Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja 27 lipca - 6 sierpnia 2012 (Tribunj, Sibenik)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
poison1988
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 13.01.2012
Chorwacja 27 lipca - 6 sierpnia 2012 (Tribunj, Sibenik)

Nieprzeczytany postnapisał(a) poison1988 » 01.06.2013 12:26

Relacja miała być dodana wcześniej ale tak wyszło, że dodaję ją dopiero dzisiaj. Jak to mawiają, lepiej późno niż wcale. ;)

Więc był to mój pierwszy wypad do Chorwacji, początkowo cel nie był znany. Wiedzieliśmy z Narzeczonym tylko tyle, że jedziemy w okolicę Sibenika.
Poniżej trasa jaką pokonaliśmy jadąc do upragnionej i wymarzonej Chorwacji.

trasa tam.JPG
Trasa do Chorwacji


Droga jak droga, przebiegła bez większych problemów (zajęła nam właściwie niecałe 2 dni). Mieliśmy ze dwa postoje na nocleg (nocleg w samochodzie na stacjach ;) ) Plan był taki, że dojedziemy gdzieś i poszukamy noclegu, tylko jak już dojechaliśmy to nie było sił go szukać więc postanowiliśmy się wyspać w samochodzie - jechaliśmy tylko w 2 osoby więc po rozłożeniu foteli zrobiło się całkiem przytulnie i wygodnie.
Jedynym mankamentem w trasie był brak klimy w samochodzie. Stojąc w korku przy wjeździe do Chorwacji (i kilku wcześniejszych korkach też) cieszyliśmy się jedynie, że napełniliśmy puste butelki zwykłą wodą zaczerpniętą z kranu na stacjach benzynowych. Idealnie służyła nam do schładzania się podczas podróży.

29 lipca 2012
Początkowo dojechaliśmy do Sibenika, naszym oczom ukazało się piękne miasto...tylko piękne (jak dla nas) do zwiedzania a nie do wypoczynku. Postanowiliśmy więc poszukać swojego miejsca w pobliżu i znaleźliśmy. Dojechaliśmy do Tribunj. Gdy tylko zobaczyliśmy okolicę od razu wiedzieliśmy, że chcemy tam zostać. Było dość wcześnie, więc nim zabraliśmy się za poszukiwanie zakwaterowania, zjedliśmy śniadanie ;)
Noclegu nie szukaliśmy długo. Nim wyjechaliśmy, spisałam kilka adresów z tego forum no i traf chciał, że jeden, jedyny, który miałam z Tribunj okazał się być tym właściwym.

Alaga Marijana
Podvornice 11
22212 Tribunj

Polecamy - warunki świetne!

Poniżej kilka fotografii z Tribunj.

Nasze ulubione miejsce, na skałkach skąd widok był niesamowity
DSC01495ii.JPG
Tribunj 1


Widok na Tribunj z kościółka na szczycie wzgórza
DSC01717ii.JPG
Tribunj 2


No i oczywiście ja dumnie nosząca koszulkę wiadomego pochodzenia ;)
DSC01226ii.JPG
Tribunj 3


30 lipca 2012

Kolejnego dnia postanowiliśmy wybrać się do Sibenika. W końcu miasto piękne więc zwiedzić było trzeba. Poniżej kilka fotek.

Miasto powitało nas piękną fontanną w której ku naszemu zdziwieniu były żółwie. W Polsce żywe by się długo nie uchowały w miejskiej fontannie ;p Więc nasze zdziwienie uzasadnione.
DSC01253ii.JPG
Sibenik 1


Pomnik Juraja Dalmatinca - był to główny budnowniczy katedry Św. Jakuba. Do Katedry wejść nam się nie udało bo trafiliśmy akurat na zamknięte drzwi :D więc pozostało nam tylko to ;)
DSC01311ii.JPG
Sibenik 2



Wdrapując się coraz wyżej i wyżej podziwiać mogliśmy wspaniałe widoki.
DSC01355ii.JPG
Sibenik 3


Punktem do którego jednak zmierzaliśmy były ruiny zamku św. Mihovila. Widoki z tych ruin - przepiękne. :)
DSC01404ii.JPG
Sibenik 4


Po powrocie z Sibenika oczywiście obiadek no i wybraliśmy się na zimne Ożujsko Limunkowe w swoje ulubione miejsce w Tribunj. Wracając ze skałek spotkaliśmy i poznaliśmy uroczą parę z Poznania :) Więc Marlenie i Michałowi przesyłam gorące pozdrowienia :)
Kolejny dzień spędziliśmy właśnie z nimi.

31 lipca 2012
Tego dnia postanowiliśmy wybrać się już w 4 osoby aby ujrzeć na własne oczy cudowne wodospady rzeki KRK. Takim właśnie sposobem powstały poniższe zdjęcia.

Wodospady zachwycały już od pierwszego widoku.
DSC01543ii.JPG
KRK 1


Nie wiadomo było gdzie dokładnie przycelować obiektywem, bo chciało się zatrzymać czas.
DSC01548ii.JPG
KRK 2


Oczywiście, poza wodospadami mogliśmy podziwiać też tamtejszych mieszkańców.
DSC01589ii.JPG
KRK 3


Pięknem raczyły też mniejsze strumyczki
DSC01620ii.JPG
KRK 4


A wszystko po to by w końcu dojść do tamtejszego kąpieliska. Tak się złożyło, że ani Ja ani Marlena pływać nie umiemy, więc usiadłyśmy sobie na kocu i oddałyśmy się szczebiotaniu, podczas gdy nasi mężczyźni popłynęli zwiedzać wodne tereny ;)
DSC01644ii.JPG
KRK 5


Droga powrotna z kąpieliska także obfitowała w liczne widoczki.
DSC01666ii.JPG
KRK6


W Tribunj zostaliśmy finalnie do 4 sierpnia. Pozostałe nieopisane dni spędziliśmy na dokładnym zwiedzaniu samego miasteczka, błogiemu lenistwu, opalaniu i licznych kąpielach.

Nasza droga powrotna wyglądała tak:
powrot.JPG
Powrót

Nie, wzrok Was nie myli. W drodze powrotnej zahaczyliśmy o Wenecję. Tam to mój Luby oświadczył się i tym samym awansował na Narzeczonego ;)
W tym roku jeśli Luby dostanie urlop znowu wybierzemy się zwiedzać Chorwację w podobnym terminie. Tym razem jednak wyjazd planujemy już z Marleną i Michałem :)
Czasami trzeba wyjechać dość daleko aby poznać świetnych ludzi ;)
kit
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 06.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kit » 01.06.2013 12:39

bardzo zwięźle ale fajne :D :D :D
poison1988
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 13.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) poison1988 » 01.06.2013 12:45

kit napisał(a):bardzo zwięźle ale fajne :D :D :D


dziękuję. ;) Niestety mistrzem długich opowieści to nie jestem :D
Jozzy22
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 11.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jozzy22 » 01.06.2013 13:16

Swietna relacja miło sie czytał no i gratuluje kolejnego kroku w życiu :oczko_usmiech:
elvvis
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) elvvis » 01.06.2013 16:12

poison1988 , też planuję z moją dziewczyną wracać przez Wenecję . Możesz podać mejla swojego bo chciałbym się kilku szczegółów dowiedzieć , a na forum nie widzę opcji private massage :/
poison1988
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 13.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) poison1988 » 01.06.2013 18:17

elvvis napisał(a):poison1988 , też planuję z moją dziewczyną wracać przez Wenecję . Możesz podać mejla swojego bo chciałbym się kilku szczegółów dowiedzieć , a na forum nie widzę opcji private massage :/


adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl wpisz w temacie najlepiej 'cro.pl' żebym nie potraktowała jako spam ;)
marcgrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 22.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcgrzy » 02.06.2013 10:23

elvvis napisał(a):poison1988 , też planuję z moją dziewczyną wracać przez Wenecję . Możesz podać mejla swojego bo chciałbym się kilku szczegółów dowiedzieć , a na forum nie widzę opcji private massage :/


Jak chesz info o Wenecji to zajrzyj tu ciovo-2012-wenecja-i-powrot-przez-passo-di-stelvio-t37251.html
lub po prostu pytaj :)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 03.06.2013 10:59

zwięźle, krótko i na temat :D Pozdrawiam i gratuluję zaręczyn :D
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 03.06.2013 12:16

Przeczytane!

:papa:
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 03.06.2013 22:59

poison1988 napisał(a):Relacja miała być dodana wcześniej ale tak wyszło, że dodaję ją dopiero dzisiaj. Jak to mawiają, lepiej późno niż wcale.


Nie ważne kiedy.Ważne ,że świeża relacja na forum.W tym okresie kiedy pora wyjazdów się zbliża jest to coś co jeszcze bardziej jeszcze bardziej wzmaga mój apetyt i nie mogę się już doczekać.

Pozdrawiam
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18309
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 05.06.2013 23:30

Bardzo szybka relacja , ale fajna i owocna 8)
Dziękuję

Gratuluję zaręczyn i życzę powodzenia :D


Pozdrawiam
Piotr
dooshek
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 09.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dooshek » 09.09.2015 11:39

Witam,

Mam pytanie do koleżanki poison1988, mogłabyś coś więcej powiedzieć o warunkach ww. apartamentach Marijana? Planuję się tam zakwaterować za kilka dni :)
będę wdzięczny za szybką odpowiedź

pozdrawiam serdecznie
DRZEW6
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 14.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) DRZEW6 » 09.09.2015 11:57

Koleżanka pisała tą relację 2 lata temu .Może jednak wciąż zagląda na forum
dooshek
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 09.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dooshek » 09.09.2015 12:00

zgadza się, po cichu jednak na to liczę :)

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Chorwacja 27 lipca - 6 sierpnia 2012 (Tribunj, Sibenik)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone