Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

CHORWACJA Crikvenica

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
detonatorka20
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 11.08.2008
CHORWACJA Crikvenica

Nieprzeczytany postnapisał(a) detonatorka20 » 11.08.2008 17:43

Cześć niedługo wybieram sie do Crikvenicy , chciałabym się czegoś dowiedziec o tym regionie, jakie są plaże atrakcje w tym regionie, z życiem nocnym(dyskoteki itp.)
elzbieta
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 05.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) elzbieta » 11.08.2008 18:21

Sama Crikvenica to duże tętniące życiem miasto.Atrakcji , sklepów ,barów będziesz miała pod dostatkiem. Byłam tam na jednodniowej wycieczce podczas pobytu w Jadranovie,który dla odmiany jest straszną wiochą .Wrażenie jakie mi pozostało w pamięci z tej wycieczki jak najbardziej pozytywne.Morze raczej otwarte , była wtedy nawet duża fala jak na Adriatyk.Na plaży, o ile pamiętam drobny żwirek , ale to w samym centrum , na obrzeżach może być inaczej.No i przydałby ci się duuuży worek pieniędzy ,bo pokusy na każdym kroku.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 11.08.2008 18:34

elzbieta napisał(a):Sama Crikvenica to duże tętniące życiem miasto.Atrakcji , sklepów ,barów będziesz miała pod dostatkiem. Byłam tam na jednodniowej wycieczce podczas pobytu w Jadranovie,który dla odmiany jest straszną wiochą .Wrażenie jakie mi pozostało w pamięci z tej wycieczki jak najbardziej pozytywne.Morze raczej otwarte , była wtedy nawet duża fala jak na Adriatyk.Na plaży, o ile pamiętam drobny żwirek , ale to w samym centrum , na obrzeżach może być inaczej.No i przydałby ci się duuuży worek pieniędzy ,bo pokusy na każdym kroku.


Elżbieta ..... coś Ci się pomyliło.
Otwarte morze - piszesz. Popatrz na mapę, przecież po drugiej stronie masz wyspe KRK. ( więc jakie to otwarte).
Duże miasto -piszesz. Hmmm może dla Ciebie jest duże. Dla mnie nic dużego.
Sa posty na temat Crikvenicy gdzie ktoś zamieszcza szczegółowszy opis ( opcja "szukaj"). Ja byłem tylko przejazdem ( poszwędałem sie po uliczkach) ale zawsze widzę Crikvenicę jak jestem na KRK-u.
elzbieta
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 05.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) elzbieta » 12.08.2008 19:08

Cóż, w porównaniu z okolicznymi wioskami Crikvenica jest raczej dużym miastem i rozrywek na pewno tam nikomu nie zabraknie.A nad morzem (przynajmniej w centrum ) nie ma zatoczek i czuje się przestrzeń.Ja tak Crikvenicę zapamiętałam i takie mam zdanie na jej temat.A co tego ,że widać Krk...chyba nie ma wielu miejsc w Chorwacji , gdzie z brzegu nie byłoby widać jakiejś wyspy.
Jeżowiec
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 01.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jeżowiec » 13.08.2008 07:40

[quote="detonatorka20"]Cześć niedługo wybieram sie do Crikvenicy , chciałabym się czegoś dowiedziec o tym regionie, jakie są plaże atrakcje w tym regionie, z życiem nocnym(dyskoteki itp.)[/quote]

Witaj,
Crikvenica jest miasteczkiem takim w sam raz - niezbyt wielkim ale też nie dziura, więc jakaś rozrywka znajdzie się zawsze :-).
Knajpek całkiem sporo i przyjemna promenada w centrum.
Jeśli chodzi o plaże - to masz do wyboru - piaszczysta (jaki piasek jest, ale jest) w centrum lub pomniejsze z małymi kamyczkami. Ja osobiście wolę mniejsze, kameralne plaże - a tam, gdzie nie ma piasku, jest piękne czyste, przejrzyste morze. Jednym słowem - każdy znajdzie coś dla siebie.
Co do okolicy, to na pewno warto wybrać się na wyspę KRK - samochodem lub statkiem wycieczkowym. Wyspa naprawdę jest ładna. Polecam szczególnie Vrbnik - stare miasteczko piratów, ze słynnym winem Vrbnicka Zlahtina (czyli Złoto Vrbnika) - można je kupić chyba w każdym domu. Ponadto warto zobaczyć na wyspie miast Krk i miejscowość Baska. Nie jest też daleko do Jezior Plitwickich - tylko 100 km. A na większe zakupy można wyskoczyć do Rijeki (jakieś 40 km) i obejrzeć przy okazji Opatiję.
Co do morza, to woka ma rację - nie jest niestety otwarte. Ale przy odrobinie szczęścia, gdy się ma apartament z widokiem na morze i wyspę - panorama wieczorem jest naprawdę urocza (ach te światełka na Vrbniku :-) ).
Pozdrawiam i życzę udanych wakacji.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 13.08.2008 08:07

Jeżowiec napisał(a):
Witaj,
Crikvenica jest miasteczkiem takim w sam raz - niezbyt wielkim ale też


Możesz coś napisać o dzielnicy/wsi obok Crikvenicy - Dramalj. Jadę tam jutro.
kaliuszekkg
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 03.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaliuszekkg » 13.08.2008 08:18

el_guapo napisał(a):
Jeżowiec napisał(a):
Witaj,
Crikvenica jest miasteczkiem takim w sam raz - niezbyt wielkim ale też


Możesz coś napisać o dzielnicy/wsi obok Crikvenicy - Dramalj. Jadę tam jutro.


czesc
Ja tez jutro wybieram sie w okolice Crikvenicy (nie mem jeszcze nic zarezerwowanego ). Wy cos macie ?
Moze sie jakos spotkamy
moj mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
pzdr
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 13.08.2008 09:12

kaliuszekkg napisał(a):
el_guapo napisał(a):
Jeżowiec napisał(a):
Witaj,
Crikvenica jest miasteczkiem takim w sam raz - niezbyt wielkim ale też


Możesz coś napisać o dzielnicy/wsi obok Crikvenicy - Dramalj. Jadę tam jutro.


czesc
Ja tez jutro wybieram sie w okolice Crikvenicy (nie mem jeszcze nic zarezerwowanego ). Wy cos macie ?
Moze sie jakos spotkamy
moj mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
pzdr


Mamy - kumpel coś rezerwował; 60e/4os.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.08.2008 09:27

kaliuszekkg napisał(a):czesc
Ja tez jutro wybieram sie w okolice Crikvenicy. Wy cos macie ?


http://www.alanrogers.com/campsite-info ... RNo=CR6750
RobZel
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobZel » 13.08.2008 10:07

el_guapo napisał(a):Mamy - kumpel coś rezerwował; 60e/4os.


Polecam wyjazd w tzw. ciemno. Sprawdziłem w tym roku naocznie - b.przyzwoity apartament za 50 Euro/dobę wybrany w informacji turystycznej o godz. 21:30 w środę (nas 4-ka; apartament na 6 osób z klimatyzacją).

miłego wypoczynku
Jeżowiec
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 01.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jeżowiec » 13.08.2008 13:10

el_guapo napisał(a):
Jeżowiec napisał(a):
Możesz coś napisać o dzielnicy/wsi obok Crikvenicy - Dramalj. Jadę tam jutro.


witaj,
Dramalj jest faktycznie dużo mniejsze niż Crikvenica i szczerze powiedziawszy nie pokusiłam się na wizytę w nim, więc nie pomogę :(
Ale jeśli nic nie rezerwowałeś, to zawsze możesz zmienić opcję, jeśli Ci się nie spodoba.
Pozdrawiam
jolamik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 980
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 02.09.2008 11:53

ja chce pojechać w okolice crkvenicy w przyszłym roku... piszcie piszcie i namiary na przyzwoite kwatery wrzucajcie :twisted:
jolamik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 980
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 09.05.2009 12:31

no proszę :lol: w tamtym roku napisałam że chcemy w okolice Crkvenicy jechać po czym palcem po mapie szukalśmy miejsca aż do Splitu, godziny w internecie spędzone, czytanie, pisanie pytania męcząco - dręczące do wszystkich i oto po takim czasie jedziemy własnie do Dramalj koło Crvenicy w sierpniu :lol:
a wystarczyło tylko zajrzec do swojego posta sprzed roku :wink:
ejo
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ejo » 21.05.2009 21:14

wybieramy sie z rodzinka do Dramalij, moze poleci mi ktos co warto tam zobaczyc?ciekawe knajpki, dobre jedzenie?
pepewer
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 02.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pepewer » 21.05.2009 22:00

ejo, byliśmy w czerwcu 2008 w samym Dramalj raczej nie ma co oglądać polecam wycieczkę na Krk, Baska, Vrbnik, polecam browarek produkcja na miejscu "pivovara crikvenica" niesamowite piwo :)
Obrazek
Obrazek
pzdr
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone