . Zależało mi, żeby nie tracić więcej niż jeden dzień na dojazd. Długo czytałam forum, kombinowałam i wyszło mi, że najlepiej przekroczyć granicę w nocy, no bo przecież wyruszyć trzeba już w sobotę :wink:. Nocleg w okolicach północnych Węgier lub Austrii bądź południowej Słowacji spowodowałby dotarcie na granicę min. 3 godziny później i większą możliwość korków. Oczywiście byliśmy zmęczeni,ale tak to bylibyśmy jeszcze w*^*&^wieni :oczko_usmiech: . No i podróż zleciała wyjątkowo płynnie.
Potem się okazało że mąż dostał całe dwa tygodnie i jeszcze dwa dni 8O więc w drodze powrotnej mieliśmy dwa noclegi. :D :D
Następnym razem na pewno jedziemy bardziej na południe, więc siłą rzeczy nocleg musi być. :)
Cieszę się, że fajnie się czyta, dziękuję. :D

Faktycznie, jeśli ma się mało urlopu, to szkoda wolnego dnia na nocleg, ale z drugiej strony też nie ma się co zbytnio forsować za kierownicą. Dobrze, że udało się w drodze powrotnej z noclegiem ;) My już od jakiegoś czasu jeździmy do Cro tylko na 10 dni, więc nigdy nie starcza na wszystko czasu, ale mam nadzieję, że w przyszłym roku troszkę uda mi się ten czas przedłużyć ;)
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 11.09.2018 20:32

Witam Autorkę relacji i też dołączam do grona czytających i oglądających fotki
pozdrawiam
Janka :papa:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 11.09.2018 20:34

Wskakuję również na ten level :papa:
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 11.09.2018 21:36

Dołączam się do czytania relacji.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 11.09.2018 21:51

Uwielbiam Pragę. Nie znoszę wielkich miast ale Ona jest wyjątkowa
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 11.09.2018 22:08

beatabm napisał(a):Uwielbiam Pragę. Nie znoszę wielkich miast ale Ona jest wyjątkowa


:D również podobnie uważam, za kilka dni, na początku października jedziemy na długi weekend właśnie ponownie do Pragi

...a z Wami bardzo chętnie pojadę dalej :smo:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 12.09.2018 09:01

pomorzanka zachodnia napisał(a):To zdjęcie jest niezbędne, żeby wiedzieć kogo szukać na zdjęciach z tłumami

W rewanżu (odnośnie Twojego wpisu nt. urody moich córeczek), muszę napisać, że bardzo ładne zdjęcie ;).
Poza tym, relacje z pierwszych razów w Chorwacji są dla mnie zazwyczaj bardzo ciekawe.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Chorwacja Level 1 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone