Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja a trzęsienia ziemi

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Alaf1
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alaf1 » 09.06.2011 12:58

Taką mam nature Ale jak bym musiał to pewnie bym weszla do klatki z lwami :lol:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 09.06.2011 14:20

Alaf1 napisał(a):Taką mam nature Ale jak bym musiał to pewnie bym weszla do klatki z lwami :lol:


Naturę obojnaczą? :lol:

MSPANC
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 09.06.2011 20:48

Marsallah napisał(a):
Alaf1 napisał(a):Taką mam nature Ale jak bym musiał to pewnie bym weszla do klatki z lwami :lol:


Naturę obojnaczą? :lol:

MSPANC


dobre ;)
funkyman3
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 02.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) funkyman3 » 10.07.2011 23:15

Jakby moja piękna przeczytała ten temat i jeszcze ten poskokach to chyba spędziłbym wakacje w fotelu. Niektóre tematy trzeba czytać po kryjomu :) W tamtym roku już rekiny przerabiałem, musiałem pracę doktorską napisać, że chorwackie nie są groźne. Prawda jest taka, że zagrożenia są wszędzie. U nas wichury, burze, drzewa powala, dachy zrywa, prawie jak trzęsienie, ludzie po ukąszeniach os umierają. Także w Polsce też można uzbierać tych zagrożeń, jaki pewnie w każdym zakątku świata. Pozdrawiam!
JaKubCn
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 30.03.2010
niespodzianka koło Splitu

Nieprzeczytany postnapisał(a) JaKubCn » 04.02.2013 12:20

Trzęsienie ziemi:
Wielkość M 4.5
Regionu Chorwacji
Data 04:29:47.0 2013-02-04 czas UTC
Lokalizacja 43.64 N; 16.36 e
Głębokość 10 km
16 km na północny Split (pop 176,314; 05:29:47.7 czasu lokalnego na lata 2013-02-04)
15 km NE Trogir (pop 10,960; 05:29:47.7 czasu lokalnego na lata 2013-02-04)
14 km W Neoric (pop 875; czas lokalny 05:29:47.7 2013-02-04) (Przetłumaczone przez: Bing)

czy ktoś poczuł kiedyś na własnej skórze że trzęsie?
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 04.02.2013 15:05

Owszem ja. 14 lipca 2010 roku na Pejlesacu. Nad ranem. Dziwne uczucie :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 04.02.2013 15:23

Pisałam już, że tu trzęsie się praktycznie non stop... ale to nie Japonia na szczęście. Dziś rzeczywiście ok 5.30 słyszałam trzesienie. Piszę "słyszałam", bo tak właśnie najczęściej bywa, że słychać, jakby zbliżała się burza... "Mruczenie" jak podczas burzy przed uderzeniem pioruna gdzieś w oddali... najczęściej pojedyncze, przeciągnięte. Drgań nie odczułam, ale słyszałam, że pies wstał z podłogi i przeniósł się na swoje posłanie, więc on pewnie poczuł.. na posłaniu też miejsca nie zagrzał, tylko wlazł na schodek i długo z niego nie schodził...zatem pewnie na nim zrobiło to wrażenie. Słyszałam też, że dwie szklane puste butelki, które stały na podłodze w kuchni obok kosza "zadzwoniły" uderzając jedna o drugą. I tyle. Pewnie gdyby nie to, że całą noc męczył mnie katar i uniemożliwiał spanie, znowu o wstrzasach dowiedziałym się z portali w sieci... Nic strasznego.. jak już wspominałam.....
klik - tutaj zapisywane są wszytskie wstrząsy w regionie odczuwalne na terenie RH
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 04.02.2013 21:58

W 2009r gdzieś pod koniec czerwca w Pisaku delikatnie zatrzęsło-wywróciło nam suszarkę,my akurat pojechaliśmy do Mostaru a informację podał nasz gospodarz.
Majdan72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majdan72 » 04.02.2014 23:51

Witam .
Do dziś nie byłem pewny ,czy mi się coś zdawało ,czy faktycznie ziemia się trzęsła... Wcześniej ,jakoś nie wpadłem na ten wątek.
W zeszłym roku byliśmy na wakacjach ,na wyspie Rab. 30 lipca plażowaliśmy ze znajomymi w Lopar . Nagle poczułem coś ,jakby metr ode mnie przejechała 30tonowa ciężarówka... 8O Na początku mały szok, potem zacząłem się rozglądać po ludziach ,jak inni się zachowują. Większość ,niczym nie wzruszona kontynuowała swoje "zajęcia plażowe". Zauważyłem jednak, że kilka osób podniosło się z ręcznika (podobnie jak ja wcześniej) i rozglądają się w koło co się dzieje. W naszym towarzystwie (11 osób) coś podobnego poczuła tylko żona kolegi . Po krótkiej chwili wszyscy wrócili do błogiego plażowania ,nie komentując zbytnio tego co poczuli.
Domniemam ,że podobnie jak ja nie chcieli robić z siebie wariata... :wink: My z Agnieszką(żoną kolegi) wymieniliśmy kilka zdań ,na temat tego: co to mogło być ??? ,ale trzęsienie ziemi... ,jakoś nam nie pasowało.
Dzisiaj przekonałem się ,że jednak nikt mi nic nie dosypał do coli i to co czułem było trzęsieniem ziemi :!: :!: :!:

Tutaj link do informacji ,że ziemia się trzęsła:http://duzs.hr/news.aspx?newsID=20340&pageID=49
Czy ,ktoś z Was był w tym czasie w tamtych rejonach i spotkał się z czymś takim ???

Pozdrawiam :papa:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 06.02.2014 12:53

Niektóre trzęsienia mogą mieć drugie dno.
kasjapa napisał(a):Witam!
Wczoraj odbyłem z naszym gospodarzem Dominikiem dłuższą pogawędkę. Zeszło na tematy historyczne. Zaczął opowiadać, że w górach w okolicy Breli znajdował się potężny kompleks podziemny który miał służyć Tito za bunkier przeciwatomowy. Ponoć był na 600 m głęboki posiadał min. szpital itp. Kiedy władza Tity dobiegała końca ponoć bunkier ( albo tylko wejście do niego) zostało wysadzone, co okoliczni mieszkańcy odczuli jako trzęsienie ziemi, przypłacając wymianą wszystkich szyb w oknach i remontem niektórych popękanych budynków.

josip-tito-i-jego-bunkry-t25801.html
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 06.02.2014 16:25

Fusio
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 28.11.2013
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fusio » 25.02.2014 15:07

pasażer napisał(a):Niektóre trzęsienia mogą mieć drugie dno.
kasjapa napisał(a):Witam!
Wczoraj odbyłem z naszym gospodarzem Dominikiem dłuższą pogawędkę. Zeszło na tematy historyczne. Zaczął opowiadać, że w górach w okolicy Breli znajdował się potężny kompleks podziemny który miał służyć Tito za bunkier przeciwatomowy. Ponoć był na 600 m głęboki posiadał min. szpital itp. Kiedy władza Tity dobiegała końca ponoć bunkier ( albo tylko wejście do niego) zostało wysadzone, co okoliczni mieszkańcy odczuli jako trzęsienie ziemi, przypłacając wymianą wszystkich szyb w oknach i remontem niektórych popękanych budynków.

josip-tito-i-jego-bunkry-t25801.html



Kiedyś każdy dykator miał swój bunkier i cała siec tuneli do ucieczki. Ciagneły sie one w nieskończonośc
polakwcro
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 06.08.2016
Trzęsienie ziemi w włoszech a chorwacja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) polakwcro » 24.08.2016 15:24

Witam w obliczu wielkiej tragedii jaka wydarzyła się w Włoszech, Chciałbym się spytać jak sprawa trzęsień ma się do Chorwacji. Czy wstrząsy były odczuwalne na Adriatyku albo i w samej Chorwacji? Czy te wstrząsy mogą się powtórzyć kilkadziesiąt kilometrów na wschód. Jak myślicie?
bodzios
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 369
Dołączył(a): 26.05.2010
Re: Trzęsienie ziemi w włoszech a chorwacja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodzios » 24.08.2016 18:48

Po drugiej stronie adriatyku w OREBIČ nic nie odczulismy.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Trzęsienie ziemi w włoszech a chorwacja.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.08.2016 20:00

polakwcro napisał(a):Witam w obliczu wielkiej tragedii jaka wydarzyła się w Włoszech, Chciałbym się spytać jak sprawa trzęsień ma się do Chorwacji. Czy wstrząsy były odczuwalne na Adriatyku albo i w samej Chorwacji? Czy te wstrząsy mogą się powtórzyć kilkadziesiąt kilometrów na wschód. Jak myślicie?


Nie można tego wykluczyć. Nawet całkiem niedawno.

chorwacja-a-trzesienia-ziemi-t22496.html
Trzesienie-ziemi-w-okolicach-Rijeki-9.htm
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Chorwacja a trzęsienia ziemi - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone