Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja, Bośnia, Czarnogóra, Albania, Węgry 2014

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
adrianekpiaski
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianekpiaski » 14.06.2014 21:42

Więc jak obiecałem DZIEŃ 1
Plitvickie Jeziora *** wobec swoich wcześniejszych zapowiedzi troszkę pozmieniałem, nie w samych miejscach a sposobie dojazdu, Wyjechaliśmy w dniu wczorajszym tj Piątek 13-ego pomimo mojego sceptycznego podejscia do przesądów troszkę miałem ciężki początek urlopu tj wyjeżdżając z garażu mocno zawiało i drzwi garażowe uderzyły mi w prawy tylny błotnik efekt nie duża rysa (sie zapoleruje:)), powód drugi pobłądziłem w objeździe Słowenii ale szczęśliwie dotarliśmy do celu Plitvickie Jezera, gdzie wczesniej zarezerwowałem Pokoik, nic specjalnego ale 2 km do wejścia Parku Narodowego dokładnie tego skąd wypływają stateczki... wszystko było by super gdyby nie pogoda od ok 7:00 lało jak z cebra, postanowiliśmy zaczekać do 12-13 wykorzystując czas na odpoczynek, ok 11:30 deszcz powoli ustąpił wię zdecydowaliśmy idziemy a co tam wakacje to wakacje ... w sumie troche zmokliśmy ale po 2-3 godzinkach wyszło słoneczko i dzień zakończył się Heepy Endem
. Troche statystyki:
w sumie przejechałem : 931 km, co zajęło mi nieco ponad 11h, całą trasę pokonaliśmy autostradami pomijając Słowenię przez Czechy, Austrię, Chorwację, na pierwsze dwa państwa zakupiliśmy winieti w PZM Katowice koszt obu 120 zł, Chorwacja to dwa odcinki 1-szy koszt to 27 kun drugi 19 kun, koszt noclegu na 1-dną dobę (2os dorosłę + 1 dziecko)bez targu to 30 Eu, koszty wejściówek do Plitvickich Jezior to 110 kun za 1 os dorosłą (1 dniowy) lub 180 kun (2 dniowy) za parking nie płaciłem bo znalazłe za free przy samej bramie wejęciowej :) ceny paliwa ON za V-Power na ostatnim Shellu w Austrii zapłaciłem 1.71 Eu/l w Chorwacji na wszystich stacjach podobnie ok 10 kun /1l
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 14.06.2014 21:56

Czekam na ciąg dalszy i fotki:). A plan zaiste imponujący :D
adrianekpiaski
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianekpiaski » 14.06.2014 22:02

\Kilka Fotek.. coś dzis bez dnia na robienie zdjęć
Załączniki:
PlitvickaJezera3.jpg
PlitvickaJezera2.jpg
PlitvickaJezera1.jpg
PlitvickaJezera.jpg
Scotta
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 04.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Scotta » 15.06.2014 21:04

pięknie tam :) a jak wasza dwulatka zniosła cały dzień na Plitvicach?
czekam na cd.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 15.06.2014 23:01

..zobaczę czy coś się zmieniło ,na twojej trasie :wink:
adrianekpiaski
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianekpiaski » 15.06.2014 23:50

dała rade:) były rybki, kaczuszki, myszki więc miała co podziwiać a dwa ze tatuś niósł w nosidełku na plecach cały czas:)
adrianekpiaski
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianekpiaski » 16.06.2014 00:16

Dzień 2 ***od Trogiru po Dubrovnik,
z Plitvickich Jezior wyruszyliśmy do Trogiru ok godz. 9 na miejscu byliśmy 12:20 (autostradą), zaparkowaliśmy na dużym parkingu przy targowisku Koszt 1h to 10 Kun, ( autostada koszowała nas 68 Kun), z powodu braku czasu przespacerowaliśmy się tylko promenadą, zakupiliśmy pamiątki (koszt pocztówek - 3 kuny, magnesik na lodówkę 15 kun), 1h spędziliśmy na placu zabaw:) oderwać trzeba było siłą:), zjedliśmy fast fooda i ruszyliśmy dalej (po 3h), przez całą Makarską przelotem ponieważ pogoda ostatnio nie zachęca do kąpieli słonecznych, ok godz. 19 byliśmy w Dubrovniku, jadąc cały czas magistralą adriatycką super widoki prawie całą drogę pokonałem prędkością 80km/h (przez Trivago znalazłem świetny nocleg 10 minut piechotką od starego miasta, z miejscem parkingowym:) 35Eu lub 260 kun można płacić tak lub tak, ) (przlicznik kuny do euro to 7,51Kun/1Eu) po rozpakowaniu uregulowaniu płatności za nocleg ruszyliśmy na stare miasto... Dubrownik nocą robi świetne wrażenie miasto tętni życiem po zmroku, kawiarnie, bary, restauracje pełne są ludzi po mimo dość wysokich cen:) my spróbowaliśmy pizzy, do picia cola i rachunek 120 kun, potem lody 15 kun za 1 gałkę i jak zwykle magnesik i pocztóweczki:) wysłuchaliśmy kilka kapel grających po restauracjach i wróciliśmy do kwatery..Jutro od rana spróbujemy dokończyć wędrówkę po Dubrovniku i ruszymy dalej przez Herceg Novi do Utjehy
adrianekpiaski
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianekpiaski » 16.06.2014 00:39

Dołączam oczywiście kilka fotek
Załączniki:
Trogir2.jpg
Targowisko w Trogirze
Trogir.jpg
Głowny deptak w Trogirze
makarska.jpg
Gdzieś w drodze
Dubrovnik8.jpg
Dubrownik nocą
Dubrovnik7.jpg
Dubrownik nocą
Dubrovnik6.jpg
Dubrownik nocą
Dubrovnik5.jpg
Dubrownik nocą
Dubrovnik4.jpg
Dubrownik nocą
Dubrovnik3.jpg
Dubrownik nocą
Dubrovnik2.jpg
Dubrownik nocą
Dubrovnik1.jpg
Dubrownik nocą
Dubrovnik.jpg
Dubrownik nocą
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 16.06.2014 06:12

Początek to jak nasza trasa w 2013, zasiadam jako czytelnik.
Scotta
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 04.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Scotta » 16.06.2014 07:45

zapowiada się ciekawie :) Dubrownik nocą faktycznie robi wrażenie.
czekam na dalszy ciąg relacji :)
adrianekpiaski
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianekpiaski » 17.06.2014 15:46

Chyba zakochalem sie w Dubrovniku, wiec dzien 3 stwierdzilem ze moze Herceg Novi pominę narazie a obejże Dubrovnik w swietle dziennym wiec od rana pozwiedzalismy port, starowke ponownie kosciółki i tak zeszło do 15... podsumowujac Dubrovnik piekny czy nocą czy dniem ceny... hmm wysokie przykladowo galka lodow 15 kun,pizza 1-kawalek 11 kun, obiad .. zupa 30 kun 2-danie 100 kun rybka dla dwoch osob z salatkami z czyms do picia to wydatek 300-400 kun, parkingi w odrebie starego miasta 40 kun za 1h, paliwo 10,5 kun diesel..
Wyjezdzajac z miasta stanalem na punkcie widokowym zeby strzelic fotke miasta, i zawarlem przyjazn chorwacko polska podpisana 3 butelkami rakijki domowej roboty... droga przez czarnogore.... do przejechania mielismy praktycznie cale wybrzeze tego malego kraju,, punkt docelowy to Utjeha do granicy z Albania 15km...droga minela nam bezproblemowo na granicy zajelo nam w sumie 5 min... nastepnie na pierwszej stacji zatankowalem stacja chyba Lukoil ceny 1,27 diesel extra, 1,32 e95, 1,40 e98, gaz 0,7 (ceny w euro) paliwko dobrej jakosci, na marginesie ceny paliwa na wszystkich stacjach takie same... zaraz za stacja duzy market w Herceg Novi i mile zaskoczenie ceny jak u nas w kraju 1kg miesa mielonego 3,2 eu, pepesi 2l 0,99 eu, chleb 0,70 eu, pomidory 1,20 eu, ser zolty ok 7eu,..to tyle jesli chodzi o ceny.. korzystajac z okazji objechalem sobie cala boke kotorska, przejezdzalem rowniez przez budve, sveti stefan, bar, drogi ok taki standard polski :-) fotki dorzuce pozniej na srode planuje budve i moze wieczorkiem stary bar zaleznie od pogody z ktora narazie srednio...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.06.2014 17:13

Czytam czytam, bo plan ambitny :D
Proszę podeślij namiar na priv na kwaterkę w Plitvicach. Z góry dzięki
adrianekpiaski
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianekpiaski » 17.06.2014 17:31

Fotki z dn. 3
Załączniki:
utjeha9.jpg
Dubrovnik
utjeha8.jpg
Dubrovnik
utjeha7.jpg
Dubrovnik
utjeha6.jpg
Dubrovnik
utjeha5.jpg
Dubrovnik
utjeha4.jpg
Dubrovnik
utjeha3.jpg
Dubrovnik
utjeha2.jpg
Dubrovnik
utjeha1.jpg
Dubrovnik
adrianekpiaski
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrianekpiaski » 17.06.2014 17:36

Utjeha widok z balonu apartamentu
Załączniki:
utjeha.jpg
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 17.06.2014 17:43

Czytam , czytam i jak bardzo mi się marzą takie wakacje ! Ale moja żona najbardziej lubi plaże i zakupy o zwiedzaniu nie ma mowy :(

...czekam na kolejne foto i lekturę .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Chorwacja, Bośnia, Czarnogóra, Albania, Węgry 2014 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone