Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ceny żywności

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pepe
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 10.05.2005
ceny żywności

Nieprzeczytany postnapisał(a) pepe » 10.05.2005 15:54

Witam,
Wybieram się w tym roku do Chorwacji i interesują mnie ceny żywności; przede wszystkim mięsa. Czy rzeczywiście jest takie drogie, ze powinno się zrobić veki.
Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
Jackus
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 01.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackus » 10.05.2005 16:11

My zawsze zaglądamy na strony www chorwackich marketów np:
http://www.getro.hr
http://www.konzum.hr
http://www.studenac.hr

tylko czasem mam problem ze znalezieniem cenników, ale jak pogrzebiesz to znajdziesz
pepe
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pepe » 10.05.2005 16:21

Dzieki,
Już te strony przeglodałam, niestety nic nie znalazłam na temat np. cen świeżego mięsa. Jadę z rodziną przyczepą i niewiem cz obciążanie samochodu jeszcze vekami jest rzeczywiście słuszne.
darek bednarz
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 17.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek bednarz » 10.05.2005 16:34

pepe napisał(a):Dzieki,
Już te strony przeglodałam, niestety nic nie znalazłam na temat np. cen świeżego mięsa. Jadę z rodziną przyczepą i niewiem cz obciążanie samochodu jeszcze vekami jest rzeczywiście słuszne.
mieso jest drogie warto wziasc z polski jezeli jedziesz z przyczepa to nie ma problemu ladujesz w lodowke i z glowy lodowka pracuje przez droge i wszystko mrozi ja zawsze laduje na full :wink:
darek bednarz
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 17.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek bednarz » 10.05.2005 16:37

na plecach nie niesiesz mozesz dolozyc jeszcze kielbase na grila i wedline :lol: tam prawie wszystko jest drozsze jezeli chodzi o zywnosc
Jackus
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 01.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackus » 10.05.2005 16:52

Można też przerzucić się na ryby. My je łowilismy lub na targu kupowaliśmy. Wychodzi taniej niż mięso istot lądowych. Poza tym w Chorwacji nie chce aż tak bardzo się jeść. Raz na jakiś czas kupić kawałek kurczaka nie zaszkodzi portfelowi. A weki to napradę dobry pomysł. My niestety mieliśmy dobytek na plecach i jedyne jedzenie jakie mogliśmy przywieźć z polski to ryż, makaron, zupy w proszku, budynie itp
darek bednarz
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 17.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek bednarz » 10.05.2005 17:45

Jackus napisał(a):Można też przerzucić się na ryby. My je łowilismy lub na targu kupowaliśmy. Wychodzi taniej niż mięso istot lądowych. Poza tym w Chorwacji nie chce aż tak bardzo się jeść. Raz na jakiś czas kupić kawałek kurczaka nie zaszkodzi portfelowi. A weki to napradę dobry pomysł. My niestety mieliśmy dobytek na plecach i jedyne jedzenie jakie mogliśmy przywieźć z polski to ryż, makaron, zupy w proszku, budynie itp
oj ryby oczywiscie za kazdym razem kupuje na targach rybnych bo uwielbiam je jesc :wink: ,ale nie jestem wedkarzem :oops:
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 11.05.2005 08:32

Jest znacznie droższe i najlepiej wziąść z Polski.
Oczywiście zaraz pojawi się tu Pan Piotr i nas zakrzyczy, że jest to niegodne i jak się nie ma to się nie jeździ a wszystko przez rząd bo gdyby Euro było po 0.5 gr to on by miał a tak to siedzi w domu ale mięsa wozić nie będzie.
darek bednarz
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 17.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek bednarz » 11.05.2005 10:14

Łukasz napisał(a):Jest znacznie droższe i najlepiej wziąść z Polski.
Oczywiście zaraz pojawi się tu Pan Piotr i nas zakrzyczy, że jest to niegodne i jak się nie ma to się nie jeździ a wszystko przez rząd bo gdyby Euro było po 0.5 gr to on by miał a tak to siedzi w domu ale mięsa wozić nie będzie.
A ja ładuje pełne schowki w przyczepie i lodówke żywnoscia z Polski i nie mysle przepłacac w Cro ,a nawet dokupuje jeszcze na Słowacji i na Wegrzech bo jest taniej.A jak wydam mniej to mam wtedy dłuższy pobyt na wakacjach . A dodam ze nawet ON kupuje w Polsce od kierowców tir po 2,50 do drugiego zbiornika zamontowanego w przyczepie ktory ma pojemnosc 120l i paliwo kosztuje mnie około 600zł za cały wyjazd
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 11.05.2005 13:35

zerknęłam na ceny w getro (gdzie indziej nie udało mi się znaleźć cennika), i tak mi się wydaje czy czasem nasz ceny nie dogoniły już tych z cro?? jeśli ktoś już był w tym sezonie i moze mnie poprawić to pliss. :D
efka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 13.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) efka » 11.05.2005 17:06

darek bednarz napisał(a):
Łukasz napisał(a):Jest znacznie droższe i najlepiej wziąść z Polski.
Oczywiście zaraz pojawi się tu Pan Piotr i nas zakrzyczy, że jest to niegodne i jak się nie ma to się nie jeździ a wszystko przez rząd bo gdyby Euro było po 0.5 gr to on by miał a tak to siedzi w domu ale mięsa wozić nie będzie.
A ja ładuje pełne schowki w przyczepie i lodówke żywnoscia z Polski i nie mysle przepłacac w Cro ,a nawet dokupuje jeszcze na Słowacji i na Wegrzech bo jest taniej.A jak wydam mniej to mam wtedy dłuższy pobyt na wakacjach . A dodam ze nawet ON kupuje w Polsce od kierowców tir po 2,50 do drugiego zbiornika zamontowanego w przyczepie ktory ma pojemnosc 120l i paliwo kosztuje mnie około 600zł za cały wyjazd
Ja również zaliczam się do tych osób,które zabierają żywność z Polski.Oczywiście w granicach rozsądku-warzywa,owoce,wode kupuję na miejscu.Wprawdzie nie byłam w Cro 3 lata,ale wtedy było bardzo drogo. :papa:
ewa7
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa7 » 24.05.2005 12:45

Jackus napisał(a):My zawsze zaglądamy na strony www chorwackich marketów np:
http://www.getro.hr
http://www.konzum.hr
http://www.studenac.hr

tylko czasem mam problem ze znalezieniem cenników, ale jak pogrzebiesz to znajdziesz


a może znasz strony na których będą markety w czarnogórze
HeniekWit
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 17.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) HeniekWit » 24.05.2005 12:59

Dwa razy byliśmy z własnym prowiantem i teraz też tak pojedziemy. Wolę zabrac jedzonko z Polski a to co zaoszczędzę przeznaczyć na dłuższe leniuchowanie rodzinki w Cro. Ceny żywności były zawsze trochę wyższe. Pozdrawiam Cromaniaków i czekam wakacji. Heniek
pingwinek
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 22.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pingwinek » 26.05.2005 15:33

moge jeszcze ja?... :) jezdze z zona i 2 synow od 4 lat do cro. najlepsze sa schabowe ze sloika, i wolowinka tez super.... ach ten sosik mlode polskie ziemniaczki -tez biore! majac przycz.camp i kombi pakuje ok 30 l wody miner. (tamata mi nie smakuje) 20 l mleka (bo mam 2 wielkie cielaczki - 12-14l)40 l sokow troche piwa dla siebie -5l i materialy na drinka dla mej zonki. :P
kupujemy tam tylko owoce -bo sa naprawde warte tej wysokiej ceny ,malo tego ,przywozimy je tez do kraju,na sprobowanie rodznce... jesli moge w czyms pomoc,pytajcie.
ps nie wekujcie drobiu... to nie wychodzi ,raz sie nacielismy...kisnie jak wsciekle, :cry:
pozdrav :papa:
Diego M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 28.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Diego M » 26.05.2005 20:39

A co na to na granicy np.Węgry-Cro lub Slo-Cro.
Chorwaci nie są zbyt zadowoleni z tego .Ja w tamtym roku miałem pytanie na granicy Slo-Cro czy nie wwoże <zbyt > dużo jedzenia do Cro
?


pzdr :papa: :papa:
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone