Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja dla niepełnosprawnych

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolszyd
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 13.10.2008
Chorwacja dla niepełnosprawnych

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolszyd » 13.10.2008 09:54

Witam :) Wybieram się w przyszłym roku do Chorwacji i chciałam zapytac, czy macie może namiary na fajne kwatery, apartamenty dla osob poruszajacych się na wózku? W sumie będzie nas 4 dorosłe osoby w tym jedna na wozku + jedno czteroletnie dziecko. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Jeśli ktoś ma takie namiary to prosze o podeslanie na adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. Z góry dziękuję :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.10.2008 17:15

Poszukaj trochę w wyszukiwarce bo na forum są również osoby niepełnosprawne i trochę takich tematów było poruszanych.
Np. www.cro.pl/forum/viewtopic.php?p=253818#253818
wiolszyd
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 13.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolszyd » 13.10.2008 19:37

Witam! Wielkie dzieki za odpowiedź. Szukałam na forum, ale przyznam, że tego tematu nie znalazłam, więc tym bardziej dzięki :).
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 13.10.2008 23:02

Witaj,
jeszcze tutaj masz trochę na ten temat:
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=19795&highlight=

W tym roku byłem w Loparze na wyspie Rab. Mogę polecić dla osoby z wózkiem, jest łagodne zejście na plażę piaszczystą (bez schodów), obok portu widziałem wybetonowany zjazd do wody dla wózków na plaży kamienistej. Ja mieszkałem w miejscu do którego prowadziła dosyć mocno nachylona droga ale przy wjeździe do miejscowości są apartamenty położone na bardziej płaskim terenie. Jeżeli chcesz jechać przed albo po sezonie to lepiej szukać kwatery na miejscu, jest dużo wolnych. Pozdrawiam :papa:

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 13.10.2008 23:31

wiolszyd napisał(a):Witam :) Wybieram się w przyszłym roku do Chorwacji i chciałam zapytac, czy macie może namiary na fajne kwatery, apartamenty dla osob poruszajacych się na wózku? W sumie będzie nas 4 dorosłe osoby w tym jedna na wozku + jedno czteroletnie dziecko. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Jeśli ktoś ma takie namiary to prosze o podeslanie na adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. Z góry dziękuję :)


Jaka czesc Chorwacji cie interesuje i czy osoba na wozku porusza sie sama, czy potrzebuje pomocy?
wiolszyd
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 13.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolszyd » 14.10.2008 08:41

Witajcie,
Osoba na wózku ma całościowy niedowład nóg i w niektórych miejscach potrzebuje pomocy. Najbardziej interesuja mnie okoloce Orebica lub sam Orebic. Oczywiście ważne aby nie było na kwaterze barier typu schody. I fajnie jesli w łazience byłaby wanna. Będzie nas więcej, więc jakiś schodek przy zejściu do plaży nas nie zrazi, najważniejszy dostosowany apartament. Wielkie dzięki za odpowiedzi - pozdrawiam wszystkich
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 14.10.2008 09:08

Wybierajac sie z ON do Chorwacji trzeba zrezygnowac z kapieli w wannie niestety ;).W tej chwili kiedy szukam apartamentu, to juz wanna nie jest dla mnie argumentem przy wyborze.Jesli chodzi o dostep do morza, to jest lepiej i z tym problemu nie ma wiekszego niz nad Baltykiem.Jesli jednak znajdziesz apartament z wanna, to zwroc uwage na jej wielkosc, bo najczesciej sa takie mini wanny, lazienki sa male i trudno do nich wjechac wozkiem.W tym roku znalazlem apartament blisko morza (10 m) i duza lazienka z natryskiem do ktorej mozna wjechac wozkiem.Przed wejsciem do domu jest jeden stopien, ale wlasciciel zrobil podjazd ;).
wiolszyd
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 13.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolszyd » 14.10.2008 12:24

No tak, masz rację. Jesli jest natrysk i duża łazienka to tez ok. Jeśli masz jakieś namiary to poproszę adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.

P.S. I dziękuję za uwagę odnośnie wielkości wanny, faktycznie zauważyłam, że są to zwykle bardzo małe wanny.
dorota19
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 12.06.2008
...

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorota19 » 14.10.2008 20:44

My byliśmy w Djence. 3 osoby dorosłe (w tym jedna na wózku) + 5-letnie dziecko. Mieszkaliśmy na parterze. Dostać się do środka można było pokonując 3 stopnie - dość wysokie i bez poręczy. Łazienka mała z kabiną prysznicową - wózkiem nie da rady wjechać :( Poza tym jest próg :( Ale z pomocą udawało się :-) Plaża kamienista - dość ciężko z kąpielą. Ogólnie w Chorwacji, to chyba ciężko z wózkiem :-( Gdyby udało Wam się znaleźć coś fajnego, godnego uwagi (bo widzę, że skład "rodzinny" taki sam :-)) to będziemy wdzięczni za każde info :-)
Ostatnio edytowano 29.06.2010 07:48 przez dorota19, łącznie edytowano 1 raz
wiolszyd
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 13.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolszyd » 14.10.2008 20:51

My byliśmy w Djence. 3 osoby dorosłe (w tym jedna na wózku) + 5-letnie dziecko. Mieszkaliśmy na parterze. Dostać się do środka można było pokonując 3 stopnie - dość wysokie i bez poręczy. Łazienka mała z kabiną prysznicową - wózkiem nie da rady wjechać Poza tym jest próg Ale z pomocą udawało się Plaża kamienista - dość ciężko z kąpielą. Ogólnie w Chorwacji, to chyba ciężko z wózkiem Gdyby udało Wam się znaleźć coś fajnego, godnego uwagi (bo widzę, że skład "rodzinny" taki sam ) to będziemy wdzięczni za każde info
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Oczywiście, jeśli znajdę coś godnego uwagi obiecuje, że dam znać. Przyznam, że największym problemem jest łazienka, bo jeśli jest kabina to do niej wózkiem nie wjedziesz. W Grecji mają tylko kratke do odplywu wody i zasłonę, więc każdy a nawet osoba na wózku może swobodnie skorzystać. Ale co kraj to obyczaj ;) Ja w każdym razie się nie poddaje i szukam dalej, bo Chorwacja jest piękna i warto poszukać :). Czasu jest jeszcze sporo prawda :)

"Lubuszanin" dziękuję za namiary. proszę napisz mi jeszcze jak w tym apartamencie wygląda sprawa z łazienką, wiem, że jest duża i że jest prysznic, ale napisz proszę, czy to kabina czy takie rozwiązanie o którym pisalam wyżej? :) Z góry dziękuje.
wiolszyd
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 13.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolszyd » 14.10.2008 20:54

jeszcze raz ja - sorki "Lubuszanin" ja nie doczytałam "duza lazienka z natryskiem do ktorej mozna wjechac wozkiem", następnym razem będę pilniej czytać, pozdrawiam :) i dziękuje za namiary raz jeszcze.
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 14.10.2008 21:04

Witam !
Ja też szukam apartamentu dla ON....Dosyć ciężko jest w Cro, ale gdy cosik znajdę to chętnie sie podzielę namiarami.
W tym roku byłam w Zivogosce-Blato. Dorota już pisała gdzie, fajnie było ale dla osoby która choć tochę chodzi.
Dobrze,ze pojawił sie ten temat, może ktoś napisze i doradzi :)
Serdecznie pozdrawiam.
wiolszyd
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 13.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolszyd » 12.05.2009 11:54

Witam wszystkich forumowiczów,

Szukałam kwatery dla osoby niepełnosprawnej i wydaje mi się, że mi się udało. Zainteresowanym mogę podać namiary na maila, bo nie wiem czy tutaj mogę wkleić link na kwaterę (niestety całe wakacje są juz zajęte). Kwatera znajduje się w Orebicu, bardzo blisko morza, na parterze, ze sporą łazienką i w łazience znajduje się wanna. Oczywiście jesteśmy nastawieni na niewielkie bariery, ale wydajemi sie, że ta kwatera jest niezła. My jedziemy we wrześniu od 1-go do 14-go. Już nie mogę się doczekać. :) Zastanawiam się jednak teraz jak zaplanować zwiedzanie z osobą na wózku inwalidzkim. Chcielibyśmy zobaczyc Dubrovnik, wodospady Krka i oczywiście planujemy zwiedzić Korcule. Chcielibyśmy ją objechać samochodem. Jeśli ktoś ma doświadczenie w zwiedzaniu tej części Chorwacji z niepełnosprawną osoba to proszę o informacje. Każda będzie bardzo cenna. Proszę również informację jak wygląda poruszanie się samochodem oznaczonym specjalną legitymacją która u nas uprawnia do bezpłatnych postojów na wyznaczonych miejscach. Wiem, że byly juz takie tematy, ale informacje byly sprzeczne stąd moje pytanie. Pozdrawiam wszystkich. :D
dorota19
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorota19 » 12.05.2009 12:04

Anjas Ci na pewno sporo opowie.... Dubronik bez kłopotu, Korcula także... Krka nie zwiedzaliśmy, ale w tym roku zobaczymy :D i powiem więcej... Anjas też zobaczy :D No ale my Plitvice nawet widzieliśmy 8O

Niestety specjalna karta nie uprawnia Was do niczego w Chorwacji - sprawdzaliśmy to nawet w ambasadzie. Gdzieś jest tu nasza relacja, o ile pamiętam tytuł to: Chorwacja z wózkiem w tle. Linka nie podam, bo nie umiem :)
W tamtym roku byliśmy w Djence, w tym roku Zaton. Jak możesz to podeślij tego linka....
dorota19
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorota19 » 12.05.2009 12:06

No... jak człowiek z pracy klika, to nawet dobrze nie spojrzy..... Przepraszam, że się powtarzam :)
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Chorwacja dla niepełnosprawnych
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone