Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja ceny 2012

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Motyl35
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Motyl35 » 27.08.2012 19:41

...zgoda co wody i piwa - tego bym nie targał, bo jest tylko minimalnie drożej niż u nas (Konzum, Kaufland, ale już w LIDLu dużo drożej). Zgrzewka 24 puszek Pepsi poszła jednak mi w 3-4 dni (dwójka dzieci)...
Zamiast targać z Polski soki, polecam chorwacki syrop do rozcieńczania o smaku borówki lub tropical.

Na pewno warto zabrać pakowane mięso (wędliny),parówki, ser, dobre konserwy (na śniadania), kilka słoików obiadowych, może jakieś puree ziemianaczane Knorra (cebulka z boczkiem) - bardzo nam smakowało do obiadu....:-)

Pieczywo dobrze jest kupować w małych lokalnych piekarniach, jest bardzo dobre. Chleb 8 kun, duże bułko-chleby 7 kun, pączki 3.5 kuny. Pieczywa ciemnego nie stwierdziłem nigdzie.

Ceny napojów w lokalach bywają kosmiczne, np. buteleczka 0.2L - 15 kun...większych pojemności nie uświadczysz oczywiście.
Motyl35
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Motyl35 » 27.08.2012 19:52

Ceny z Zadaru, sierpień 2012:
1 kg fig - 10-20 kun (najdrożej przy wyjeździe z Zadaru)
1 kg arbuza -3-4.5 kun (najdrożej przy drodze), i wcale nie lepsze niż u nas...
1 kg papryki czerwonej - 18 kun
piwo 0,5 L - ok 7 kun
Ajvar w słoiku - 13-19 kun
1 kg winogron - ok. 16 kun, jasne tańsze niż ciemne

Ogólnie warzywa i owoce są sporo droższe niż u nas, i o dziwo - gorszej jakości! Niech nikt naiwnie nie myśli, że sobie ich "poje", tak jak ja myślałem :-) Oprócz fig nie stwierdziłem niczego, czego nie można byłoby kupić u nas...Duże rozczarowanie.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 27.08.2012 19:53

Nie pisz pierdołów, gdyż wody mineralne 0,7-1,0 to żaden problem.
Może nie potrafiłeś zamówić.
rafgrzeg
Croentuzjasta
Posty: 282
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgrzeg » 27.08.2012 20:58

Motyl35 napisał(a):Zamiast targać z Polski soki, polecam chorwacki syrop do rozcieńczania o smaku borówki lub tropical.


Z tym się zgadzam, świetna sprawa i tania jak barszcz, chyba 18-20 kun bywało.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 28.08.2012 08:56

Krk.
Piwo w knajpach 15kn (2 lata temu w dalmacji 18-22kn)
Piwo w sklepach 5,99kn (Karlovaćko, Ożujsko, Osijeko, PAN), 6,99kn Radlery wszelkiego rodzaju.
Woda JANA 1,5l - 5,99kn, STUDENA - 5,49kn
Jaja "L" - 1,49kn /szt
Chleb pszenny - 8,40kn

Obiady:
Spagetti - bolognese, owoce morza lub inne - 40-60kn
Pizza - 35-50kn (bywały oczywiście jakieś wyjątki za 80kn)
Ośmiornica/Jagnięcina/Cielęcina - 100kn
Cevapcici - 40-60kn
Pljeskavica - 40-60kn
Kawa duże espresso - 6-8kn
Ciasta (w Krk) - 18-20kn (w Caffetteria spróbujcie sernika)

A najlepsze były obiady w Śilo. Nazywało to się dzienne menu i były oczywiście codziennie zmieniane.
3 do wyboru i były to przystawka (zupka, makaron pene z warzywami lub inna przekąska) później główne danie składające się np. ze spagetti bolognese lub zestawu z jagnięciną do tego sałatka ze świeżych warzyw i na koniec deser. Teraz cena...tadaaa - 60kn

Owoce:
winogrono białe - 16kn, a obok leżało takie same za 26kn (??)
Arbuz - 5-6,5kn / kg
Importowane nektaryny - 26kn/kg
Swojskie nektaryny (smaczniejsze) - 15kn/kg
Melon - 4,99kn/kg
Banan - 12,99kn/kg
Figi - 0kn (rosły wszędzie na niczyich drzewach)
Motyl35
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Motyl35 » 28.08.2012 15:09

FUX napisał(a):Nie pisz pierdołów, gdyż wody mineralne 0,7-1,0 to żaden problem.
Może nie potrafiłeś zamówić.


No to jedź do Zadaru, Ninu albo Petrcane i kup w lokalu lub kiosku (nie sklepie!) picie o pojemności większej niż 0.25L...powodzenia! Byłem w 4 czy 5 knajpach i w żadnej nie mieli picia wiekszego niż 0.25L . Ja brałem dlatego piwo 0.5L...

"nie potrafiłeś zamówić" - no tak, bo Chorwaci nie rozumieją pewnie po angielsku ani po polsku, nic a nic.... 8O
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.08.2012 17:15

Ceny (niektóre) w Breli:
W okolicach portu (dochodzi tam ulica bezpośrednio z góry) są dwie knajpy po dwóch rogach tej ulicy (nazw nie pamiętam), oferują tam różnorakie jedzenie:
- pizza średnia 40kn (ale w smaku taka jak gotowa z zamrażarki)
- kalmary grilowane 45kn porcja (niewielka)
- makrela porcja 80kn z dodatkami
- mule 65kn porcja
- płyta "hrast" 1kg ryb lub owoców morza dla dwóch osób z miejscowym pieczywem 250 kn
- płyta mięsna 1kg 150kn (mix mięsa grillowanego)
- cheeseburger 18kn (w małym fastfoodzie na Punta Rata)
- lody 7kn gałka (ale gałka jak dwie lub trzy u nas)
- arbuz (kawałek ~2kg z lodówki) 17kn (stragan na promenadzie)
- nektar 'ala' pomarańczowy 1L 9,69kn (w markecie Konzum w centrum)
- sok pomarańczowy Cappy 1L 12,5kn (w markecie Konzum w centrum)
- bułka zwykła 4szt 5,89kn (w markecie Konzum w Centrum)
- sok pomarańczowy z lodem 0,2L 20kn (w Restoran Punta Rata; nie polecam: bardzo drogo i mają swoje ustalenia, kiedy śniadanie, lunch, obiad, kolacja, strój, miejsce jedzenia danego posiłku itp)

W centrum Breli są dwa kantory, który nie pobierają prowizji; (wymieniają również Złoty PL, ale Pani przyjmując 50zł do wymiany nie miała ciekawej miny).

W dzielnicach Podrace/Śćit bardzo mało miejsc do konsumpcji itp.
Byłem w Restoran Mediteranen na Podraće powyżej plaży oraz w konoba La Bomba na promenadzie, niestety nie mam cen/rachunków, jednak tanio to nie było.
W okolicach Stomaricy i Podraće są drink bary na promenadzie:
- piwo Karlovaćko 0,5L 15kn
- piwo Ożujsko 0,5L 13kn
- kawa Latte Macchiato 12kn (mała filiżanka)
- napój Ice Tea 0,2L 15kn

Na Podraće jest market Ivela (czy jakoś tam; ale ceny oczywiście znacznie droższe niż np w Lidlu w Makarskiej).
Wyżej na ulicy Stjepana Radića w drodze ze Śćitu na Jardulę też jest market i nieco tańszy.

Parasailling: 140kn rejs

Paliwo PB95 tankowane w Makarskiej 10,69/L kn;
zakupy najczęściej w Lidlu w Makarskiej:
- bułka kajzerka 0,85kn za szt
- pomidory z gałązki 10,99kn kg
- woda min Studena 1,5L 4,39kn szt
- arbuz 2,99kn kg

W miejscowości Zadvarje na przełęczy Dupci (dojazd z autostrady od Śestanovac do Breli), jest rano targ z tanimi owocami; są tam też markety (Studenac) z 'normalnymi' cenami (zakupy robione po drodze z różnych wycieczek).
Ostatnio edytowano 27.10.2012 16:55 przez te kiero, łącznie edytowano 1 raz
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 28.08.2012 17:42

Motyl35 napisał(a):
FUX napisał(a):Nie pisz pierdołów, gdyż wody mineralne 0,7-1,0 to żaden problem.
Może nie potrafiłeś zamówić.


No to jedź do Zadaru, Ninu albo Petrcane i kup w lokalu lub kiosku (nie sklepie!) picie o pojemności większej niż 0.25L...powodzenia! Byłem w 4 czy 5 knajpach i w żadnej nie mieli picia wiekszego niż 0.25L . Ja brałem dlatego piwo 0.5L...

"nie potrafiłeś zamówić" - no tak, bo Chorwaci nie rozumieją pewnie po angielsku ani po polsku, nic a nic.... 8O


Motyl, po Twoim dramatycznym wpisie w innym wątku, że raz poszedłeś na obiad i jak się strasznie rozczarowałeś, to myślałem, że może źle trafiłeś... a tu widzę, że Ty zawsze masz pod górkę :? Standardowo zamawiamy do każdego obiadu w Cro (a na wakacjach jemy konkretny obiad w knajpie codziennie) dużą wodę mineralną (przeważnie Jana, ale bywają też inne) - za litrową butelkę cena jest 15-20 kun. Tylko raz się zdarzyło, że w konobie szefunio nie miał dużej wody, to zamówiliśmy 3 mniejsze, a on policzył jak za jedną dużą. Być może w miejscowościach, o któych piszesz są inne zwyczaje niż we wszystkich pozostałych, w których się stołowaliśmy... :wink: ale nie, w Ninie też jedliśmy obiad i dużą wodę dostaliśmy w knajpie bez kłopotu. Ba, w kioskach też kupowałem picie w dużych butlach - i było :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.08.2012 18:00

Motyl35 napisał(a): Oprócz fig nie stwierdziłem niczego, czego nie można byłoby kupić u nas...Duże rozczarowanie.


Nie zadałeś sobie większego trudu by móc stwierdzić, że jednak można, jeżeli nie coś całkiem innego to przynajmniej lepszego jakościowo i smakowo, a figi i to świeże, a przynajmniej nie suszone (choć nie chorwackie) można kupić i w Polsce... Duże rozczarowanie.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 28.08.2012 18:53

Ale się motyl35 naraziłeś; piękno krajobrazu przesłania niektórym niedostatki serwisu. Podzielam Twoje spostrzeżenia a i tak co roku tam jeżdżę. W tym roku już 6 raz.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.08.2012 18:55

Motyl35 napisał(a):
FUX napisał(a):Nie pisz pierdołów, gdyż wody mineralne 0,7-1,0 to żaden problem.
Może nie potrafiłeś zamówić.


No to jedź do Zadaru, Ninu albo Petrcane i kup w lokalu lub kiosku (nie sklepie!) picie o pojemności większej niż 0.25L...powodzenia! Byłem w 4 czy 5 knajpach i w żadnej nie mieli picia wiekszego niż 0.25L . Ja brałem dlatego piwo 0.5L...

"nie potrafiłeś zamówić" - no tak, bo Chorwaci nie rozumieją pewnie po angielsku ani po polsku, nic a nic.... 8O

Nie jest moją intencją obrażanie Ciebie.
Byliśmy od 05.08 w kilkunastu knajpach i nie było problemu z zamówieniem wody gazowanej lub nie, o pojemności większej od Twojego zamówienia 0,2l.
Mówiliśmy wielika mineral gas/natural/no gas i butelka nie mniejsza, niz 0,7l sie pojawiała.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 28.08.2012 19:01

Ależ macie problem. Bieżcie ze sobą wodę 1,5 litra żywiec czy nałenczowiankę i po robocie. Co to, wody swojej w knajpie nie można sie napić czy rąk umyć.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 28.08.2012 19:13

Motyl35 napisał(a):
FUX napisał(a):Nie pisz pierdołów, gdyż wody mineralne 0,7-1,0 to żaden problem.
Może nie potrafiłeś zamówić.


No to jedź do Zadaru, Ninu albo Petrcane i kup w lokalu lub kiosku (nie sklepie!) picie o pojemności większej niż 0.25L...powodzenia!


Byłem w 2 knajpach w Zadarze i w obu skutecznie zamówiłem gaziraną Jamnicę 1l.
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 28.08.2012 19:46

Rysio napisał(a):
Motyl35 napisał(a):
FUX napisał(a):Nie pisz pierdołów, gdyż wody mineralne 0,7-1,0 to żaden problem.
Może nie potrafiłeś zamówić.


No to jedź do Zadaru, Ninu albo Petrcane i kup w lokalu lub kiosku (nie sklepie!) picie o pojemności większej niż 0.25L...powodzenia!


Byłem w 2 knajpach w Zadarze i w obu skutecznie zamówiłem gaziraną Jamnicę 1l.


To Wam sie tu wetne ;)

Mysle,ze Motylowi chodzi o napoje typu Cola , Fanta itd.
Te faktycznie tylko w buteleczkach 0,2l. W knajpach oczywiscie.

Na wielkie pragnienie - wielka woda :)
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 28.08.2012 20:04

dorzuce ceny parkingow np w Makarsskiej przy plazy 30 kn za dzien na prywatnym na ulicy 7-8 za godzine za to ceny w Dubrowniku 20 kn za godzine.Nam wyszlo 100 a 5 h w Dubrowniku to minimum.Split 6 kn za godzine takze Dubrownik odstaje wyraznie i to nie tylko z cenami parkingow.Lody w .Makarskiej 5-7 kn w Dubrowniku 10-15 kn
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Chorwacja ceny 2012 - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone