Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja 2017 - pigułka przed wyjazdem :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ha0s
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 15.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ha0s » 06.07.2017 21:38

Jak najbardziej jest wymienialna, jednakże w naszym przypadku rok temu kurs wymiany był bardziej "niekorzystny" niż w przypadku euro, chyba że akurat trafiliśmy na "drogi" kantor, jednakże z tego powodu też polecam kartę ponieważ płacąc kurs jest bardziej według mnie korzystny. I nie tracimy teoretycznie podwójnie, czyli kantor i wymiana PLN - (prowizja)> EUR -(prowizja)> KUN. Ale to tylko moja opinia ;).
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.07.2017 21:41

W bankach wymieniałem złotówki bez prowizji.
Ponieważ nie były to zawrotne kwoty, nie liczyłem ile tracę :wink:
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 06.07.2017 22:35

gianni37913 napisał(a):...Czy macie aktualną wiedzę na ten temat?


A i owszem i to dość sporą. Zaglądnij

Generalnie:
1. Gdzie się da płać kartą.
2. Jeśli braknie gotówki można wypłacić z bankomatu (sprawdź jakie prowizje pobiera twój bank), a jeśli jesteś posiadaczem karty PKO SA to w bankomatach Zagrebacka Banka wypłacisz bez prowizji po kursie średnim.
3. Raczej weź Euro i wymieniaj na Kuny ale w bankach, a nie w kantorach, bo te albo pobierają prowizję, albo mają kurs o 10 - 25 Kn na 100 Euro niższy. Poczta ma atrakcyjne kursy, ale także pobiera prowizję i już przestaje być atrakcyjnie.
4. Złotówki możesz wymienić w Cro, ale będzie to najmniej korzystne, w zasadzie to prawie jak zakup Kun w kantorze w Polsce.

Takie są w skrócie wnioski z przeczytania cytowanego wątku.
Co rok są takie same i co rok potwierdzam je empirycznie.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 06.07.2017 22:44

Janusz Bajcer napisał(a):W bankach wymieniałem złotówki bez prowizji.
Ponieważ nie były to zawrotne kwoty, nie liczyłem ile tracę :wink:


Potwierdzam :)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 06.07.2017 23:02

new1984 napisał(a):Proszę bardzo: klik
Punkty pośrednie są tak dodane, żeby nawigacja cie prowadziła jak po sznurku.

Tak przy okazji. W komputerze wszystko ładnie, natomiast w smartfonie nie idzie kliknąć sobie na punkt pośredni, a trzeba wpisać miejscowość a wtedy prowadzi Cię do głównego miejsca danej miejscowości (Poczta czy Ratusz, nie wiem).
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 06.07.2017 23:14

Trajgul napisał(a): ...Poczta czy Ratusz, nie wiem).

No nie wiesz, bo np w Automapie klikasz paluchem i ustawiasz punkt pośredni.
Ustawiasz albo opcję "przez okolicę", albo dokładnie " przez punkt". W drugim wariancie trzeba uważać, bo jak zaznaczysz punkt na równoległym pasie autostrady to się zdziwisz, jaką trasę nawigacja zaproponuje.
Opcja "przez punkt" wymaga precyzji, ale pozwala ominąć np bramki do płacenia gotówką, czy też wjechać na konkretną stację paliw.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 07.07.2017 08:29

Ja mówiłem o Google Maps, nie wiem jak jest w innych nawigacjach.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 07.07.2017 13:32

Trajgul napisał(a):Ja mówiłem o Google Maps, nie wiem jak jest w innych nawigacjach.


W Google Maps także można dodawać konkretne punkty do trasy.
Może ta instrukcja Ci pomoże.
Można dodać do 9 punktów pośrednich.
Można precyzyjnie określić miejsce, a nie tylko środek miejscowości.
Powodzenia :papa:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 07.07.2017 13:50

krutom napisał(a):Można precyzyjnie określić miejsce, a nie tylko środek miejscowości.

Może i można ale ja nie mogę. Na przykładzie Mikulova ciągnie mnie do środka miasta. Poćwiczę w domu ;)
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 07.07.2017 13:55

Trajgul napisał(a):
krutom napisał(a):Można precyzyjnie określić miejsce, a nie tylko środek miejscowości.

Może i można ale ja nie mogę. Na przykładzie Mikulova ciągnie mnie do środka miasta. Poćwiczę w domu ;)


Gdzieś na YTubie była instrukcja. Jak znajdę to podeślę
Max Power
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 26.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Max Power » 07.07.2017 14:53

Hej,
dzięki za pigułkę. Napracowałeś się przy niej i na pewno nie jednemu Cromaniakowi pomoże.
Hvala :)
mari18
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mari18 » 17.07.2017 10:09

Witam się:)
Nie wiem czy dobry wątek wybrałam na zadanie pytania...jak coś proszę przenieść pytanie do innego wątku...
Jadąc do Chorwacji i chcąc zwiedzić Dubrownik bądź BiH Mostar potrzebuję Zieloną Kartę. Mam auto zarejestrowane w Niemczech i tu moje pytanie czy ciężko w tym kraju zakupić taką Kartę? Ile się czeka...czy ktoś z forumowiczów ma auto zarejestrowane w Niemczech i kupował tam ZK?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2017 10:49

Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Chorwacja 2017 - pigułka przed wyjazdem :) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone