Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja 2013- Primosten

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
paulakp
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 02.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulakp » 07.09.2013 14:49

Odpoczywając, wylegując się na plaży, zwiedzając i spacerując upłynęły nam pierwsze 7 dni naszego pobytu w Chorwacji. Zanim zdążyliśmy się zadomowić zleciał tydzień. Ten czas tam tak szybko leci, ale nie ma co się przejmować mamy przecież przed sobą jeszcze cały następny TYDZIEŃ. Właśnie w piątek zdecydowaliśmy wybrać się do Parku Narodowego KRKA. Nie jest to daleko od Primosten jakieś 40-50km. Do Sibenika i później trasa do KRKA jest oznaczona drogowskazami. Po godzinie byliśmy na miejscu. Zostawiliśmy autko i do kas kupić bilety. Cena od osoby dorosłej wynosiła 90kun, natomiast od dziecka 70kun( ceny na rok 2012).
DSC06684.JPG
Minęliśmy główne wejście i podeszliśmy do mapy parku. O BOŻE jakie to wielkie 8O Za chwilę podjechał autobus i zawiózł nas w określone miejsce, w którym musieliśmy wysiąść i w dalszą drogę wybrać się na piechotę. Jadąc podziwialiśmy piękne widoki rzeki Krka :hearts:
_DSC0891.JPG
z każdym zakrętem obawiałam się, że spadniemy z tej wąskiej drogi w ogromną przepaść, ale najgorsze było kiedy na trasie wymijaliśmy się z innym autobusem.... już po prostu widziałam go jak leży tam na dole 8O
_DSC0892.JPG
Na szczęścia kierowcy mają już ogromną wprawę :boss: Ze względu na naszą najmniejszą turystkę zdecydowaliśmy się jak najszybszym szlakiem dojść do miejsca w którym można się kąpać w wodospadzie. Po drodze zahaczyliśmy o punk widokowy parę fotek i można iść dalej.
_DSC0896.JPG
_DSC0902.JPG
Tego dnia niestety zapomnieliśmy wziąć ze sobą butów do wody, kiedy kąpaliśmy się przy wodospadzie trochę nam ich brakowało, dlatego radzę ZABRAĆ BUTY. Chciałabym także, wspomnieć o ogromnych kamieniach znajdujących się we wodzie, są one dość zdradliwe. Sama wpadłam w jakąś przepaść pomiędzy głazami i nie było to zbyt przyjemne powiedziałabym wręcz, że niebezpieczne, dlatego proszę uważać.
_DSC0928.JPG
Po kąpieli i 1,5 godzinnym marszu zdecydowaliśmy że wracamy. Park Narodowy KRKA to naprawdę cudowne miejsce, piękne widoki jak z pocztówek.
_DSC0929.JPG
Niestety nie byliśmy na Jeziorach Plitwickich dlatego nie mam porównania ale twierdzę, że będąc w pobliżu naprawdę warto tutaj przyjechać. W drodze powrotnej zahaczyliśmy o Lidl w Sibeniku zrobić zakupy na kolejny tydzień. Po przyjeździe zjedliśmy obiad( własnej roboty), a popołudnie spędziliśmy odpoczywając i "ładując akumulatory" na wieczór :D
Ostatnio edytowano 08.09.2013 21:15 przez paulakp, łącznie edytowano 5 razy
annette88
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 25.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) annette88 » 08.09.2013 17:46

Wieczorem wyjeżdżamy :mrgreen:
no_fear
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) no_fear » 11.09.2013 18:22

aktualnie w Sibeniku pada :-\
drewniak
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 07.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) drewniak » 11.09.2013 20:20

Pewnie dlatego ze my wyjechalismy :-)
Sibenik sympatyczne miasto .
anka-skakanka
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 12.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka-skakanka » 17.09.2013 21:29

Czy ja jestem w primostenie czy w ostrołęce? zimno dziś jak diabli było i burza:(
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.09.2013 08:21

anka-skakanka napisał(a):Czy ja jestem w primostenie czy w ostrołęce? zimno dziś jak diabli było i burza:(


:lol:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 18.09.2013 08:35

Venom555 napisał(a):Aldonce chyba zasilanie siadło i przeszła na awaryjne bo tak sie zgotowała po słusznym stwierdzeniu Artura, który ma rację.

Naapisałaś:

czegoś innego, nie cierpię spędu ludzi, przeciskania się przez tłum, brudnej plaży - a taki jest Primosten właśnie.

Powinnaś jak byłaś 12 razy w Chorwacji nie tylko tak napisać o Primoszten ale o innych miejscowościach także i to tych bardziej znanych od Dubrovnika aż po Istrię w których ogromna rzesza ludzi to standard. Nie będę tu ich wymieniał bo to nie ma sensu ale patrzenie na miejscowość poprzez pryzmat jednej wizyty w której wypowiedzi nic szczególnego nie padło, żadnych konkretów prócz przepełnienia ?
Wybacz mi mój sarkazm... :lol:
Jakbyś znała historie tych większych miast często odwiedzanych to potrafiłabyś dostrzec co się zmieniło i dalej co się zmienia. Zapewne pojęcia nie masz jaką role odgrywało Primoszten podczas konfliktu bałkańskiego.
Myślę, ze nie wiesz nic. Pisanie, ze byłam 12 razy nie robi na nikim wrażenia. Więc nie krytykuj tego miasta jak nie masz konkretów. Każde miasto, miejscowość, mieścinka ma swój urok i wszędzie można dostrzec coś czego nie ma gdzie indziej ale trzeba mieć do tego wyobraźnie.

Do Anakin - są rózne sposoby spędzania wolnego czasu w Chorwacji przez naszych rodaków. Bardzo często spotykam się, że ludzie nie mogą bez laptopów wytrzymać i siedzą od rana przed monitorami. Wieczorem to samo. Corocznie znajduje sie kilku co jadą aby tam tylko być więc podejrzewam, ze jest im wszystko jedno gdzie są przez te dwa tygodnie. Osobiście - szkoda by mi było tego czasu na siedzenie przed monitorem. Jednak trzeba Ci przyznać rację, ze jakbym miał siedzieć przez 2 tygodnie w Primoszten czy innym kurorcie przepełnionym ludźmi - wybrałbym inna mniej zaludnioną miejscowość z nieuregulowaną dzika plażą bez tłumu ludzi.

Trzeba na koniec dodać, że opisujący tą miejscowość był w Chorwacji pierwszy raz. uważam, ze wdpadanie tutaj z butami piszac , ze to miasto jest BE jest dużym nietaktem.

Wow, no też teraz zabłysnął, wielki brat jest pod wrażeniem.
Mało mnie obchodzi czy się komuś Primosten czy inne miejsce podoba. Mnie się tam nie podobam uważam że nie ma się czym zachwycać. I to jest MOJE ZDANIE, do którego mam kurna prawo.
Primosten jest brudny, zatłoczony, nie oferuje niczego ciekawego. Podobnie jak Makarska na przykład i wiele wiele innych.
Mam w nosie czy na kimś robi wrażenie to że byłam tam tyle razy. Dziwi mnie, że ktoś kto poza Primisten Chorwacji nie widział pisze, że to raj. Ma prawo, co nie znaczy że nie może mnie to dziwić. I mam prawo o tym mówić.
A zasilanie to chyba w twoim mózgu padło. A może Twoja wybujała wyobraźnia zbyt mocno zadziałała. Gratuluję polotu.
I żegnam bez żalu.
iw
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 14.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) iw » 18.09.2013 11:32

Witam, pozwólcie że się włączę...
Już któryś raz czytam posty, w których najeżdża się na kogoś , kto ma odmienne zdanie.
Uwielbiam Chorwację, byłam tam 9 razy, ale jednocześnie szanuję zdanie innych i też wiele miejsc nie przypadło mi do gustu.
Jestem za wolnością słowa i popieram Aldonkę.
Przestańcie w końcu narzucać innym co mają myśleć !
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 18.09.2013 12:25

Szkoda zaśmiecać wątek dywagacjami co się komu podoba a co nie i wmawianiem sobie tego nawzajem.
To jest relacja z podróży.
Z wielką chęcią ja, zapewne też i inni, poczytam i pooglądam fajne zdjęcia.
Waszą dyskusję o gustach lepiej przenieść do innego wątku.
anka-skakanka
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 12.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka-skakanka » 18.09.2013 20:05

Dokładnie. Każdemu podoba się co innego. Zwiedziłam oprócz Primostenu również Split, Sybenik, a dziś również Trogir. Każde miasto nas swój urok. W Trogirze i Sybeniku bardziej podobała mi się starówka, a w Primosten plaże zwłaszcza te na cyplu hotelowym. w sobotę rano wyjazd do domu, szkoda:(
paulakp
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 02.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulakp » 04.05.2014 14:53

Witam :papa:

Od ostatniego mojego wpisu minęło parę dobrych miesięcy, a dopiero niedawno przypomniało mi się, że nie dokończyłam mojej wakacyjnej relacji. Następny wyjazd do Chorwacji już za parę tygodni, a tutaj jeszcze poprzedni tkwi w głowie i prosi się o dokończenie :) Zatem Witam wszystkich ponownie i zachęcam do śledzenia dalszych wpisów :hut:
paulakp
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 02.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulakp » 04.05.2014 15:02

Może na początek zacznę od ciekawostki :D

Podczas sezonu codziennie o godzinie 17:00 na plaży przy hotelu Zora można wziąć udział w wodnym aerobiku. Jest to dość fajna forma zabawy, w którą angażują się i młodsi i starsi :)
Załączniki:
_DSC1183.JPG
_DSC1179.JPG
_DSC1149.JPG
_DSC1141.JPG
paulakp
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 02.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulakp » 04.05.2014 22:56

Dni uciekały, a o powrocie nikt nie chciał nawet myśleć. Plaża, woda, słońce czego chcieć więcej. Wieczorami długie spacery i koniecznie chorwackie lody. Teraz może parę luźnych zdjęć....
Załączniki:
_DSC1247.JPG
_DSC0809.JPG
_DSC0753.JPG
_DSC0298.JPG
_DSC0517.JPG
_DSC0226.JPG
_DSC0065.JPG
paulakp
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 02.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulakp » 05.05.2014 00:19

Po paru następnych dniach wylegiwania się na plaży, stwierdziliśmy że czas wybrać się na kolejną jednodniową wycieczkę tym razem do Makarskiej. Od rana daliśmy sobie czas na mały odpoczynek, a około 12:00 zjedliśmy wczesny obiad i w drogę. Makarska leży jakieś 100km od Primosten, a jechaliśmy Jadranką, dlatego droga była trochę dłuższa, ale zdecydowaliśmy się na nią z powodu przepięknych widoków, które zapierały dech w piersiach... :hearts: ( aż miło powspominać)
_DSC0530.JPG
Po drodze mijaliśmy mnóstwo malowniczych miejscowości, a jedna ładniejsza od drugiej. Zaraz po tym jak minęliśmy znak Riwiera Makarska przystanęliśmy, aby trochę " pofocić" widok był naprawdę cudowny.
DSC07262.JPG
_DSC0548.JPG
_DSC0596.JPG
Jadąc coraz bardziej w głąb Riwiery Makarskiej otaczające nas góry stawały się coraz wyższe i wyższe. Trzeba przyznać, że rejony środkowej Dalmacji znacznie różnią się od Riwiery Makarskiej, a będąc w Chorwacji warto poświęcić trochę czasu i udać się w jej głąb, właśnie po to, aby zobaczyć te "majestatyczne góry". Po zaparkowaniu naszego autka na parkingu, wybraliśmy się na spacer po Makarskiej.
_DSC0671.JPG
_DSC0685.JPG
_DSC0686.JPG
Słońce zaszło, zrobiło się pochmurno, a termometr wskazywał 42 stopnie 8-O Udaliśmy się na ryneczek, następnie nadmorskim bulwarem w stronę plaży.
_DSC0610.JPG
_DSC0670.JPG
Po drodze minęliśmy 2 samochody na Kościańskich rejestracjach PKS, no że dużo Polaków w Chorwacji spędza swoje wakacje to wiadomo, ale że prawie 1600km od domu spotkamy samochody z Kościana ? :-o Proszę się nie dziwić Kościan to małe miasto, niestety nie udało nam się spotkać właścicieli tych że pojazdów, ale i tak POZDRAWIAM. Następna nieoczekiwana niespodzianka spotkała nas parę metrów dalej, z daleka było słychać muzykę, która dobiegała z nadpływającego do portu statku wycieczkowego. Zabawa uczestników rejsu udzieliła się również nam i sami zaczęliśmy tańczyć :lol: Po chwili usłyszeliśmy polskiego przewodnika, który dziękował za udział w rejsie i zachęcał do zabawy tego wieczoru w clubie. Nasza pierwsza reakcja to zaskoczenie i śmiech po prostu Polacy przejmują ten kraj :D Następnie poszliśmy zobaczyć plażę, i pochodziliśmy po okolicznych straganach.
_DSC0728.JPG
_DSC0727.JPG
_DSC0721.JPG
_DSC0702.JPG
Na końcu udaliśmy się na kolację mmmm. Porównując ceny jedzenia do Primosten to naprawdę o wiele niższe. Koszt pizzy takiej tradycyjnej to 35kun w Makarskiej, natomiast 55kun w Primosten, ceny ryb również niższe.
_DSC0737.JPG
_DSC0735.JPG
Około 22 wyjechaliśmy z Makarskiej, po drodze napotkaliśmy na burzę i dosyć potężne grzmoty, ale ani grama deszczu. Do Primosten wróciliśmy o 24. Gabrysia już zasnęła po drodze, a reszta jeszcze obowiązkowo szklanka zimnej coli na tarasie i do spania :roll:
dominikaand
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 17.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikaand » 21.05.2014 12:08

Witam,
ja również wybieram się w tym roku do Primosten :D, dlatego bardzo proszę o namiary na Wasz apartament. adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Chorwacja 2013- Primosten - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone