Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja Dubrovnik Listopad jak dojechać co zwiedzać?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MączeK
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 15.08.2009
Chorwacja Dubrovnik Listopad jak dojechać co zwiedzać?

Nieprzeczytany postnapisał(a) MączeK » 20.10.2014 16:22

Witam

Panie i Panowie wybieram się w podróż służbową do Chorwacji z Pod Warszawy

Wyjazd: Piątek 15:00

Powrót: Wtorek

Jako, że zawsze jeździłem przez Czechy, Austrie i Slowenie czy nadal wybrac ta trase?
Planuje wyjechac wypoczety wiec pewnie nocleg po drodze na stacji pare h snu i w droge.

Co zwiedzic po drodze bo nie mam pospiechu az takiego, w zasdadzie jade tam i wracam, wiec co mozecie Mi polecic:)

Ktos sie orjentuje jaka bywa pogoda w Listopadzie?

Pozdrawiam!
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.10.2014 00:36

Na zwiedzanie po drodze to ja tu czasu nie widzę 8O We wtorek masz być na miejscu spowrotem?
MączeK
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 15.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) MączeK » 21.10.2014 14:01

Wyjazd w Piątek 14-15

Z godziną drzemką

Dubrovnik dojazd Sobota 10:00
Ogarnięcie sprawy: 2h maks
Czas wolny

Sobota od: 12:00
Niedziela
Poniedziałek
Wtorek ( 23:00 bądź 24:00 ) Polska.

A więc Sobota w Dubrovniku plus polożenie się spać wcześniej
Zostaje Niedziela i Poniedziałek oraz Wtorek
I teraz pytanie jechać do Zadaru Jardanką podziwiajac wybrzeze i po drodze zachaczyc Spli i Sibernik np: ?
Będzie ze mna osoba która nie była jeszcze w Chorwacji i z tego tytułu chciałbym jej jak najwięcej pokazać w miare mozliwosci takiego wyjazdu .
Czy wracać i pojechac na Jeziora Plitvickie, a może z innej beczki zachaczyć Budapeszt chociaż szkoda wracać przez Węgry i Słowację ze względu na Winiety które będą ważne oraz gorsze drogi.
Jakieś pomysły?
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 21.10.2014 15:06

Nie wiem skąd startujesz, ale skąd by nie ,Twój plan wydaje mi się przerosnięty, zwłaszcza z tą jazda Jadranką z Zadaru...do Dubrownika wszak kawał drogi... jazda Jadranką piękna, ale ciągnie się bardzo, a Ty będziesz po nocnej jeździe...nie polecam tej opcji. Co do Plitvic, świetny pomysł, polecam wyjazd z Dubrownika dzień wcześniej, spokojne tam zajechanko, zwiedzanko i nocleg. Tego ostatniego tam full, zwłaszcza po sezonie.pozdrawiam :papa:
P.S.osobiscie siedziałabym w Dubrowniku. ..
MączeK
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 15.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) MączeK » 21.10.2014 15:56

Jazda Jardanka to jazda powrotna, jadac z Polski Jade bezposrednio do Dubrovnika przez Czechy Austrie i Slowenie wiem ile czasu sie jedzie do Dubrovnika bo nie raz bylem tak, ze nie wiem co w tym czasie jest przerosnietego:):P
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 21.10.2014 16:49

Plitwicke to fajna sprawa tylko chyba poszukałbym czegoś rezerwowego w zamian, gdyby pogoda nie dopisała.
MączeK
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 15.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) MączeK » 21.10.2014 18:12

Tez i tym myslalem dla tego sa 3 opcje

1. Sobota Dubrovnik wyjazd rano Niedziela i Split Zadar
2. Sobota-Niedziela Dubrovnik i moze Budva powrot
4. Sobota Dubrovnik wyjazd rano w Niedziele Plitvickie, Jak starczy czasy Slowacja i termy

Jakiej pogodny mozna sie spodziewac w polowie Listopada? byl ktos?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 21.10.2014 18:53

cały listopad 2013r.:
http://www.accuweather.com/pl/hr/dubrov ... 11/01/2013

prawdopodobny listopad 2014r.:
http://www.accuweather.com/pl/hr/dubrov ... 11/01/2014

generalnie, im wcześniej tym lepiej...Powodzenia i Zazdroszczę:)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.10.2014 19:12

MączeK napisał(a):Tez i tym myslalem dla tego sa 3 opcje

1. Sobota Dubrovnik wyjazd rano Niedziela i Split Zadar
2. Sobota-Niedziela Dubrovnik i moze Budva powrot
4. Sobota Dubrovnik wyjazd rano w Niedziele Plitvickie, Jak starczy czasy Slowacja i termy

Jakiej pogodny mozna sie spodziewac w polowie Listopada? byl ktos?


Pogody możesz się spodziewać każdej :D W tegoroczne lato każdy się spodziewał pięknej pogody a jak było wszyscy wiemy. Nieliczni trafili na pogodę "jak zwykle" w Chorwacji. No ale śniegu i mrozu to raczej nie będzie :mrgreen:

Co do planów pobytu ... ponieważ pogoda już nie będzie plażowa postawiłabym na zwiedzanie:
1. sobota - Dubrovnik + wjazd autem lub kolejką na górę Srd, skąd są pikne widoki, obowiązkowo wieczór na starówce
2. niedziela - Split i Trogir zwiedzanie,
3. poniedziałek - Sibenik i PN Krka - w Plitvicach często leje w lecie to w listopadzie ja wiem??? czy tam tak ładnie, też może być byle jak to bym wolała Krka, wrażenia podobne a i pogoda chyba pewniejsza
4. wtorek - Zadar zwiedzanie i wjazd chociaż do mostu na wyspę Pag, tak dla kontrastu, no i odwrót do kraju :)

Taka Cro w pigułce - zabytki i natura
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 21.10.2014 22:26

MączeK napisał(a):Jazda Jardanka to jazda powrotna, jadac z Polski Jade bezposrednio do Dubrovnika przez Czechy Austrie i Slowenie wiem ile czasu sie jedzie do Dubrovnika bo nie raz bylem tak, ze nie wiem co w tym czasie jest przerosnietego:):P


No jeśli ta Jadranka w drugą stronę, to znasz odpowiedź na to pytanie :twisted: :papa:


Gusia....we wtorek to kolega planuje już być w Polsce, więc Zadar w tym dniu... 8O 8)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.10.2014 23:11

CroAna napisał(a):Gusia....we wtorek to kolega planuje już być w Polsce, więc Zadar w tym dniu... 8O 8)


Ja zrozumiałam, że wtorek ma wolny jeszcze na Cro a wyjazd do PL w godz. 23-24
MączeK napisał(a):... Wtorek ( 23:00 bądź 24:00 ) Polska.
... Zostaje Niedziela i Poniedziałek oraz Wtorek
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 21.10.2014 23:44

"Wtorek ( 23:00 bądź 24:00 ) Polska"
......? Nie ma mowy o starcie. ..stąd. ...hmmm...na dwoje babki wróżyły :lol:
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 22.10.2014 08:22

Biorąc pod uwagę , ze nie ma aż takiego ruchu o tej porze to jazda z Dubrovnika do Zadaru magistralą adriatycką zajmie Ci w najgorszej opcji 7 godzin. Biorąc po uwage , ze szybko robi sie ciemno mało będziesz miał z tych zwiedzań. Skup sie bardziej na poznaniu jednego czy dwóch miast dogłębniej a nie jak największej ilość pobieżnie - mija się to z celem.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.10.2014 11:27

Venom555 napisał(a):Biorąc pod uwagę , ze nie ma aż takiego ruchu o tej porze to jazda z Dubrovnika do Zadaru magistralą adriatycką zajmie Ci w najgorszej opcji 7 godzin. Biorąc po uwage , ze szybko robi sie ciemno mało będziesz miał z tych zwiedzań. Skup sie bardziej na poznaniu jednego czy dwóch miast dogłębniej a nie jak największej ilość pobieżnie - mija się to z celem.


No ale ile można chodzić po jednym mieście, ja np. nie wchodzę do każdej katedry i muzeum, wystarczy mi tak z zewnątrz pochodzić, popatrzeć - Dubrovnik w tym roku zajął nam ze 4h z wjazdem na Srd i wałęsaniem się po starówce.
Latem jest trochę inaczej, czas na zwiedzanie dzieli się z czasem na odkrywanie fajnych plaż żeby na nich się wylegiwać w ciszy i samotności najlepiej. W listopadzie to już raczej tylko wałęsanie po starówkach zostaje.
Spokojny spacer w Zadarze też nie zajmie wielu godzin. Także ja bym wolała osobiście właśnie podzielić 7h dojazd D-Z na 3 części i każdego dnia pobyć gdzie indziej. Rano wyjazd, 2h trasa i jeszcze kupę dnia zostaje właśnie na zobaczenie czegoś.
Nie wiem tylko jak noclegi kolega planuje?
MączeK
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 15.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) MączeK » 22.10.2014 12:25

Dziękuję za informacje pogodowe oraz resztę informacji które z miast po za Dubrovnikiem byście polecili odwiedzić stwierdzam niedziele i poniedziałek na odwiedziny :-)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Chorwacja Dubrovnik Listopad jak dojechać co zwiedzać?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone