Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja i Pag pierwszy raz - wspomnienia

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fireman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 06.08.2016
Chorwacja i Pag pierwszy raz - wspomnienia

Nieprzeczytany postnapisał(a) fireman » 30.08.2016 18:01

Na początku chciałbym podziękować wszystkim CROMANIAKOM a w szczególności: czekor68 i piekara114 - wasze relacje o PAG bardzo mi pomogły i utwierdziły mnie we właściwym wyborze :)
Dzięki Cromaniakom wybrałem odpowiednie trasy - znalazłem miejsca gdzie można dobrze zjeść i co zwiedzić i gdzie odpoczywać na plaży.
W przygotowaniach skorzystałem też z wiedzy kolegi Stefana ( kolegi z pracy - który śmiga Kamperem) oraz szwagra - kierowcy ciężarówki, który mi pomógł w doborze tras i byłem prawie online o stanie dróg :)

Mam nadzieję, że moje wrażenia przydadzą się NOWYM Cromaniakom a "STARZY" wspomogą mnie swoją wiedzą i doświadczeniem.
Zaczynamy:
Cel: Chorwacja -Slunj- Plitvickie Jeziora- wyspa PAG - miejscowość MANDRE + Zadar
Czas pobytu: 25- 29 sierpień 2016
Obsada: VW Sharan: 2 dorosłych + 3 dzieci ( 13, 9, 5 lat)
Pokonany dystans: 3533 km w czasie 48 godzin (czas pracy samochodu) jechaliśmy przez: Czechy, Austrię, Słowenię, Węgry, Słowację ( szczegóły później :-) )
Co nas urzekło: czystość i kolor morza, temperatura, piękne widoki
Co przywieźliśmy z Chorwacji: opaleniznę, uśmiechnięte buźki, reklamówkę kamieni, muszelki, rakiję ;) i 500GB wspomnień wideo i foto z którymi się z Wami podzielę :)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 30.08.2016 18:02

Jestem :papa: szczególnie czekam na te 500 GB 8O
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 30.08.2016 18:13

Zasiadam w pierwszym rzędzie
DamianM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 484
Dołączył(a): 16.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 30.08.2016 18:57

Witam.A My jeszcze w Mandre :papa:
pozdrawiam
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.08.2016 19:01

fireman napisał(a):Na początku chciałbym podziękować wszystkim CROMANIAKOM a w szczególności: czekor68 i piekara114 - wasze relacje o PAG bardzo mi pomogły i utwierdziły mnie we właściwym wyborze :)

Dziękuję za pozdrowienia, ale chyba nie o mnie Ci chodziło, bo ja na Pagu byłam może ze 3 h i w relacji jest tam może pół postu na temat tej wyspy :D
Chyba, że chodzi Ci o zwiedzanie Zadaru :mrgreen: :papa:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4696
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 30.08.2016 20:06

Witam, czyżbym się zdążyła usadowić w pierwszym rzędzie.
Z chęcią pooglądam Chorwację na Twoich zdjęciach i filmach.
Szczególnie interesuje mnie Slunj i Zadar. Ale inne też będę oglądać.
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 30.08.2016 20:19

piekara114 napisał(a):
fireman napisał(a):Na początku chciałbym podziękować wszystkim CROMANIAKOM a w szczególności: czekor68 i piekara114 - wasze relacje o PAG bardzo mi pomogły i utwierdziły mnie we właściwym wyborze :)

Dziękuję za pozdrowienia, ale chyba nie o mnie Ci chodziło, bo ja na Pagu byłam może ze 3 h i w relacji jest tam może pół postu na temat tej wyspy :D
Chyba, że chodzi Ci o zwiedzanie Zadaru :mrgreen: :papa:

jak Ci dziękuje to siedź cicho:)
mi nigdy nikt nie podziękował za wskazowki:(
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3768
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 30.08.2016 21:09

słoma79 napisał(a):Jestem :papa: szczególnie czekam na te 500 GB 8O


To ja czekam na rakije.. ;)
fireman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 06.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fireman » 30.08.2016 21:17

Mógłbym wymień Was tu wszystkich ale miejsca by zabrakło ;)
Zaczniemy od planowania trasy :)
Po określeniu celu : PAG - ktoś zapyta dlaczego Pag - bo TAK :), nakreśliłem swój plan podróży, z racji "zawodowych" jestem przyzwyczajony do dokładnego zaplanowania swego pobytu, tym bardziej, że ten był krótki jak na Chorwację.
I opcja: wyjazd na Pag na 4 noce (Chorwacja) + noclegi na południu Polski - w między czasie wyjazd na Plitvickie jeziora i dzień na Zadar.
Wersja ostateczna: po waszych doświadczeniach i kolegi Stefana:
Dzień 1: Suchowola - Tychy + śląskie wesołe Miasteczko
Dzień 2: wyjazd 4:00 przez Czechy, Austrię, Słowenia ominięta autostrada i polecana Pizzeria Mici - też polecamy wszystkim, dojazd do Slunj godz. 15:30 - zwiedzanie miasteczka jako zapowiedź tego co nas ma spotkać w Plitvickich :), kolacja w restauracji FENIKS ( polecam zestaw dla dwóch osób i NIC więcej - nam wystarczyło dla 5 osób)
Dzień 3: pobudka 7:00, śniadanie, pakujemy się i jedziemy na Plitvickie ( 30 km) . Na miejscu jesteśmy o 8:30- parking jeszcze pusty choć auta zjeżdżają się szybko :) ( całość piszę później) dzięki radom Stefana :) wybieramy się w górę jezior - trasa C a potem główną trasę dolną - i tam zaczął robić się tłok. Na spokojnie zwiedziliśmy Plitvickie gdzie na końcu naszej trasy były tłumy a to co zobaczyliśmy przy kasach o 13:00 to był dla nas szok ;)
Dzień 3 c.d. - z Plitvickich jedziemy na PAG ale nie autostradą ale przez Senj i na prom. Droga dłuższa ale za o widoki nieziemskie ;) (później porównam drogę na Pag promem i mostem ;)). Po dotarciu do Mandre słońce tak świeciło, że córki nie odpuściły i morze było zaliczone ;)
Dzień 4: rano plażing w pobliżu Apartmani w Mandre a po obiedzie pojechaliśmy na plażę do zatoczki oddalonej o 3 km :)
Dzień 5: rano jedziemy na plażę: Święty Duch a później po 13:00 obieramy kierunek Zadar i w Zadarze jesteśmy do 22:00 podziwiając co najlepsze
Dzień 6: Plażing w Mandre - tylko zmieniamy co jakiś czas plażę by mieć porównanie ( przesuwamy się dosłownie co 150 m :) - no i na koniec piękny zachód słońca
Dzień 7: powrót do Polski przez: Węgry, Słowację - obiad również w polecniej przez was restauracji w Csorna ( Węgry) za 2 zupy i zestaw mięsa dla dwóch osób zapłaciliśmy 105 zł i jeszcze zostało nam na drogę ;)
greg1595
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 02.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) greg1595 » 31.08.2016 07:35

Dobro jutro Fireman

widzę, że plan napięty jak struna z gitary :D

przysiadam się, bo Mandre miło wspominam i Zadar też

pozdrav.
monia1907
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 23.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia1907 » 31.08.2016 11:41

To i ja chętnie poczytam i popatrzę , my w Mandre byliśmy przez pierwsze 2 tygodnie sierpnia ;)

Relacja widzę odrazę po powrocie :D
Ja się ze swoją zbieram ciągle :wink:
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 31.08.2016 12:50

Dla mnie tak krótki pobyt, byłby straszny :wink: - dopiero się człowiek rozpakuje, a już trzeba się zbierać. Staram się zawsze jechać na 2 tygodnie i chętnie zostałbym kolejne 2, ale urlop mam ograniczony. Z drugiej strony każda godzina nad Jadranem jest bezcenna. :D
fireman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 06.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fireman » 31.08.2016 13:42

Marko66 napisał(a):Dla mnie tak krótki pobyt, byłby straszny :wink: - dopiero się człowiek rozpakuje, a już trzeba się zbierać.


W tym roku udało się nam na tyle czasu wygospodarować, ale żadna minuta nie była stracona :), może ktoś napisze, że nie odpoczęliśmy i nie wyspaliśmy się :)
Ja wychodzę z założenia że w wakacje jedziemy zwiedzać, poznawać i odpoczywać od codzienności w ciągu tego krótkiego pobytu udało się nam zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Najkrócej byliśmy w apartmani - bo tam tylko spaliśmy i jedliśmy śniadania ;)
Jeśli chodzi o dojazd do Chorwacji i dylematy: czy jechać przez Austrię czy przez Węgry :)
Ja chcąc sprawdzić to na własnej skórze przejechałem te dwie trasy: przez Czechy Austrię i Słowenię a na powrocie Węgry i Słowacja.
Która trasa jest lepsza???
Po moim doświadczeniu lepszą i wygodniejszą trasą jest trasa przez Węgry i Słowację.
Dlaczego??:
1. Winiety kupujemy przez internet na Węgry i na Słowację
2. W Czechach są remonty i Wiedeń trochę się klinował - choć Bratysławę też delikatnie omijaliśmy bo TIRY blokowały granicę ( zakaz ruchu był tylko jeden pas)
3. Nie trzeba omijać płatnej autostrady w Słowenii, choć trasa jest prosta a do tego można zjeść :)- na Słowenii przed granicą z Chorwacją budują autostradę i też się troszkę klinowało, a jak oddadzą będzie gorzej ominął płatny odcinek
4. Na Węgrzech kończą budować kolejny odcinek autostrady i będzie jeszcze szybciej - choć i tak jechało się bardzo dobrze.
5. Na Słowacji autostrady są ładne i też chyba na ukończeniu łącznik z Polską.

Druga zagwostka: Na PAG - Promem czy mostem :)
Jak jechaliśmy na PAG wybrałem trasę przez SENJ i promem z dwóch powodów:
1. Dla pięknych widoków - które trzeba zobaczyć
2. Dla porównania :)
Moje wrażenia:
Jeśli chodzi o czas i wygodę szybciej nawet do Mandre jest przejechać autostradą i mostem niż promem
Jeśli chodzi o wrażenia i widoki polecam prom.
Przejazdu przez Senj nie polecam po całym dniu jazdy - bo trasa jest naprawdę męcząca i niebezpieczna , ale jeśli ktoś miał nocleg blisko lub jak my w Snluj to polecam jak najbardziej.
Załączniki:
snluj.JPG
To trzeba zobaczyć na własne oczy by uwierzyć
Mandre zachód słonca.JPG
Dla tego widoku wybrałem właśnie Mandre
Ostatnio edytowano 22.10.2016 19:00 przez fireman, łącznie edytowano 1 raz
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 31.08.2016 14:50

W przyszłym roku na pewno Pag, i raczej Mandre :D , tak, że masz stałą czytelniczkę :wink:
Pisz i pokazuj jak najwięcej zdjęć :papa:
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 31.08.2016 22:36

Nie ma to jak Pag :oczko_usmiech:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Chorwacja i Pag pierwszy raz - wspomnienia
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone