Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej....

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
darkmen1978
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 09.03.2011
Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej....

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkmen1978 » 20.06.2011 22:05

Hej, rok temu byłem w Bułgarii, było super, chce poznać Wasze zdanie na temat tych dwóch krajów. Teraz zamierzam pojechać do Chorwacji... Dajcie plusy i minusy tych krajów i drogę... jaka lepsza... waszym zdaniem. Z góry dzięki :)
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 20.06.2011 22:10

Cro to zupełnie inny kraj-dojazd z Niska prosty Barwinek-Budapeszt itd.większość autostradami :lol:
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 20.06.2011 22:15

Liczysz na to, że Cromaniak będzie zachwalał Bułgarię :?:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 20.06.2011 22:16

Tak ogólnie, to my tu nie lubimy Chorwacji ...

Bułgaria jest super :wink:
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 20.06.2011 22:26

Wszędzie jest fajnie, gdzie jest ciepło, czysta woda i dobre trunki, a oba te kraje mają takie rzeczy w swej ofercie :-)

Jednakże jeśli chodzi o tzw stosunki międzyludzkie, to zdecydowanie stawiam na Chorwatów. W Bułgarii w hotelu po prostu ordynarnie sprzątaczki plądrują rzeczy i potrafią z kieszeni wyjąć każdą kwotę jaką tam znajdą. W dodatku po rozmowie z dyrekcją tegoż hotelu (w Złotych Piaskach) odniosłem wrażenie, że jest to po prostu ogólnie przyjęty sposób dorabiania do pensji. Wręcz prawnie usankcjonowany!!!

Innym słowem: kraj piękny, ale ludzie dzicy...
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 20.06.2011 22:38

W Bułgarii tzw stosunki międzyludzkie takie jak w Cro(gospodarz/ni)nie występują to zupełnie inna kultura inne podejście do turysty a i portfela mniej trzeba pilnować.Mojej drugiej połowie bardziej do gustu przypadła Grecja mi Chorwacja a Bułgaria żadnemu z nas :lol:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 20.06.2011 23:01

W Bułgarii jest podobno superrr :wink: ... ale nie znam nikogo, kto zdecydowałby się tam jechać po raz drugi :?
maciex09
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 11.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciex09 » 20.06.2011 23:28

byłem w Kranievie dwa albo 3 lata temu...
ogólnie było spoko, poza jednym - straszny syf wszędzie ;/
monia74
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 22.02.2011
Bułgaria czy Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia74 » 20.06.2011 23:44

Witam my również w zeszłym roku byliśmy w Bułgarii Sozopol,było przecudnie .nie dokuczły nam sprzątaczki,ludzie mili przyjażni.Wtym roku jest Chorwacja.Rzeczywiście drugi raz już bym sie nie tłukła 2tyś kilometrów ,mimo miłych wspomnień za bardzo przypomina mi nasz rodzimy Bałtyk.Dla mnie Chorwacja ma swój swojski klimat, który mi osobiście bardziej odpowiada.Ale cóż wszystkiego należy spróbować.W Bułgarii można liczyć na wyższy komfort kwater,straganów (pamiątki made in China),ale brak ciszy,cykad i zapachu natury
musiek
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 13.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) musiek » 21.06.2011 00:04

Darkmen - chcesz porównanie ?
W Bułgarii jest zupełnie inaczej niż w Chworwacji.
1) Za tę samą kasę stać Cię w Bułgarii na zdecydowanie więcej niż w Cro.
2) Ale dojazd do Bułgarii jest wyczerpujący, do Cro - to spacerek.
3) W Cro jest Europa, w Bułgarii na południu - możesz poczuć Azję,
to w tym pozytywnym znaczeniu - polecam Sinemorec , najbardziej wysuniętą na południe turystyczną "wiochę", cisza, spokój, nie ma zgiełku Złotych Piasków, czy Słonecznego Brzegu. Do Turcji kilka kilometrów.
4) W Bułgarii masz prawie zawsze piaszczyste plaże i fale, a co za tym idzie - przy brzegu niewiele w wodzie zobaczysz. W Cro - w większości kamieniste i skaliste plaże z krystaliczną i niezmąconą wodą.
5) Widoki w Cro - leżysz na materacu gdzieś na Makarskiej i podziwiasz wysokie góry. Tego nie ma w Bułgarii.
Ja w tym roku po raz drugi jadę do Cro.
Ale uważam, że Bułgarię też trzeba zobaczyć.
lukasz1977
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz1977 » 21.06.2011 06:58

musiek napisał(a):Darkmen - chcesz porównanie ?
W Bułgarii jest zupełnie inaczej niż w Chworwacji.
1) Za tę samą kasę stać Cię w Bułgarii na zdecydowanie więcej niż w Cro.
2) Ale dojazd do Bułgarii jest wyczerpujący, do Cro - to spacerek.
3) W Cro jest Europa, w Bułgarii na południu - możesz poczuć Azję,
to w tym pozytywnym znaczeniu - polecam Sinemorec , najbardziej wysuniętą na południe turystyczną "wiochę", cisza, spokój, nie ma zgiełku Złotych Piasków, czy Słonecznego Brzegu. Do Turcji kilka kilometrów.
4) W Bułgarii masz prawie zawsze piaszczyste plaże i fale, a co za tym idzie - przy brzegu niewiele w wodzie zobaczysz. W Cro - w większości kamieniste i skaliste plaże z krystaliczną i niezmąconą wodą.
5) Widoki w Cro - leżysz na materacu gdzieś na Makarskiej i podziwiasz wysokie góry. Tego nie ma w Bułgarii.
Ja w tym roku po raz drugi jadę do Cro.
Ale uważam, że Bułgarię też trzeba zobaczyć.

Podzielam opinię kolegi - i powiem tak - jeżeli Bułgaria byłaby jakieś 400km bliżej to co rok bym zmieniał ;)
Aha - żeby zobaczyć Bułgarię trzeba jechać właśnie do jednej z takich wiosek jak Sozopol - chociaż teraz nawet te miejscowości się zmieniają w turystyczne molochy :(
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 21.06.2011 08:26

mkm napisał(a):W Bułgarii jest podobno superrr :wink: ... ale nie znam nikogo, kto zdecydowałby się tam jechać po raz drugi :?


:) Też nie znam, no i mnie tam chyba nie zobaczą :lol:
gosciak
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 16.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosciak » 21.06.2011 08:52

Byłem w Bułgarii w 1986 roku :) to był prawdziwy survival ! heh, jazda przez Bukareszt nie do zapomnienia w tamtych latach, konkretnie byłem w Burgas więc do Turków też nie daleko, jakoś specjalnie mnie tam nie ciągnie, wole śródziemnomorskie klimaty
darkmen1978
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkmen1978 » 21.06.2011 09:49

Fajnie... dzięki na razie bardzo za Wasze wypowiedzi i proszę o jeszcze :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 21.06.2011 11:49

Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie

Do Grecji....

:wink:
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej....
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone