Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja i Pag pierwszy raz - wspomnienia

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stefgo78
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) stefgo78 » 13.09.2016 21:33

fireman - cieszę się, że choć trochę pomogłem.
Nam w tym roku się nie udało odwiedzić CRO ale za rok jest plan... CRO przez BIH.

Co do kosztów. Nam wyszło taniej bo noclegi mieliśmy sporo tańsze. Jednak własny domek daje nam możliwość nocowania w trasie za darmo. A to jednak spore koszta. Szczególnie gdy mieszka się na północnym wschodzie i musimy 700 km przejechać przez Polskę, a to jak wiadomo nie jest równoznaczne z 1000 km po autostradach.
Nocleg na Węgrzech:
Obrazek
Nocleg pod Bratysławą:
Obrazek
Również pobyt na kempingu daje jednak mniejsze opłaty.
Co do trasy to mówiłem - jedź przez Słowację i Węgry !!

Cieszę się że Wam się udała wycieczka !!

PS. I zapomniałem. Winiet nie kupujemy w Polsce. W krajach w których obowiązują są jednak sporo tańsze.
fireman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 06.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fireman » 13.09.2016 21:57

Ja kupowałem przez internet Węgry i Słowacja a Czechy i Austria na pierwszych stacjach benzynowych.
Co do trasy - to miałem inny cel :) by przejechać dwiema różnymi trasami :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.09.2016 21:51

fireman napisał(a):Ja kupowałem przez internet Węgry i Słowacja a Czechy i Austria na pierwszych stacjach benzynowych.
Co do trasy - to miałem inny cel :) by przejechać dwiema różnymi trasami :)


Jadąc do Chorwacji przez Zwardoń i stacja benzynowa tu winieta na Słowację 1 - mc. bodaj 115zł. Natomiast pierwszy po lewej stronie punkt z winietkami w Skalite zapłacone w złotych 70.

Pozdrawiam
Krzysiek
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 15.09.2016 23:37

stefgo78 napisał(a):... Co do kosztów. Nam wyszło taniej bo noclegi mieliśmy sporo tańsze. Jednak własny domek daje nam możliwość nocowania w trasie za darmo. A to jednak spore koszta...
Tak nie można liczyć, ponieważ za równowartość kampera rodzina spędzi np. kilkanaście wypasionych pobytów w Cro :D
Do tego dolicz wyposażenie kempingowe, utrzymanie sprzętu, coroczne badania + ubezpieczenie dodtkowego auta którym przecież nie na codzień się jeździ, droższe koszty podróży - karawaning nie jest tańszą formą ... to kosztowne hobby. Daje szansę noclegów na dziko ale nie we wszystkich krajach, coś o tym wiem :)
fireman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 06.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fireman » 16.09.2016 08:48

Ja osobiście nie jestem za kamperem, choć powiem, że to fajna sprawa i może kiedyś jak będę miał kasy na wydanie to go kupię :)
Wyjeżdżając raz do roku kamper zwróci się nam za jakieś 10 lat. Tańszym rozwiązaniem jest przyczepa ;)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 16.09.2016 10:36

fireman napisał(a):Ja osobiście nie jestem za kamperem, choć powiem, że to fajna sprawa i może kiedyś jak będę miał kasy na wydanie to go kupię :)
Wyjeżdżając raz do roku kamper zwróci się nam za jakieś 10 lat. Tańszym rozwiązaniem jest przyczepa ;)
Uwierz, że jak kupisz jedno bądź drugie to nie będziesz wyjeżdżał raz do roku :D ... raz do roku to może na dłuższy urlop a tak to cały sezon wekeendowo odkąd puszczą lody do wtedy kiedy znów nie zamarznie :).

Obrazek

:papa:
stefgo78
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) stefgo78 » 16.09.2016 13:23

gusia-s - oczywiście masz rację. Zresztą znamy się z innego forum - mamy te same nalepy :)
Obrazek
Pisząc o kosztach, pisałem o tym wyjeździe, a nie ogólnie o karawaningu. Sama wiesz, że jeden woli przyczepę inny namiot, a jeszcze inny kampera czy hotel z basenem i barem w cenie pobytu. Nie ma co dyskutować.
fireman - z którym razem pracuję - porównywał koszta wyjazdu, stąd mój post w tym temacie.
Karawaning trzeba lubić. Sam się zastanawiam czy nie wrócić do przyczepy póki dzieci małe, a po 10 latach nie wrócić do kampera.

A fireman jeszcze sobie przyczepę kupi... spoko... a potem kampera. Jak go znam to nie usiedzi w miejscu :)
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 17.09.2016 18:15

Relacja ciekawa i dużo wnosząca do mojego planowania wyjazdu na Pag.
Osobiście najbardziej jestem zainteresowany opisami i opiniami na temat ciekawych i niezatoczonych miejsc - w tym trasy dojazdu, zdjęcia, mapki, filmiki.
fireman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 06.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fireman » 17.09.2016 19:31

Raphael napisał(a):Relacja ciekawa i dużo wnosząca do mojego planowania wyjazdu na Pag.
Osobiście najbardziej jestem zainteresowany opisami i opiniami na temat ciekawych i niezatoczonych miejsc - w tym trasy dojazdu, zdjęcia, mapki, filmiki.


Mówisz i masz :)
https://drive.google.com/open?id=10o-Yo ... sp=sharing

Na mapie jest cała trasa którą przejechałem w obie strony- pliki kml z rejestratora.


Jeśli chcecie coś konkretnego to piszcie - pytajcie - będzie mi łatwiej ;)
Jest tego tyle, że sam nie wiem co najpierw pokazać :)
Najpierw szykuję cały opis trasy by później dodać do niej filmiki i zdjęcia :)
fireman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 06.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fireman » 17.09.2016 21:26

To jeszcze pierwsza porcja zdjęć z Plitvickich jezior
https://drive.google.com/open?id=1G7I2g ... sp=sharing
fireman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 06.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fireman » 22.09.2016 19:30

Kolejny filmik z Chorwacji: trasa z Plitvickich do Senj
fireman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 06.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fireman » 24.09.2016 10:47

Kolejny filmik z naszej wycieczki


Jeśli chodzi o dylemat czy jechać mostem czy płynąć promem - ja polecam oba rozwiązania - bezpieczniej i szybciej dojedziecie mostem, ale dla widoków polecam przepłynąć się promem i przejechać trasą Jardanowską
fireman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 06.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fireman » 02.10.2016 15:25

Tym razem filmik ze Słowenii - objazd płatnej autostrady w tym kraju.
Lato 2017 będzie chyba ostatnim rokiem, kiedy tak łatwo uda się ją ominąć,bo w trakcie budowy jest ostani odcinek do granicy Chorwackiej
fireman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 06.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fireman » 02.01.2017 21:54

Zaniedbałem tą relację, ale było to podyktowane przygotowaniami do odpalenia strony internetowej.
To jeden z filmików z Chorwacji a dokładniej do plaży na wyspie PAG.
Żeby nie dublować filmów i administratorzy nie krzyczeli wszystkie filmy będę umieszczał w jednym wątku
chorwacja-oczami-kierowcow-t51582.html


A to jeden z filmików z PAGU- kolejne w produkcji :)
http://mojatrasa.eu/video/18/
fireman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 06.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fireman » 05.01.2017 21:26

Na zewnątrz -14 to chyba właściwa pora by wspomnieć gorące wakacje i pomyśleć o następnych :)


IMG_8867.JPG
IMG_8785.JPG
IMG_8734.JPG
IMG_8597.JPG
IMG_8469.JPG
IMG_8467.JPG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Chorwacja i Pag pierwszy raz - wspomnienia - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone