Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ceny w restauracjach

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 15.09.2013 12:51

hariet1 napisał(a):Witam,

Może kogoś zainteresuje ta informacja. :)

Obiad w Dubrowniku 5 osób dorosłych + pięciolatek.

2*danie z rybą
2*danie z ośmiornicą
1*stek + frytki
1*frytki
woda, sok, coca-cola

całość: 885 kun

KONOBA PENATUR

Standard.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 15.09.2013 12:54

lm648 napisał(a): na to miast
lm648 napisał(a): swego czasu było o tym w szkole

:lol:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 15.09.2013 12:58

lm648 napisał(a): Z drugiej zaś strony co to za forum, że nie można mieć swojego odmiennego zdania/opinii itd.

Takich?
lm648 napisał(a):Jakieś "popierdułki" piszesz :) i tyle w tym temacie Twojej (Szanowny Forumowiczu) merytoryki :)

lm648 napisał(a):I tu właśnie widać Twoją ponadprzeciętną merytorykę :) :papa:
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 15.09.2013 13:08

lm648 napisał(a):
ynka napisał(a):
lm648 napisał(a):Niestety zawiodła :( nie spodziewałem się tego po Chorwatach, to jest tak jak dostać znienacka "liścia" :) W Cro ta metoda chyba słabo działa :lol: za wysokie temperatury chyba :lol:

Radzę już nie jeździć do Chorwacji, tylko nad polskie morze, tam nie będzie takich niespodzianek, no i temperatury są niższe :mrgreen:

Proponuję abyś porady kierowała do swoich dzieci :lol: Z drugiej zaś strony co to za forum, że nie można mieć swojego odmiennego zdania/opinii itd. i krytykować zastanych tam sytuacji? Czy moje spostrzeżenia są wymyślone? :) A może jest to tylko i wyłącznie forum "klakierów" Szanownego Pana Administratora Rysia, który też swoim prowokującym zachowaniem potrafi podtrzymać lub wzbudzić tzw "konflikt" :) I co teraz dostanę tzw bana?
:papa:

Twoje zdanie już poznaliśmy, nastukałeś ponad 100 postów we wszystkich wątkach o cenach, w których stękasz jak to w Cro jest drogo, źle i w ogóle do doopy... oszukują, kradną, naciągają :P
search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&author_id=18251&start=30
My chyba do różnych Chorwacji jeździmy, bo ja mam wręcz odmienne zdanie! Pomimo że w Chorwacji byłam 10 razy nie spotkała mnie przykra sytuacja, chyba masz pecha i wszystko padło na Ciebie, dla tego radzę zmienić punkt docelowy wakacji.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 15.09.2013 14:15

lm648 napisał(a):
ynka napisał(a):
lm648 napisał(a):Niestety zawiodła :( nie spodziewałem się tego po Chorwatach, to jest tak jak dostać znienacka "liścia" :) W Cro ta metoda chyba słabo działa :lol: za wysokie temperatury chyba :lol:

Radzę już nie jeździć do Chorwacji, tylko nad polskie morze, tam nie będzie takich niespodzianek, no i temperatury są niższe :mrgreen:

Proponuję abyś porady kierowała do swoich dzieci :lol: Z drugiej zaś strony co to za forum, że nie można mieć swojego odmiennego zdania/opinii itd. i krytykować zastanych tam sytuacji? Czy moje spostrzeżenia są wymyślone? :) A może jest to tylko i wyłącznie forum "klakierów" Szanownego Pana Administratora Rysia, który też swoim prowokującym zachowaniem potrafi podtrzymać lub wzbudzić tzw "konflikt" :) I co teraz dostanę tzw bana?
:papa:


Kto zabrania Ci mieć własne zdanie :?: Próbuję tylko zrozumieć dlaczego Ty dostałeś Cewapici czyli cevapcici z g.... jak stwierdziłeś a ja dostałem je bez tego g... . Może przez niedbałość w wyborze lokalu, może przez niedbałość przy wyborze dania albo niedbałość ogólnie czegoś od siebie dodali. Ty wolisz jednak wycieczki osobiste zamiast znaleźć przyczynę niepowodzenia, a na bana trzeba sobie zasłużyć :oczko_usmiech:
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 15.09.2013 16:07

Rysio napisał(a):
Kto zabrania Ci mieć własne zdanie :?: Próbuję tylko zrozumieć dlaczego Ty dostałeś Cewapici czyli cevapcici z g.... jak stwierdziłeś a ja dostałem je bez tego g... . Może przez niedbałość w wyborze lokalu, może przez niedbałość przy wyborze dania albo niedbałość ogólnie czegoś od siebie dodali. Ty wolisz jednak wycieczki osobiste zamiast znaleźć przyczynę niepowodzenia, a na bana trzeba sobie zasłużyć :oczko_usmiech:

Może to była g...na konoba :lol:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 15.09.2013 20:37

Bocian napisał(a):
hariet1 napisał(a):Witam,

Może kogoś zainteresuje ta informacja. :)

Obiad w Dubrowniku 5 osób dorosłych + pięciolatek.

2*danie z rybą
2*danie z ośmiornicą
1*stek + frytki
1*frytki
woda, sok, coca-cola

całość: 885 kun

KONOBA PENATUR



Standard.


...tak w Dubrovniku to na pewno standard.

My za sam parking w Hilton Imperial, co prawda ok. 100 m od Starego Miasta za niecałe 4 godziny zapłaciliśmy 200 kun. Hotel ma jednak znakomite położenie :D
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 15.09.2013 21:39

Można powiedzieć że "na żywo" właśnie pakujemy się z Tučepi, ceny w konobach:
Tucepi:
kalmary z grila z ziemniakami - 65 -68 kn
kalmary smażone z frytkami - 65 -70 kn
risotto z owocami morza - 50 kn
risotto czarne 55 - 60 kn
spagetti z owocami morza - 50 kn
sałatka z ośmiornicy - 50 -55 kn
Małże w sosie z białego wina z grzankami - 42 kn
Pizza (ok 30 cm) fungi 36- 40 kn
kieliszek wina stołowego (białe - czerwone) - 20 kn
cola, fanta, sprite -0,25 - 15 kn
piwo lane 0,5 - 17-18 kn
lody kulka 6-7 kn
Makarska:
ceny trochę niższe
pizza od 30 kn
kalmary 55-60 kn
Piwo lane 0,5 - 12-15 kn
lody kulka 7 kn
Dubrownik:
cenowa masakra
Pizza fungi (30 cm) 70 kn
cola - 0,25 - 25 kn
lody kulka 10-12 kn
po tych pozycjach stwierdziłem że wytrzymam do Tucepi :).
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 20.12.2013 10:52

Ceny na wyspach prawie x2.
Nawet jeśli coś jest tanie to napój do tego może i kosztować 50kn
(przykładowo pizza rodzinna 60kn, cola 1L 70kn lub woda Jamnica w sklepie 2-4kn w restauracji ta sama woda 30kn.
mnowakrgw
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 10.12.2014
Ceny w chorwackich restauracjach

Nieprzeczytany postnapisał(a) mnowakrgw » 12.12.2014 16:25

Witam, chciałbym się dowiedzieć, jakie są orientacyjne ceny w chorwackich restauracjach + czy jest wyraźne rozróżnienie w cenach w zależności od miejscowości (północ/południe, stały ląd/wyspy, itp.).

Czy 160 kun (co do zasady) wystarczy na porządny (czyli taki, którym da się najeść) obiad w przeciętnej restauracji dla 2 osób? - chodzi mi o 1 danie dla każdej osoby (najlepiej lokalne, ale może też być jakaś pizza raz po raz) + po lampce wina/piwku.
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014
Re: Ceny w chorwackich restauracjach

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 12.12.2014 16:49

Przejrzyj ten wątek może pomoże..... :roll: https://www.cro.pl/chorwacja-hmm-za-drogo-t45204-540.html
mnowakrgw
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 10.12.2014
Re: Ceny w chorwackich restauracjach

Nieprzeczytany postnapisał(a) mnowakrgw » 12.12.2014 19:39

Dzięki, ale ten temat niestety niewiele wyjaśnia - ogólnie bardzo mało rzeczowa dyskusja nad tym, czy lepiej jeździć nad Bałtyk, czy nad Adriatyk - potem kilka postów gorzkich żali tych, którzy przepłacili za piwo i tyle (chyba że coś pominąłem, ale przy niemal 40 stronach można było tak zrobić)...

Ogólnie jestem wstępnie zaznajomiony z chorwackimi cenami i przejrzałem menu kilku restauracji, itp., ale chciałbym się dowiedzieć, czy wskazywane tam ceny to "wyjątkowo drogo", "wyjątkowo tanio", czy raczej "norma"... a ceny były w stylu: pizza od 40 kun, pasty i risotto od 50 do mniej więcej 80, owoce morza od 70 do ponad stu i więcej:)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ceny w chorwackich restauracjach

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.12.2014 20:06

mnowakrgw napisał(a):Dzięki, ale ten temat niestety niewiele wyjaśnia - ogólnie bardzo mało rzeczowa dyskusja nad tym, czy lepiej jeździć nad Bałtyk, czy nad Adriatyk - potem kilka postów gorzkich żali tych, którzy przepłacili za piwo i tyle (chyba że coś pominąłem, ale przy niemal 40 stronach można było tak zrobić)...

Po pierwsze - jest już podobny temat więc posty przeniesione i pytaj tutaj. :idea:

Po drugie - to przeczytaj >>> koszt-urlopu-w-chorwacji-t42005.html :idea:
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 133
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 02.01.2015 20:30

Zależy od rejonu jak znam życie.
W tym roku, tzn w zeszłym ;) byliśmy raz pierwszy w Chorwacji - od razu padło na wyspę, Hvar miasteczko Jelsa.
Do centrum Jelsy mieliśmy spacerkiem 15 min. i cały przegląd różnej maści knajpek po kilku dniach wypadzie do Vrboski, Zavala i Stari Grad wyglądało to tak że:
- zupy 30/50 kun
- pizza od 45/55 kun
- stek z tuńczyka 70/90 kun z różnymi dodatkami - porcja
- kalmary porcja 70/90 kun
- pljeskavica itp 60/70 kun
- pieczeń wołowa (nie pamiętam nazwy) ~90 kun
- jagnięcina nie pamiętam ale coś około 90 kun
- piwo około 20kun
- cola itp kilkanaście kun

Generalnie na Hvarze wypie - Jelsa, Vrboska, Stari Grad, Zavala (za tunelem pitve) nie zauważyliśmy drastycznych różnic cenowych nieważne czy w głębi miasteczka czy przy nabrzeżu - owszem można było szukać niektóre dania były tańsze tu niektóre tańsze gdzie indziej ale zależało nam żeby jadać razem ;) więc bez przesad.
W mieście Hvar było już zauważalnie drożej, generalnie na 4os rodzinę mieściliśmy się w kwocie 300-350 kun za kolację zwykle dwa dania standardowe + pizza ze względu na starszą młodzież ;) (11lat) młodsza młodzież (3lata) zwykle dostawał dodatkowy talerz i co lepsze kąski lub kawałek pizzy ;) + napoje.
Na początku wydawało się drogo w drugim tygodniu pobytu człowiek się przyzwyczaił - takie wakacje są raz w roku.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 03.01.2015 14:56

Tak coś koło tego kosztuje. Za wyspy płaci się drożej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Ceny w restauracjach - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone