Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

CHORWACJA Crikvenica

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jolamik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 980
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 10.08.2009 21:30

na jakiej ulicy ten piwowar jest??
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 09.09.2009 02:29

Tego nie wiem, ale jeśli chodzi o Crikvenice dodam, że jest to w zasadzie kurort i sanatorium w jednym.
Jako ciekawostkę powiem, że nie tak dawno nasi piłkarze ręczni grali tam przed MŚ z Chorwacją i wygrali, aby potem na MŚ z nimi przegrać.
We wschodniej części nabrzeża, przy marinie jest basen, w którym mozna zobaczyć mecze piłki wodnej, bardzo tu popularne.
Od 1997r gdy byłem tam po raz pierwszy, miasto wypiękniało naprawdę bardzo.

No i ta rzadkość, czyli plaże bez kamoli, za to z piaskiem i drobnym żwirkiem.
Bardzo sympatyczne miejsce.
patart
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 18.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) patart » 25.11.2009 23:27

Fatamorgana napisał(a):
No i ta rzadkość, czyli plaże bez kamoli, za to z piaskiem i drobnym żwirkiem.
Bardzo sympatyczne miejsce.


z tym piaskiem to trochę nie tak :) z piasku to tam nie ma nic,
jeśli ktoś oczekuje piasku jaki zna z nad naszego morza to się rozczaruje, a w dodatku za wejście na pseudo piach trzeba płacić !
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.11.2009 09:33

patart napisał(a):
Fatamorgana napisał(a):
No i ta rzadkość, czyli plaże bez kamoli, za to z piaskiem i drobnym żwirkiem.
Bardzo sympatyczne miejsce.


z tym piaskiem to trochę nie tak :) z piasku to tam nie ma nic,
jeśli ktoś oczekuje piasku jaki zna z nad naszego morza to się rozczaruje, a w dodatku za wejście na pseudo piach trzeba płacić !

To ja Was pogodzę - piasek jest ale nie taki jak nad Bałtykiem.
Plaża to dla tej mieściny pewne nadużycie - mało tam prawdziwej plaży.
Dużo betonu.
tommek82
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 10.07.2013
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommek82 » 15.07.2013 13:18

patart napisał(a):
Fatamorgana napisał(a):
No i ta rzadkość, czyli plaże bez kamoli, za to z piaskiem i drobnym żwirkiem.
Bardzo sympatyczne miejsce.


z tym piaskiem to trochę nie tak :) z piasku to tam nie ma nic,
jeśli ktoś oczekuje piasku jaki zna z nad naszego morza to się rozczaruje, a w dodatku za wejście na pseudo piach trzeba płacić !


a ile się płaci za tą plażę ??
patart
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 18.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) patart » 15.07.2013 19:56

w 2002 roku 6 kun wejscie do parku z plażą piaszczystą od chyba 9:00 do 17:00 po 17 wejście gratis.
:D
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 16.07.2013 23:21

Ja miałem na myśli tę część w której jest cypel z placem zabaw dla dzieciaków i tam się się nie płaci, bo jest mieszanka - piasko- żwirkowa, ale to jest rzeczywiście żwirek (drobny) a nie kupa otoczaków, w których nogi grzęzną.
Byłem we wrześniu 2005 i 2007 i nic nie kasowali w tej części.
Plaża bardzo popularna i mocno zatłoczona, ale wystarczy przyjść rano lub po sezonie (właśnie wrzesień lub koniec sierpnia) i jest git.
A jak komuś ta nie pasi to jest ta druga i jeszcze dalej po prostu zejście do morza z ulicy na nabrzeżu- tam już jest więcej kamyków. Jednak mimo wszystko - nie każda tak spora miejscowość nad morzem ma tak długi pas z dogodnym zejściem do wody jak Crikvenica. Jest w czym wybrać. :)
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 01.04.2014 20:03

Ja byłem W Crikvenicy pod koniec czerwca 2011r. i pod koniec sierpnia 2014r. Pseudo piaszczysta plaża płatna tak jak piszecie ale byliśmy tylko raz bo faktycznie sporo betonu twardy piasek prawie taki ciemny jak ziemia. Ta plaża z placem zabaw nie jest płatna i tam najczęściej chodziliśmy. Czerwiec w miarę pusta polecam. Sierpień strasznie zatłoczona jeździliśmy na niedaleki KAČJAK dopiero w ostatnim tygodniu sierpnia był luz.
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1510
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 18.05.2015 23:49

Cześć Wam.

Odgrzewam tego starego kotleta ale to chyba najwłaściwsze miejsce by ktoś rozwiał moje wątpliwości. Mam możliwość wynajęcia apartamentu w całkiem atrakcyjnej cenie. Apartament mieści się tutaj:
https://goo.gl/maps/fhMZ0
Czy ktoś orientuje się czy to raczej spokojna okolica, czy też może hulanki i swawole do białego rana? Jadę z dwójką małych dzieciaków i marzy mi się trochę spokoju.
Jak rozumiem plaża na południe od Galija Hotelu to plaża płatna? Zatem czy ktoś może podpowiedzieć, gdzie jest jakaś fajna, darmowa plaża? Drugie pytanie dotyczy placu zabaw dla dzieciaków, czy ktoś coś może podpowiedzieć w tej kwestii? Gdyby się udało połączyć plażę z placem zabaw to bez wątpienia byłoby już spoko. I ostatnia rzecz ważna z mojego punktu widzenia. Jeśli dwie poprzednie rzeczy dałyby się połączyć z jakąś przyjemną spelunką z dobrym żarełkiem i dobrym piweczkiem, to ja nic już od życia więcej nie potrzebuję.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi.

Pozdrawiam
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 19.05.2015 21:18

Witaj "luk006" postaram się coś napisać na zadane pytania w piątek załączę też zdjęcia z plaży z placem zabaw. Teraz nie mam czasu żeby to ogarnąć.
pozdrowionka.
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1510
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 22.05.2015 22:24

Marosmaro czekam z niecierpliwością. Czy ktoś może jeszcze coś napisać na temat tego miasta?
zbynek
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 18.07.2004
Crkvenica

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbynek » 23.05.2015 00:14

Witam!
Myślę, że mam nietypową sprawę, choć może się mylę...
To właściwie post do osób co dobrze znają Crkvenicę.
Chcemy tam jechać rodzinnie, ale rodzice (czy bardziej dziadkowie się zbuntowali i nie chcą mieszkać z nami)
Znaleźliśmy taki aparatament:
https://www.eurorelais.pl/apartament/ch ... 2015-07-04
dla nas (2 rodziny w sumie z 4 dzieci), a rodzice chcieliby apartament w tej samej okolicy, ale nie w tym samym budynku ( 4 osoby i 3 sypialnie).
I tu pytanie do znawców miasteczka... powiedzcie w jakiej częsci miasta jest ten apartament, aby rodzice mogli poszukać dla siebie coś w pobliżu...
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 24.05.2015 09:00

Witaj "luk006". Przepraszam za poślizg z odpisywaniem ale tak wyszło że nie byłem w stanie poświęcić nawet małej chwili. Teraz puszczam kilka zdjęć a opis postaram się puścić dzisiaj wieczorkiem.
Załączniki:
01.JPG
02.JPG
03.JPG
04.JPG
05.JPG
06.JPG
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 24.05.2015 09:15

Witaj "zbynek". Miasto znam dosyć dobrze ale niestety nie jestem w stanie podać lokalizacji obiektu. Nie zapuszczaliśmy się na boczne uliczki a te którymi chodziliśmy nie przypominają mi terenu ze zdjęć tego domu. Próbowałem odczytać numer i ulicę z jednego zdjęcia ale są one za słabej jakości i po zbliżeniu robią się piksele i nic nie można zobaczyć. Jeśli mogę jakoś pomóc to jedyne co mam to adres do domu w którym mieszkałem. Gdzieś wcześniej opisywałem jego lokalizację ale jak będziesz zainteresowany to puszczę linkę z namiarem.
Pozdrawiam Marek
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 24.05.2015 21:19

"luk006" odpowiadam na pierwsze pytanie jechałem tą drogą kilka razy na KAČJAK i muszę powiedzieć że jest dosyć ruchliwa a dom jest blisko czyli będzie słychać samochody. Obok jest jakaś mała knajpka nie wiem jak uczęszczana bo mieszkałem w innej okolicy ale można się spodziewać że wieczorami ktoś tam jednak będzie przesiadywał (wiadomo co to znaczy). Kolejna sprawa plaża o którą pytasz jest płatna (nie polecam) pseudo piasek twardy i brudny. Co do plaży z placem zabaw to my chodziliśmy tu 45.174698, 14.686987 jest sporo cienia to 1,2 km od waszego domu w sumie to nie tragedia ale w sezonie jest strasznie zatłoczona woda jest jak żurek. My dla tego jeździliśmy na KAČJAK. Również na tej plaży z placem był zamek dmuchany (płatny) tylko w sezonie. Jedzonko i piwko to musicie sami znaleźć gdzieś po drodze bo my mieszkaliśmy całkiem z innej strony i chodziliśmy do tych knajpek 45.173227, 14.690522 polecam zwłaszcza pierwszą. zdjęcia które puściłem wcześniej są z plaży z placem zabaw i z pseudo piaszczystej płatnej (wieczorem wstęp wolny) tam są też różne atrakcje dla dzieci i fajny sklepik z akcesoriami plażowymi i nurkowymi można coś ustrzelić pod koniec sezonu w niskiej cenie. Nie wiem co jeszcze mogę napisać jeśli coś to pytaj może będę mógł odpowiedzieć.
Pozdrawiam Marek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

CHORWACJA Crikvenica - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone