Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja autem sierpień2015, bez noclegu. Pytania:)

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
radzio327
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 12.07.2015
Chorwacja autem sierpień2015, bez noclegu. Pytania:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzio327 » 12.07.2015 12:34

Witajcie Kochani. Chciał bym w tym roku wybrać się autem do Chorwacji początkiem sierpnia z dziewczyną i mamą. 2 lata temu byłem w Chorwacji początkiem września z dziewczyną i jej siostrą i mężem wyjazd na spontanie wylądowaliśmy w primosten mała mieścina, nocleg po godzinie szukania znaleziony za 10 euro za osobę. Ogólnie byliśmy zadowoleni :P w tym roku marzy mi się ponownie Chorwacja, lecz split bądź makarska zwiedzić wodospady krk <3 Mam parę pytań za późno jest żeby coś rezerwować wyjazd jedynie w ciemno, czy jest szansa znaleźć nocleg dla 3 osób najlepiej pokój 2 osobowy i jedno bądź pokój 3 osobowy lecz z dwoma osobnymi sypialniami, i jak cenowo by to wychodziło. Czy jest szansa znaleźć w tej cenie 10 euro za osobę w sierpniu :D I pytanie co do podróży autem mam astre II z 2002 r na gaz, trochę się obawiam jechać ze względu na wiek auta :D ale planuje oddać do mechanika sprawdzić od a do z i wykupić jakieś ubezpieczenie na auto, i tu moje kolejne pytanie czy jest możliwość wykupienia ubezpieczenia które zapewni mi w razie zepsucia transport auta do PL? To na razie tyle, czekam na odpowiedzi ludzi zorientowanych :P Dodam że 2 lata temu we wrześniu ceny w primosten obiadów i w splicie były mega zadowalające nieraz taniej niż u nas nad polskim morzem :D czy duża jest różnica w sierpniu? :) Pozdrówki
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 12.07.2015 19:38

radzio327 napisał(a):Witajcie Kochani.


Cześć.

radzio327 napisał(a):...czy jest szansa znaleźć nocleg dla 3 osób najlepiej pokój 2 osobowy i jedno bądź pokój 3 osobowy lecz z dwoma osobnymi sypialniami, i jak cenowo by to wychodziło. Czy jest szansa znaleźć w tej cenie 10 euro za osobę w sierpniu


Moim zdanie nie.

radzio327 napisał(a):I pytanie co do podróży autem mam astre II z 2002 r na gaz, trochę się obawiam jechać ze względu na wiek auta :D ale planuje oddać do mechanika sprawdzić od a do z i wykupić jakieś ubezpieczenie na auto, i tu moje kolejne pytanie czy jest możliwość wykupienia ubezpieczenia które zapewni mi w razie zepsucia transport auta do PL?


Niektórzy jeżdżą tu starszymi autami. Jak jest w dobrym stanie i dodatkowo sprawdzone to nie ma obawy.
Najwyżej się zepsuje. :wink:
Ubezpieczenie :arrow: asistans-ubezpieczenie-starszego-samochodu-t31126.html#p672922
Poczytaj tu: starym-samochodem-do-cro-t26443.html

radzio327 napisał(a):Dodam że 2 lata temu we wrześniu ceny w primosten obiadów i w splicie były mega zadowalające nieraz taniej niż u nas nad polskim morzem :D czy duża jest różnica w sierpniu?


High season więc różnica jest - żniwa.


Pozdrav
ag88
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 07.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ag88 » 12.07.2015 20:13

Witaj :)
Myślę, że do 10E będzie ciężko zejść, ale może 40 E za wszystkich da radę. W zeszłym roku byłam z narzeczonym w sierpniu, w ciemno i płaciliśmy 25E, mega apartament, Wifi, klima, parking, wielki balkon. Także życzę owocnych łowów :-) My w tym roku we wrześniu jedziemy do tego samego gospodarza, większą ekipą i mamy wielką nadzieję na pogodę.
Pozdrawiam! :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 12.07.2015 20:19

radzio327 napisał(a): czy jest szansa znaleźć nocleg dla 3 osób najlepiej pokój 2 osobowy i jedno bądź pokój 3 osobowy lecz z dwoma osobnymi sypialniami, i jak cenowo by to wychodziło.

szansa jest, ale zależy jakie macie wymagania
radzio327 napisał(a): Czy jest szansa znaleźć w tej cenie 10 euro za osobę w sierpniu :D

jak napisał Vjetar... słabo to widzę, jeśli nie niemożliwie
radzio327 napisał(a): i wykupić jakieś ubezpieczenie na auto, i tu moje kolejne pytanie czy jest możliwość wykupienia ubezpieczenia które zapewni mi w razie zepsucia transport auta do PL?

Assistance Super w PZU wariant 1000km, jest kilka tematów na forum
radzio327
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzio327 » 13.07.2015 16:47

Decyzja zapadłam jedziemy sami z dziewczyną, bo myślę że dla dwójki osób nie będzie problemu znaleźć noclegu :D a co do wymagań nie mamy żadnych tzn byle się przespać w czystej pościeli i mieć klimę wiadomo :P to tyle, i max chcemy przeznaczyć 25 euro za 2 osoby za nocleg, doradźcie w jakie rejony się wybrać, chciał bym w większe miasto uderzyć żeby trochę zeszło na zwiedzanie, i żeby w okolicy do 200 km w jedną stronę były inne miejsca godne uwagi do zwiedzania :) Ag88 a w jakiej miejscowości byliście?I długo szukaliście? :) Pozdrawiam
radzio327
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzio327 » 13.07.2015 16:52

Dodam że ogólnie chcemy przeznaczyć 3000 zł na dwie osoby to jest nasze minimum. Z przezjazdem noclegiem i jedzeniem i zwiedzaniem. Max to jest 4000 zł, ale 1500 to założenie :D auto mam na gaz więc spalanie wychodzi 20 zł na 100 km czyli liczę że zrobie 3000 tys km więc 600 zł spalanie plus 300 zł bramki viniety, 7 dni noclegu po 25 euro czyli 700-750 zł czyli za spanie i przejazd wychodzi 1700 zł licząc, czyli 1300 zł zostaję na 7 dni :D mało dużo? ;P
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 13.07.2015 16:55

Ja sugeruję kilka dni przed wyjazdem zrobić duży mailing z np. http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl. Zrobiłem tak przed naszym wyjazdem (parę dni temu wróciliśmy) i propozycje cenowe były rewelacyjne. Zarezerwowaliśmy na 5dni bo tyle miał właściciel, później na kolejne dni właściciel znalazł nam wolny apart u znajomych w dobrej cenie .

Jeżeli się nie uda sugeruję rejon makarska/omiś, tam z pewnością coś znajdziesz na miejscu.

Do 4tyś powinieneś się spokojnie zamknąć.
radzio327
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzio327 » 13.07.2015 17:00

Jeżeli się nie uda sugeruję rejon makarska/omiś, tam z pewnością coś znajdziesz na miejscu.

Do 4tyś powinieneś się spokojnie zamknąć.[/quote]
przemo99 czyli mówisz żeby uderzać na makarską? a jak ceny w Chorwacji ceny obiadów dnia np :)
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 13.07.2015 17:01

Czyli około 300 kun na dzień, teoretycznie powinno wystarczyć.
radzio327
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzio327 » 13.07.2015 17:13

mam nadzieje że starczy :D tylko cały czas boje się o znalezienie noclegu w tej cenie :(
radzio327
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzio327 » 13.07.2015 21:15

Kochani mam jeszcze jedno pytanko, jako że pierwszy raz będę jechał na Chorwację autem tzn pierwszy raz sam na własną rękę :D Doradźcie którą drogę wybrać z Krakowa? Myślę o Makarskiej ale jest prawie najdalej a co za tym idzie drożej autostrady wyjdą w Chorwacji :D Jak by ktoś doświadczony mógł pomódz jaką trasę wybrać, i do jakiej miejscowości się wybrać :P
Danqcd
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 03.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Danqcd » 13.07.2015 21:44

Witam Kolegę.
Może i ja wtrącę swoje trzy grosze.
W Cro byłem dopiero cztery razy, ale zawsze w ciemno, bez rezerwacji.
W ubiegłym roku dobiłem do Breli i w ciągu 15 minut znalazłem apartament na 3 osoby (byliśmy wprawdzie tylko z żoną i psiakiem, ale spanie było).
Na wyposażeniu pełna kuchnia, łazienka, klima, darmowe wi-fi, balkon z widokiem na morze, prawie nowe meble, wszystko w kaflach, generalnie pięknie, czysto i schludnie. Za całość gospodarz zaproponował 30 EUR, więc nawet się nie targowałem :)
Było sporo innych apartamentów w różnym standardzie i różnych cenach, wybór jest spoko, ale w sierpniu zakładaj raczej 15 EUR za osobę za nocleg. Najwyżej coś Ci zostanie na winko i konoby :)
Co do trasy: Ja jeżdżę z Katowic i jakoś nie ciągnie mnie do autostrad. Jadę sobie cały czas krajówkami, całkiem za darmo :) Że troszkę dłużej? Daję radę. A za te pieniądze mam dodatkowe 2-3 noclegi na miejscu.
Znajomi na Makarską jechali autostradami ok 14 h, ja krajówkami jadę ok 18 h. różnica niezbyt duża, a sporo kasy zostaje na inne cele. I dodam jeszcze tylko jedno: cokolwiek wydarzy się na autostradzie, stoisz do oporu. Ja na krajówce zawracam w dowolnym miejscu, jadę do pierwszego zjazdu i turlam się dalej alternatywną dróżką. A znam przypadki, że ludzie stali na autostradach po 6-7 godzin w korkach i NIC nie mogli zrobić.
Ja jadę na Cieszyn, Partizanske, potem kierunek Komarno, w dół na Sekesfeherwar i Pecs, potem uderzam na Barcs i już Cro. Dalej przez Glinę w stronę Karlowaca i na starą "jedynkę", przez Plitvice. Bardzo sympatyczna trasa, nieduży ruch, piękne widoki...
Co do auta - w ubiegłym roku byłem Meganką rocznik 2000 ( Benzyna bez gazu): objechała trasę bez jęknięcia. Grunt, to przygotować autko i jechać spokojnie, bez szarży. To był już jej 4 wypad do Cro i ani razu mnie nie zawiodła. A ma już 400 k nalatane :)
W tym roku jadę 15 sierpnia, również w ciemno. Zastanawiam się jeszcze nad celem: Primosten czy Brela.
W grę wchodzi jeszcze kilka mniejszych miejscowości w tym rejonie.
W razie pytań pisz: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Pozdrawiam
Zagorzały fan Cro
Jarek
lyda85
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 09.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lyda85 » 13.07.2015 21:51

Witam kolego ja własnie zastanawiam sie czy jechac w ciemno w okolice breli albo baska voda jedziemy z zona 1 raz po twoim poscie zdecydowalismy ze jedziemy w ciemno napewno znajdziemy jakis nocleg za 40 euro za 2 osoby z wszystkimi udogodnieniami które nam potrzeba my jedziemy od 8 do 15 sierpnia wiec pozdrawiam
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 13.07.2015 22:12

Danqcd napisał(a):... Zastanawiam się jeszcze nad celem: Primosten czy Brela.

W Primosten nie liczyłbym na cenę 30e - przerabiałem to w ubiegłym roku.
radzio327
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzio327 » 13.07.2015 22:16

W primosten byłem 2 lata temu we wrześniu, ładnie ale po 2-3 dniach nuda :P w tym roku makarska split coś większego mnie interesuję tylko do końca nie wiem ile wyjdą autostrady w Chorwacji, droga bocznymi drogami to nie moja bajka :D
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Chorwacja autem sierpień2015, bez noclegu. Pytania:)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone