Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej....

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Heike
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 26.08.2015
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heike » 26.05.2017 22:53

Mam jeszcze jedno pytanko: czy ktoś korzystał może z tego pośrednika: http://www.urlopbg.com/?
Jakie macie wrażenia?

Pozdrawiam :)
Użytkownik usunięty
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.05.2017 14:46

:)
Ostatnio edytowano 30.04.2018 21:09 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13433
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.05.2017 19:22

AIT napisał(a):Generalnie za dobry aparthotel trzeba wydać około 60 Euro. Tani można znaleźć za nawet 17 Euro ale to będzie gdzieś na uboczu.
Oczywiście wszystko zależy znów od punktu widzenia co znaczy dobry ? Dla nie to taki z basenem, restauracją czy kawiarnią, leżaki w cenie, z apartamentem dwupokojowym z pełnym aneksem, tarasem, klimą i 40 calowym płaskim. O parkingu czy ogrodzeniu i podobnych już nie wspomnę, bo to oczywiste.

Na wypasie, ale można znaleźć coś pośrodku, czyli za 40 euro za dwupokojowy apartament, w 2. poł. sierpnia. Studio kosztowało 32 euro.
Pierwsza linia brzegowa. Fakt, nie było leżaków w cenie i 40-calowego LCD. (był zupełnie niepotrzebny w rozmiarze 37" :mrgreen: ).

IMG_1282.JPG

IMG_1284.JPG

IMG_1290.JPG

IMG_1295.JPG

IMG_1296.JPG

IMG_1305.JPG

IMG_1747.JPG

IMG_1754.JPG
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 29.05.2017 22:17

Schodów jak w Breli :D
Użytkownik usunięty
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.05.2017 23:28

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 14:41 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13433
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 30.05.2017 08:10

Z napisał(a):Schodów jak w Breli :D

W pracy, w 10-piętrowym budynku staram się nie używać windy, to tak dla kondycji, więc nie stanowiło to dla mnie (i pozostałych) problemu.
Jazda na piętro oszkloną windą, z widokiem na morze, dodatkowo rekompensowała wspinaczkę. :)
AIT napisał(a):eeee.... no walp, całkiem spoko :D podoba mi się ( czy to ZP, choć trochę Vlas przypomina to co widać ze szkła ? )

To chyba dość mało popularna wśród Polaków, miejscowość Бя̀ла (Bjała).
Użytkownik usunięty
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.05.2017 10:19

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 14:40 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13433
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 30.05.2017 19:07

AIT napisał(a):A mogę prosić o nazwę hotelu - może być na PW jeśli wolisz.

Proszę bardzo, to resort Silver Beach. Ogłaszają się w wielu miejscach, a ja kontaktowałem się pod adresem, który wysłałem na PW. :wink:

AIT napisał(a):To rzut beretem od Obzoru.

Zgadza się, Obzor jest tuż obok.
Widok z portu w Bjałej:

IMG_1349.JPG
Użytkownik usunięty
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.05.2017 17:00

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 14:40 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 3 razy
Heike
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 26.08.2015
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heike » 08.06.2017 16:36

Świetne warunki :)
Możesz podać namiary?
W tym biurze zaproponowali mi apartament 2 sypialnie+pokój dzienny+aneks kuchenny, 50 metrów od morza, z basenem za 50 euro.
W kurorcie Sw.Włas.

Pozdrawiam :)

PS. Nam TV całkiem zbędne, bo będziemy dużo zwiedzać i plażować :)

AIT napisał(a):
Heike napisał(a): napisał(a) Heike » 24-05-2017 23:22

AIT napisał(a):
Hej
Fajny temat i nawet postami nie byłem zaskoczony.
Nie pozostaje nic jak tylko życzyć wspaniałych nadchodzących wakacji, wiadomo gdzie :wink:

:papa:



Dziękujemy i nawzajem życzymy udanych wakacji :)


:D Będą, zawsze są.

Choć muszę w sumie zaznaczyć,( bo wcześniej się odnosiłem do całej Bułgarii ) że wszystko zależy do miejsca jakie się wybierze.
Bułgaria nie licząc topowy miejscowości, jest czasami podobna do CRO. Jeśli będziemy w np. Svetim czy Pomorie lub podobnym to mamy spokój, prawię sielankę jak w CRO, z tym, że jest trochę biedniej i dlatego ceny masz wiele niższe od tych aktualnych w Chorwacji. Jeśli wybierzesz SB ( do którego ja przeważnie jeżdżę), czy Złote Piaski to zmienia się bardzo znacząco Bułgaria.
Tu w centrum miasta i przy plaży jest spory ruch. W niczym to nie przypomina Chorwacji, nawet Makarskiej czy podobnych.
Te miasta tak poszły do przodu, że aktualnie we Włoszech trudno znaleźć takie resorty czy hotele. Może lazurowe wybrzeże, Cannes, Nicea trochę nawiązują. Jedynie co jeszcze brakuje w BG to jakości obsługi. Ale to chyba kwestia mentalności czy faktu, iż do BG najwięcej przyjeżdża Rosjan. A do Cro coraz więcej Niemców stąd jakość obsługi analogicznie lepsza. Ale co za tym idzie w parze, to ceny.

Co do biura które podałeś - nie znam go, ja korzystam do 6 lat z innego. Ceny widzę podobne, może trochę większe ale nieznacznie.
Generalnie za dobry aparthotel trzeba wydać około 60 Euro. Tani można znaleźć za nawet 17 Euro ale to będzie gdzieś na uboczu.
Oczywiście wszystko zależy znów od punktu widzenia co znaczy dobry ? Dla nie to taki z basenem, restauracją czy kawiarnią, leżaki w cenie, z apartamentem dwupokojowym z pełnym aneksem, tarasem, klimą i 40 calowym płaskim. O parkingu czy ogrodzeniu i podobnych już nie wspomnę, bo to oczywiste.

Poniżej masz fotki mniej więcej takiego aparthotelu :

vt_445-26.jpg


vt_445-29.jpg


vt_445-35.jpg


vt_445-41.jpg


vt_445-54.jpg


Czy takie miejsce jest OK ? czy wystarczające dla dobrego wypoczynku ?
- dla mnie tak. Ale dla kogoś innego nie koniecznie. Wszystko zależy, co lubimy i na co się nastawiamy.

:papa:
Heike
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 26.08.2015
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heike » 11.06.2017 01:20

Witam :)

Powiedzcie mi,czy jadąc do Bułgarii [trasa przez Słowację, Węgry, Rumunię] będziemy potrzebować paszportów?
I jak wygląda dostępność LPG na tej trasie?

Pozdrawiam :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13433
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 11.06.2017 08:28

Heike napisał(a):Powiedzcie mi,czy jadąc do Bułgarii [trasa przez Słowację, Węgry, Rumunię] będziemy potrzebować paszportów?
I jak wygląda dostępność LPG na tej trasie?

Paszportów nie potrzebujecie, wystarczą dowody osobiste (Bułgaria i Rumunia mimo, że są częścią UE, nie należą do bezpaszportowej strefy Schengen).
Na LPG nie jeżdżę, to nie poradzę.
Użytkownik usunięty
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2017 18:23

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 14:40 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Heike
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 26.08.2015
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heike » 11.06.2017 19:51

walp napisał(a):
Heike napisał(a):Powiedzcie mi,czy jadąc do Bułgarii [trasa przez Słowację, Węgry, Rumunię] będziemy potrzebować paszportów?
I jak wygląda dostępność LPG na tej trasie?

Paszportów nie potrzebujecie, wystarczą dowody osobiste (Bułgaria i Rumunia mimo, że są częścią UE, nie należą do bezpaszportowej strefy Schengen).
Na LPG nie jeżdżę, to nie poradzę.


Dzięki :)
Heike
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 26.08.2015
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heike » 11.06.2017 19:57

AIT napisał(a):
Świetne warunki :)
Możesz podać namiary?
W tym biurze zaproponowali mi apartament 2 sypialnie+pokój dzienny+aneks kuchenny, 50 metrów od morza, z basenem za 50 euro.
W kurorcie Sw.Włas.

Prześlę na PW.
Cenę raczej dobrą dali. Nie wiem jak ten app wygląda w środku, bo są różne standardy, łącznie ze zmywarkami, pralkami itp.
Ale 50 Euro za app z dwoma syp. jest OK.

Co do LPG - ja też nie jeżdżę, ale z tego co pamiętam to chyba nie ma z nimi problemu.

:papa:


Podeślę Ci fotki, jak chcesz :) ale na pierwszy rzut oka dużo lepsze warunki za lepszą kasę niż w Chorwacji ;)
A pralka jest, zmywarkę muszę zobaczyć, bo nie zwróciłem uwagi ;)
I dzięki za pomoc :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej.... - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone