Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja ceny 2012

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 29.08.2012 00:47

wermar napisał(a):dorzuce ceny parkingow np w Makarsskiej przy plazy 30 kn za dzien na prywatnym na ulicy 7-8 za godzine za to ceny w Dubrowniku 20 kn za godzine.Nam wyszlo 100 a 5 h w Dubrowniku to minimum.Split 6 kn za godzine takze Dubrownik odstaje wyraznie i to nie tylko z cenami parkingow.Lody w .Makarskiej 5-7 kn w Dubrowniku 10-15 kn

W dupach się poprzewracało
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 29.08.2012 00:53

MWN napisał(a):Ale się motyl35 naraziłeś; piękno krajobrazu przesłania niektórym niedostatki serwisu. Podzielam Twoje spostrzeżenia a i tak co roku tam jeżdżę. W tym roku już 6 raz.


Bo doopa jesteś i tyle. Czego Ci brakowało - napisz! Tylko uczciwie proszę, napisz czego zabrakło Ci w Chorwacji - o jakim serwisie piszesz?

PS.
Dla mnie najlepsze figi prosto z drzewa (za darmo) - nie ze straganu... :wink:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 29.08.2012 09:07

PETERENZO napisał(a):
MWN napisał(a):Ale się motyl35 naraziłeś; piękno krajobrazu przesłania niektórym niedostatki serwisu. Podzielam Twoje spostrzeżenia a i tak co roku tam jeżdżę. W tym roku już 6 raz.


Bo doopa jesteś i tyle. Czego Ci brakowało - napisz! Tylko uczciwie proszę, napisz czego zabrakło Ci w Chorwacji - o jakim serwisie piszesz?

PS.
Dla mnie najlepsze figi prosto z drzewa (za darmo) - nie ze straganu... :wink:


Najlepsze kasztany rosną na placu Pigall. Zuzanna zbiera je zawsze wieczorową porą.
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 29.08.2012 09:40

darek1 napisał(a):Najlepsze kasztany rosną na placu Pigall. Zuzanna zbiera je zawsze wieczorową porą.


Oj nie rosną, nie :lool:
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 29.08.2012 09:50

wermar napisał(a):dorzuce ceny parkingow np w Makarsskiej przy plazy 30 kn za dzien na prywatnym na ulicy 7-8 za godzine za to ceny w Dubrowniku 20 kn za godzine.Nam wyszlo 100 a 5 h w Dubrowniku to minimum.Split 6 kn za godzine takze Dubrownik odstaje wyraznie i to nie tylko z cenami parkingow.Lody w .Makarskiej 5-7 kn w Dubrowniku 10-15 kn


My w Dubrowniku płaciliśmy ( stojąc na ulicy Petra Kresimira IV) 10kn/h ( zapłaciliśmy 30kn, bo więcej w monetach nie mieliśmy, ale w pobliskiej knajpce motorowej :wink: powiedziano nam, że jeśli sprawdzają, to sam fakt czy ktoś ma bilet :D ), a lody kupowaliśmy w knajpeczce na rynku w starym Dubrowniku i płaciliśmy 8kn za gałkę.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.08.2012 09:58

A właśnie parkingi. Jak sobie policzę ile wydałem na nie to mam dzień zabawy w Chorwacji - w sumie 225kn tylko dzięki temu, że moja polska dociekliwości pozwoliła na znalezienie całkiem legalnych i darmowych parkingów (w Śilo i w Krk) co pozwoliło na zaoszczędzenie na oko 300kn
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 29.08.2012 10:56

PETERENZO napisał(a):Bo doopa jesteś i tyle. Czego Ci brakowało - napisz! Tylko uczciwie proszę, napisz czego zabrakło Ci w Chorwacji - o jakim serwisie piszesz?


O chamstwie w obsłudze, o chamstwie na myjni (facet siedział w knajpie i powiedział, że i za 300 kuna nie chce mu się pracować); niestety przykłady można mnożyć. Tyle, że to nie tylko chorwacka specjalność. To tak prosto z brzegu...

Poza tym jakość żywienia w knajpach - żenada. Jedyne w miarę dobre jedzenie w Orebicu to knajpa Ponta. Tylko dlatego, że obsługa (właśnie!) uczciwie informowała, czego dziś lepiej nie zamawiać.

Brakowało mi też włączonej klimatyzacji wewnątrz pomieszczeń knajpianych. Na dworze było ponad 30 st. wewnątrz jeszcze gorzej. To po co mają klimę: na zimę?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.08.2012 11:12

O borze, widzisz i nie grzmisz.
Gdzie to niektórzy jeżdżą po tej Chorwacji ?
Możliwe, że w tym roku na lądzie postanowili nie włączać klimatyzacji w knajpach oraz podawać zeszłoroczne sałaty zamiast świeżych z zerwanych w tym samym dniu warzyw. Ryby mrożone z zeszłego roku bo im nie zeszły w 2011.
A soki jaki miały termin ważności ?
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 29.08.2012 11:15

Coś w tym borze ci się pomyliło.
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 29.08.2012 11:20

kaeres napisał(a):A soki jaki miały termin ważności ?


Soki były pewnie przelane z tych malutkich buteleczek od razu do szklanek, więc nie wiadomo, jaki termin, ale na pewno już z 2 lata przeterminowane :wink: dlatego co niektórzy nie bawią się w takie dyrdymały i zamawiają piwo, oczywiście jak się okazuje kwaśne i wodniste :wink:
Potem kelnerzy ich biją, sprzedawczyni w sklepie nie rozumie, a pani w piekarni zamiast bułki z czekoladą podaje bułkę z marmoladą... po prostu zgroza i trauma na całe życie :?
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 29.08.2012 12:01

MWN napisał(a):O chamstwie w obsłudze, o chamstwie na myjni (facet siedział w knajpie i powiedział, że i za 300 kuna nie chce mu się pracować); niestety przykłady można mnożyć. Tyle, że to nie tylko chorwacka specjalność. To tak prosto z brzegu...

Poza tym jakość żywienia w knajpach - żenada. Jedyne w miarę dobre jedzenie w Orebicu to knajpa Ponta. Tylko dlatego, że obsługa (właśnie!) uczciwie informowała, czego dziś lepiej nie zamawiać.

Brakowało mi też włączonej klimatyzacji wewnątrz pomieszczeń knajpianych. Na dworze było ponad 30 st. wewnątrz jeszcze gorzej. To po co mają klimę: na zimę?


Musisz mieć wyjątkowego pecha. 8O

Ja mam właśnie zupełnie przeciwne wrażenia. W większości przypadków spotykałem się z sympatią i bardzo miłą obsługą, dlatego też sporo napiwków zostawiłem - ale to inna bajka. :D

Na jedzeniu się nie przejechałem ani razu tak jakościowo jak i ilościowo. Dzieciaki zawsze zadowolone, a to one są lakmusem jakości - przynajmniej u mnie. :D

Straszne rzeczy piszesz o tym Orebicu - nie chce się wierzyć. 8O

PS. Co do klimy to się nie wypowiadam - ja jestem akurat ciepłolubny, dlatego nigdy nie jest mi za gorąco :wink:
Pewnie dlatego kompletnie na to nie zwracałem uwagi.
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 29.08.2012 12:02

MWN napisał(a):Coś w tym borze ci się pomyliło.


Ewidentnie, bo bory szumią - nie grzmią :oczko_usmiech:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 29.08.2012 12:11

Jeden wzdycha do Boru drugi do Boga ......
A jemu grzmiało ot co.
Puryści językowi :mrgreen:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.08.2012 12:13

Jeszcze inni bawią się językiem polskim w necie.
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 29.08.2012 21:12

MWN napisał(a):
PETERENZO napisał(a):Bo doopa jesteś i tyle. Czego Ci brakowało - napisz! Tylko uczciwie proszę, napisz czego zabrakło Ci w Chorwacji - o jakim serwisie piszesz?


O chamstwie w obsłudze, o chamstwie na myjni (facet siedział w knajpie i powiedział, że i za 300 kuna nie chce mu się pracować); niestety przykłady można mnożyć. Tyle, że to nie tylko chorwacka specjalność. To tak prosto z brzegu...

Poza tym jakość żywienia w knajpach - żenada. Jedyne w miarę dobre jedzenie w Orebicu to knajpa Ponta. Tylko dlatego, że obsługa (właśnie!) uczciwie informowała, czego dziś lepiej nie zamawiać.

Brakowało mi też włączonej klimatyzacji wewnątrz pomieszczeń knajpianych. Na dworze było ponad 30 st. wewnątrz jeszcze gorzej. To po co mają klimę: na zimę?

Ponta jest w Viganij,ale polecam również Vrgorac w Kuciste.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Chorwacja ceny 2012 - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone