Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ceny zwiedzania

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
autostopka
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.04.2007
ceny zwiedzania

Nieprzeczytany postnapisał(a) autostopka » 20.04.2007 14:17

proszę napiszcie ile kosztują wstępy na różne atrakcje turystyczne Chorwacji (typu parki, kościoły, muzea, pałace, zamki itp.). Czy coś ciekawego można zobaczyć za darmo?
Czy w takich miastach jak Dubrovnik, Pula, Split itd. dużo można zobaczyć nie płacąc za wstępy?
Iwona Baśka
Cromaniak
Posty: 1096
Dołączył(a): 15.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona Baśka » 21.04.2007 12:19

Jedyny bilet wstępu jaki zachowałam z ubiegłego roku to karta wstępu do Nacionalni Park KRKA. Cena na bilecie 70,00 kuna.
Pozdrav
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 21.04.2007 12:33

autostopka napisał(a):proszę napiszcie ile kosztują wstępy na różne atrakcje turystyczne Chorwacji (typu parki, kościoły, muzea, pałace, zamki itp.). Czy coś ciekawego można zobaczyć za darmo?
Czy w takich miastach jak Dubrovnik, Pula, Split itd. dużo można zobaczyć nie płacąc za wstępy?

Witaj !
Można zobaczyć całkiem sporo za darmo. Większość starówek jest po prostu dostępna bo mieszkają tam ludzie. Jeśli chodzi o wejściówki do najbardziej znanych miejsc to w zależności od miejsca to jest to skala rzędu 10-30 Kn (zabytki) oraz 50-100 Kn (parki narodowe).
Myślę że miejsca gdzie jest opłata za wstęp są naprawdę jej warte.

Jeśli chodzi o obejrzenie jak najwięcej za darmo to niestety trzeba na to poświęcić odpowiednio więcej czasu i trochę poszperać w sieci. Np. w górnym biegu rzeki Krk jest wiele urokliwych miejsc podobnych do parku Krk ale bez naprawdę dokładnej mapy ciężko tam trafić...

Pzdr
Tomek
profet
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 305
Dołączył(a): 23.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) profet » 22.04.2007 11:19

Plitvice 110 kun w sezonie (cennik 2007), podziemia Pałacu Dioklecjana w Splicie 8 kun, reszta za wyjątkiem katedry bezpłatnie
Tomek O.
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek O. » 22.04.2007 11:42

W Dubrowniku nalezy pamiętać o opłaceniu parkowania :)

Odnośnie cen za zwiedzanie to tak jak pisali poprzednicy.
Bądąc w Splicie na pewno warto zobaczyć ruiny rzymskiej solony (salony - nie pamietam dokładnie) oraz twierdze Klis. W zeszłym roku (W solonie) spotkałem się z niezbyt miłym i dość bezczelnym zachowaniem sprzedawcy biletów - "wyłapywał" pojedyńcze osoby i kazał płacić. Na odpowiedź że nie zaplace bo wszyscy wchodzą za darmo stawał się niemal agresywny. Oczywiscie można było zapłacić albo utrzeć gnojkowi nosa i wejść z drugiej strony (normalna droga bez żadnych przeszkód).

Pozdrawiam,
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 22.04.2007 12:03

Tomek O. napisał(a):W Dubrowniku nalezy pamiętać o opłaceniu parkowania :)
...

Od 10 kun w górę. Im bliżej Old Town tym drożej. Po godzinie 22.00 można parkować za darmo ;)
Dorzucę jeszcze cenę biletów na wejście na mury Old Town Dubrovnik - 50 kun.

Pozdrav :papa:
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 16.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 22.04.2007 17:37

Leszek Skupin napisał(a):Dorzucę jeszcze cenę biletów na wejście na mury Old Town Dubrovnik - 50 kun.

Pozdrav :papa:


8O No to nieźle wywindowali cenę, dwa lata temu płaciłem 20 kun :roll:
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 22.04.2007 18:38

Leszek Skupin napisał(a):Od 10 kun w górę. Im bliżej Old Town tym drożej. Po godzinie 22.00 można parkować za darmo ;)
Pozdrav :papa:


Oczywiście chodzi o parkowanie przy krawęzniku:)
Moniksa23
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 27.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Moniksa23 » 27.04.2007 20:53

Bilet wstępu do Parku Krajobrazowego Rzeki Krka (ceny kwiecień 2007) - normalny 60 kun a ulgowy 45.
Wstęp do Pałacu Diokleciana w Splicie 15 kun.
maadoox
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maadoox » 02.06.2007 08:29

profet napisał(a):Plitvice 110 kun w sezonie (cennik 2007), podziemia Pałacu Dioklecjana w Splicie 8 kun, reszta za wyjątkiem katedry bezpłatnie
A fuj ale drożyzna. Pomomo uroku tego miejsca wolę siedzieć nad wodą i to morską:))). Pamiętam ze smigaliśmy z Senj do Plitvic i strasznie mnie droga zmęczyła:))). Teraz wybieram opcje żeby zjechac z autostrady, poczekac na maruderów pragnących pochodzić po tych Chorwackich kszokoch i sruuuuuu dalej:))).
maadoox
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maadoox » 02.06.2007 08:31

saturn_18 napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):Dorzucę jeszcze cenę biletów na wejście na mury Old Town Dubrovnik - 50 kun.

Pozdrav :papa:


8O No to nieźle wywindowali cenę, dwa lata temu płaciłem 20 kun :roll:

Ja płaciłem 20 kn za parking w zeszłym roku:)))))))), za godzinę:))). Ale stałem w brami prawie do Starego Miasta:))).
mackal
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 21.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mackal » 19.07.2013 12:41

wodospady KRKA - normalny 95 kn, ulgowy 70 kn
Od razu podpowiem, że lepiej kierować się do Skradina skąd za te same pieniądze do parku podrzuci nas fajny prom, niż iść za znakami do Lozovaca gdzie wszystkich pakują do zatłoczonych autobusów.
alfa466
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) alfa466 » 19.07.2013 12:44

Co trzeba mieć, żeby kupić ulgowy bilet? Do ilu lat obowiązuje?
mackal
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 21.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mackal » 21.07.2013 08:24

SPLIT

Wstęp w obręb starego miasta (Pałacu Dioklecjana) - darmowy
Wejście na wieżę - 15 kn
Wejście do katakumb - 10 kn
Wejście w podziemia - 40 kn
Fota z gwardzistami - co łaska ;)

Parking w zależności od odległości od 4 kn w strefie 3 do 10 kn za godzinę prawie w samym centrum.
Osobiście zaparkowałem poza strefą za darmochę i spacerkiem w 10 min doszedłem do celu.

Dziś w drodze powrotnej Plitvice ;)
mackal
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 21.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mackal » 22.07.2013 13:03

Plitvice zgodnie z cennikiem 110 kn od osoby dorosłej.

Jest jednak jeden patent w całych tych Plitvicach, gdyż bilety sprawdzane są tylko przy łodziach i upoważniają tylko do jednego kursu, a nie jak wcześniej gdzieś czytałem do nielimitowanego korzystania ze środków transportu w parku. Owszem - bez limitu są, ale kolejko-busy. W związku z powyższym trzeba rozważnie dobrać trasę zwiedzania, tak aby bilet wykorzystać najlepiej moim zdaniem na najdłuższej trasie promowej (między stacjami P1-P3, lub P2-P3). Optymalna jest moim zdaniem trasa H (Nam zajęło zwiedzanie 5 godzin).

Jeżeli jednak ktoś zamiast pływania stateczkiem woli spacery, to teoretycznie Plitvce może zwiedzić za darmo ;)

Parking w parku kosztuje 7 kn/h i raczej obejść się tego nie da, bo ewentualne alternatywne miejsca postojowe są zbyt daleko od wejść.
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone