Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja 2017 - pigułka przed wyjazdem :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.07.2017 11:19

guzu napisał(a):co do wody to się zgadzam, w Cro albo woda gazowana albo niegazowana w stylu Żywiec Zdrój

nie spotkałem czegoś w rodzaju naszej Muszynianki, Cisowianki

Jest w Chorwacji w sprzedaży "Sarajevski kiseljak" - smak podobny do "naszych" wód.
ha0s
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 15.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ha0s » 06.07.2017 07:57

Tak jak słusznie tez zauważył @sanky warto mieć aktualne mapy , oraz zawsze jakaś alternatywę (papier, druga nawigacja lub telefon), my do naszej dyspozycji mamy trzy smartfony oraz nawigacje w samochodzie.
@mikromir odnośnie odzieży może mieć większe doświadczenie i faktycznie na drogę oraz awaryjnie można mieć po komplecie "zimowym", ale szczerze w zeszłym roku nam się ta opcja nie sprawdziła - co nie oznacza (oby nie w tym roku) że się może nie wydarzyć :) Wracając do nawigacji oraz komunikacji, wchodząc "szczegóły" to oczywiście również musimy pamiętać aby sprawdzić u naszego operatora cz mamy włączony roaming ! ;)
MeggiW
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 18.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) MeggiW » 06.07.2017 08:09

Janusz Bajcer napisał(a):
ha0s napisał(a):5. Winiety.
Najlepiej oraz "najtaniej" kupić winiety przed wyjazdem.
Korzystam ze strony:

www winiety com pl

kupujemy, naklejamy i nie martwimy się kolejkami na granicy tylko sobie śmigamy do przodu oszczędzając czas który spędzilibyśmy w kolejce na każdej granicy po winietki :)

Tam gdzie radzisz kupować, jest najdrożej, a w Słowacji i na Węgrzech nic nie przyklejamy. :idea:

W Generali w pakiecie OC+AC też jest za darmo.
MeggiW
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 18.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) MeggiW » 06.07.2017 08:09

A co do winiet, to zawsze kupuję na stacji benzynowej za przejściem. Bez dodatkowych kosztów, prowizji, przesyłek itp.
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 06.07.2017 10:32

ha0s napisał(a):Tak jak słusznie tez zauważył @sanky warto mieć aktualne mapy , oraz zawsze jakaś alternatywę (papier, druga nawigacja lub telefon), my do naszej dyspozycji mamy trzy smartfony oraz nawigacje w samochodzie.
@mikromir odnośnie odzieży może mieć większe doświadczenie i faktycznie na drogę oraz awaryjnie można mieć po komplecie "zimowym", ale szczerze w zeszłym roku nam się ta opcja nie sprawdziła - co nie oznacza (oby nie w tym roku) że się może nie wydarzyć :) Wracając do nawigacji oraz komunikacji, wchodząc "szczegóły" to oczywiście również musimy pamiętać aby sprawdzić u naszego operatora cz mamy włączony roaming ! ;)


Zgadzam się z Mikromir, po 5 wakacjach w Cro już wiem, że nawet w połowie lipca pogoda może być punktowo bardzo różna.
Komplet czegoś cieplejszego warto mieć, szczególnie kurtki przeciwdeszczowe, ja zabieram też po kocu dla dzieciaków do samochodu, w ubiegłym roku spędziliśmy upojną noc na promie ze Splitu na Brač (nie mógł przybić do portu w Supetarze z powodu sztormu), więc akurat się bardzo przydały.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 06.07.2017 10:44

ha0s napisał(a):@mikromir odnośnie odzieży może mieć większe doświadczenie i faktycznie na drogę oraz awaryjnie można mieć po komplecie "zimowym", ale szczerze w zeszłym roku nam się ta opcja nie sprawdziła - co nie oznacza (oby nie w tym roku) że się może nie wydarzyć :) Wracając do nawigacji oraz komunikacji, wchodząc "szczegóły" to oczywiście również musimy pamiętać aby sprawdzić u naszego operatora cz mamy włączony roaming ! ;)

Co do pierwszego wystarczą komary i długie spodnie się przydadzą co do drugiego "roaming" raczej nieaktualne, są wcześniej lepiej napisane pigułki zwłaszcza z opcją kemping :) Sporo info się jednak przyda :)
nie bardzo rozumiem użyte okreslenie "alledrogo" ilekroć tam kupowałem to nie zdarzyło mi się przepłacić wystarczy odpowiednio poszukać :)
ha0s
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 15.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ha0s » 06.07.2017 11:48

@bluesemen: "alledrogo" to taki moj "skrót myślowy" ;), co do roamingu to musisz go aktywować u operatora nadal (pisze przez pryzmat mojego operatora nju) ;)
new1984
Croentuzjasta
Posty: 260
Dołączył(a): 18.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) new1984 » 06.07.2017 16:32

Roaming trzeba oczywiście aktywować - ale jeśli mamy jedną z nowych taryf, np. "T" w T-Mobile, wtedy (od 15 czerwca) mamy wszystko 'jak w PL' - tylko pakiet internetowy jest mniejszy. Ale wystarczy, jeśli chcemy np. używać Google Maps (są zawsze najaktualniejsze).
Co do samej drogi, warto dobrze sprawdzić okresowe remonty i np. płatne tunele. My, jadąc z zachodniopomorskiego przez Niemcy, Austrię i Słowenię
omijamy 2 tunele (w AU) i oczywiście autostradę w Słowenii - to jest w obie strony prawie 100 EUR (przy nadłożeniu <100 km), które można skutecznie wymienić na Rakiję, Prosek i / lub Karlovacko. Dla chętnych wrzucę mapę.
gianni37913
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 06.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) gianni37913 » 06.07.2017 16:44

Poproszę taką mapę... też jedziemy z zachodniopomorskiego...

Druga sprawa, troszkę się przestraszyłem... padły tu słowa, żeby nie jechać na przełomie miesiąca... i nie podczas weekendu.
Tak nam urlopy wyszły, że jedziemy na przełomie miesiąca... i w sobotę/niedzielę.... cholera
new1984
Croentuzjasta
Posty: 260
Dołączył(a): 18.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) new1984 » 06.07.2017 16:53

Proszę bardzo: klik

Punkty pośrednie są tak dodane, żeby nawigacja cie prowadziła jak po sznurku.
Co do weekendu - postaraj się lepiej o możliwość wyjazdu w piątek, bo ruch weekendowy może być rzeczywiście spory...
gianni37913
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 06.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) gianni37913 » 06.07.2017 17:28

Niestety... w piątek jeszcze ... pracuję. Musimy jechać w sobotę. Z Kołobrzegu. Kiedyś też tak jechaliśmy. Do Toskanii. Relacja w innej części forum. Daliśmy radę. Co prawda na pewno będziemy wyrypani... nie nocujemy po drodze, choć na pewno kilka godzin drzemki gdzieś na stacji paliw będzie... ale... myślę, że damy radę. Granica Słowenia - Chorwacja będzie o ile dobrze wyjdzie... w nocy.

Dzięki za mapkę, jeszcze jej nie studiowałem. Wezmę tę trasę pod uwagę. Patrzę na google mapy... i w Niemczech jest obecnie kupę zaznaczonych robót drogowych...to też trzeba wziąć pod uwagę.
new1984
Croentuzjasta
Posty: 260
Dołączył(a): 18.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) new1984 » 06.07.2017 17:42

Nie ominiesz ich niestety. Na każdej autobahnie są jakieś remonty. Ale nocą nie będzie źle.
ha0s
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 15.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ha0s » 06.07.2017 19:58

@gianni37913, kwestia wyjazdu "weekendowego" oraz na początku miesiąca to tylko nasze doświadczenie zeszłoroczne :)
może po prostu mieliśmy pecha , ale powiem tylko tyle ze po 18 godzinach jazdy pierwsze co chciałem zrobić po przybyciu na miejsce to wyjąć kluczyki z stacyjki i wrzucić je do morza ;) dlatego w tym roku wyjazd w środku tygodnia :) Co do mapy od @new1984 również weżniemy pod uwagę podczas wyjazdu w kierunku CRO, choć winiety już w drodze ...
@new1984 sugestię trasy dorzuciłem w pierwszym poście ;)
gianni37913
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 06.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) gianni37913 » 06.07.2017 20:11

Jeśli już poruszamy temat wyjazdu spytam jeszcze osób, które w Cro byli lub są. Choć temat był już poruszany ... mam pytanie. Czy trzeba zabrać tylko euro ? Gdzieś tutaj na forum czytałem, że niektórzy brali złotówki i po korzystnym kursie wymieniali na miejscu na kuny. Czy macie aktualną wiedzę na ten temat?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.07.2017 20:13

Można zabrać złotówki, bo jest wymienialna.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Chorwacja 2017 - pigułka przed wyjazdem :) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone